Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 12 Feb 2024, 11:56

Oni su 24 miliona u plusu i imaju 12 miliona kada katuju MVS. To je mizerija jer im skoro 20miliona treba da ruki klasu , IR i PS...Ali kapiram da mogu mnogo para da naprave restruktuiranjem Mahomesovog ugovora...Imaju i opciju katovanaj Rida za 10mil i Omenihua za 7...Moguce da to urade sa Omenihuom posto i onako pitanje da l ce biti spreman za sledecu sezonu uopste...
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1545
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 12 Feb 2024, 12:40

John Schneider wrote:
Felipao wrote:Cifsima fali ne jedan WR, nego bar 2. Osim Rajsa nemaju nikog, Hardman je u najboljim godinama bio wr4 kod njih, a Scentling je totalan promasaj. Drago mi je bas zbog Rida i Mahomesa, mnogo su mi gotivniji tandem od Brejdija i Beliceka. Realno za ovu dominaciju koju su prikazali zadnjih godina, 3 SB je realno minimum koji su zasluzili.

SF opet pao, a sledece godine ocekujem kompetitniji NFC u odnosu na ovu godinu. San Francisko nema love u seleri kepu a od FA Gregori, Chase Young, Kinlo, ovaj startni centar, Joseph Day, Burks ... Imace dobar tim, al nece biti dominantni u NFC kao ove godine.

Sto ocekujes kompetitivniji NFC...Od kojih ocekujes da budu mnogo bolji nego ove godine?

SF ce imati isti tim kao i ove godine, tj ne napusta ih ni jedan jedini bitan igrac...Jedino sto moze da im bude problem su godine Trenta koji je sada u 36-oj i pianje do kada ce moci ovako da gura...


Kako isti tim kad ne mogu produziti nikog a imaju nekoliko startera u fa.
Pa pod broj 1, u diviziji dobijaju Ramse koji ce opet biti u win now modu, i bolju Arizonu. Sijetl je nepoznanica, mogu napraviti iskorak a i korak unazad.
Pod 2, Grin Bej ce se nadograditi i biti ozbiljniji takmac.
Pod 3, Cikago moze uzeti QB1 i postati faktor jer su imali dobrih partija prethodne sezone.
Uz to i dalje imas Filu koja treba da resi probleme u ofseason, Dalas koji je stabilan u regularnoj sezoni vec 3 godine, Lionsi koji ce malo pasti al i dalje biti jaki. Minesota ako zadrzi qb i moze biti konkurentna. Komandersi ce biti bolji, jedino ce jug i dalje biti odron, sve ostale ekipe ce biti bolje i kvalitet cele divizije ce biti visi a u prvih par kola ce se iskristalisati kontenderi.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 12 Feb 2024, 13:34

Pa njima su od startera FA samo FS i RG i Young kog su doveli na polusezoni i od tada igrao kao smece (a imali su vrhunskek rez i bez njega)...A vraca im se Haufaga a ovaj gard je i onako prosek u najboljem slucaju...Mislim da nema ekipe u ligi koja ima manje statera kao FA za sledecu godinu...

Od svih tih pobrojanih ekipa ja samo Dalas i vas vidim kao koliko toliko ozbiljne takmace (i eventualno Filu kod koje se ocigledno nesto desava)...I to uz dobro odradjen off season i srecu u toku sezone...

Ja mislim da se GB poklopilo dosta toga na kraju i da oni nece izgledati sledece godine tako dobro kao sto su izgledali na kraju ove...

Mislim da ce i po kladionicama SF biti ubedljiv favorit da uzima NFC...

Pa pogledaj samo QB u NFC-u, Staford je mozda i jedini QB koji je po kvalitetu u top 10 lige a covek ima 36 godina...
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1545
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 12 Feb 2024, 14:12

Da, ali da je SF imao sinoc Staforda, dobio bi. Zaboravio sam na Haufagu, ali njima je uvek neko povredjen, tako da im je ova sezona i protekla prilicno dobro na tom polju. Purdi je ok QB, ali samo ok. Nisam siguran da je bolji od Smita u Sijetlu.
GB ima malo prostora u seleri kepu, ali ipak mislim da ce biti nesto bolji nego ove sezone jer ocekujem da ce Love biti mnogo bolji. On je imao deo sezone kad je bio uzasan.
Cikago ima 50 miliona u seleri i priliku da izabere QB, uz to su bili solidan tim ove sezone.
Ramsi imaju 50 miliona u seleri, nemaju bitne free agente osim garda.
Fila ima tim koji je bio dominantan veci deo sezone, njima nije problem kvalitet, vec unutrasnji problemi koje treba da srede.
Dalas ce biti faktor i plejof contender
Lionsi ce biti faktor i plejof contender
Minesota mozda, pre da nece, al moze da se desi da i oni budu neki faktor.
Uz to Dzajantsi imaju dobru odbranu, ako bi nekom uvalili Jonesa i nasli QB mogli bi biti faktor.
Cak i taj Vasington ima priliku da uzme QB i sa 85 miliona seleri cepa da smucka nesto bolje nego sto su imali ove sezone.
Kazem jedino jug ne vidim da ce biti jaci, sve ostale divizije hoce.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 12 Feb 2024, 15:48

Zanimljivo...


User avatar
Zlaja
 
Posts: 46979
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 12 Feb 2024, 17:42

Ja videh ovaj isečak sa Juščikove konferencije gde kaže da uopšte nisu znali da je pravilo u OT drugačije u PO…

Jbt.
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34305
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dimitrije » 13 Feb 2024, 16:58

Ja zaradjujem za godinu dana koliko ova sirotinja za nedelju. Da kažem šefu da nisam imao pojma šta treba da radim, ne znam pravila… pa jebote. Daj da žalimo usrance.
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5661
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 14 Feb 2024, 09:06

I dalje neverovatna odluka za produžetak.

Šanahan kaže da im je glavni motiv da uzmu loptu taj što bi dobili 3. posed i da je to u dogovoru sa analitikom, a neverovatno je kako u jednačinu nisu stavili da druga ekipa odlučuje da li će do tog 3. poseda i doći.

Zapravo to je već odlučeno i iznosi ravno 0%.

Kakva je to analitika kad imaš nepoznatu i da je velika verovatnoća da to bude 0?

Ovo što su Jusček i Armsted pričali je samo šlag na tortu.

Kembela su za mnogo manje danima razvlačili.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46979
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 14 Feb 2024, 10:15

A jbg nije bas tako da je 0% da ce doci do treceg poseda...

Sta bi bilo da nisu dali poene, i da KC ima 4 za 8 na njihovih npr 40 jardi...Mislis da bi pantovali ili isli na konverziju?

Ili da je kao sto i jeste SF postigao 3p i npr na 25 jardi od end zone KC ima 4 za 10...Je l bi sutirali da izjednacce ili isli na konverziju?
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1545
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 14 Feb 2024, 21:37

User avatar
Zlaja
 
Posts: 46979
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 15 Feb 2024, 22:05

Ovaj poraz ide na dusu Kajla i to svih 100%. Covek je bukvalno usrao sve sto je moglo da se usere. I svaki put isto jer covek ima neverovatnu zelju da pokaze da je najbolji a u stvari svaki put usere sve. Prvi kretenizam koji je napravio je sto je na pocetku 3/4 covek pri vodjstvu od 10-3 odigrao 3 drajva gde je BP bacao 8 puta i gde je jednom trcao CMC i imao 0 prvih daunova. Drugi user mu je sto je iz nepoznatog razloga Dibo imao 11 targeta iako je uhvatio 3 cele lopte. Kitl je imao cela tri targeta, dok je najbolji hvatac ove godine, Ajuk, imao 6 targeta. Treci user mu je sto se bukvalno ukenjao u produzetku i sto je na 3. za 4 jarda na Kanzasovih 9 jardi opet, iz nepoznatih razloga dao BP da baca umesto da CMC trci. Mislim koj ce ti kurac najbolji ofanzivni igrac u NFL-u ako mislis da iz 2x ne moze da pretrci 4 jarda? I sve to i 3/4 i taj produzetak gde bacas protiv ekipe koja ima 4. odbranu od pasa i 17. odbranu od trcanja u NFL-u. I sto je najgore BP nema nikakve veze sa ovim porazom, decko je odigrao relativno dobru utakmicu. I kao sto sam pricao na pocetku sezone OL je ubedljivo najgori deo tima, pogotovo RT. BP je imao 9 neblokiranih bliceva. Cudo da je preziveo utakmicu. Sanahanovo i Lincovo tovarnje u DL je ono sto ih je i ujelo za dupe zajedno sa tim sto je oterao Robija Golda pa mu je bilo ispod casti da ga vraca u ekipu iako je Mudi promasio bar jednu loptu u svakoj utakmici u PO. I na kraju ta neverovatna odluka u produzetku zbog koje mu se smeje ceo NFL. Bukvalno u SF ispadaju smesni gde KS posle utakmice izlazi i 2 puta kaze da nije uzeo prvi napad da bi odmorio odbranu a nakon dva dana Linc izlazi i kaze da je to razlog. I jos posle utakmice Juscek i Kitl kazu da nisu imali pojma za to pravilo. Bukvalno ispadaju budale. I na sve to se otpusta Vilks, valjda da se pokaze da je on glavni krivac. Covek kome je receno da mora da igra wide 9 odbranu i kome nije dozvoljeno da implementira nista svoje. On covek jeste imao losu sezonu s obzirom kakvu ekipu je imao i na to sto je isplivalo ( ne znam ko je izjavio od igraca iz odbrane ) da se uopste nisu spremali za zone read opciju protiv Mahomsa.

Na kraju SF sledece sezone tesko da ce do nekog veceg rezultata. Njih ceka razgovor oko Ajukovog ugovora kome su sanse da ostane u SF male. Vec se oglasila njegova devojka da mu je ovo mozda poslednja utakmica za 49erse a i burazer mu je nesto slicno izjavio. Najbezbolnije po SF je da njega trejduju jer bi njegov trejd oslobodio 14 miliona u salary cap-u. Ja bi pre da vidim ledja Dibu ali to nema sanse da se desi s obzirom da bi ostalo 20+ milona u dead cap-u. Druga stvar, sledece godine SF ceka jeben raspored u odnosu na ovu godinu gde ce Remsi a pogotovo Detroit biti verovatno duplo bolji nego ove sezone...
User avatar
John Doe
 
Posts: 12612
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 15 Feb 2024, 22:30

To sto ga prozivaju za prvi posjed samo govori koliko su ograniceni sa razmisljanjem.

Senehen je rekao ispravnu stvar, htio je da ima treci posjed.

I da su limitirali KC na tri poena u drugom driveu (a bili su blizu), sa FG u trecem posjedu bi dobili utakmicu. Zaista sumnjam da bi Cifsi na nekom 4&2 na 20 jardi igrali to i rizikovali da ako ne konvertuju izgube utakmicu.


Ako uzimas prvi posjed i oba tima ne postignu poene, tebi prvi naredni posjed donosi pobjedu ako pogodis FG.

Ako oba tima postignu tri poena, tebi opet u trecem posjedu bilo kakav FG donosi pobjedu.

Bukvalno jedina varijanta koja je rizicna, ako ti postignes TD, protivnik ima sansu da igra 6+2, a opet nisam siguran da bi svi treneri isli na 6+2... Ja ne znam bi li cijelu utakmicu stavio na 6+2.

Tako da ne vidim sta je tu pogresno.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58328
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 15 Feb 2024, 22:57

Prvi problem je sto Mahomsa ne mozes da dobijes sa sutiranjem FG. Drugi problem je sto se ekipa koja prva prima loptu ogranicava na 3 dauna, jer ces u takvoj situaciji (kao sto je i Sanahan uradio ) igrati 3 dauna a 4. ces ili da sutnes za FG ili da pantujes. Kada gubis u OT posle prvog poseda moras da ides na 4. daun i imas taj luksuz. Znaci ekipa koja napada prva, u 99% slucajeva, fakticki ima jedan daun manje od onoga ko se brani ako prime FG ili TD.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12612
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 15 Feb 2024, 23:05

John Doe wrote:Prvi problem je sto Mahomsa ne mozes da dobijes sa sutiranjem FG. Drugi problem je sto se ekipa koja prva prima loptu ogranicava na 3 dauna, jer ces u takvoj situaciji (kao sto je i Sanahan uradio ) igrati 3 dauna a 4. ces ili da sutnes za FG ili da pantujes. Kada gubis u OT posle prvog poseda moras da ides na 4. daun i imas taj luksuz. Znaci ekipa koja napada prva, u 99% slucajeva, fakticki ima jedan daun manje od onoga ko se brani ako prime FG ili TD.


Moras da ides na 4th down na svojoj polovini.

Kao sto sam ti rekao, na 4&3 ili 4&4 unutar protivnickih 35, sumnjam da bi KC igrao cetvrti. Mozda i bi, ali sumnjam.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58328
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 15 Feb 2024, 23:14

Ovo sto sam ti napisao se desilo na utakmici. Onaj ko prvi prima loptu, tj napada, sigurno nece pokusavati da igra 4. daun gde god je na terenu osim, verovatno u 2 jarda. KS nije isao na 4. daun iako je imao cetvrti za 4 jarda na 9 jardi od N zone jer je kao sto je i rekao isao na to da ce i KS postici FG. Sutnuo je FG. Mahoms, inace najbolji QB u ligi, mozda i buduci GOAT, dobija loptu gde MORA da igra 4. daun gde god je na terenu. Znaci svaki prvi daun je 100% igranje i 4. dauna ako treba. I on igra taj 4. daun i istrcava za ne znam koliko jardi i opet dolazi do prvog dauna. Da je to bio prvi napad KC pitaj boga da li bi trcao na 4. daunu a ja mislim da bi pantovali.

Znaci ekipa koja prva napada je ogranicena na 3 jarda ako hoce da igra na sigurno, dok ona koja se prva brani ima taj dodatni daun ako gubi jer mora da ga igra. Ti najboljem QB danasnjice dajes bukvalno 4 dauna da igra a sebe ogranicavas na 3.
Last edited by John Doe on 15 Feb 2024, 23:18, edited 1 time in total.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12612
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests