Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 19 Sep 2017, 08:42

Eli Manning je bivši QB. Giantsi nemaju šanse sa njim ove godine, posebno sa ovom OL. Realno, on se plaši da dobije udarac od defanzivaca, a kad strah udje u glavu QB tu pomoći nema. Svi ga i dalje štite zato što je bio dobar QB 2007 i 2011 godine, ali on već 2 godine nije ni blizu tog nivoa. Nikad nije imao top u ruci ali je umeo da baci dobre duboke lopte. Sada su mu duboke lopte kilave. Kad se na to doda činjenica da imaju očajnu OL i da nemaju igru trčanjem, Giantsi su trenutno u ozbiljnom problemu. Ne može večito Beckham da izmišlja jarde i TD. Ni odbrana im nije na onom nivou od prošle godine. Sekunderi mi ne deluje toliko ubedljivo kao u 2016.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Schneider » 19 Sep 2017, 09:14

Kakav je pas jutros bacio, iz nemoci, I usere ga. Inace bi jos tu utakmica bila gotova. Mada se tu realno nije uplasio defanzivca koji mu je trcao pravo u lice. Njima najbolje da fejluju celu godinu I da budu visoko na draftu da bi pokupili nekog od ovih QB-ova. Definitivno se za sada Darnold izdvojio I ako ne bude nekih velikih iznenadjenja do kraja sezone on je prvi pik na draftu.

Inace kakvu odbranu je odigrao SLay u jednom trenutku. Engram je izjebao sejftija koji ga je cuvao, Mening je bacio dorbu loptu, I Slay koji je jurio ja mislim marsala u u trenutku bacanja uspe da izvali gde ce lopta okrene se I vrati se na Engrama I spreci cist TD. :blue:
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1545
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 19 Sep 2017, 09:40

Ja tek sad vidim da je ovaj retard iz Chargersa, kiker, pre FG za pobedu omasio i lagani FG sa 40 jardi. To su 3 omasena krucijalna FG za 2 nedelje, ja ne znam zasto on vec do sada nije spakovao torbe ...
User avatar
Felipao
 
Posts: 10973
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 21 Sep 2017, 03:13

Ilija je katastrofalan ali nije kljucni problem. OL je trenutno najveci kancer. Ni Rodzers ne bi puno bolje bacao sa ovom OL.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58657
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 21 Sep 2017, 11:22

Sto ti toliko volis Iliju?
Dr. Thomas wrote:Кад се нема одговор одмах иде вицкасти коментар.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12850
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 21 Sep 2017, 13:17

Vidim da se u USA vestima hajpuje jako da je Mening glavni problem u Dzajantsima, ali ono malo sto sam bacio pogled na utakmici meni ostavlja skroz drugaciji utisak.
On nikad nije imao dobru OL u Dzajantima, a i pored toga je uzeo 2 titule al ovo sad je gore nego ikad. Bukvalno od prve sekunde odbrana kidise pravo na njega i vecito mu je u faci pri dodavanjima, koja su u datim okolnostima i vise nego dobra.
Dalje, igra trcanjem je nepostojeca. Jardaza koji oni osvajaju po zemlji je smesna i ja ne znam kako moze Mening i tu biti kriv. Takodje Odel je i dalje rovit, Marsal totalno van ritma ( ispusta ciste pasova). Sve u svemu, da je na mestu Meninga bilo koji drugi QB ne bi se mnogo bolje snasao, a voleo bih cuvenog Tomicu da vidim koliko bi bacao jardi u datoj situaciji.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10973
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 21 Sep 2017, 14:00

Felipao wrote:Vidim da se u USA vestima hajpuje jako da je Mening glavni problem u Dzajantsima, ali ono malo sto sam bacio pogled na utakmici meni ostavlja skroz drugaciji utisak.
On nikad nije imao dobru OL u Dzajantima, a i pored toga je uzeo 2 titule al ovo sad je gore nego ikad. Bukvalno od prve sekunde odbrana kidise pravo na njega i vecito mu je u faci pri dodavanjima, koja su u datim okolnostima i vise nego dobra.
Dalje, igra trcanjem je nepostojeca. Jardaza koji oni osvajaju po zemlji je smesna i ja ne znam kako moze Mening i tu biti kriv. Takodje Odel je i dalje rovit, Marsal totalno van ritma ( ispusta ciste pasova). Sve u svemu, da je na mestu Meninga bilo koji drugi QB ne bi se mnogo bolje snasao, a voleo bih cuvenog Tomicu da vidim koliko bi bacao jardi u datoj situaciji.


Giantsi imaju nekoliko problema:

1. Trener - McAdoo nije trener. On je previse plaćeni ofanzivni koordinator i pri tome loš ofanzivni koordinator. Njegov napad nije u stanju da postigne 20 poena već 10 mečeva. Ne bavi se odbranom, to radi Spagnuolo, verovatno se ne bavi ni time kako igra specialni tim. Čovek je prekopirao sistem igre Packersa i primenjuje ga u Giantsima. Pri čemu postoji mala razlika: Aaron Rogers je duplo bolji QB od Manninga, a taj sistem igre uopšte nije sjajan, samo Packersi imaju čudotvorca kao QB pa im napad deluje dobro. Napad Giantsa igra 90% sa 3 WR i jednim RB i jednim TE. Ako stalno igraš jednu formaciju, onda igra postaje predvidljiva za protivnika jer iz jedne formacije postoji limitiran broj akcija koje možeš da igraš. Takodje, već drugu godinu Giantsi nemaju igru trčanjem, i ovog leta ništa nisu uradili da to promene. Nisu doveli ili draftovali dobrog RB ili igrače OL. Napad im se svodi na to da se nadaju da će Beckham uhvatiti loptu, izbeći 2-3 odbrambena igrača i postići TD.

2. Ofanzivna linija - Giantsi ne umeju da draftuju i još važnije da razvijaju igrače OL. Podlegli su trendu koji je prisutan u NFL poslednjih godina. Draftuju se igrači OL koji nisu spremni za NFL, na osnovu potencijala. Samo je problem što je većina takvih igrača slavno propala u NFL. Greg Robinson, Luke Joeckel, Cam Erving, Ereck Flowers... Jedini njihov dobar igrač OL je Pugh. Svi ostali su u najboljem slučaju rezerve. Patriotsi imaju jednog igrača prve runde drafta u OL (Solder). Svi ostali su 4-5-6 runda drafta. Ali imaju dobrog trenera OL i uigranu OL pa funkcionišu bolje kao tim nego što je njihov individualni kvalitet. Giantsi nemaju trenera OL tog kvaliteta a neophodan im je. Da stvar bude gora, Giantsi ne žele da pomognu svojoj OL i Manningu sistemom igre. Nisam ih nikad video da koriste TE koji može da blokira, ne koriste chip blokove TE da uspore pass rushere i ne pokušavaju da igraju sa dva TE.

3. Eli Manning - Manning nikada nije bio preterano pokretan, ali je sada još gori nego ranije. Nikad nije imao najjaču ruku, ali je imao mogućnost da baca duboke pasove, a sada više nije u stanju da precizno baca te lopte konstantno. To je tragedija kad se pogleda da čovek ima Beckhama u timu, jednog od najboljih WR u ligi. To ozbiljno limitira napad Giantsa jer se odbrane koncentrišu na maksimum 15-20 jardi. Ne preti im opasnost da će Manning baciti pas od 40 jardi. Najgore od svega je to što se Manning plaši da primi udarac od pass rushera. Pogledaj sekove iz meča sa Lionsima. Kod jednog seka Manning je pao na zemlju, a da Ansah nije stigao ni da ga dodirne. Bukvalno je pao zato što ga je Ansah malo strožije pogledao.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 21 Sep 2017, 14:08

U jbt, tek sad vidim ko veceras igra. Zamalo da prespavam, djiDo Andrija, dodji :D

Elem, veceras je po meni ekipa Ramsa favorit. Zasto ? Jednostavno imamo bolje igrace, i to bi morali da iskoristimo. Bukvalno ne vidim ni jedan deo tima koji je u ekipi SF kvalitetniji, ali naravno da to ne mora apsolutno nista da znaci, ali mi ipak uliva optimizam da mozemo ovo zavrsiti dosta lagano u svoju korist ako pametno postavimo igru.

Vrv vecina, a opet vidim da je tako i u najavi na NFL.com, misliti da je kljuc Ramsa u zaustavljanju Hajda. Ja ne mislim tako. Mi Hajda zaustaviti ne mozemo sa ovim personalom al nek istrci Hajd svojih 100 jardi, nek da i tacdaun, nije problem. Mi moramo da napravimo pritisak na Hojera, koji je pokazao da je itekako podlozan greskama i da u nekoj borbi turnovera dobijemo ovu utakmicu. Nas pass rush i sekonderi su kljucni faktor u ovoj utakmici a napad ce vec uraditi dovoljno u nekoj low points score utakmici.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10973
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 21 Sep 2017, 14:14

Marko, sve se slazem, u principu sam pokusao sve to da kazem samo si ti detaljnije pojasnio :D

I josh jedna stvar da se nadovezem na trenera. Ti ako ne mozes da pokrenes trcanje, odbrana ce da igra sa 2 sejftija deep i cao zdravo, dzaba onda i Aron Rodzers. A ovo trcanje Dzajantsa je mozda i najjadnije u ligi.
Tako da, jasno da Mening se plasi kontakta itd, ali i pored toga, je po meni, i u ovim godinama legitiman starter u ovoj ligi.
Sad da se strah uvukao u njega je normalno, pa samo uporediti Sema Bredforda u onim godinama Ramsa kad je OL pucala po svim savovima i sada u Minesoti. Jasno je da kad QB nema poverenja u ljude ispred sebe da ce da se plasi, to je prirodna i normalna reakcija.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10973
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 21 Sep 2017, 14:24

mmarko28 wrote: Ne preti im opasnost da će Manning baciti pas od 40 jardi. Najgore od svega je to što se Manning plaši da primi udarac od pass rushera.


Slazem se da ima jednu od najgoirih protekcija u ligi, ali se ne secam da je jos od onog Bekamovog hvatanja jednom rukom imao neki duzi pass sto kaze marko. Podseca me na Kapernika od prosle godine, s tim da je ovaj bar pokusavao da trci.. I ne reazumem ovu prozivku kad je proslu utakmicu usrao Marsal...

Sto se tice dodži-dodžija, meni se svidja defanzivna linija SF-a, napreduju iz meca u mec, ali ne mogu ljudi da ostanu koncetrisani i da igraju odbranu 45 minuta po utakmici. Steta sto nismo uspeli da dovedemo Kazinsa, ovako muceni Hajd može da pretrči i 200 jardi po utakmici, džabe kad Hojer duži pas od 5 jardi ne može da baci...
Dr. Thomas wrote:Кад се нема одговор одмах иде вицкасти коментар.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12850
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby mmarko28 » 21 Sep 2017, 14:32

Kao da nije dovoljno što se igra utakmica četvrtkom uveče, već to moraju da budu 49ERS-i i Ramsi. Kao da se trude da pokvare Thursday Night Football.

Ipak, biće interesantno, pre svega zato što se McVay i Shanahan dobro poznaju. Radili su zajedno u Redskinsima, McVay je puno toga pokupio od Shanahana.
49ERS-ima će mnogo faliti Foster i Reid u odbrani, ali imaju dobru defanzivnu liniju koja može da izvrši ozbiljan pritisak na Goffa. Ako u tome uspeju, može tu da bude svašta. Goff ne funkcioniše dobro pod pritiskom. Ako 49ERS-ima bude funkcionisala igra trčanjem, biće neizvesno.
User avatar
mmarko28
 
Posts: 1719
Joined: 18 Sep 2014, 08:29

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Steamroller91 » 21 Sep 2017, 16:32

Kad smo kod Giantsa...
Image
Avangarda classic FPL Champion - 2022/2023
Avangarda Head to Head FPL Champion - 2022/2023
User avatar
Steamroller91
 
Posts: 5148
Joined: 02 Dec 2013, 20:23

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 22 Sep 2017, 01:52

Plodi Gurlika, vec drugi TD u prvoj cetvrtini
User avatar
Felipao
 
Posts: 10973
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 22 Sep 2017, 02:17

E moj Ostine, retarde. Opet fambl u fair catch, predendzonom. Ni iz cega im das priliku ...
User avatar
Felipao
 
Posts: 10973
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 22 Sep 2017, 04:29

Opa :biggrin: :biggrin:
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58657
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests