Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 29 Aug 2023, 23:34

I još jedna stvar. Nije tačno da su 49ersi potpisali Garopola na još jednu sezonu, on je imao ugovor za 2022. godinu, nego je urađena rekonstrukcija ugovora. Tačno je da su pre toga hteli da ga trejduju ali da ga niko nije hteo zbog toga što je na operaciju ramena otišao kasno (jedan od razloga zašto nisu hteli ni 49ersi) i zbog 26 miliona dolara plate zadnje godine ugovora. Tom rekonstrukcijom su 49ersi uštedeli 18 miliona dolara u salary cap -u
User avatar
John Doe
 
Posts: 12606
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 30 Aug 2023, 12:32

John Doe wrote:I još jedna stvar. Nije tačno da su 49ersi potpisali Garopola na još jednu sezonu, on je imao ugovor za 2022. godinu, nego je urađena rekonstrukcija ugovora. Tačno je da su pre toga hteli da ga trejduju ali da ga niko nije hteo zbog toga što je na operaciju ramena otišao kasno (jedan od razloga zašto nisu hteli ni 49ersi) i zbog 26 miliona dolara plate zadnje godine ugovora. Tom rekonstrukcijom su 49ersi uštedeli 18 miliona dolara u salary cap -u


Oni su tu "rekonstrukciju" uradili posle meča sa Texansima. Inače Garoppolo je imao ugovor, ali ni jedan jedini dolar tog ugovora nije bio garantovan i držali su ga na rosteru samo da vide da li će neko da trejduje za njega. Mogli su da ga katuju i da oslobode 26 miliona odmah. Čak nije trenirao sa timom uopšte. Odjednom, posle meča sa Texansima, kad je Lance odigrao loše, Jimmy je za dva dana "ozdravio", potpisao ugovor po kojem je imao tih garantovanih 8 miliona i postao startni QB.

Naravno, sve je to samo koincidencija i nema veze sa tim što je Lance igrao loše.

Što se tiče svih ovih citata o tome kako su oni u stvari od starta želeli Lancea, to se pojavilo tek posle drafta da bi se demantovale priče o tome kako je Jones bio Shanahanova prva opcija. Inače, svi ljudi koji su bliski Shanahanu su u poslednje 2 godine pričali o tome da je on hteo Jonesa u startu. Shefter, Simms, čak i nekoliko bivših trenera i skauta koji su radili u to vreme u 49ers-ima.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 30 Aug 2023, 12:54

Da, 49ersi su imali opciju da katuju Garopola do nekog septembra uz minimalni dead money (1.4 miliona) cime bi oslobodili preko 20 miliona u capu.

Ta 2022. godina starog ugovora nikada nije bila opcija za 49erse.

Onda je krajem avgusta potpisao ugovor od 7 base - max 16 miliona za jednu sezonu.

A sto se tice price oko Senahana i zelje pre drafta, slusao sam redovno Simsa i Florija u tom periodu i ta informacija u vezi Dzounsa je bilo iskljucivo Simsova pretpostavka, jer kao sto je vise puta rekao, nikada ne bi pitao Senahana o draftu, planovima i svakako to ne bi javno pricao u podkastu.

Citava prica je bila o tome da je Dzouns spreman da odmah uskoci u sistem, a da je Lens projekat za najmanje 2 godine.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46966
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 30 Aug 2023, 17:33

Imali su opciju da ga katuju s tim sto svi pricali da ce ga zadrzati jer Brok nije bio ni na mapi. Brok je bio los na kampu. Bar su tako pricali novinari koji su bili na trening kampu. I isto tako kako je TL bio los, bas na toj utakmici sa Hjustonom su Brok i Satfeld bacili po 1 interception, dok je TL u odnosu na njih bar bio pristojan 7/11. Druga stvar o kojoj se pricalo je da ce Garopola zadrzati bar do 30. avgusta i onda ga katovati na sta je skocila cela javnost u SF sa pricom sta ce biti ako se TL povredi kao sto se povredio u predsezoni kada je polomio prst na bacackoj ruci, protiv Rajdersa. Treca stvar je bila ta da su Dzimija hteli Ramsi I Sijetl, bar se tako pricalo, i da je jedan od razloga da ga drze sto duze u timu da bi sto kasnije naucio plejbuk (ramsa ili bilo kog drugog tima ako ga katuju).
49ersi su prevashodno hteli da trejduju Garopola i nisu uspeli. Kada vise nisu mogli da ga trejduju nije postojao ni jedan drugi nacin da zadrze Garopola osim na nacin na koji su ga i zadrzali jer su mislili da nemaju QB2. Da nije tako, ne bi TL igrao ni protiv Cikaga ni protiv Sijetla gde su ga polomili.

Sto se tice citata, drugi citat je izjava Sanahana, ako on laze laze i citat.

I evo jos jednom zasto KS-u trebaju 3 kvoterbeka i zasto je potpisao Garopola 2022. U predsezoni covek igra istu akciju koju na kojoj su prosle godine poginula 2qb. Znaci covek je bio na 20cm u zadnjoj predsezonskoj utakmici ove godine da sjebe ruku koju je sjebao prosle godine.

User avatar
John Doe
 
Posts: 12606
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 30 Aug 2023, 23:43

Odradio sam prediktor, bas je ludo ispalo. :biggrin: :biggrin:

AFC

Kanzas 14-3
Klivlend 12-5
Majami 10-7
Tenesi 9-8
----------------------
Pitsburg 11-6
Sinsinati 11-6
Baltimore 11-6
----------------------
Denver 11-6
Dzetsi 10-7
Cardzersi 10-7
Bafalo 10-7
Dzeksonvil 9-8
Las Vegas 8-9
Nju Inglend 7-10
Indianapolis 4-13
Hjuston 4-13

Mislim da sam realno popunjavao... AFC sjever ima bas lagan raspored, ukrstaju sa AFC jugom i NFC zapadom gdje imas Arizonu i Remse pecene... Uz vec pomenute Hjuston i Indianapolis + realno jednu pobjedu sa Jax ili Tenesi. Znaci u tih sest meceva je realno da svi sa sjevera AFC-a izadju 5-1.

Dok ce recimo AFC istok i AFC zapad da se krljaju medjusobno i tu ce se otkidati dosta pobjeda. Plus AFC istok ima i NFC istok meceve koji je najjaca divizija u NFC-u. Mislim da ce to na kraju napraviti razliku da samo prvi sa AFC istoka ode u PO. Ko ce to biti... Meni su sva tri tima (Majami/Dzetsi/Bafalo) izasli na 10-7, ali neki tiebreaker je pogodovao Majamiju. :biggrin:


NFC

Filadelfija 15-2
San Francisko 15-2
Atlanta 9-8
Minesota 8-9
---------------------------
Dalas 10-7
Detroit 8-9
Nju Orleans 8-9
---------------------------
Sijetl 8-9
Grin Bej 7-10
Dzajantsi 6-11
Cikago 6-11
Vasington 6-11
Karolina 6-11
Remsi 5-12
Tampa 4-13
Arizona 0-17


Ovdje mi je najveca misterija kako su mi Dzajantsi ostali ovako nisko i kako Sijetl nije u plej-ofu, ali eto... :biggrin:


Image
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58260
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 31 Aug 2023, 05:18

Velika greska svake godine kod ovih predikcija je sto se u obzir uzima uglavnom proslogodisnji ucinak. Ko moze da predvidi ko ce biti novi Parsons od rukija i napraviti instant impact. Mislim da ce plasman biti dosta drugaciji, i nikad u NFL on nije "realan". Sto se tice Ramsa, msm da se dosta potcenjujuci i u americkoj javnosti, iako se vracaju Staford i Kap koji su prosle godine veci deo sezone propustili, OL je resetovana. Napad ce biti mnogo bolji, mozda i blizu onog SB nivoa. Odbrani fali jedan edge rusher kvalitetan i bila bi ovo dosta dobra odbrana. Inace mislim da su Ramsi najzad uboli sa draft klasom i da se treba ocekivati dosta od Nacue, Tomlisona, Avile, Alena i ovog novog pantera a nadam se da ce se dobro pokazati i Young i Turner koje smo podigli relativno visoko.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 31 Aug 2023, 14:22

Zlaja wrote:Da, 49ersi su imali opciju da katuju Garopola do nekog septembra uz minimalni dead money (1.4 miliona) cime bi oslobodili preko 20 miliona u capu.

Ta 2022. godina starog ugovora nikada nije bila opcija za 49erse.

Onda je krajem avgusta potpisao ugovor od 7 base - max 16 miliona za jednu sezonu.

A sto se tice price oko Senahana i zelje pre drafta, slusao sam redovno Simsa i Florija u tom periodu i ta informacija u vezi Dzounsa je bilo iskljucivo Simsova pretpostavka, jer kao sto je vise puta rekao, nikada ne bi pitao Senahana o draftu, planovima i svakako to ne bi javno pricao u podkastu.

Citava prica je bila o tome da je Dzouns spreman da odmah uskoci u sistem, a da je Lens projekat za najmanje 2 godine.


Simms mora da kaže da je pretpostavka da bi zaštitio Shanahana. Pratim Simmsa već godinama, posebno njegove analize drafta. Kako se onda sasvim "slučajno" dogodi da nekoliko godina za redom pogodi koga će 49ers da draftuju (McGlinchey 2018, Deebo 2019, Aiyuk 2020....) ako uopšte ne priča sa Shanahanom o tome? Kad su draftovali Aiyuka je doslovce rekao da Shanahan u njemu vidi novog Isaac Bruce-a. Baš me zanima kako je moguće da tako dobro pretpostavlja nekoliko godina za redom i zna sa kojim je igračem Kyle uporedio Aiyuka. Oni toliko ne pričaju o draftu da ga je Simms 2017 godine nazvao u sred prve runde drafta da mu čestita na trejdu, dok je uživo radio draft live za Bleacher Report.

Shanahan sigurno posle drafta neće da izjavi da je hteo Jonesa pa da se predomislio. Svaki trener priča da je igrač kojeg je draftovao u top 15 baš onaj kojeg je želeo i da ne može da veruje da je pao tako daleko na draftu. To je klasični BS svakog GM-a i trenera u NFL. Taj tip izjave je isto kao što fudbaler koji predje u prosečan tim premijer lige priča kako mu je ceo život bio san da zaigra za West Ham, Aston Villu, Everton, Fulham......
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 31 Aug 2023, 18:48

Pit Bull wrote:Odradio sam prediktor, bas je ludo ispalo. :biggrin: :biggrin:


Tesko da ce 49ersi da dobace ovako daleko. Odbrana je dobila Dalas prosle godine, ove godine ce to tesko da se desi. Inace u SF-u je kompletan cirkus, zadnja kzs Sanahana je bila interesantna povodom prozivke Dzimija i situacije sa QB-ovima. Ne zna se ko je kiker, ovaj pik trece runde Mudi je u predsezoni jedva ubacivao bilo sta, mada kazu da je bio dobar na treningu i onda se povredio. Na predsezonskim odbrana nije mogla da zaustavi trcanje mislim da je bilo 7ypc, Bosa jos nije potpisao. Kako je pocelo ne verujem ni da ce ponoviti igre od prosle godine...
User avatar
John Doe
 
Posts: 12606
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 31 Aug 2023, 19:06

Interesantno je da su dva najbolja odbrambena igrača od prošle godine, Nick Bosa i Chris Jones, u holdout-ima. Obojica čekaju velike ugovore, biće zanimljivo videti koliko velike. Možda i jedan i drugi čekaju da jedan potpiše ugovor da bi ovaj drugi dobio malo više para.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 31 Aug 2023, 19:25

Razlika izmedju njih dvojice je ta sto Bosi Najnersi mogu da ofsetuju kazne, a Dzouns mora da ih plati kao veteran. To je vec razlika u 2 miliona.

Dzouns ima 29 godina i u poslednjoj je godini ugovora, tako da je razumljivo sto zeli novi ugovor i verovatno cilja povecanje sa 20 milki na bar 3 godine 75m. Ne sme da trazi 30+ miliona godisnje kao Donald, jer mu to pored ovakvih ugovora Mahomsa i Kelcea sigurno nece dati.

Ja bih voleo da ga trejduju :D ili bar neka pauzira do 8. kola, odradi godinu i bude FA.

Sto se Bose tice, kontam da ce slicno kao TJ Vat, pocetkom sledece nedelje da ga zavrse. E, tu ce morati 30+ milki da puknu po godini. 4x 30 miliona je neki minimum za njega. Pa nek na prolece katuju npr. Armsteda.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46966
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 31 Aug 2023, 19:27

Jusceka ce da sutnu sledece godine, to je sigurno. Trebaju da produze i Ajuka. Bice zlo :D
User avatar
John Doe
 
Posts: 12606
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 01 Sep 2023, 00:40

Sta bi na kraju za game pass? Kupuje neko?
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58260
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 01 Sep 2023, 05:16

Ja sam kupio, tj produzilo mi se automatski. Ali mislim da ne moze share. Opet ako moze, voljan sam za onu kombinaciju koju smo pominjali.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby kecman » 01 Sep 2023, 06:30

Ja sam pisao DAZN-u, jer ja imam problem sa time da je meni nalog bio kreiran u Maleziji, a ove jeseni cu putovati bas cesto, i odgovor koji su mi dali je da svaki nalog moze da se koristi samo u zemlji u kojoj je kreiran, i da ako zelim da koristim nalog dok putujem moram da kupim nalog u svakoj zemlji u kojoj sam :wacko:

Tako da se ja ove godine izgleda vracam piratima..
SVAKOJ VLASTI VERNI, SVAKOJ VLASTI ODANI...
User avatar
kecman
 
Posts: 2558
Joined: 14 Jun 2011, 22:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 01 Sep 2023, 20:24

User avatar
Zlaja
 
Posts: 46966
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 49 guests