Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL draft

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 12 Feb 2017, 14:14

Promasio si temu pa neka moderatori izbrisu moj a prebace tvoj post.
User avatar
John Schneider
 
Posts: 1545
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 12 Feb 2017, 16:02

Dva zanimljiva igraca koja nisu ni u planu za FA, a mi cemo da ih notiramo.

Rodney Adams, WR, South Florida
180cm, 89kg

Sa tog koledza smo imali super zanimljivog Marlon Mack-a, RB.
Ovaj decko je spidster. Super super brz. Ubrzava kao metak. Dobre ruke, odlican u polju, brzo razmislja. KR/PR. Samo je mnogo lagan. A to nije trend. Decko je vrlo dobar WR, videcemo kako ce proci.




James Flanders, RB, Tulsa

Zanimljivi igrac.
Super produktivan. Ima dobar burst. Ima kvalitete koji medjutim nisu vrhunski. Cisto me zanima da li ce ga neko uzeti, barem na FA.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13460
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 12 Feb 2017, 18:15

Glen Antoine, NT, Idaho

188, 143kg.
Pravi war deddie. Zivotinja.
Slicne dimenzije kao Vince Wilfork.
Space eater, obavezno udvajanje. Cist 3-4 nose tackl. Snaga nije upitna.
Moze da ide na dve varijante. Prva da malo skine kilazu da bi imao bolji burst, i druga da doda jos malo pa da bude pravi 0 tech run stoper.
Stalno radi, ne zaustavlja se, uvek ide na QB. Nije mu problem i da juri trkaca. Non stop motor. Svaki play igra sa zeljom. Lako razdvaja double teams spustajuci rame i drzeci se nisko. Sto bi se reklo uliva strah OL.
Nigde ga nema na mokovima, niko ga i ne razmatra.
Ja mislim da ce ga neki 3-4 tim sigurno uzeti. Mozda ne na draftu, ali na FA se nadam da hoce.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13460
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 13 Feb 2017, 22:29

Corey Clement, RB, Wisconsin

Ovaj je jako dobar.
Nemam pojima zasto nije u fokusu.
Klasican 1-cut RB. Vrlo strpljiv 1-cut RB. Nije Bell, ali ima slican stil - razmislja. Njegov upside je ogroman. Ovog moram da zapamtim.
Kad je Melvin Gordon otisao u NFL on je postao starter za Badzerse. Iza OL Wiskonsina svi se naigraju. Ali ovaj meli je nesto specijalno.
Pronasao sam razlog zasto je underrated. Zato sto je 2015 imao operaciju hernije. Tako da mora da dokaze da je spreman na svu zestinu pro fudbala, da bi ga uzeli za ozbiljno.
Uvek radi nogama, trazi ekstra jarde. Kad se dokopa otvorenog vrlo je zeheban. Nije pas opcija, nije ni blocking RB, ali za ono sto nudi ja bih rekao da ce se neki tim usreciti.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13460
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 13 Feb 2017, 22:41

Ako nekom nije poznato, pored klasicne podele RB na speed, power, blocking, imamo i sledece podele da se tako izrazim (mozda neko cita sta pisem a ne razume):

Between-the-Tackles/1-Cut Backs
Kao sto samo ime kaze, RB koji trci izmedju OL, koji trazi, ceka i trazi open line za spust i 2nd gear.
Znaci strpljivo ceka da se otvore linije u koje moze da otrci i da osvoji koliko moze jardi. Mora brzo da misli i reaguje. I naravno da donosi dobre odluke.

Open-Field/Perimeter Back
RB, koji je odlican kad mu se otvori prostor. Takozvani home-run threats. Ako dozvolite da uzem zalet, tesko cete ga zaustaviti.
Za njih je potrebno dobro blokiranje, pa cak i WR da bliokiraju CB, da mu omoguce open space.

3rd-Down/Receiving Back
RB koji je dobar u pas igri, koji ima ulogu hvataca, i koji je jako dobar za osvajanje sto vise jardi.
Takodje RB koji je odlican u blokiranju.

"Feature" Back
To je La Veon Bell. RB koji moze sve.
Adrian Peterson type.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13460
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 15 Feb 2017, 11:39

Steven Taylor, LB, Houston

185,102kg.
Super produktivni LB, i iznutra i spolja.
Tokom 51 utakmice ostvario je 178 solo obaranja (plus asistencije), 50 tackles for loss i 25.5 seka.

Taylor nije ni playmaker i nema ball skills. Zavrsio je karijeru na koledzu sa samo 13 pass deflections i 4 INT.
I pored svih nedostataka moze da bude odlican pro LB.
Nije podlozan povredama, svaku utakmicu igra maksimalno. Svestran je -blicuje QB, pokriva polje i igra na END pozicijama sa istim uspehom.
Ima vrhunski tajming koji mu omogucava odlican prvi korak. Ima prirodan instikt za pozicioniranje, za loptu ili za pass rush, nema problema da skine blok i ima odlicnu closing speed.

Undersized, nije prirodno nadaren fizikalijama, ne poseduje short area burst, ima problema sa vecim OL i zna da uzima lose uglove za obaranje.

Odlican pik za 3-4 OLB, a moze da postane i jako dobar “box safety”.
Iako ima dosta mana, pokazuje ogromnu zelju i ima nesto u njemu :biggrin:
Pa da ga notiramo.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13460
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 15 Feb 2017, 19:56

Kermit Whitfield, WR, Florida

KR/PR, slot.
Super brz igrac. Trenirao i ucetvovao na trkama na 100m.
Notiracemo ga cisto da vidm dal ce ga ko uzeti i kako cemu se karijera razvijati.




Jerome Lane, WR, Akron

192, 100kg
Kad je dosao na Akron igrao je LB, pa je prebacen na WR. Jos uvek sirov igrac, sa ogromnim potencijalom. To je ono sto je najbitinije kod njega. Ima mesta za napredovanje koliko volis. LB body a hvatac.
Na skaut listi imate sledece kolone: size, speed, athletic ability, production, potential i character. On je u svima dobar.
Rekao bih da je kao JPP kad je bio draftovan - tada je bio sirov igrac sa ogromnim potencijalom. I postao je jedan od najboljih 4-3 DE u skorije vreme.
Lane je jak, siguran hvatac. Deep ball threat. Slican igrac Davante Adams-u iz GB.


Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13460
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 15 Feb 2017, 23:11

Deon Hollins Jr, LB, UCLA

Ovog cu samo da postavim da ga imamo. Cini mi se dobar igrac. Jednom sam ga u toku sezone notirao, sad ne mogu da se setim sta mi se svidelo kod njega. Tako, da neka ga. Da vidimo dal ce ga neko uzeti na draftu ili bar na UDFA.


Mack Hollins, WR, North Carolina
196, 95kg.

Jos jedan "veliki" WR.
Iako je visok, dovoljno je brz da moze da trci sa CB i ima odlicnu 2nd gear da QB ne moze da ga prebaci.
Big play threat WR sa odlicnom top end brzinom. Hvatac koji tera odbranu da se rasiri. Ball skills zadovoljavajuci, ali tehnika vrlo sirova, da se tako izrazim. Nije prefinjen kao vrhunski WR.
Bio je kapiten specijalnog tima, izuzetnih takmicarskih osobina. Dobar je i kao bloker. Imao je prosle godine lom noge, morace da dokaze da se oporavio.
Mora da radi na trcanju ruta i tehnici, ali prirodni talenat i prirodne iznad prosecne fizikalije cine ga vrlo atraktivnim za vertical passing timove.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13460
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Peki » 16 Feb 2017, 12:55

Dr., ne znam jesi li pisao išta za Mixona, mrzi me sad listati cijelu temu, ali pošto vidim da pratiš college više od ikoga tu, živo me zanima što misliš kad bi on mogao biti izabran? Koliko misliš da su mu ovi problemi van terena narušili šanse na draftu, jer realno talenta ima da bude visoko biran.
User avatar
Peki
 
Posts: 973
Joined: 28 Jul 2013, 20:16

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 16 Feb 2017, 13:13

Pisali smo.
Na njemu se lomi licemerje amerike.

Ko bude pametan draftovace ga.
Tako su se ponasali i prema Rendy Moss-u pa je jedino MIN ispala pametna.
Nije Mixon ni blizu talenat kao Randy, koji je top 3 svih vremena, ali je veliki talenat.

On je electric runner sa fenomenalnom brzinom. Sposoban je da lako probije i trcanje pretvori u long run. Na koledju je imao 7 yrd po nosenju. Odlican je i kao hvatac, a to se trazi.

Skauti smatraju da je u pitanju vrlo ozbiljan talenat koji ima potencijal da bude three-down starting potencijal.
Meni se dopada ono sto prikazuje. Vrlo vrlo ozbiljan RB.
Nikad ne znas, kod njih je bas tesko predvideti ko ce uspeti, ali ono sto je pokazivao na koledju je vrlo obecavajuce.
Po meni - zverina.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13460
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 16 Feb 2017, 13:29

Jabrill Peppers se za kombajn prijavio kao OLB. Pozicija koju je najmanje igrao.
Razlog - sigurno ce biti najbolji OLB u svim kategorijama = sigurna prva runda = vise para za ortake iz kraja i mnogobrojnu rodbinu.

Po meni klasican Deone Buchanan tip igraca - danas popularni the big nickel, kao odgovor na “12” Personnel opciju napada koja zadaje najvise muke odbrani u danasnjem NFL-u. Opcija sa dva TE, gde i RB i TE igraju pas igru.
Pa da ne bi vrsili izmene, a i nemaju vremena za to, def treneri moraju da imaju igraca koji ce se konvertovati iz LB u S.
To je pozicija za njega.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13460
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 16 Feb 2017, 21:52

Paul Magloire Jr., S/LB, Arizona

185, 104kg
Igrac koji mi se mnogo svidja. Hybrid OLB/SS.
Bio je QB pa se prebacio na RB, pa se prebacio na SS i na kraju na LB. Idealan za Beliceka :biggrin:
Pitanje je na kojoj poziciji ce zavrstiti u NFL-u, jer ima gradju sejftija, a natural skills za OLB-a.

Za dve sezone za Arizonu ostvario je 153 obaranja, 9.5 tackles for loss, 2.5 seka, 2 defended passes, i isforsirao je jedan fumble.

Vrlo pouzdan kao run defender. Prirodni instikt za gap shoot je najbolji element njegove igre.

Odlicni primeri njegove brzine i uletanja u gap da zatvori trcanje
Image

Image

Image

Sjajna brzina na blicu
Image

Decko odlicno cita bekfild, oci su mu uvek na lopti. Sjajna closing speed, odlican burst. Jak udarac, siguran obarac.
Moze da prodje kao hibrid koji se danas trazi. A svojim fizikalijama moze da igra i OLB.
Mislim da ce biti sjajan i kao ILB, samo zbog brzine i odlicnog citanja bekfilda.

Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13460
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Peki » 16 Feb 2017, 23:04

Da, slazem se s tobon za Mixona, ali ocito timovi drze do tih stvari van terena mozda i vise nego li bi trebali i zbog toga me zanima koliko ce nisko ici on.
User avatar
Peki
 
Posts: 973
Joined: 28 Jul 2013, 20:16

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby Dr Arslanagic » 16 Feb 2017, 23:20

Po meni on je treci RB u ovoj klasi.
Ali male su razlike.
Sto nize bude pao, neko ce se radovati samo tako.
Udario neku zenu pre ne znam koliko godina i oni ga razapinju kao Hrista. Ne kazem da je trebao da udari, ali nije recimo bombardovao Irak. To je dozvoljeno.
Budalcine americke.

U drugoj rundi najkasnije.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 13460
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL draft

Postby John Schneider » 17 Feb 2017, 13:51

Citao sam da Sijetl nikada nije uzeo CB koji je imao raspon ruku manji od 32 inca. Pa evo jednog sa rasponom vecim od toga. Rasul Douglas sa west virginije, 1995god, 1,88, 92kg. Imao je najvise presecenih lopti u celom NCAA (8). Pre ove godine nije ga bilo nigde a onda je kao senior pokidao I prognozirali su mu cak I drugu rundu ali kazu da je bio los na senior bolu pa je pao na kraj trece runde po mokovima.

User avatar
John Schneider
 
Posts: 1545
Joined: 02 Mar 2016, 19:03

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests