Board index Život van sporta Sve i svašta

Kupovina polovnog vozila

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Mikisha » 25 Oct 2022, 12:18

Ma znam, ali ajde za zensko je dovoljno, plus nov, garancija, jebi mu mater trebao bi da je sluzi 5 6 godina.

A hteo bih da je iznenadim, ne znam kako da ispitam da li joj se svidja.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6353
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Eddie Brock » 25 Oct 2022, 12:25

Uzmes joj, pa ako joj se ne svidja - prodas, pa ili proda pa onda koji joj se svidja :biggrin:
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18226
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby balkanski spijun » 25 Oct 2022, 12:30

Mikisha wrote:Ma znam, ali ajde za zensko je dovoljno, plus nov, garancija, jebi mu mater trebao bi da je sluzi 5 6 godina.

A hteo bih da je iznenadim, ne znam kako da ispitam da li joj se svidja.


cuj ,da li ce da se svidi :biggrin:

poklonu se ne gleda u zube.

odusevice se,a to je od srca i to je najvaznije.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Mikisha » 25 Oct 2022, 12:55

Ma svidece se, i ja jedem govna.
Da se ona pita ne bi ni svoj menjala nikada.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6353
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby ortak » 15 Nov 2022, 19:27

Ljudi, ako moze savet, citam gomilu tekstova i sto vise citam sve mi se vise komplikuje razmisljanje, a na prvi pogled bila veoma jednostavna stvar :lollol:

Prvi put kupujem polovan auto od fizickog lica. Zanima me da li ste vi prilikom kupovine od fizickog lica praktikovali kupoprodajni ugovor ili ugovor o poklonu, tj. koja je razlika oko cene poreza. Ukoliko je u pitanju kupoprodajni ugovor, da li ste pisali cenu koju ste platili, ili procenjenu cenu iz kataloga amss koja se pominje po internet tekstovima.
I na kraju, ukoliko je automobil sa drugog registracionog podrucja, kada ste odjavljivali tablice i registrovali na svoj grad/mesto?
User avatar
ortak
 
Posts: 222
Joined: 29 Jun 2019, 18:05

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby grobar_Zvornik » 15 Nov 2022, 19:37

Купопродајни уговор је био. На крају у њему се нашла мања цифра од договорене, тј. плаћене. Скоро 20%. Наравно, нисам пристао док нисам питао да ли ћу сносити икакве санкције и имати проблем код било какве администрације. Речено ми је да нећу и заиста нисам. Капирам да тако ради највећи дио продаваца...
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31155
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Baxter Stockman » 15 Nov 2022, 22:38

ortak wrote:Ljudi, ako moze savet, citam gomilu tekstova i sto vise citam sve mi se vise komplikuje razmisljanje, a na prvi pogled bila veoma jednostavna stvar :lollol:

Prvi put kupujem polovan auto od fizickog lica. Zanima me da li ste vi prilikom kupovine od fizickog lica praktikovali kupoprodajni ugovor ili ugovor o poklonu, tj. koja je razlika oko cene poreza. Ukoliko je u pitanju kupoprodajni ugovor, da li ste pisali cenu koju ste platili, ili procenjenu cenu iz kataloga amss koja se pominje po internet tekstovima.
I na kraju, ukoliko je automobil sa drugog registracionog podrucja, kada ste odjavljivali tablice i registrovali na svoj grad/mesto?

Ja kad sam uzimao išao sam na ugovor o poklonu, a onda je vlasnik dobio sve pare na ruke, tako smo se bili dogovorili. Posle platio porez kako su odredili u mupu i nikakve frke nije bilo. Određivali mi visinu poreza na osnovu amss knjiga ili čega već, ne sećam se kako se zove to odakle se izvlači cena.
Meni se pogodilo da mu je registracija isticala mesec dana nakon toga pa sam odmah odjavio tablice, izvukao novu saobraćajnu i registrovao ga na mene.

Drug je kad je pazario kola vozio 8-9 meseci pre nego što je prebacio saobraćajnu na svoje ime, do tad mu vozilo bilo registrovano na grad prethodnog vlasnika.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby John Doe » 15 Nov 2022, 23:36

Porez se obracunava - 2,5 % od vrednosti vozila po zvaničnom katalogu AMSS ili od navedene vrednosti u ugovoru, ali samo u slučaju da je ona veća od procenjene iz kataloga koji koristi Poreska Uprava, OSIM U SLUČAJEVIMA KADA JE PRODAVAC PRAVNO LICE I OBVEZNIK PDV-a


https://registracija-vozila.rs/amss-procena-vrednosti-putnickih-vozila?view=form
User avatar
John Doe
 
Posts: 12494
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Woodoo » 16 Nov 2022, 01:28

ortak wrote:Prvi put kupujem polovan auto od fizickog lica. Zanima me da li ste vi prilikom kupovine od fizickog lica praktikovali kupoprodajni ugovor ili ugovor o poklonu, tj. koja je razlika oko cene poreza.

Obavezno kupoprodajni ugovor, nema razlike u visini poreza, plaća se 2,5% u oba slučaja. U slučaju poklona od obaveze plaćanja poreza na poklon oslobođeni su deca i supružnik. Roditelji, braća i sestre, plaćaju porez na poklon 1,5%.
Cenu upiši realnu, ne verujem da se ikada desilo da je auto u ugovoru koštao više nego po katalogu AMSS-a.
ortak wrote:I na kraju, ukoliko je automobil sa drugog registracionog podrucja, kada ste odjavljivali tablice i registrovali na svoj grad/mesto?

Ovo uradi čim dovezeš auto u svoje mesto ili u mestu prodavca pod uslovom da je vađenje probnih tablica jednostavnije i jeftinije nego kasnije slanje starih tablica prethodnom vlasniku. Potrebno je da imaš neke tablice da bi se dovezao kući. Odjava tablica se vrši na području grada odnosno opštine gde vlasnik vozila ima prebivalište. Stara saobraćajna dozvola se poništi, podatak o poništenoj saobraćajnoj dozvoli se unosi u sistem mup-a, tebi je potrebna stara, odjavljena saobraćajna dozvola.
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3736
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby PERA » 16 Nov 2022, 08:37

Hoću da uzmem ženi auto, pa me interesuje ako me prijavi u sup jel olakšavajuća okolnost to što smo u braku?
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8644
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bhc_comp » 16 Nov 2022, 11:55

Za sta da te prijavi? :biggrin:
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Woodoo » 16 Nov 2022, 12:01

Šta je SUP?
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3736
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby PERA » 16 Nov 2022, 12:21

bhc_comp wrote:Za sta da te prijavi? :biggrin:

Što sam joj oteo auto :lollol:
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8644
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Mikisha » 30 Nov 2022, 01:24

Spominjao sam ovde da razmisljam Klia da uzmem sestri, medjutim nesto se tu zakomplikovalo i naletim slucajno na Mazdu 3 2018 godiste, 1.5 dizel 105 ili 110 konja nisam siguran.

Dovezao je iz Vrsca, a put Vrsac Zrenjanin je sacuvaj boze, 300 sela, 2 ludnice, krivine od preko 90 stepeni u sred njive, jeza.

Autic bas zvrk, sasvim lepo ide, opreme ima dosta.
Na bordu pise da trosi 5.2l u proslih 2300 km.
Bas je simpaticno vozilo, upravljivo.

I najbitnije izgleda da joj se skroz svidelo.


A i oprostio sam se od svog A6, menjao ga za radnu masinu.
Dosta je meni izbijao pare iz dzepa.

Mada ne bi me cudilo da sam ga menjao i da se sad nista ne pokvari 3 godine jer sam ga doterao do fabrickih podesavanja..

Sad nailazim na najveci problem, ne znam sta bih uzeo sebi, sreco imam Pezoa koji mi obavlja sve sto mi treba i necu nigde zuriti se kupovinom.

Ali ako imate neke zanimljive predloge, pisite.

Limuzina, lepo bi bilo 200+ks.
Ne bih opet uzimao audi, nesto bih menjao.
Cak bih i promenio da ne bude nemac vec nesto tipa ona Kia stinger, nesto ne bas cesto po ulicama.
Mozda u obzir dolaze i neki seksi karavani tipa s6.
Pro ceed novi npr mi je skroz fin ali uglavnom je 1.5 motor sto mi se ne svidja.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6353
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Ron Swanson » 30 Nov 2022, 08:52

Mazda 6?
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

PreviousNext

Return to Sve i svašta

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests