Board index Razni Sportovi Zimski sportovi

Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby kompatibilan » 23 Nov 2020, 19:18

znači bože zdravlja i za koju godinu prvi tim
kompatibilan
 
Posts: 362
Joined: 20 Oct 2020, 19:52

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Veljkona22 » 07 Mar 2023, 04:06

Vratićemo se, e onda ste najebali!
Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 7061
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Stefanm992 » 13 May 2023, 19:19

Nisam znao da arena prenosi svetsko u hokeju , naletim slucajno i cujem dobro poznat glas Zvonka Mihajlovskog , i dalje zvuci umorno i napaceno kao i pre 20ak godina kad sam gledao neke svoje prve utakmice , u soku sam da covek radi i dalje
Stefanm992
 
Posts: 1655
Joined: 13 Nov 2017, 16:07

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Stefanm992 » 27 May 2023, 18:51

Nemacka koja je pocela sa 3 poraza ( i gubila u 4oj od danske ) ulazi u finale preko amerike i sada finale sa kanadom
Stefanm992
 
Posts: 1655
Joined: 13 Nov 2017, 16:07

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby werbatim » 18 Dec 2023, 18:15

Juce je zavrsena druga runda predkvalifikacija za OI, nasi prvi bez primljenog gola na tri utakmice protiv Turske, Tajpeha i Hrvatske.
Treca, poslednja runda predkvalifikacija je od 8. do 11. februara 2024. u Kardifu. Tu ce biti dobro ako daju neki go :)
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Hajzenberg » 18 Dec 2023, 19:07

Ja pratim hokej povremeno, stalno u aprilu prvenstva u divizijama u kojima igra naša reprezentacija ali ovo sam potpuno prevideo a turnir se još u BG igrao. Ni reči u medijima o tome. Pre 4 godine izgubili su upravo od Hrvata u tom drugom krugu. Naravno da od OI nema ništa i ne samo od njih nego nema ništa ni od završnog kvalifikacionog turnira u septembru naredne godine jer u Kardifu je favorit VB koja je do ''juče'' provela par godina u elitnoj svetskoj grupi a druga dva tima su vrlo dobra Rumunija sa igračima mađarskog porekla iz Transilvanije i ostalih delova zemlje u kojima su oni dominantni jer su bukvalno oni ti koji nose hokej u ovoj zemlji što se može videti i po prezimenima igrača a tu je i sve bolja Kina koja se za par godina digla od neke pete do treće divizije i koja je pre par meseci upravo Srbiju razvalila u Estoniji u meču IB lige. Samo pobednik iz Kardifa ide u finalni krug kvalifikacija gde su sve sami učesnici Svetske grupe i gde ni pobednik iz Kardifa nema skoro nikakve šanse da osvoji taj zadnji turnir u konkurenciji tri odlične ekipe ali što se nas tiče ta pobeda nad Hrvatima je i više nego dovoljna za ovaj ciklus. Mi smo negde oko 30.mesta na svetskoj listi i to dovoljno govori koga možemo a koga ne da pobedimo a sa Hrvatima smo tu negde, nekad se oni pobeđuju a nekad se gubi od njih tako da je ovih 4:0 od juče i više nego uspeh.

Što se tiče redovnih godišnjih prvenstava tiče Srbija je u Pioniru 2019 g. na čudesan način obezbedila igranje u IB ligi što je po redosledu treći rang jer je upravo zahvaljujući Hrvatskoj osvojila IIA grupu, koliko se sećam Hrvati su u zadnjem kolu dobili Australiju i omogućili našima da sami odlučuju o svojoj sudbini i naši su pobedom protiv Španije na penale osvojili prvo mesto a bukvalno su ova 4 tima bila u konkurenciji da budu prvi i naši su na startu tog turnira dobili Hrvate od kojih su par meseci ranije izgubili pomenuti meč u drugom krugu olimpijskih kvalifikacija. Na tom turniru u BG Srbija je dobila Kinu sa 6:5 iako je gubila 2:5 a sve to pamtim jer gledao sam prenose na YT :beyond: Bila je baš fešta u ledenoj hali Pionir tada.

E šta se onda desilo...dve godine pauze zbog korone pa onda u proleće 2022 naši odlaze na prvenstvo u Poljsku gde u konkurenciji 5 zemalja osvajaju naravno zadnje mesto, ubedljivi porazi od domaćina, Japana i Ukrajine i u meču za opstanak gube od Estonije 4:2. Međutim, zbog suspenzije Rusa i Belorusa i pomeranja po rangovima Srbija ostaje opet u ovoj trećoj ligi ali ove sezone u Talinu opet gubi sve redom, ovaj put ponovo debakli od Japosa i Ukra te ova petarda od Kineza a ispali su zbog tesnog poraza od Estonije u prvom kolu u produžetku koji je odlučio našu sudbinu i na kraju pirova pobeda protiv Holandije u produžetku. Inače ovi porazi od Japana i Ukrajine u ove dve godine su bili katastrofalni, tipa 7,8 razlike što je ekvivalentno porazima u rukometu od po skoro dvadesetak razlike.

Tako se Srbija vratila u svoje ''prirodno'' stanište a to je IIA liga kao četvrti razred svetskog hokeja i gde će u aprilu 2024 ponovo u Beogradu juriti rang više u konkurenciji Hrvatske, Australije (od kojih naši redovno gube čak i u BG), Izraela, Islanda i UAE, da Emirata, koji su pokupovali gomilu stranaca i za par godina došli od mislim nekog sedmog ranga kao zadnjeg do ovog četvrtog. To će verovatno imati sve na YT jer bilo je uvek i kada se igraju ta prvenstva u Srbiji a i van nje a ove dve sezone 22-23 u IB ligi su dobrim delom bile prikazane i na Arena Sport kanalima koji imaju pravo prenosa Svetske lige i obe grupe I divizije i to sve uz stručne konsultacije Zvonka Mihajlovskog. Ne znam da li je to iko pratio ove dve godine tokom aprila a i ako jeste nije se ovde pisalo o tome uopšte.

Imala je Srbija tokom druge decenije ovog veka Pavela Popravku i još par igrača kanadskog porekla (naravno low produkcija) ali zadnjih par godina samo i isključivo domaći igrači, mlađe kategorije U20 i U18 su upravo te godine koja je prethodila koroni osvajale svoje lige i ulazile rang više ali su po pravilu ispadale odmah sezonu kasnije kada su nastupile u rangu u kojem su igrale.

Dakle u februaru verovatno stradalničko iskustvo u Velsu a onda u aprilu u Pioniru nova šansa za povratak u treći rang svetskog hokeja.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby Stefanm992 » 21 Dec 2023, 13:46

ja sam ispratio cak sam i napisao ovde da me sokiralo da je zvonko mihajlovski i dalje aktuelan i to u hokeju :D

Mislim ne pratim toliko redovno poput fudbala ili basketa ali pratim ta svetska i evropska prvenstva i to uglavnom preko youtube ima da se gleda ( a sport sam prvi put pratio kao sport kada je 2009te medvescak oziveo pa je hrt prenosio njih a tu negde je i Partizan usao u slohokej ligu i valjda osvojio protiv jesenica ako se dobro secam , e a pre toga me vuklo sto smo na zaledjenoj bari igrali sa motkama na golove za mali fudbal i sto mi je tetka donela dres tampe koji je bio BRUKA lep )

Nase gledam kad god naletim ( a nema medija da te podsete da igramo pa cesto preskocim kao ovaj zadnji turnir )
Stefanm992
 
Posts: 1655
Joined: 13 Nov 2017, 16:07

Re: Hokej na ledu u Srbiji u svetu

Postby werbatim » 08 Feb 2024, 17:22

werbatim wrote:Juce je zavrsena druga runda predkvalifikacija za OI, nasi prvi bez primljenog gola na tri utakmice protiv Turske, Tajpeha i Hrvatske.
Treca, poslednja runda predkvalifikacija je od 8. do 11. februara 2024. u Kardifu. Tu ce biti dobro ako daju neki go :)



Počela je danas treća runda, ako je kome zanimljivo da isprati. Naši trenutno igraju protiv Rumuna, 0:0 je na pola prve trećine
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Previous

Return to Zimski sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests