Spisak pripremnih meceva svoh reprezentacija...
Skupina A (Španjolska, Turska, Litva, Velika Britanija, Poljska, kvalifikant)
ŠPANJOLSKA
9.8. Španjolska – Francuska (Almeria, 21.30)
13.8 Španjolska - Litva (Madrid, 21.30)
15.8. Španjolska – Bugarska (Guadalajara, 21.30)
18.8 Litva – Španjolska (Kaunas)
20.8. Španjolska - Slovenija (Malaga, 19.30)
21.8. Španjolska - Slovenija (Granada, 21.30)
25.8. Španjolska – Australija (Murcia. 21.30)
26.8. Španjolska – Australija (Valencia, 19.00)
TURSKA
World Cup X
11.8. Turska – Ukrajina (Izmir, 19.30)
12.8. Turska – Njemačka (Izmir, 19.30)
13.8. Turska – Srbija (Izmir, 17.00)
Superkup
19.8. Grčka – Turska (Bamberg)
20.8. Turska – Belgija (Bamberg)
21.8. Njemačka – Turska (Bamberg)
Adidas Istanbul Cup
24.-25.8. (Turska, Crna Gora, Ukrajina, Novi Zeland)
LITVA
4.8. Litva - Slovenija (Kleipeda, 20.00)
6.8 Litva – Češka (Klaipeda)
10.8 Rusija – Litva (Moskva)
13.8 Španjolska - Litva (Madrid)
18.8 Litva – Španjolska (Kaunas)
19.8 Litva – Rusija (Panevezys)
20.8. Litva – Letonija (Panevezys, 20.00)
24.8. Slovenija - Litva (Stožice, 20.30)
27.8. Litva – Gruzija (Vilnius)
VELIKA BRITANIJA
7.8. Velika Britanija – Nizozemska (Cobham)
9.8. Velika Britanija – Nigerija (Cobham)
Turnir u Londonu
16.8. Velika Britanija - Francuska (London, 21.30)
17.8. Hrvatska - Velika Britanija (London, 21.30)
18.8. Srbija - Velika Britanija (London, 21.30)
20.8. Velika Britanija - Kina (London, 19.00)
21.8. Australija - Velika Britanija (London, 19.00)
27.8. Letonija – Velika Britanija
POLJSKA
Pokal Primus, Ptuj
23.7. Slovenija - Poljska 69:54 (statistika)
25.7. Poljska - Makedonija 57:66 (statistika)
European Basketball Tour
5.8. Izrael - Poljska (Limassol, 15.00)
6.8. Poljska - Bugarska(Limassol, 15.00)
7.8. Italija - Poljska (Limassol, 17.30)
Turnir u Riminiju
12.8. Poljska - Grčka
13.8. Italija – Poljska (20.45)
14.8. BiH - Poljska
European Basketball Tour
22.8. Izrael – Poljska (Tel Aviv)
23.8. Rusija – Poljska (Tel Aviv)
Skupina B (Srbija, Francuska, Njemačka, Italija, Letonija, Izrael)
SRBIJA
Addeco pokal Ex-YU
7.8. Srbija – Makedonija (Ljubljana, 18.00)
8.8. BiH – Srbija (Ljubljana, 18.00)
9.8. Srbija - ???
World Cup
11.8. Njemačka – Srbija (Izmir, 17.00)
12.8. Srbija – Ukrajina (Izmir, 17.00)
13.8. Turska – Srbija (Izmir, 17.00)
Turnir u Londonu
16.8. Srbija - Hrvatska (19.00)
17.8. Kina - Srbija (16.30)
18.8. Srbija - Velika Britanija (21.30)
20.8. Srbija - Australija (21.30)
21.8. Francuska - Srbija (21.30)
FRANCUSKA
26.7. Francuska - Kanada 106:44 (statistika)
27.7. Francuska - Kanada 86:69 (statistika)
9.8. Španjolska – Francuska (Almeria)
Turnir u Londonu
16.8. Velika Britanija - Francuska (21.30)
17.8. Francuska - Australija (19.00)
18.8. Francuska - Kina (16.30)
20.8. Hrvatska - Francuska (16.30)
21.8. Francuska - Srbija (21.30)
26.8. Francuska – BiH (Gravelines, 20.30)
27.8. Francuska – Belgija (Lievin, 20.30)
NJEMAČKA
5.8. Njemačka – Finska (Hagen)
World Cup X
11.8. Njemačka – Srbija (Izmir, 17.00)
12.8. Turska – Njemačka (Izmir, 19.30)
13.8. Ukrajina – Njemačka (Izmir, 14.30)
Superkup
19.8. Njemačka – Belgija (Bamberg)
20.8. Njemačka – Grčka (Bamberg)
21.8. Njemačka – Turska (Bamberg)
23.8. Njemačka – BiH (Bremen)
26.8. Njemačka - Kina
26.8. Njemačka - Kina
ITALIJA
Turnir u Bormiju
29.7. Italija – Makedonija 89:70
30.7. Italija - Bugarska (Bormio, 17.30)
European Basketball Tour
5.8. Grčka - Italija (Limassol, 20.00)
6.8. Rusija - Italija(Limassol, 20.00)
7.8. Italija - Poljska (Limassol, 17.30)
Turnir u Riminiju
12.8. Italija – BiH (20.45)
13.8. Italija – Poljska (20.45)
14.8. Italija – Grčka (20.45)
Akropolis kup
23.8. Crna Gora - Italija
24.8. Grčka - Italija
25.8. Italija - Bugarska
LETONIJA
2.8. Litva-B - Letonija (Kleipeda, 20.00)
3.8. Slovenija - Letonija (Kleipeda, 19.30)
12.8. Letonija - Rusija (Riga, 18:30)
13.8. Letonija - Rusija (16.00)
20.8. Litva – Letonija (20.00)
22.8. Letonija – Gruzija (Riga, 18.30)
24.8. Letonija – Gruzija (Ventspils, 18.30)
27.8. Letonija – Velika Britanija
IZRAEL
European Basketball Tour
5.8. Izrael - Poljska (Limassol, 15.00)
6.8. Grčka - Izrael (Limassol, 17.30)
7.8. Izrael - Bugarska (Limassol, 15.00)
Eurojam turnir
12.8. Villanova University – Izrael (Almere)
13.8. Gruzija – Izrael (Almere)
14.8. Nizozemska – Izrael (Almere, 19.30)
16.8. Gruzija – Izrael (Tbilisi, 16.00)
European Basketball Tour
22.8. Izrael – Poljska (Tel Aviv)
24.8. Izrael – Rusija (Tel Aviv)
Skupina C (Grčka, Hrvatska, Crna Gora, Makedonija, BiH, kvalifikant)
GRČKA
European Basketball Tour
5.8. Grčka - Italija (Limassol, 20.00)
6.8. Grčka - Izrael (Limassol, 17.30)
7.8. Grčka - Rusija (Limassol, 20.00)
Turnir u Riminiju
12.8. Poljska - Grčka
13.8. Grčka – BiH
14.8. Italija – Grčka (20.45)
Superkup
19.8. Grčka – Turska (Bamberg)
20.8. Njemačka – Grčka (Bamberg)
21.8. Grčka – Belgija (Bamberg)
Akropolis kup
23.8. Grčka - Bugarska
24.8. Grčka - Italija
25.8. Grčka - Crna Gora
HRVATSKA
26.7. Hrvatska - Bugarska 72:59
27.7. Hrvatska - Bugarska 77:54
Addeco pokal Ex-YU
6.8. Hrvatska – Crna Gora (Ljublja,a 21.00)
8.8. Slovenija – Hrvatska (Ljubljana, 21.00)
9.8. Hrvatska - ???
Turnir u Londonu
16.8. Srbija - Hrvatska (19.00)
17.8. Hrvatska - Velika Britanija (21.30)
18.8. Australija - Hrvatska (19.00)
20.8. Hrvatska - Francuska (16.30)
21.8. Kina - Hrvatska (16.30)
CRNA GORA
Addeco pokal Ex-YU
6.8. Hrvatska – Crna Gora (Ljubljana, 21.00)
7.8. Slovenija – Crna Gora (Ljubljana, 21.00)
9.8. Crna Gora - ???
Turnir u Skopju (19.-21.8. ili 21.-23.8.)
Crna Gora - Novi Zeland
Makedonija - Crna Gora
Crna Gora - Bugarska
ILI Adidas Cup, Istanbul
24.-25.8. (Turska, Crna Gora, Ukrajina, Novi Zeland)
ILI Akropolis kup
23.8. Crna Gora - Italija
24.8. Crna Gora - Bugarska
25.8. Grčka - Crna Gora
MAKEDONIJA
Pokal Primus, Ptuj
24.7. Slovenija - Makedonija 83:71 (statistika)
25.7. Poljska - Makedonija 57:66 (statistika)
Turnir u Bormiju
29.7. Italija – Makedonija 89:70
30.7. Makedonija - Kanada (Bormio, 21.00)
Addeco pokal Ex-YU
6.8. Makedonija – BiH (Ljubljana, 18.00)
7.8. Srbija – Makedonija (Ljubljana, 18.00)
9.8. Makedonija - ???
Turnir u Skopju (19.-21.8. ili 21.-23.8.)
Makedonija - Bugarska
Makedonija - Crna Gora
Makedonija - Novi Zeland
BIH
Addeco pokal Ex-YU
6.8. Makedonija – BiH (Ljubljana, 18.00)
8.8. BiH – Srbija (Ljubljana, 18.00)
9.8. BiH - ???
Turnir u Riminiju
12.8. Italija – BiH (20.45)
13.8. Grčka – BiH
14.8. BiH - Poljska
23.8. Njemačka – BiH (Bremen)
25.8. Belgija – BiH (Oostende)
26.8. Francuska – BiH (Gravelines, 20.30)
Skupina D (Slovenija, Rusija, Belgija, Gruzija, Bugarska, Ukrajina)
SLOVENIJA
Pokal Primus, Ptuj
23.7. Slovenija - Poljska 69:54 (statistika)
24.7. Slovenija - Makedonija 83:71 (statistika)
3.8. Slovenija - Letonija (Kleipeda, 19.30)
4.8. Litva - Slovenija (Kleipeda, 20.00)
Addeco pokal Ex-YU
7.8. Slovenija - Crna Gora (Ljubljana, 21.00)
8.8. Slovenija - Hrvatska (Ljubljana, 21.00)
9.8. Slovenija - ???
20.8. Španjolska - Slovenija (Malaga, 19.30)
21.8. Španjolska - Slovenija (Granada, 21.30)
24.8. Slovenija - Litva (Stožice, 20.30)
RUSIJA
European Basketball Tour
5.8. Rusija - Bugarska (Limassol, 17.30)
6.8. Rusija - Italija(Limassol, 20.00)
7.8. Grčka - Rusija (Limassol, 20.00)
10.8 Rusija – Litva (Moskva)
12.8. Letonija - Rusija (18.30)
13.8. Letonija - Rusija (16.00)
19.8 Litva – Rusija (Panevezys)
European Basketball Tour
23.8. Rusija – Poljska (Tel Aviv)
24.8. Izrael – Rusija (Tel Aviv)
BELGIJA
29.7. Belgija – Obala Bjelokosti 78:66 (Bruxelles)
30.7. Belgija – Centralnoafrička Republika (Bruxelles, 18.00)
31.7. Belgija – Senegal (Bruxelles, 18.00)
4.8. Belgija - Panama (Dallas)
6.8. Belgija - Selekcija FA1 (Dallas)
12.8. Belgija – selekcija NCAA (Toronto)
13.8. Kanada – Belgija (Toronto, 12.00)
14.8. Kanada – Belgija (Hamilton, 8.00)
Superkup
19.8. Njemačka – Belgija (Bamberg)
20.8. Turska – Belgija (Bamberg)
21.8. Grčka - Belgija (Bamberg)
25.8. Belgija – BiH (Oostende)
27.8. Francuska – Belgija (Lievin, 20.30)
GRUZIJA
31.7. Austrija – Gruzija (Baden, 18.00)
Turnir u Estoniji
5.8. Estonija - Gruzija (Tallin, 19.00)
6.8. NCAA East All Stars – Gruzija (Tallin, 16.45)
7.8. Gruzija – Švedska (Tallin, 16.45)
Eurojam
12.8. Nizozemska – Gruzija (Almere, 19.30)
13.8. Gruzija – Izrael (Almere)
14.8. Gruzija – Villanova University (Almere)
16.8. Gruzija – Izrael (Tbilisi, 16.00)
22.8. Letonija – Gruzija (Riga, 18.30)
24.8. Letonija – Gruzija (Ventspils, 18.30)
27.8. Litva – Gruzija (Vilnius)
BUGARSKA
26.7. Hrvatska - Bugarska 72:59
27.7. Hrvatska - Bugarska 77:54
Turnir u Bormiju
29.7. Bugarska - Kanada 79:72 (statistika)
30.7. Italija - Bugarska (Bormio, 17.30)
European Basketball Tour
5.8. Rusija - Bugarska (Limassol, 17.30)
6.8. Poljska - Bugarska(Limassol, 15.00)
7.8. Izrael - Bugarska (Limassol, 15.00)
15.8. Španjolska – Bugarska (Guadalajara, 21.30)
Turnir u Skopju (19.-21.8. ili 21.-23.8.)
Makedonija - Bugarska
Bugarska - Novi Zeland
Crna Gora - Bugarska
Akropolis kup
23.8. Grčka - Bugarska
24.8. Crna Gora - Bugarska
25.8. Italija - Bugarska
UKRAJINA
AeroSvit Cup
29.7. Ukrajina – Estonija 93:89 (statistika)
30.7. Ukrajina – Bjelorusija (Kijev, 16.00)
31.7. Ukrajina – Jordan (Kijev, 13.00)
Ukrajina – Bjelorusija (Kijev)
World Cup X
11.8. Turska – Ukrajina (Izmir, 19.30)
12.8. Srbija – Ukrajina (Izmir, 17.00)
13.8. Ukrajina – Njemačka (Izmir, 14.30)
Adidas Istanbul Cup
24.-25.8. (Turska, Crna Gora, Ukrajina, Novi Zeland)