Board index Razni Sportovi Američki fudbal

Američki fudbal - NFL

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Dr Arslanagic » 28 Apr 2024, 22:26

Uzmem nesto da citam o DE Rajdersa Malcolm Koonce-u, i procitam da je isao u Archbishop Stepinac High School, u Nju Jorku.
Alojzije Stepinac .... osnovana 1948. godine.

Archbishop Stepinac High School is an American all-boys' Roman Catholic high school in White Plains, New York.

It was operated by the Roman Catholic Archdiocese of New York until the 2009–2010 school year, when it became independent of the Archdiocese.


In 2017, Stepinac was voted as one of the top-15 most-dominant New York high school football programs since 2006.
Митрополит Михаило у свом говору поводом 500. годишњице Косовске битке, молио је кнеза Лазара: „Да помогнете својим молитвама пред престолом Праведнога Бога, да се обнови Српска Царевина, да се уједини раскомадани народ српски“.
User avatar
Dr Arslanagic
 
Posts: 12347
Joined: 20 Apr 2015, 19:27

Re: Američki fudbal - NFL

Postby John Doe » 06 May 2024, 08:40

Dr. Thomas wrote:Кад се нема одговор одмах иде вицкасти коментар.
User avatar
John Doe
 
Posts: 12863
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 14 May 2024, 09:03

Ala se zakopaše Lionsi ovim ugovorom
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34795
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 14 May 2024, 17:22

Po meni očekivano.

Gofu je ovo bila poslednja godina ugovora.

Trogodišnji ugovor, a narednih par sezona ionako neće birati u top20 na draftu.

Neka probaju još 2 godine sa Džonsonom i Gofom, pa posle neka prave drugi plan.

Što se love tiče ni jedan startni QB neće potpisati ispod Džounsa, a on je na 40 miliona.

A da su čekali Lava i Daka možda bi bilo skuplje.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46233
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 13 Jun 2024, 09:02

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34795
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 17 Jul 2024, 21:32

Sta ocekujete od nove sezone?

Jos manje od dva mjeseca do pocetka, brzo je nekako proletila pauza ili bar veci njen dio.


-U AFC-u neke od glavnih nepoznanica su mi Dzetsi i Cardzersi. Dzetsi imaju brutalne linijase na obje strane, ako bi Rodzers ostao zdrav sigurno da imaju potencijal za deep run. Ako im odbrana ostane zdrava, malo ce ko njima staviti 20+ poena. Sto se Cardzersa tice, vjerujem da ce vec u prvoj sezoni napraviti impact. Harbo je zadrzao Bosu i Meka naustrb Alena i Vilijamsa sto je bio ispravan potez. Ocekujem da Herbert bude u MVP trci ove godine. Indianapolis isto ima dobar LOS i u odbrani i u napadu. Ako Ricardson ostane zdrav i oni bi mozda mogli biti faktor.

Sto se ostalih tice, manje-vise isti dezurni krivci. Ocekujem da Bafalo i Klivlend imaju downfall. Bafalo je u postepenom padu vec godinama i sad odlaskom Digsa mislim da ce izgubiti dosta. Divizija ce biti jaca, sve u svemu ne vidim ih u plej-ofu ovaj put. Klivlend i cijela ta situacija oko Votsona ne obecava, a vjerujem da ce napadi biti dosta spremniji za Svacrovu odbranu. Mislim da je i LOS Baltimora tj. ofanzivna linija slabija nego lani i vidjecemo kako ce run igrati raditi.

U mojim ocima:

Top tier: Kanzas, Majami, Hjuston
Pretedenti na Super Bowl: Baltimor, Sinsinati, Dzetsi
Dark Horse: Cardzersi
Podrum konferencije: Nju Inglend i Tenesi



-U NFC-u su mi glavne nepoznanice Dalas, Cikago i Grin Bej. Dalas je izgubio dosta u ofanzivnoj liniji, nemaju ni RB-a odlaskom Polarda... Ne daj Boze da im se Lemb povrijedi, oni su lako 8-9 ekipa. I nekako mislim da ce prije biti taj bust i otkaz za Mekartija nego da ce opet biti relevantni za gornje pozicije. Cikago je po meni pogrijesio sto nisu mijenjali trenera, ali su napravili dobre odluke oko QB pozicije + dolaskom Alena i draftovanjem Odunzea oni imaju tri elitna risivera. Svift je isto solidna opcija za RB i ako Eberflus bar malo dotjera odbranu, to moze ispasti ozbiljan tim. Ali opet, od Vilijamsa ce najvise zavisiti da li je on Straud level ili nesto ispod. Grin Bej je imao odlican finis sezone i sad je pitanje hoce li nastaviti u tom pravcu i pozicionirati se kao dobar NFC tim ili ce biti korak nazad.

San Francisko ce vjerovatno opet da izdominira konferenciju iako im je OL nesto slabija. Ipak, previse je tu kvalitetnih igraca i premocna odbrana. Detroit je zadrzao sve sto vrijedi, ali jos vaznije, zadrzali su koordinatore koji su elitni. Filadelfija ce biti interesantna da vidimo hoce li biti bounce back ili ne i u teoriji bi Atlanta morala da se izdigne na vrh divizije. Remsi ce isto biti opasni ako im napad ostane zdrav.

Projekcija:

Top tier: San Francisko, Detroit
Super Bowl contenderi: Filadelfija, Grin Bej, Atlanta
Dark Horse: Cikago
Podrum konferencije: Karolina i Sijetl
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58549
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Zlaja » 17 Jul 2024, 22:04

NFC je laksi za prognozu.

Detroit ima skoro sve utakmice u idealnim uslovima sto je za Gofa bitno.
SF ima 3 velika upitnika, zdravlje glavnih plejmejkera koji su injury prone, moze li jos Trent i da li odbrana prosla prime.
Drugi sesir su Dalas i Fila i da li je problem stavrno bio u koordinatorima.
Treci Grinbej i Remsi.

Bisu iznenadjen ako od ovih 6 ekipa ne budu 4 polufinalista.

U AFC se ide preko Cifsa.
Previse je dobar Mahoms i previse dobro draftuju da bi neko bio veci favorit.

Sto se ostalih timova tice, samo Denver, Las Vegas, Tenesi i Patriote nisu u prici za dubok plejof.

Tu bi naravno mogle opet povrede da budu kljucne, ali bilo bi lepo kad bi dosli do kraja bez povreda QB, e onda bi AFC bila prava poslastica.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46233
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 17 Jul 2024, 22:11

Ja sam stavio Atlantu ispred Remsa zbog divizije.

Atlanta ima dobar napad koji dolaskom Kazinsa moze lako biti top 5 u ligi po brojevima. Otkljucace Robinsona, imaju par finih risivera... A Moris kapiram da ce odbranu sloziti da bude pristojnija. Mada njima je QB bio najveci problem i sa Kazinsom bi to trebalo biti okej.

Nju Orleans ima mozda i najgoru OL u ligi, Kar ce opet biti na vjetrometini... Tamo sve smrdi u toj ekipi. Karolina je najgori roster lige, a ne vjerujem ni da ce Tampa izvuci opet nesto. Tako da Atlanta u perspektivi i sa 8-9 mozda moze uzeti diviziju, a vjerujem da ce na ovaj raspored i do 10 nagurati.

Tako da cisto zbog te izvjesne situacije Atlante mislim da su u najgorem slucaju #4, sto Remsi sigurno nece biti zbog divizije.


Dalas vec rekoh, ja im bas nista ne vjerujem. Tamo svasta nesto ne funkcionise. Trener u zadnjoj godini ugovora, ostali bez startnog RB-a kojeg nisu adevkatno zamijenili, Lembov ugovor kao konstantna prica plus ofanzivna linija koja je duplo slabija. I Den Kvin koliko god je los kao HC, on je dobar DC i nisam siguran ce Zimer izvuci maksimum iz odbrane kao sto je to Kvin cinio kroz regularni dio sezone. Tako da mi u Dalasu sve smrdi na jedan fijasko.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58549
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 18 Jul 2024, 00:05

Sa Donaldom, ocekivao sam Ramse na 10+ pobeda i siguran PO. Bez Donalda nisam siguran kako ce to izgledati u odbrani, ali sigurno smo dali sve od sebe da kompenzujemo gubitak na toj strani lopte sa FA i draftom. U napadu imamo jedno po meni fantasticno pojacanje na poziciji plejmejkera, Blejka Koruma i ogroman apgrejd u OL koja je i prosle godine bila dobra - Jonah Jackson. Uz to, po mom misljenju top kvoterbeka, ako nije u 5, tu je blizu.
Mislim da ce SF i Detroit potvrde svoja PO mesta, uz Ramse, a da ce nove ekipe u PO biti Cikago i Atlanta. A sve ostalo se ne bih usudio jos uvek da prognoziram.

U AFC su jedina konstanta Chiefsi, opet glavni pretendeti na SB.Ako Rodzers ostane zdrav, Jetsi bi trebali biti novi tim u PO, i to je to. Sve ostalo je po meni otvoreno u AFC, osim naravno NEP, koji ce ici po top pika.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10892
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby licimur » 18 Jul 2024, 07:00

@ Pit

Sto ti je Sijetl na dnu?

Sijetl je igracki jaci nego prosle godine a prosle smo bili na 9-8...

Videcemo sta ce MM napraviti od odbrane i kako ce se ekipa privici na nove trenere na obe strane terena...ALi igracki Sijetl je siguno u gornjoj polovini a vrlo verovatno i u gornjoj trecini NFC-a...
ko vas jebo godinama ...
User avatar
licimur
 
Posts: 6715
Joined: 06 Jan 2012, 18:20

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 18 Jul 2024, 13:39

Kod Sijetla je najveca nepoznanica trener. Moze da se ispostavi da je Kerol pravio pitu od govana, a mozda i nije. Ali igracki jeste jaci, i ne bih vas stavio u 2 najlosije ekipe NFC. Pre svega u konferenciji imamo jednu nekvalitetniju ekipu, Arizonu, uz Karolinu mislim da ce oni biti u borbi za top5 pika.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10892
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Baxter Stockman » 18 Jul 2024, 13:40

Karolina nije fudbalski klub, liga ima 31 ekipu i pridruženog člana u vidu njih
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34795
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Američki fudbal - NFL

Postby GoodfellasG » 25 Jul 2024, 16:29

Ne znam, meni Cardzersi nisu nikakav dark hors, sa njima uvek isto, obecavajuce i onda pad i luzerski mentalitet kada postane bitno za doigravanje, ili u samom doigravanju. Meni se oni ne svidjaju uopste.
User avatar
GoodfellasG
 
Posts: 184
Joined: 08 Jun 2024, 16:34

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Felipao » 25 Jul 2024, 19:36

Cargersi imaju manje talenta u timu nego prethodnih godina, ali mnogo ozbiljnijeg trenera. A na kraju krajeva, u NFL je najbitnija osovina HC-QB. Cargersi su sad tu izuzetno kvalitetni i ocekujem boljitak u njihovim izdanjima ali da li ce to biti dovoljno za nesto vise, ne mora da znaci. Trebace sigurno godinu, dve da se poslozi ekipa a konkurencija u AFC je zeznuta.
User avatar
Felipao
 
Posts: 10892
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Američki fudbal - NFL

Postby Pit Bull » 25 Jul 2024, 19:41

Sa kakvim krsevima od QB-a je kroz karijeru Harbo pravio rezultate, ovdje ce sa Herbertom biti dominacija.
▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58549
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

PreviousNext

Return to Američki fudbal

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest