Board index Razni Sportovi Ostali Sportovi

Poker

Re: Poker

Postby Jorgovan » 21 Jul 2014, 15:26

200$ prvo mesto.

slabiji je turnir bio, al lepo legne u svakom slucaju.
Krenemo ti mi tako iz Zeleznika u Maderu, a ono daleko u picku materinu... Ljuba Tadic
User avatar
Jorgovan
 
Posts: 2905
Joined: 13 Jan 2014, 17:49

Re: Poker

Postby J10nutz » 29 Sep 2014, 08:17

Pozdrav drugari pokerasi. Igram poker vec 5 godina, ziveo sam od toga neko vreme, dok nisam napravio dovoljno para da pokrenem nesto svoje, tako da sam u poslednjih 7-8 meseci malo stao sa igranjem. Vidim da je Jorgovan pitao za neke strategije itd. pa ako te zanima samo pitaj, rado cu podeliti sa tobom. I da, mogli bi nekad baciti neku partiju :roll:
Vucicu, pederu, ne damo ti svetinju.
User avatar
J10nutz
 
Posts: 2616
Joined: 27 Jul 2014, 14:00

Re: Poker

Postby Crazy Soul » 29 Sep 2014, 20:06

J10nutz wrote:Pozdrav drugari pokerasi. Igram poker vec 5 godina, ziveo sam od toga neko vreme, dok nisam napravio dovoljno para da pokrenem nesto svoje, tako da sam u poslednjih 7-8 meseci malo stao sa igranjem. Vidim da je Jorgovan pitao za neke strategije itd. pa ako te zanima samo pitaj, rado cu podeliti sa tobom. I da, mogli bi nekad baciti neku partiju :roll:

Mene interesuje SVE! Image
Elem, to oko strategije... generalno najbolje mi idu sit & go igre sa 1 stolom. Jos bolje kad sam jedan na jedan sa nekim...ali oni ubi boze sa oko 10000 igraca, izborim se nekako da upadnem u onaj limit za placanje a onda pogubim koncentraciju, nekako mi valjda sve to dosadi pa zjbm stvar... Image.
Koja je strategija tu najbolja?
A sto se tice neke partije... ucutali nam se svi ovi nasi pokerasi.. ne znam sta im jeImage
ImageWherever you go, go with all your heart...
User avatar
Crazy Soul
 
Posts: 6459
Joined: 05 Apr 2011, 09:19
Location: Beograd

Re: Poker

Postby J10nutz » 29 Sep 2014, 20:51

@Crazy,

mislis koja je najbolja strategija za te velike turnire? Ako na to mislis, da ti odgovorim: nema neke jedinstvene strategije kad je poker uopste u pitanju, tako da nema bas magicnog odgovora na to pitanje. Ali par stvari se mogu objasniti. Na takvim velikim turnirima, imas 3 velike faze - rana, srednja i kasna. u ranoj fazi, dok su blindovi jos mali (do recimo 25/50), mozes igrati sa vecim izborom ruku, kao sto su 45 u boji, 89 u boji, bilo koji kec u boji, sve slike itd. Naravno, kad kazem mozes da igras sa tim rukama, znaci da mozes da placas neke sitne uloge, iliti rejzove. Ako se desi npr. da bude rejz, pa rirejz, ti sa rukom osim neke premium ruke (dva keca, kralja, zandara) nemas sta da trazis i treba da bacis. Sustina igranja tih slabijih ruku je taj sto za relativno jeftine pare u odnosu na velicinu tvog steka, mozes da vidis flop i da, ukoliko te pogodi, uzmes pare nekom sto se upeca. U srednjoj fazi je preporucljivo da se igraju uglavnom jace ruke, pogotovu ako nisi uspela da uvecas svoj pocetni stek za nekoliko puta. Ona ide ona faza izmedju srednje i kasne, tj. bubble faza. Bubble je onaj poslednji koji je ispao, a da nije uzeo pare. U toj fazi mozes, opet zavisno od tvog steka, da maltretiras manje stekove od sebe, jer se boje da ne budu bas oni bubble. Naravno, mnogo je bitno da za stolom procenis koga ces moci tako da maltretiras, jer imas raznih profila igraca i na to treba obratiti veliku paznju. Kasna faza je faza u kojoj su vec svi "u parama" i gde pocinje borba za finalni sto i, na kraju, prvo mesto. Kod tih velikih turnira je opste poznato da, ako nisi u prvih 5 mesta, nisi nista uradio/la, jer te nagrade pre nisu vredne vremena utrosenog za stolom. Stoga je vrlo bitno i da svoju strategiju prilagodis tome. Znaci, mnogo je bitno da rejzujes cesto (pazeci naravno protiv koga i sta radis), ali pritom da ne bude precesto, nego da na neki nacin cuvas svoj stek (znam da deluje zbunjujuce :biggrin: ). Tako stvoris neku reputaciju agresivnog igraca (kod onih koji iole znaju da igraju i prate takve stvari), pa ces lakse moci da naplatis svoje premium ruke.

Having said that, ja te velike turnire ne igram, jer se cesto desi da igras po 7-8 h i da ispadnes cak i sa najjacom rukom, jer u tom trenutku nemas srece. I verujem da ti izgubis koncentraciju. I kod mene je tako. Ja sam bio u stanju da igram po 8 h dnevno sit & go turnire, ili cash stolove i da ne izgubim koncentraciju, ali posle pola sata tih velikih, iliti MTT turnira mi misli budu vec na necem desetom :biggrin: .

Eto, znam da sam oduzio malo, ali nisam znao kako da skratim :roll: . Ako te, pak, nije to zanimalo, nikom nista, pitaj nesto drugo :lollol: .
Vucicu, pederu, ne damo ti svetinju.
User avatar
J10nutz
 
Posts: 2616
Joined: 27 Jul 2014, 14:00

Re: Poker

Postby Crazy Soul » 29 Sep 2014, 21:04

Kapiram da je ta bubble faza kad udjes u onu grupaciju koja vec dobija neki kesh? ( pa makar bilo i 0.01 evro)Image
Ako ja tako, to mi nije problem... kasnije tek nailazi dosada, ili ja nemam vise vremena pa zbrzam...
Generalno skoro uvek udjem u prvih 100 , nekad sa vecom cifrom, nekad sa ..pa, da kazem startnom.
E sad, tu sam mislila da li postoji neka bas bas strategija... ono tipa da cekam i cekam i ne srljam.. da dopustim da ostali poispadaju? Ali nikako da sprovedem to ispitivanje terena jer me vec tu bije to nestrpljenje pa se zaletim i ne igram rezonski.. nego all in pa zmurim . Image
ImageWherever you go, go with all your heart...
User avatar
Crazy Soul
 
Posts: 6459
Joined: 05 Apr 2011, 09:19
Location: Beograd

Re: Poker

Postby J10nutz » 29 Sep 2014, 21:54

Ne, bubble faza je faza pred isplatu. Znaci, bubble je onaj koji ispadne poslednji koji ne dobije ni dinara (makar bilo sto ti kazes 0.01 euro :biggrin: ). A to da udjes u prvih 100 cesto...ako je na turniru od minimum 2-3 hiljade, to je fenomenalno i treba da iskoristis taj momenat i da napadas prva mesta, jer, veruj mi, u jednom momentu, nadam se na kratko, ce ti sreca okrenuti ledja. To je neizbezno za svakog ko igra poker. Znaci, definitivno nema cekanja da drugi ispadnu. Ne kad vas je 100. Cak ne smes to da radis ni kad vas je 20-30. Treba konstantno vrsiti pritisak na protivnike i stalno gledati da kupis cipove, makar pokupila samo blindove. Primera radi: blindovi su 1000-2000, ante je 100. Ti imas 40k cipova kod sebe. Rejzujes i svi se bace. Ti, ni kriva ni duzna pokupis 9*100+1000+2000=3900 cipova. Uvecavas svoj stek za 10%, sto je ogromno. E sad, tu dolazi ono sto sam rekao da treba paziti. Nece ti se uvek svi baciti, naprotiv. Zbog toga treba da znas protiv koga mozes da igras i kako. Vrlo je bitno da prostudiras protivnike i da ih klasifikujes. Imas raznih vrsta igraca: oni koji su tvrdi, protiv njih znas da mozes da rejzujes i da ti se bace; imas onih koji ce platiti sta god da imaju i protiv njih treba biti pazljiv. Nazalost, za tako nesto nema nekog pravila, nego to sve ide iskustvom. Sve u svemu, bitno je da krades sto vise cipova u toj fazi, ali da pazis da ne izgubis svoj stek. Ako vec moras da biras, da se uduplas ili da izgubis sve, bolje da se uduplas, ako smatras da imas legitimnu sansu za to.
Vucicu, pederu, ne damo ti svetinju.
User avatar
J10nutz
 
Posts: 2616
Joined: 27 Jul 2014, 14:00

Re: Poker

Postby Crazy Soul » 29 Sep 2014, 22:14

Da..da.. na tu fazu sam mislila samo sam se lose izrazila Image
Elem ima jedna caka za te kasnije faze gde se moze pokupiti nesto cipova. Naime , primetila sam da npr od 9-oro igraca za stolom, cesto budu njih 3-4 u tzv sit out modu. E sad..treba ispratiti , u zavisnosti ko gde sedi pa ako se tu raisne malo jaca cifra pre flopa, ovi sto su aktivni se bace a ovi vec i nisu prisutni pa ne mogu da isprate. Ako se neko i prevari pa od ovih prisutnih isprati, raisnes jos jednom i tvoje je.. jedino ako nisi maler pa si nagazio nekog sa jakim kartama. Image
ImageWherever you go, go with all your heart...
User avatar
Crazy Soul
 
Posts: 6459
Joined: 05 Apr 2011, 09:19
Location: Beograd

Re: Poker

Postby J10nutz » 29 Sep 2014, 22:33

Definitivno treba te sto su u sit out modu koristiti da im se kradu cipovi. A u vezi sa ovim sto kazes da rejzujes mnogo pre flopa...u pokeru se mnogo koristi matematika, zapravo, ona je od presudne vaznosti. Zasto to kazem? Evo primera: uzecemo onaj primer iz jednog od prethodna dva posta, gde su blindovi 1000/2000 i ante 100. Ako je tvoj rejz 4000, sto bi trebao da bude, ti ulazes 4000 da bi dobila jos 4000 (tacnije 3900, ali to je to). Znaci tvoj rejz mora biti uspesan samo 1/2 puta da bi bio profitabilan na duze staze, dok ako rejzujes do 6000 ili 8000, mora mnogo cesce da ti uspe, da bi bio profitabilan rejz. A iz mog iskustva i iskustva drugara pokerasa, taj minimum rejz ima isti ili bar slicni efekat kao neki veci rejz. Ili ce ti se baciti, ili nece. Tako da za to veliko rejzovanje, iako ima smisla, nema potrebe. Ako mi ne verujes, testiraj. Izaberi jednog igraca koji se ne baca cesto. Rejzuj 10x taj min rejz, tj. rejzuj samo duplo i 10x rejzuj koliko bi rejzovala. Videces da se nece cesce bacati na taj veliki rejz.
Vucicu, pederu, ne damo ti svetinju.
User avatar
J10nutz
 
Posts: 2616
Joined: 27 Jul 2014, 14:00

Re: Poker

Postby J10nutz » 08 Oct 2014, 00:12

Posto mi je Crazy nalozila da ovde postavim, mozete se registrovati na sajt www.pokerstrategy.com i tamo resiti jedan kviz, za koji inace imate i tekst koji vam pomaze. Ako uspesno resite, dobijate 50$ na sajtu koji vi odaberete. Vise informacija na tom sajtu.
Vucicu, pederu, ne damo ti svetinju.
User avatar
J10nutz
 
Posts: 2616
Joined: 27 Jul 2014, 14:00

Re: Poker

Postby fabricio » 18 Aug 2022, 01:41

I dalje najbolji turnir svih vremena.



Pronasao sam i snimak celog finala na netu. Rado se podsetio.
Savrsen spoj harizmaticnih igraca, puno velikih preokreta i proboj mog omiljenog igraca, Duhamela.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Previous

Return to Ostali Sportovi

Who is online

Users browsing this forum: Bytespider [Bot] and 10 guests