Board index Košarka Evropska košarka

Evroliga

Ko će biti učesnici F4 turnira u Kaunasu?

Poll ended at 25 Apr 2023, 18:52

Olimpijakos
16
15%
Barselona
24
23%
Real Madrid
7
7%
Monako
15
14%
Makabi
11
11%
Partizan
19
18%
Žalgiris
2
2%
Fenerbahče
10
10%
 
Total votes : 104

Re: Evroliga

Postby Radlirez88 » 17 Mar 2023, 21:34

Radlirez88 wrote:Silds se povredio upravo protiv Brindisija. Batica je ladno igrao ove sezone samo protiv nas dve tekme i jos par utakmica

I Pengos se povredio, kakva katastrofa.
User avatar
Radlirez88
 
Posts: 2378
Joined: 31 May 2020, 19:15

Re: Evroliga

Postby Bogun » 18 Mar 2023, 13:44

Bogun wrote:Tabela nakon 28. kola

1. Olimpijakos 20:8
2. Real 19:8
3. Barselona 18:10
4. Monako 18:10
5. Fenerbahče 17:10

6. Baskonija 15:13
7. Partizan 15:13
8. Makabi 15:13
----------------------------
9. Žalgiris 15:13
10. Virtus 13:15
11. Valensija 13:15
12. Efes 13:14
13. Crvena zvezda 12:16
14. Olimpia 12:15
15. Bajern 11:17
16. Panathinaikos 9:19
17. Asvel 8:20
18. Alba 7:21



Tabela nakon 29. kola

1. Olimpijakos 21:8
2. Real 20:9
3. Barselona 19:10
4. Monako 19:10
5. Fenerbahče 17:11

6. Makabi 16:13
7. Partizan 16:13
8. Baskonija 15:14
----------------------------
9. Žalgiris 15:14
10. Valensija 14:15
11. Efes 14:15
12. Virtus 13:16
13. Crvena zvezda 12:17
14. Olimpia 12:16
15. Bajern 11:18
16. Panathinaikos 10:19
17. Alba 8:21
18. Asvel 8:21


Ulazimo u fotofiniš sezone, još pet kola do kraja.

Tek nakon 29. kola imamo prvi tim koji je obezbedio plejof. U vrhu nemamo adiciju, za istih pet timova smatram da su obezbedili plejof (ok, četiri, jer je jedan stvarno to uradio).
Dok se polako kristališe da će se borba za pozicije 3. i 4. voditi između Monaka, Barselone i Fenerbahče.

Dva tima su se stavila u finu poziciju u odnosu na ostale koji jure preostala tri mesta koja vode u četvrtfinale i što bi se reklo drže stvari u svojim rukama, pogotovo Makabi jer imaju odličan raspored u odnosu na Partizan. Ali svakako dva tima koji na pet kola do kraja su najbliži da se pridruže sigurnim timovima u četvrtfinalu, pogotovo ako dobiju utakmice 30. kola.

Zatim slede četiri tima koji su na jednu pobedu, dva sa 15:14 i dva sa 14:15. Uopšte nije nemoguće, obzirom na utakmice koje im slede, da nakon 30. kola, imamo 2, 3 ili čak 4 tima sa skorom 15:15. Za tako nešto su potrebni porazi Baksonije i Žalgirsa, odnosno pobede Efesa i Valensije.
Štaviše, očekujem da Baskonija, Žalguris i Efes budu na 15:15, a da Valensija izgubi u Monaku.

Nakon toga slede Italijani, za Virtus smatram da je svoje završio, a probuđena Olimpia i dalje ima neke šanse, po mom mišljenju, mogu da dobace do 18 pobeda.

Što se tiče "crvenih": Zvezda je i dalje "u igri", ali mogu do 17:17, tako da su im šanse minimalne i ne zavise samo od sebe, Bajern je izgubio nemački derbi, te mogu do 16:18, to neće biti dovoljno, PAO vezao dve pobede i odložio matematičku eliminaciju, koja im sledi posle ove nedelje, bez obzira na ishode utakmica, dok su Alba i Asvel odsvirali svoje. Ali imamo promenu na dnu, fenjer je uručen Francuzima.

1. Olimpijakos 21:8
24.03. @Partizan
Obezbedili su mesto u plejofu pobedom u Kaunasu. Trebaju im 2 pobede do kraja da matematički obezbede i domaći teren u plejofu.

2. Real 20:9
24.03. @Virtus
Nakon duplog kola 1:1, obe utakmice rešene na jedan posed praktično. Drže sve u svojim rukama što se tiče domaćeg terena u plejofu.
Gostuju Virtusu koji ih je dobio u Madridu u onoj utakmici gde je Musi upisan fantomski koš. Očekujem da se revanširaju.

3. Barselona 19:10
23.03. @Panathinaikos
Dobiše Zvezdu nekako malo sudije, malo zicer Lazarevića, ali od ovih pet timova za koje mislim da su se već plasirali u plejof, deluju da su u najslabijoj formi.
Sada gostuju probuđenom PAO-u, iskreno, ne bih se začudio da izgube i da sebi dodatno zakomplikuju poziciju oko domaćeg terena.

4. Monako 19:10
24.03. Valensija
Virtus im je bio druga pobeda za redom od kada im ne igra Majk Džejms. Biće zanimljivo da vidimo koliko će da potraje ta suspenzija.
Dolazi im tim koji mora da pobeđuje da bi se plasirao u četvrtfinale. A opet i Monako mora da dobija za domaći teren. Očekujem da ovo bude baš kvalitetna utakmica.

5. Fenerbahče 17:11
21.03. Olimpia; 24.03. Žalgiris
Dosta ih je koštao ovaj poraz od Valensije, sada opet moraju da jure domaći teren, to jest poziciju broj 4.
Prvo im dolazi Olimpija (opet bez Šildsa i Pangosa) kojoj je ovo bukvalno poslednji voz za četvrtfinale, a tri dana nakon toga i Žalgiris, koji je isto u borbi za osmo mesto, i koji im je žestoko dužan za ono iz Kaunasa.
Iskreno ne očekujem 2:0. Zanimljivo, ako izgube od Olimpije, Olimpijakos je obezbedi domaći teren, a Real bi bio na pobedu od toga.

6. Makabi 16:13
23.03. @Asvel
Dobili su Baskoniju u direktnom duelu, nisu uspeli da nadoknade gigantski minus iz prvog meča. Tim koji je najbliži da se pridruži "sigurnim" učesnicima.
U Vilerbanu imaju meč loptu za tako nešto. Takođe, mogu da pojure čak i četvrto/peto mesto u nekim kombinacijama.

7. Partizan 16:13
24.03. Olimpijakos
Ostvarena je ogromna pobeda u Istanbulu, Efesu je zadat veliki udarac, svakako sjajna nedelja je iza nas, dve ogromne pobede.
Dolazi nam Olimpijakos, najbolji tim u Evropi trenutno. Odlična stvar za nas je što oni igraju sutra derbi sa PAO-om, pa u utorak mislim i sa Lavriom. Dok mi nemamo utakmicu do tada.
Ako se ovo pobedi, mislim da je plejof u džepu.

8. Baskonija 15:14
23.03. @Crvena zvezda
Očekivano su izgubili u meču dve domaćice u četvrtak, ali zadržali bolji h2h.
Sada im sledi gostovanje kod bivšeg trenera, u Beogradu moraju da dobiju da ne bi zakomplikovali svoju poziciju oko plejofa dodatno. Sa druge strane, protivnik je gotovo eliminisan, matematički imaju šanse i dalje (po mom mišljenju nemaju više), ali moraju da dižu formu za završnicu sezone.

9. Žalgiris 15:14
24.03. @Fenerbahče
Istopili su veliki minus protiv Olimpijakosa, ali na kraju ih rešio Vezenkov. Sada imaju gostovanje Fenerbahčeu, koji igra duplo kolo.
Mislim da mogu do pobede, mada im ne dajem velike šanse za tako nešto. Ipak, Fenerbahče nakon one dve utakmice posle pauze, se polako vraća u ritam od pre zemljotresa.

10. Valensija 14:15
24.03. @Monako
Ostvarili su veliku pobedu protiv Fenerbahčea, u svom stilu, košem u zadnjoj sekundi.
Sada gostuju Monaku, moraju da pobede da bi ostali sa realnim šansama, ako izgube, onda će morati da zatvore sa 4:0, a nemaju baš povoljan raspored.

11. Efes 14:15
23 03. @Alba
Duplo kolo i skor 1:1. Dobiše Real, ali su izgubili mnogo bitniji meč, po rečima Atamana pre utakmice.
Sada imaju gostovanje Albi, glupo je uopšte napisati da imaju veliki imperativ pobede u Berlinu. Lepa prilika da dođu na 15:15.

12. Virtus 13:16
24.03. Real
Izgubili su relativno lako u Monaku, sada im dolazi Real. Računica je po mom mišljenju jasna 5:0 do kraja im je jedina šansa. Rekao sam još u januaru da mi ne deluju kao tim koji može da pobeđuje u serijama, a pet vezanih pobeda mi deluje kao naučna fantastika za njih.
Očekujem da u petak budu de facto eliminisani iz borbe, iako su napravili brejk u Madridu, pašće revanš Reala.

14. Olimpia 12:15
21.03. @Fenerbahče, 24.03. Bajern
Ispustili su odličnu priliku u Madridu, obzirom da je Reak igrao duplo kolo, poraz u poslednjim trenutcima utakmice kada je Fojtman nagazio aut liniju i rešio meč praktično.
Sada sledi duplo kolo, Istanbul im je poslednji voz za četvrtfinale, to moraju da dobiju.
A posle toga im sledi stari rival, Bajern, ne sumnjam da će ih Trinkijeri naložiti da eliminišu Mesinu.

Obzirom da sam granicu postavio na 18:16 za 8. mesto, još pre mesec dana (i neću je menjati dok me neko ne uveri u suprotno) prema tome sam pisao sve ovo, videćemo, ako se poklope svi rezultati, nakon ovog kola možda se realna granica spusti i na 17:17.
Pogotovo ako se desi ovo što sam opisao kod timova od 8. do 11. mesta, nakon 30. kola.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Evroliga

Postby grobar_Zvornik » 20 Mar 2023, 18:34

"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31184
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Evroliga

Postby Cvele » 21 Mar 2023, 15:26



Kako suludi statsi za EL košarku.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18233
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Evroliga

Postby Bogun » 21 Mar 2023, 16:23

Nisam video ovo "Last 5 games"... pa sam pomislio kako nije u priči za MVP-ija sa 17 poena i 9.6 asistencija. :biggrin:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Evroliga

Postby Grande Alessandro » 21 Mar 2023, 17:17

Igra za sve pare...svaka mu cast!

Vec se pominje Real za sledecu sezonu...a ima samo 1+1 ugovor...

EDIT.

Nego, jel navijamo da Fener pobedi i potpuno izbaci Milano ili da nam Milano ostavi sansu za 5 mesto?

Vrabac u ruci ili golub na grani... :biggrin:
User avatar
Grande Alessandro
 
Posts: 5622
Joined: 17 May 2011, 18:15
Location: crno-beli svet...

Re: Evroliga

Postby Cuburac » 21 Mar 2023, 18:06

Svejedno nam je ko ce da pobedi, mi cemo svakako da pravimo kalkulacije, optimisti da nam to odgovara, pesimisti da jok, nema to veze sa rezultatom.
A iz iskustva znamo da kako god se zavrsi , nama ce da ispadne teže.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13982
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Evroliga

Postby Buzz » 21 Mar 2023, 20:15

Nadam se da ce ovaj raspali Fener moci da dobije Zalgiris, inace Litvanci mogu dosta lako da dohvate 19 pobeda.
User avatar
Buzz
 
Posts: 9429
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Evroliga

Postby Dexi » 22 Mar 2023, 15:19

Bice mi zao ako Alba ne bude igrala EL sledece sezone,jedna od retkih pravoh prica u ovakvoj EL.
Dexi
 
Posts: 16664
Joined: 09 Jul 2019, 14:36

Re: Evroliga

Postby Produzenisamlekom » 22 Mar 2023, 21:00



Kapiten :blue:
Andrea Trinkijeri
"Evropa ne može da kaže ne klubu koji ima dva miliona navijača. Ali i oni moraju da odluče šta žele da budu"
User avatar
Produzenisamlekom
 
Posts: 11826
Joined: 07 Jun 2020, 19:03

Re: Evroliga

Postby Pit Bull » 22 Mar 2023, 21:01

Produzenisamlekom wrote:

Kapiten :blue:


Lako mu je kad nema Zagorca u petorci.

Neka proba sa njim. :jezik:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58109
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Evroliga

Postby NEDJA » 23 Mar 2023, 00:15

Dexi wrote:Bice mi zao ako Alba ne bude igrala EL sledece sezone,jedna od retkih pravoh prica u ovakvoj EL.


Dexi, kakva prava prica? Osim sto redovno dobijaju cigane. :biggrin: Nikad ni blizu borbe za top 8, niti su izbacili neke mlade igrace
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6007
Joined: 15 Dec 2013, 16:41

Re: Evroliga

Postby Hasselbaink » 24 Mar 2023, 01:25

Asvel je najgori tim u ligi.
Danas navijati protiv zalgirisa obavezno a ne mastati o nekom mestu. Svakako isti k biti 5 il 7, ides jakoj ekipi u goste pa koja god bila osim oli koji je malo jaci od svih a imaju i vrelu amtmosferu.
Black & White
User avatar
Hasselbaink
 
Posts: 2939
Joined: 23 Feb 2022, 04:30

Re: Evroliga

Postby Bogun » 27 Mar 2023, 12:27

Bogun wrote:Tabela nakon 29. kola

1. Olimpijakos 21:8
2. Real 20:9
3. Barselona 19:10
4. Monako 19:10
5. Fenerbahče 17:11

6. Makabi 16:13
7. Partizan 16:13
8. Baskonija 15:14
----------------------------
9. Žalgiris 15:14
10. Valensija 14:15
11. Efes 14:15
12. Virtus 13:16
13. Crvena zvezda 12:17
14. Olimpia 12:16
15. Bajern 11:18
16. Panathinaikos 10:19
17. Alba 8:21
18. Asvel 8:21


Tabela nakon 30. kola

1. Olimpijakos 21:9
2. Real 21:9
3. Barselona 20:10
4. Monako 20:10

5. Fenerbahče 18:12

6. Makabi 17:13
7. Partizan 17:13
8. Baskonija 15:15
------------------------------
9. Žalgiris 15:15
10. Efes 14:16
11. Olimpia 14:16
12. Valensija 14:16
13. Virtus 13:17
14. Crvena zvezda 13:17
15. Bajern 11:19
16. Panathinaikos 10:20
17. Alba 9:21
18. Asvel 8:22


Još samo 4 kola do kraja.

U odnosu na prošlo kolo, čak tri ekipe su obezbedile plejof, a još dve ekipe su i zvanično eliminisane iz trke za plejof, ovi boldovani timovi, što zeleni, što crveni.

Četiri tima su obezbedili učešće u plejofu: Olimpijakos, Real, Barselona i Monako i ovim timovima malo fali da uhvate i domaći teren. Iza njih je Fenerbahče koji još nije obezbedio mesto, ali šanse da ispadnu iz osam su minimalne.

Makabi i Partizan su trenutno poziciji da je na njima da izgube mesto u četvrtfinalu, međutim, za razliku od Fenera, šanse za ne prolazak u četvrtfinale su dosta realnije.

Kao što sam pisao i pred prošlo kolo, ispade da je osmoplasirani došao do 50% skora, odnosno Baskonija i Žalgiris su na 15:15. Tako da ostaje šansa da se uđe i sa 50% u plejof, ali to i dalje deluje malo verovatno.

Slede tri tima sa 14 pobeda, Valensija, Efes i Olimpia, njima je računica jasna, 4:0 do kraja.

I idemo do timova koji su izgubili šanse po mojoj računici za prolaz, a to su Virtus i Zvezda (osim ako 17 pobeda ne bude bilo dovoljno za prolaz), kao i kod timova u redu iznad, računica je 4:0 do kraja, ali i preklapanje dosta rezultata.

Matematički posmatrano, iz trke za plejof su ispali Bajern i Panathinaikos, i tako su se pridružili Albi i Asvelu koji su svoje završili pre par utakmica.

1. Olimpijakos 21:9
29.03. Asvel, 31.03. Panathinaikos
Igraju da obezbede domaći teren, a za to im je potrebna samo jedna pobeda (ili poraz Fenerbahčea). Dolaze im dva fenjeraša, bila bi lagano duplo kolo da im ne dolazi PAO, ovako će biti malo tenzija i to je to.

2. Real 21:9
29.03. Fenerbahče, 31.03. @Partizan
Takođe igraju da obezbede domaći teren, i to u direktnom duelu sa Fenerbahčeom. Ako to pobede praktično su rešili sva četiri domaćina u plejofu (osim ako Barselona ili Monako ne dožive neki fijasko do kraja sezone u vidu 0:4), ostaće im samo da se poređaju. A nakon toga, za manje od 48h imaju utakmicu u Beogradu.

3. Barselona 20:10
28.03. @Partizan, 30.03. Alba
Ne briljiraju sa formom u poslednjih par nedelja, po onome što sam ih gledao. Po mom mišljenju, malo im se drma pozicija u top4, verovatno će probati da sve reše već u Beogradu jer bi sa tom pobedom praktično rešili to pitanje, poraz sa druge strane može da im zakomplikuje stvari, pogotovo ako Fener dobije u Madridu i nakon toga dobro finišira sezonu. Svakako posle toga imaju mnogo lakšu utakmicu sa Albom koju očekujem da rutiniraju.

4. Monako 20:10
29.03. @Žalgiris, 31.03. @Bajern
Dva nezgodna gostovanja ih čekaju, pogotovo prvo u Kaunasu, koji sebi ne sme da dozvoli poraz inače mogu izvisiti za plejof. Očekujem baš dobru i tvrdu utakmicu u Litvaniji. Nakon toga idu Bajernu koji je eliminisan, ali koji će se pobiti da dobije to. Obzirom na utakmice koje im slede (prvo Partizan pa onda gostovanje Efesu), Monaku je 1:1 iz ove duple nedelje imperativ, nebitno koga dobili.

5. Fenerbahče 18:12
29.03. @Real, 31.03. @Baskonija
Vrlo teška dupla nedelja u najavi. Prvo gostovanje Realu, a onda za nepunih 48h gostovanje jednom od najboljih domaćih ekipa u ligi, Baskoniji, koja se bori za plejof, koja na papiru ima mnogo lakšu utakmicu (Albu), plus ima dan odmora više. Ovde vrlo lako može da dođe do 0:2 skora. A obzirom na utakmice koje im slede (Efes i Zvezda) u nekoj ludoj situaciji, mogu i ispasti ako bi izgubili sve četiri utakmice.
Stoga, za njih je takođe imperativ da dobiju barem jednu utakmicu i da se i matematički plasiraju u plejof. Sa druge strane, ako dobiju u Madridu i dalje su u trci za top4.

6. Makabi 17:13
28.03. Virtus, 30.03. Olimpia
Slede im Italijani u duplom kolu. Prvo indisponirani Virtus, za koji očekujem da će da rutiniraju (mada je Virtus baš na takvim gostovanjima pravio velike brejkove), a zatim i probuđena Olimpia Milano, tu drugu utakmicu stvarno ne mogu da predvidim. Mada bih prednost dao Makabiju jer Milanezi igraju pre toga sa Efesom u Istanbulu, ako dobiju tamo, očekujem da pršti u Tel Avivu.
Prošle nedelje su lagano rešili Asvel, gledajući raspored do kraja, bilo bi pravo čudo da ne prođu u četvrtfinale.

7. Partizan 17:13
28.03. Barselona, 31.03. Real
Nama slede Španci u duplom kolu, a nadamo se i vraćanje dugova sa španske turneje iz novembra. Nakon velike pobede protiv Olimpijakosa, plejof je na dohvat ruke, međutim obzirom na raspored do kraja, ne smem da se zaletim sa izjavom da smo sigurni ili da bi bilo čudo da se ne plasiramo (kao u slučaju Makabija).
Prvo nam dolazi Barselona i to posle teške i iscrpljujuće utakmice protiv našeg kriptonita, Cedevita Olimpije, oni su sa druge strane igrali derbi sa Huventudom, ali dan ranije. Biće zanimljivo videti na kom je energetskom nivou ekipa, ne bih se začudio da nam se ponovi scenario iz Mediolanum foruma, i da se samo ugasimo u jednom trenutku drugog poluvremena. Na sreću, igraće se pred 19-20 hiljada naših navijača koji to možda ponište. Barsa ne briljira sa formom i stvarno mislim da se mogu dobiti, samo će biti potrebno da šut bude bliži onome od petka, a ne od nedelje.
Zatim sledi Real, u odnosu na kog ćemo imati dan odmora više, i plus će morati da putuju. Ekipa koja je koncepcijski problem za svakoga, pre svega zbog Tavaresa. Međutim, očekujem da se za tu utakmicu dosta bolje spremimo nego za Barselonu.
Jedna pobeda iz ove duple nedelje nas gura u mirne vode, a ako dobijemo Barselonu, pada i Real.

8. Baskonija 15:15
28.03. Alba, 31.03. Fenerbahče
Nakon poraza od Zvezde u prošlom kolu, sada imaju praktično "meč loptu" za odlazak u četvrtfinale. Prvo im dolazi Alba od koje ne smeju da izgube, a zatim im dolazi Fenerbahče, koji će imati manje vremena za odmor i pripremu utakmice, plus gostuju Realu. Ako bi zatvorili nedelju sa 2:0, mislim da su gotovo sigurni za četvrtfinale, jer nakon toga sledi Asvel, a u poslednjem kolu gostuju Olimpijakosu koji će igrati utakmicu bez rezultatskog imperativa.

9. Žalgiris 15:15
29.03. Monako. 31.03. Valensija
U prethodnom kolu nisu iskoristili duplu nedelju Fenerbahčea. Ova nedelja im je biti ili ne biti. Zbog lošijeg h2h skora od Partizana i Baskonije, a sa Makabijem imaju 0:1 (-1 koš razlika) i treba da igraju, upravo zbog toga, imperativ im je da dobiju obe utakmice u ovom duplom kolu, jer će im trebati pobeda više od svih timova koje jure, osim možda Makabija.
Po mom mišljenju, sve im staje u utakmicu protiv Monaka, ako to izgube moraće da zatvore sa 3:0 i da se nadaju preklapanju rezultata. Valensija im dolazi iz Beograda, to očekujem da pobede nezavisno od ishoda prve utakmice.

10. Efes 14:16
28.03. Olimpia, 30.03. Virtus
Neverovatan poraz od Albe ih je gotovo sigurno ostavio bez plejofa, matematičke šanse imaju, ali mi ne deluju kao tim koji može da poveže četiri pobede. I njima dolaze Italijani, kao i Makabiju samo obrnutim redoslednom. Protiv Olimpije im ne bih dao ulogu favorita, mada očekujem zanimljivu utakmicu, Virtus će dobiti to sam 99% siguran.
Ako nedelju zatvore sa 2:0 imaju šanse, posle idu Fener i Monako. Ali opet ponavljam, u ovom trenutku, ne deluju kao tim koji može da veže 4 pobede. Mada sa njima se nikad ne zna.

11. Olimpia 14:16
28.03. @Efes, 30.03. @Makabi
Dok Efes deluje kao da je ubijen u pojam, Olimpija je u žestokom naletu u prošloj nedelji su rutinirali Fener u gostima pa su razbucali Bajern. Međutim čeka ih paklena nedelja, prvo Efes, pa za nepunih 48h meč u Tel Avivu. Očekujem da dobiju Efes, jednostavno timovi u dijametralno suprotnim stanjima trenutno, a onda im sledi najteže gostovanje, tu već ne mogu da im prognoziram pobedu, jer i Makabi igra sjajno, ali neće biti bez šansi.
Ako ovo duplo kolo zatvore sa 2:0, dobiće i Barselonu i Virtus u poslednja dva kola, u to sam ubeđen.

12. Valensija 14:16
29.03. @Crvena zvezda, 31.03. @Žalgiris
Nakon poraza od Monaka, plejof deluje baš daleko. U duploj nedelji dva teška gostovanja, prvo Zvezdi koja je u poslednje dve utakmice pokazala malo bolju igru, i koja gleda da podigne formu za završnicu sezone, a onda i Žalgirisu, koji je u borbi za to osmo mesto.
Iskreno, očekujem da izgube obe utakmice i to lakše nego što se možda misli.



Granica mi je i dalje na 18:16, s tim da sada deluje vrlo realno da osmoplasirani završi sa toliko pobeda (kao što sam i najavljivao pre mesec dana).

Biće zanimljivo videti u kome smeru će ići završnica sezone ako kojim slučajem osmoplasirani nakon ovog duplog kola bude na ravno 50% uspešnosti, odnosno na 16:16, onda stvarno možda prag padne i na 17 pobeda.

Iz perspektive Partizana, bilo bi odlično kada bi Baskonija, Žalgiris, Efes, Valensija i Olimpia izgubili barem po jednu od naredne dve utakmice. Tada bi Partizan uz 1:1 skor matematički bio u plejofu, a čak i ne daj Bože 0:2 ne bi bilo strašno iz ugla borbe za plejof. jer bi opet imali minimum +1 u odnosu na najbližeg pratioca.
Zanimljivo, i Zvezdi bi ovaj scenario išao na ruku, jer bi ih teoretski održao u borbi za osmo mesto.
User avatar
Bogun
 
Posts: 32494
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš


PreviousNext

Return to Evropska košarka

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 30 guests