Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL draft

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 04 Apr 2022, 15:36

Quay Walker, ILB, Georgia Bulldogs
193, 109 kg

Punog imena - Jaquavian "Quay" Jy’quese Walker ...
Prototip savremenog LB.
Najbitniji igrac najbolje odbrane.
Vrhunski obarac, skoro nikad ne masi obaranje. Odlican pass rusher, sto se retko vidja sa ILB pozicije.
Slab u coverage-u, sto ce ga mozda kostati uloge tree down LB na pro nivou.
Druga, mozda treca runda.
Imao je trinaest poseta timovima za devetnaest dana. Skauti ga rangiraju visoko.




Marcus Jones, CB, Houston Cougars
173, 84 kg

Super eksplozivan sa elitnom brzinom i ubrzanjem.
Produktivan KR/PR.
Sposoban je da isprati najbrze WR na deep rutama.
Igrao je na svim pozicijama CB - slot, outside, a igrao je cak i u boxu.
Najveci downside mala visina.
Na pro nivou slot/nickel corner.

Druga/treca runda.




Jerome Ford, RB, Cincinnati Bearcats
180, 100 kg

Jedan jak RB. GL specijalista.
Sjajan pregled igra i balans. Tesko ga je oboriti i uvek vuce za jard vise.
U poslednjoj sezoni bolesnih 6,2 jarda po nosenju.
4,4 na 40 jardi i fenomenalnih 10,6 na 100 metara.
Idealna gradja i atletika za outside i off tackle trcanja.
Natural RB.

4-ta runda.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 05 Apr 2022, 06:36

Juce Eaglesi i Saintsi napravili trejd tako da sada i jedni i drugi imaju po dva pika od 15 do 19 pika.

Realno nikad salbija generacija za top 10 i retko jaka generacija za drugu, trecu rundu.

Ja prakticno na svaka 2,3 dana promenim misljenje sta bi moji trebalo da urade sa ovim 9-im pikom.

Juce Tony Pauline rekao da je vrlo moguce da Cross kao treci OT ode pre 7-og pika Giantsa. To bi povecalo sanse da Thibodeaux padne do nas, ali cak i da padne meni je on klasican 4-3 DE i ja ne znam sta bi on igrao u ovoj nasoj novoj semi.

Mnogi ovi klinci sto gledaju i analiziraju video po ceo dan se napalili na Ridera za nas a meni se Koral svidja mnogo vise. I mislim da ce se i Snajderu vise dopasti. Kerolovi tipovi su Piket i Rider.

Trenutno sam u fazonu, ako ovi moji znaju kako bi koristili Kejvona u 3-4 da je on jedini igrac kog treba da uzmu ako padne do naseg pika, u svakom drugom scenariju trade back. Chargersi su mi potencijalni partner, mada i Sejntsi bi mogli da se penju za QB-a. Ali ja vise mislim da su oni napravili ovaj trejd da bi uzeli i QB i WR a ne da bi iskoristili ta dva pika da trejduju u napred i uzmu samo QB-a.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1542
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 05 Apr 2022, 19:09

Pierre Strong Jr, RB, South Dakota State Jakrabbits
180, 93kg

Mocan RB sa idelanom gradjom za poziciju koji lagano probija LB.
Jako ga je tesko oboriti samo rukama, fantastican balans, natural RB.
Trci sa lakocom, odlican pregled igre, promena pravca, ubrzanje ... meni se bas svidja.
Konzistentan, tri sezone za redom preko 1000 jardi. Dominirao i u srednjoj skoli i na koledzu.
Nikad povredjen.
Igrao na malom koledzu, nije se oprobao medju najjacima. Nije puno ukljucivan u pas igru i nije dobar bloker.
Takodje nema elitnu top end speed, i nije eksplozivan kao danasnji elitni RB.
Obecavajuci prospekt, koji mozda nikada nece biti three down RB, ali sigurno hoce powerful RB za off tackle i goal line situacije.
Posebno cu ga pratiti, jako mi se dopada njegov stil.

Cetvrta, peta runda.




Zander Horvath, RB/FB, Purdue
190, 105 kg

Pre deset godina je sa Purdue-a dolazio igrac koji je igrao isto RB/FB, bio slicne gradje i takodje nosio broj 40.
Ko ga se seca - mocni trkac i super razbijac Mike Alstott.
Sve ostalo se razlikuje. Horvath nije na tom nivou, ali nije ni za baciti.
Najveci problem je sto je taj stil trcanja prevazidjen, danas se traze twineri na svim pozicijama, mora da se trci i blokira i hvata.
Odlican je hvatac i moze da posluzi u GL i run heavy situacijama.
Solidno je brz, moze da pretrci LB ka aut liniji, ocigledno najveci kvalitet trcanje sever jug, spusti ramena i udri. Dobro izdrzava udarce, stoji na nogama i uvek gura za dodatne jarde, nikakva promena pravca, cisto staro trcanje - guraj dok te ne obore.
Verovatno ce biti UDFA, ja bih ga tada uzeo.
Kao RB djene djene, kao FB dobar.
Ali ko danas jos koristi FB.
Ipak da ga ispratimo.

7-ma runda, UDFA.




Matthew Butler, IDL, Tennessee Volunteers
193, 134 kg

Sposoban da igra i one i two gap seme.
Dobra eksplozija na snepu da uleti u gap i napadne OL spolja.
Dobar pass rusher, solidan run stoper. Igra sa velikom energijom, jak je i radi sve do kraja akcije.
Odlican pad lvl, cak i kad igra na nose poziciji. Dovoljno jak da resi udvajanja.
Jedan dobar DL koji moze da igra i 3 tech i 5 tech,
Sposobnost da igra na vise pozicija i njegov kvalitet pritiska na QB sa IDL pozicije, garantuju mu da ce biti uzet na draftu.
Dobar bi bio za PIT.

3-4 runda.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby mmarko28 » 06 Apr 2022, 14:25

John Schneider wrote:Juce Eaglesi i Saintsi napravili trejd tako da sada i jedni i drugi imaju po dva pika od 15 do 19 pika.

Realno nikad salbija generacija za top 10 i retko jaka generacija za drugu, trecu rundu.

Ja prakticno na svaka 2,3 dana promenim misljenje sta bi moji trebalo da urade sa ovim 9-im pikom.

Juce Tony Pauline rekao da je vrlo moguce da Cross kao treci OT ode pre 7-og pika Giantsa. To bi povecalo sanse da Thibodeaux padne do nas, ali cak i da padne meni je on klasican 4-3 DE i ja ne znam sta bi on igrao u ovoj nasoj novoj semi.

Mnogi ovi klinci sto gledaju i analiziraju video po ceo dan se napalili na Ridera za nas a meni se Koral svidja mnogo vise. I mislim da ce se i Snajderu vise dopasti. Kerolovi tipovi su Piket i Rider.

Trenutno sam u fazonu, ako ovi moji znaju kako bi koristili Kejvona u 3-4 da je on jedini igrac kog treba da uzmu ako padne do naseg pika, u svakom drugom scenariju trade back. Chargersi su mi potencijalni partner, mada i Sejntsi bi mogli da se penju za QB-a. Ali ja vise mislim da su oni napravili ovaj trejd da bi uzeli i QB i WR a ne da bi iskoristili ta dva pika da trejduju u napred i uzmu samo QB-a.


Ja ne razumem šta neko gleda i vidi Riddera kao pik 1.runde. Ja ga nisam previše gledao ali sam obratio pažnju na njega kad sam gledao WR Pierce-a. Ono što sam video me baš razočaralo. Ja Riddera ne vidim ni kao pik 2.runde. Pierce je mogao da ima 400-500 jardi više sa kvalitetnim QB. Svaka druga lopta je bačena iza ledja WR, svaka duboka lopta je prekratka za 5 jardi. Mislim da je hajp oko njega rezultat toga što je njegov koledž bio uspešan.

Što se tiče Saintsa, postoji mogućnost da im meta nije QB već OT. Nekoliko "insajdera" je pomenulo da Saintsi misle da im je tim spreman za plejof i da imaju poverenje u Winstona. Moguće da žele da draftuju OT i WR sa ta dva pika.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1717
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 07 Apr 2022, 19:07

Isaih Pacheco, RB, Rutgers Athletics
180, 97 kg

I ovaj mi se dopada.
Tesko ga je oboriti 1 na 1 u prostoru.
Dobro ubrzanje, dobro pronalazi rupe u OL, ima strpljiv stil trcanja.
Sjajne promene pravca i pregled igre, dobar je i kao hvatac.
Previse se glupira, tezi egzibicijama. Kada ga uhvate previse lako ga obaraju. Skoro da se ne trudi za jos neki jard.
Izuzetno je brz, dostize punu brzinu u dva koraka, ali je one speed runner.

Za mene sliper.
4-5 runda.




Zonovan Knight, RB, NC State Wolfpack
180, 95 kg

Igrac slicne gradje kao prethodno, ali potpuno drugacijeg stila trcanja.
Lagano pronalazi rupe i odmah ubacuje u 2nd gear. Sjajan pregled igre, reakcije, promene pravca, vrlo kreativan.
Uvek trazi jos jardi, odlican balans, jako tesko ga je oboriti. Arm tackle lagano probija.
Sigurno top 3 kontakt balans ove godine.
Nije mnogo ucestvovao u napadu kao hvatac, ali ga hvale da je jedan od boljih route runnera ove godine, mislim na RB.
Nisko je kotiran jer nije dovoljno tezak, nema potrebu end speed, i potreban mu je open space da bi pokazao maksimum.
4-6 runda.




Hassan Haskins, RB, Michigan Wolverines
185, 100 kg

Od ove trojice danas, on je najsiroviji, razbijac, pravi sever jug, GL specijalista.
Nista mnogo mozganja, iza blokova, ili rupa, pedovi dole, zagrli loptu i trci.
Kako to kazu ameri - hard-charging, forward-leaning runner.
Takodje uvek gura za dodatne jarde.
Nema elitnu brzinu, nikoga nece pretrcati, ali zahvaljujuci jakim nogama i telu i odlicnom balansu, lagano osvaja jarde.
Moze da ucestvuje u pas igri. Nikom nece polomiti zglob, niti ce imati YAC, ali ce sigurno uhvatiti loptu.
Dobar je pas bloker.
U sustini, nema ni jedan kvalite koji odskace, ali je dobar, jak, siguran RB, koji ne gubi lopte.

Znam da mu je PIT organizovao privatnu veceru.
Da li cemo to da se vratimo heavy run igri sledece godine?

3-4 runda

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 08 Apr 2022, 18:53

Travis Jones, DL, UConn
193, 151 kg

Klasican big-bodied space-eating nose tackle koji poseduje izuzetno iznanadjujucu atletiku i brzinu za te gabarite.
Igra sa dobrim leverage-om, cak i na nose poziciji, odlicno koristi ruke, vrlo je jak i lagano ugurava OL u beckfield.
Eelitan je run game defender.
Najbolja pozicija 0 ili 1 tech, a uspesno se postavljao i na 3 tech.
Dominantan igrac u sredini kroz koga je nemoguce trcati.
Imao je problema sa udvajanjima i nije elitni pass rusher.
Na pro nivou two down player i nece videti teren u nickel setovima.

4-ta runda.






Christian Watson, WR, North Dakota State Bison
196, 94 kg

Jedan biser.
Sa ovom visinom trcao je 4,3 na 40 jardi.
Natural pass catcher. Fenomenalan 50/50 ball catcher. Skocan, dugacke ruke, ogroman radijus hvatanja.
Sa ovom visinom je i elitan kick returner.
Jednako dobro igra i u slotu i spolja. Odlican je trkac iz bekfilda - jet sweep i varijacije.
Veliki broj ispustenih lopti - 16, ali samo dve u poslednjoj godini. Daleko je od dobrog route runnera i koristi limitiran route tree.
Poseduje elitnu deep speed, ali ne i promene pravca.
Veliki talenat koji na visinu poseduje brzinu, a to je najredja kombinacija. Zaista fantastican prospekt.
Nije se kotirao visoko, ali je na kombajnu razvalio, tako da mozda ode, cak, i u drugoj rundi.




Damone Clark, LB, LSU Tigers
191, 111 kg

Hard hitting obaracka masina.
11,2 obaranja po utakmici, u konkurenciji najboljih.
Obecavajuci talenat sa idealnom gradjom za unutrasnjeg LB.
Vrhunski atleta, natural pass rusher, elitna brzina, stvarno dobar LB.
Brutalna closing speed. Poslednje sezone je bio odlican i u coverage-u.
Cak 46 zaustavljanja iza LOS poslednje sezone.
Igrao je celu samo tu poslednju sezonu.
Umeo je da nestane na nekim utakmicama, i ne uzima najidealnije linije potere.
Iako je bio odlican u coverage-u, taj segment mora da poboljsa, jer poseduje elitnu brzinu.

3-ca runda, najkasnije.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby licimur » 09 Apr 2022, 14:16

Veliko je pitanje da l ce Clark biti draftovan uopste... Na pregledima su mu otkrili probleme sa kicmom i vec je imao operaciju i sigurno propusta celu ruki sezonu...
ko vas jebo godinama ...
User avatar
licimur
 
Posts: 6686
Joined: 06 Jan 2012, 18:20

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 09 Apr 2022, 17:18

Nisam znao.
Steta, veliki talenat.
Uzece ga neko barem kao UDFA.
Da proba da li moze.

Marquan McCall, DT, Kentucky Wildcats
191, 157 kg

Immovable object.
Dimenzije i snaga za nose tackle-a u three man front-u.
Sidras koga ne moze da cuva jedan, a tesko i dvojica.
Ogromne ruke i snaga koju koristi u bull rush-u, koji mu je tehnika na 90% snepova.
Natural 2-gapper. Na snepu uvek drzi oci u bekfildu i dobro locira gde je lopta. Dobro skida blokove i siguran je obarac.
Snaga gornjeg tela je pomalo upitna za coveka tih dimenzija, retko oduva coveka jednim potezom.
Slabe lateralne kretnje, i nema dovoljnu brzinu za bilo sta osim svog gap-a.
Ove godine je skinuo 20 kilograma da bi dobio na brzini.
Jedan dobar nose tackle, space eater na pro nivou.
Nadam se da ce ga neko uzeti.

6-7 runda, UDFA




Tyler Badie, RB, Missouri Tigers
173, 88 kg

Jedan RB tipa Inzagi.
Nista specijalno ali je produktivan.
Ove godine je istrcao 134 jarda po utakmici.
Dobro ubrzanje i start and stop kvalitet, jak donji deo tela.
Vrlo dobar hvatac. Quick feet and straight-line speed ali nema elitni burst da bi bio konstantna big time pretnja.
Dobro prati blokove, ali nema vrhunski pregled igre.
Kazem, u svemu solidan, ali je najvaznije da je produktivan.

3-4ta runda.




Amaré Barno, EDGE, Virginia Tech Hokies
198, 107 kg

4,34 na 40 jardi.
Igrac za razvijanje, da se tako izrazim, jer je igtrao samo dve godine na koledzu.
Takvo telo i brzina se ne propustaju.
Bendy edge rusher, koji brzo osvaja teren zahvaljujuci eksplozivnosti i brzom prvom koraku.
Prilicno je neiskusan, pa nema sirok repertoar pass rush tehnika, i sve sto je uradio, postigao je zahvaljujuci prirodnom taletnu za pass rush, i urodjenoj ekplozivnosti i brzini.
Nije run stoper, lagan je za visinu, ali odlicno brani contain, i zahvaljujuci dugim rukama tesko ce se ko natrcati oko njega.
Igrao je i LB i S.
Mora da doda masu, da ojaca, savlada pass rush tehnike, i za godinu dve bice odlican DE.
Sa masom bi cak mogao da igra i u 3-4 frontu.

4-5 runda, a ne bi se iznenadio da ga neki GM digne i u trecoj.
Cak i u drugoj rundi.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 11 Apr 2022, 17:00

George Pickens, WR, Georgia Bulldogs
191, 91 kg

Imao je katastrofalnu povredu u martu 2021. Pokidao je prednje ukrstene.
Do tada se kotirao kao most physically gifted receiving prospects.
Idealne predispozicije za dominantnog outside WR u NFL-u.
Super talentovan. Rekao bih da je od svih hvataca on most natural WR.
Calvin Johnson talenat.

Da nije bilo povrede, bio bi siguran pik prve runde.
Ovako ce biti na timovima koliko su spremi da rizikuju.
Kao recimo Remsi sa Grlijem. Boom or bust player.
Za mene, ako mu se povreda ne vrati, buduci super star i najbolji hvatac ove godine.

2-ga runda. A mozda i prva.




Mateo Durant, RB, Duke Blue Devils
185, 88 kg

Jedan zanimljiv trkac za kasnije runde.
Vise linearan, jednosmeran, nego lateralan ili agilan.
Dobar burst, elitna long speed i odlican kontakt balans.
Solidan pregled igre, odlicno prolazi kroz guzvu i poseduje dobar stop-start.
Jedan solidan one-cut, zone RB, u tome je najbolji. Kad vidi rupu i prepozna liniju trcanja, ubacuje u warp i puni do end zone.
Nije power back.
Solidan je hvatac i bloker.

6-7 runda, UDFA.




Ty Chandler, RB, North Carolina Tar Heels
180, 92 kg

Jos jedan linearan, downhill tip trkaca.
Takodje zone back sa odlicnim burstom.
Odlicno prati blokove, trci sa strpljenjem i poseduje dobru kombinaciju pregleda igre i ligh feet.
Solidan hvatac, jako dobar bloker. Moze da bude three down RB.
Takodje nije GL power back.
Nije u istoj klasi sa tri najbolja ove godine, nece biti elitan RB, ali je jako dobar igrac i ima jako malo nedostataka u igri.
Meni se dopada, pa da vidimo ko ce ga uzeti.

4-5 runda

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 12 Apr 2022, 19:07

Jerreth Sterns, WR, Western Kentucky Hilltoppers
175, 88 kg

Super produktivni hvatac.
Za 14 utakmica imao je prosecno 135 jardi po mecu. 13 jardi prosecno po hvatanju. 17 TD.
Natural WR, neverovatno lako pravi separaciju, fluidno trci. Jaci je nego sto izgleda, i pored toga sto je nizak uspesan je u 50/50 loptama.
Odlican route runner.

Igrac male skole, nije igrao sa najjacom konkurencijom, nema top end speed, i nizak je.

7. runda, UDFA




Jalen Tolbert, WR, South Alabama
191, 86 kg

Jos jedan produktivan hvatac.
122 jarda po mecu, skoro 19 jardi prosecno po hvatanju.
Samo 8 TD.
Dobar prospekt. Idealne dimenzije, dobra brzina i izuzetna skocnost, ball skils i YAC.
Legitiman deep threat ili startni outside WR.
Igrao je na svim pozicijama na koledzu.

Nije dobar route runner, i imao je 7 ispustenih lopti prosle sezone.
Treba da poradi na snazi.
3-4 runda.




Cameron Thomas, DE, Sad Diego State Aztecs
196, 122 kg

Ove sezone 71 obaranje, 10,5 sekova i 21 TFL.
Najbolji run defender na poziciji u ovogodisnjoj klasi DE.
Dobar frame za modernog DE, dobar obarac, dobar u pursuit-u.
Odlicno koristi ruke i koristi sirok repertora pass rush tehnika kojima je izudjivao OT na koledzu.
Igrao je 0,3,5,7 tehnike i rasovao je i sa two i three point stance.
Visoka fudbalska IQ i nezaustavlja se, non stop motor.

Iako ima dobar first step, brzina mu nije elitna. Moze da konvertuje brzinu na snepu u snagu, ali ce morati da se unapredi da bi mogao da pretrci OT na pro nivou.

2-3 runda. A mozda cak i kasna prva.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 13 Apr 2022, 20:18

Calvin Austin III, WR, Memphis Tigers
175, 73 kg

Pored fudbala, bavio se atletikom. 60m, 100m, 200m, 400m i stafete.
Olimpijski nivo brzine.
Momcic je to fast to cover. Na senior bowlu je dominirao, niko nije mogao da ga cuva.
Na pro nivou najverovatnije slot, mada ima skill i za outside WR.
Disciplinovani route runner, skoro nemoguce CB da ga cuva ako mu ne da veliki cushion.
Fenomenalna brzina i eksplozivnost sa loptom u rukama, deluje da se igra dok trci izmedju DB.
U par koraka dostize punu brzinu, i ima sigurne ruke.
Verovatno ce biti najbrizi igrac u NFL-u.

Nizak je, ali ima tonu kvaliteta, pre svega najdominantniji faktor danasnjeg NFL-a brzinu koja jednim potezom resava utakmicu.
Nadam se da nece biti samo gadget threat, vec da ce ga uzeti tim koji ce iskoristiti fenomenalnu brzinu i ostale njegove kvalitete.

3-4 runda.




Perrion Winfrey, DL, Oklahoma Sooners
193, 132 kg

Jedan kandidat za dobrog startnog nose tackle-a ili 1-tech.
Ozbiljna kombinacija dimenzija i snage u sredini odbrane.
Gradjen je i krece se kao klasican 3-tech, tako da bi bez problema mogao da igra i na edge.
Eksplozivan na snepu, neumoran.
Kao i ostali nose teklovi statistika skoro da ne postoji, jer igraju za druge.
On to odlicno radi, okuplja dva OL, space eater, klasican sidras i cuvar dva gapa.
Na Senior Bowl-u je dominirao 1 na 1. Tad je i dobio priliku da pokaze sta sve zna, i sve je odusevio.
Prikazao je ozbiljan pass rush skill set. Od jednog igraca koji je igrao sidrasa, potpuno neocekivano.
Moje misljenje, siguran starter u nekom NFL timu.

2-4 runda.






Greg Dulcich, TE, UCLA Bruins
193, 111 kg

Neki nas.
Konvertovani WR.
Vise hvatac i miss match na LB, nego bloker.
Dobro trci rute, eksplozivan je, sigurne ruke, dobro menja pravac.
YAC jedan od vecih kvaliteta. Jedan solidan plejmejker.
Iako je big play specijalista, ima brzinu da razvuce teren, ali nema elitnu top end speed.
Sve u svemu WR sa masom.
Kome bude trebalo, uzece solidnu hvatacku opciju na TE.
4-5 runda

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 15 Apr 2022, 18:13

Leo Chenal, LB, Wisconsin Badgers
188, 118 kg

U poslednjoj sezoni
11 utakmica, 115 obaranja, 18,5 TFL, 8 sekova, 2 FF
Bio je klasican dominator u Viskonsinu, jednako talentovan kao run defender i kao pass rusher.
Fantastican potencijal za spoljneg LB.
Jak, agresivan, ima range, long speed, brzinu i glavu. Iako deluje da je nabijen, izuzetno je atletski potentan.
Brutalan i dominantan LB, i sto je najbitnije siguran udarac. Retko masi obaranje.
Nije za MLB ili ILB sa coverage zadacima. Sa tom ulogom ce sigurno da razocara. Ako budu koristili sav njegov talenat, siguran sam da ce odmah u prvoj sezoni biti starter, i elitan NFL LB.
Njega bi voleo u Stilersima.

Rana 2-ga runda. Sve posle toga cista kradja.




Troy Andersen, LB, Montana State Bobcats
193, 107 kg

15 utakmica, 147 obaranja, 14 TFL, 2 seka, 7 PD i 2 INT
Igrac male skole. Izuzetno zanimljiv prospekt sa velikim upside-om.
Dimenzije i atletika modernih LB.
Odlican obarac, vrlo dobar pass rusher, ali ono u cemu dominira je short area coverage.
Izuzetno brz i nema problema da pokriva TE i WR na krosing rutama.
Igrao je samo dve sezone kao LB, pre toga je igrao RB i QB.
Nije igrao sa najboljim timovina.
Sve u svemu jedan prilicno raznovrstan igrac koji moze da igra i u napadu i u odbrani.
Mozda najbolji kao par na ILB, na pro nivou.

4-6 runda




Tyler Allgeier, RB, Brigham Young University
180, 100 kg

Solidan RB koji bi bio draftovan u prve dve runde 90-tih,
Old school trkac. Gura kroz sredinu, iza blokova, rije za svaki jard.
Tesko ga je oboriti, uvek vuce za jard vise, pada unapred, ne predaje se dok ga potpuno ne obore.

Nije natural hvatac, ali je verovatno najbolji bloker od svih RB ove godine.
Sigurno nece biti three down RB, ali ce verovatno biti clan 1-2 combo.
Kad god pokusa da trci na stranu pokaze se njegova prosecna brzina i ubrzanje, i jednostavno nije toliko brz da moze da pobedi LB na edge.
Najbolji je kad trci iza blokova, ili kao one cut RB.
Meni se dopada, klasican work horseback i nadam se da ce ga neko uzeti.

4-6 runda

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 16 Apr 2022, 18:42

DeAngelo Malone, OLB/DE, Western Kentucky Hilltoppers
193, 103 kg

Jedan zanimljiv prospekt male skole.
Klasican tweener DE/OLB.
Dobar pass rusher, odlicna brzina. Odlicno koristi duge ruke i tanku gradju da se provlaci u gapove.
Super eksplozivan na edge-u, brz prvi korak, cesto je prvi na snepu i sa lakocom obilazi teklove.
Bolji je kad se postavi kao stand-up LB, ali je bio produktivan i sa 3 i 4- point stance.
Odlican blicer sa drugog nivoa odbrane.
Nema potrebnu masu za DE, vise izgleda kao nabildovani WR nego kao pass rusher.
Nije dobar protiv trcanja i ne moze da bude sidras i da drzi contain protiv pro OL.
Na pro nivou verovatno OLB ili 4-3 SAM koji rasuje.

4-5 runda.




Chad Muma, ILB, Wyoming Cowboys
191, 110 kg

Jos jedan igrac male skole.
Fantastican prospekt.
Tackle masina.
Perfektna tehnika, u potpunosti razume igru, trener na terenu, super hard hitter i nikada nije promasio obaranje.
Fenomenalne lateralne kretnje i ubrzanje na kratkim distancama. Raznosi na obaranjima i ne staje dok se ne cuje pistaljka. Jedan od najboljih run defendera na poziciji.

Nema elitnu brzinu i nije igrao protiv najboljih.

2-ga runda lagano.




Eyioma Uwazurike, IDL, Iowa State Cyclones
198, 145 kg

Gromada od coveka.
Moze da igra, i igrao je, sve od 0-5 tech.
Moze da igra i 1 i 2 gap seme.
Dovoljno snazan da u kontinuitetu resava double team i resetuje LOS.
Solidno eksplozivan da ulece u gapove i zatvara linije trcanja.
Jak i dominantan obarac, solidan u power pass rush-u.

Nekonstantan, sporo skida blokove, cesto se gubi na terenu, potpuno je izvan igre.
U sustini sve to moze da se uvezba.
I ovaj moze u Stilerse.

4-5 runda

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 17 Apr 2022, 17:54

DaRon Bland, CB, Fresno State Bulldogs
186, 92 kg

Jos jedan igrac male skole.
Visok, brz, jak. Dugacke ruke, ima instikt za loptu i natural ball skill.
Odlicno je cuvao spoljne hvatace, dobar i u zoni i kao press corner.
Leti po terenu i sjajno menja pravac. Odlicno cita akcije.
Ne kotiraju ga visoko jer nema dobro ubrzanje na kratkim distancama, i jer je igrao u maloj skoli.
Igrao je za Sacramento State tri godine, poslednje sezone presao na Fresno State.
Po meni, talentovan bek, koji bi mogao da bude starter na pro nivou.

6-7 runda




Romeo Doubs, WR, Nevada Wolf Pack
188, 90 kg

Jos jedan iz male skole.
Izuzetan atleta, fantastican burst sa LOS. Dominantan outside WR.
Sposoban da hvata sve sto mu se baci.
Talentovan je da uvek bude otvoren, 130,5 QB rejting kada se baca njemu.
Dosta su ga koristili na deep rutama, gde super lako pravi separaciju i ostavlja DB daleko iza sebe.
Super zajeban u open field, YAC mu je jedan od glavnih superlativa.

Nema elitno ubrzanje, cini se da izbegava kontakt i demonstrira prilicno siromasan route tree.

3-4 runda




Ali Fayad, EDGE, Western Michigan Broncos
188, 112 kg

Undersizen skilled pass rusher, sa masom pass rush tehnika.
Snazan za svoje dimenzije, neumoran, disciplinovan.
Ima natural leverage, iznad prosecnu brzinu i odlicnu kontrolu tela.
Odlicno se krece u twistovima i stuntovima, i uopste dobro cita igru i prepoznaje akcije.
Sjajan udarac.

Slabo ubrzanje, promene prvca i brzina u open field-u.
Rekao je da je studirao igre Dwight Freeney-a i Robert Mathis-a koji su takodje bili undersized i da se trudi da ih kopira.
Moze da igra u 3-4 semama 7-9 tech i da kreira produktivni pritisak i haos u bekfildu sa OLB pozicije.

6-7 runda, UDFA.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 21 Apr 2022, 17:29

Arnold Ebiketie, EDGE, Penn State Nittany Lions
191, 116 kg

Top prospekt.
Top atleta sa elitnom brzinom oko edge-a, brzinom uopste, first step, duge ruke.
Eksplozivan, vrhunska pass rush tehnika, dovoljno snazan za run defendera, bas bas dobar igrac.

Najcesce je koriscen kao pass rusher, ponekad se previse uspravi zaboravi na leverage.

Igrac prve runde koji ce biti uzet kasnije.
Znaci sleeper.

2-3 runda




Tanner Conner, WR, Idaho State Bengals
190, 104 kg

Njega rangiraju kao UDFA, a za mene je veliki sleeper.
Decko je visok 190, a bio je sampion na 100 i 300 yrd sa preponama.
100 m trci 10,51. Na to je i bolesno skocan.
Super brz a visok, to se ne propusta.
Nemam za njega video, notiram ga da zapamtimo, da vidimo da li ce ga neko uzeti.


Sincere McCormick, RB, UTSA Roadrunners
175, 93 kg

Igrac male skole.
Elusive, dobre promene pravca, najcesce ga prvi defender promasi. Opasan jump cut.
Dobar pregled igre, dobro uocava rupe u OL, dobra brzina da pretrci LB na ivici.
Dobar je za Gap, Power i Zone seme.
Odlican kontakt balans i sigurno nosi loptu - imao samo 4 fambla za tri godine, i nije imao povrede.
Produktivan trkac, svake godine lagano +1500 jardi.
Odlican u pas protekciji, iako je mali gradjom.

Undersized za NFL standarde, nema elitnu brzinu.
Meni se dopada.

5-7 runda, UDFA.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13287
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests