Board index Olimpijske Igre London 2012

Srbi na OI u Londonu

Koliko medalja Srbija osvaja na OI?

1
1
1%
2-3
24
30%
4-5
41
51%
6-7
8
10%
vise od 7
6
8%
 
Total votes : 80

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby neza » 15 Aug 2012, 21:57

ma ne moraju ljudi da se cupaju na sportu koji najvise podseca na borbu petlova, to je ostavljeno za nas kokosare...
neza
 
Posts: 3776
Joined: 15 Sep 2011, 10:38
Location: NS

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby Reaper » 16 Aug 2012, 00:30

Houdini wrote:
Reaper wrote:Kakve feste ljudi moji... Ja imam samo da izjavim jedno: Ako politicari ispune pola od onoga sto su obecali, strelci sami donose 4 medalje na sledecim OI!

P.S. Moram i da ih pohvalim za ovo sto su uradili do sada posto su vec dali neke pare. Ako se po jutru dan poznaje dolaze dobri dani za streljastvo!

ja bas razmisljam kada bi tim strelcima napravii nesto, pa to bi medalje dolazile samo tako. njima bas ne treba puno


Ma mizerija, bukalno. Da iko ima iole sluha odvajala bi se sredstva za 3 najtalentovanija strelca po generaciji (u zemlji). To su smesne pare, realno. A garantuju minimum 3 medalje po OI. Videcemo sta ce se dalje desavati, ali za sada je sve vrlo pozitivno.
User avatar
Reaper
 
Posts: 751
Joined: 16 Mar 2011, 12:40

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby AirBall » 16 Aug 2012, 00:43

Ne treba mnogo vise para ni za kajak i tekvondo...

Napraviti nacionalnu strategiju, uloziti u ova tri sporta i ja smem da potpisem da ce doneti 10 medalja iz Rija...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby Choda » 16 Aug 2012, 02:00

AirBall wrote:Ne treba mnogo vise para ni za kajak i tekvondo...

Napraviti nacionalnu strategiju, uloziti u ova tri sporta i ja smem da potpisem da ce doneti 10 medalja iz Rija...


Treba uloziti pare u biciklizam ono sto se vrte u krug u dvorani, Britanci su tu uzeli 9 medalja i to 7 zlata, bob da te pita koji je to sport i sta koji moj oni to vrte u krug, al 7 zlata je 2,9 Kg zlata :nargile:
What do you mean, "I don't believe in God"?
I talk to him everyday.
User avatar
Choda
 
Posts: 1722
Joined: 02 Apr 2011, 22:57

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby harper lee » 16 Aug 2012, 02:28

AirBall wrote:Ne treba mnogo vise para ni za kajak i tekvondo...

Napraviti nacionalnu strategiju, uloziti u ova tri sporta i ja smem da potpisem da ce doneti 10 medalja iz Rija...


Kakva glupost. Ne bave se ljudi sportom samo zbog toga da bi jednom u cetiri godine nabacali gomilu medalja u nekim efemernim sportovima, e da bismo mogli da se kao nacija pohvalimo vecim brojem medalja.

Da pravimo nacionalnu strategiju sporta za tekvondo i kajak. Svasta.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby StefNS » 16 Aug 2012, 02:39

Naravno da cilj sporta nisu medalje. Ali nacionalna strategija u sporovima u kojim smo jaki je nužna.

Zašto? Zato što glavni cilj sporta je reklama zdravog života, a uspešni sportisti privlače decu da se bave njime i žive zdravim životom. E zato je bitno ulaganje u vrhunski sport. Pogotovo u individualne sportove. Jer oni su osnova svega i prestavljaju borbu samog sa sobom, što je jako bitno za stvaranje dobrih radnih navika kod dece, što recimo ne mora biti nužno u timskim sportovima.

E zato je bitno ulagati maksimalno u atletiku, plivanje, veslanje.... Kamo sreće da svaka da svaka škola u Srbiji ima sekcije u atletici i plivanju, i sve uslove potrebne za to. Kao što je slučaj u razvijenijim zemljama...
User avatar
StefNS
 
Posts: 4094
Joined: 08 Feb 2012, 04:28

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby AirBall » 16 Aug 2012, 09:56

harper lee wrote:Kakva glupost. Ne bave se ljudi sportom samo zbog toga da bi jednom u cetiri godine nabacali gomilu medalja u nekim efemernim sportovima, e da bismo mogli da se kao nacija pohvalimo vecim brojem medalja.

Da pravimo nacionalnu strategiju sporta za tekvondo i kajak. Svasta.


Slazem se... Neko se bavi sportom zbog novca, a neko zbog slave...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby Remi » 16 Aug 2012, 10:17

Ne znam da li je ovo pravo mesto, ali povela se prica o medaljama....
Iritantna Olja napada nekog ko je tu mesec dana, zovi Divaca ili vec koga pa se pravi pametna...
Ili nek zove Tijanica pa da ga pita kako je Jadni servis prenosio olimpijadu...
Ne branim Alisu niti imam neki stav o njoj, ajde da je tu godinu ili dve, ali ima ljudi koji su pozvaniji da
odgovore na ta pitanja, ali njih ne sme da zove...

http://www.blic.rs/Vesti/Drustvo/338043 ... m-programu
User avatar
Remi
 
Posts: 3274
Joined: 24 Feb 2012, 19:50

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby Napredpartizan » 16 Aug 2012, 10:59

Gledam juce slikanja nasih olimpijaca po povratku iz Londona kod Nikolica i Divca,kad onaj nas hodac Filipovic u prvom redu i u prvom planu :tap:
User avatar
Napredpartizan
 
Posts: 23638
Joined: 15 Mar 2011, 13:26

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby harper lee » 16 Aug 2012, 12:10

StefNS wrote:Naravno da cilj sporta nisu medalje. Ali nacionalna strategija u sporovima u kojim smo jaki je nužna.

Zašto? Zato što glavni cilj sporta je reklama zdravog života, a uspešni sportisti privlače decu da se bave njime i žive zdravim životom. E zato je bitno ulaganje u vrhunski sport. Pogotovo u individualne sportove. Jer oni su osnova svega i prestavljaju borbu samog sa sobom, što je jako bitno za stvaranje dobrih radnih navika kod dece, što recimo ne mora biti nužno u timskim sportovima.

E zato je bitno ulagati maksimalno u atletiku, plivanje, veslanje.... Kamo sreće da svaka da svaka škola u Srbiji ima sekcije u atletici i plivanju, i sve uslove potrebne za to. Kao što je slučaj u razvijenijim zemljama...


Apsolutno se slazem s ovim, s tim sto atletika, plivanje, gimnastika takodje, nisu efemerni vec bazicni sportovi. Nama treba nacionalna strategija za afirmisanje i razvoj sporta, kao i za sistemsku podrsku sportistima uopste, a ne detinjasti fazoni tipa "sad smo osvojili medalju u tekvondou, davaj pare i pravi strategiju za novi nacionalni sport". Dok ne osvojimo neku medalju u nekom drugom sportu pa Jovo nanovo. To nisu strategije, to su budalastine.

AirBall wrote:Slazem se... Neko se bavi sportom zbog novca, a neko zbog slave...


A neko i zbog para i zbog slave. Ali se niko ne bavi sportom da bi ti mogao da se pohvalis kako imamo vise medalja od neke druge nacije X. Drugim recima, niko se ne bavi necim tako zdravim kao sto je sport da bi lecio nesto tako bolesno kao sto su nacionalni kompleksi. I to tudji.

Osvajanje medalja na Olimpijadama nije sport. To je posledica bavljenja sportom. Broj tih medalja je pokazatelj kako se u sportu radi, koliko se ulaze i na koji nacin se ostvaruje potencijal jednog sportiste ili grupe sportista do vrhunskog nivoa. Medalje su nagrada, njihov izostanak upozorenje.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby VMJunior » 16 Aug 2012, 12:13

Napredpartizan wrote:Gledam juce slikanja nasih olimpijaca po povratku iz Londona kod Nikolica i Divca,kad onaj nas hodac Filipovic u prvom redu i u prvom planu :tap:

Kao Bosingva posle finala Lige Sampiona.
Na svakoj slici on je prvi do pehara,kao da je dao 15 golova u takmicenju i 3 u finalu :copa1:
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby Tegi » 16 Aug 2012, 12:38

Naravno da tekvondo i kajak ne treba da postanu prioritet u drzavnom finansiranju. Ne mogu ni da zamislim koliko bi ukidanje profesionalizma u nasem fudbalu donelo dobrog ostalim sportovima. Pare od fudbala podeliti ostalim savezima srazmerno znacaju i uspehu njihovih sportova. Ali ovo je sanak pusti.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20756
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby AirBall » 16 Aug 2012, 12:45

harper lee wrote:A neko i zbog para i zbog slave. Ali se niko ne bavi sportom da bi ti mogao da se pohvalis kako imamo vise medalja od neke druge nacije X. Drugim recima, niko se ne bavi necim tako zdravim kao sto je sport da bi lecio nesto tako bolesno kao sto su nacionalni kompleksi. I to tudji.

Osvajanje medalja na Olimpijadama nije sport. To je posledica bavljenja sportom. Broj tih medalja je pokazatelj kako se u sportu radi, koliko se ulaze i na koji nacin se ostvaruje potencijal jednog sportiste ili grupe sportista do vrhunskog nivoa. Medalje su nagrada, njihov izostanak upozorenje.


S obzirom da misljenje i dupe ima svako imas potpuno pravo da uzivas u carima sopstvenog dupeta, to jest misljenja...

Kada jedan Kinez koji je osvojio srebrnu medalju place i kaze da je izneverio ocekivanja nacije da li to znaci da se citava kineska nacija moze okarakterisati kao iskompleksirana, ili je intencija da budu dominantni u nekoj grani... Da li je to industrija, medicina, ili sport apsolutno je nebitno, ali ne vidim u cemu je problematicno da neko tezi da u sportu bude najbolji...

I zasto je uopste problem da se napravi nacionalna strategija za sportove u kojima imamo vece sanse za uspeh?

Generalno gledano ja nemam nista ni protiv amaterskog sporta i sam se mogu okarakterisati kao sportista amater, ali mora da postoji jasna granica izmedju Filipovica i Mandicke i izmedju Topica i Maksimovicke...

Mi smo mala i siromasna zemlja i nema dovoljno novca za lose projekte i iz tog razloga se mora ulagati u ono sto valja...

Dovoljno je pogledati u najblize okruzenje, ne treba dalje ici od toga... Hrvatska i Slovenija su naturolizovali sportiste ne bi li na taj nacin podigli kvalitet sopstvenog sporta i sada smo dosli u situaciju da mi kaskamo za njima i ako nas ima vise nego jednih i drugih zajedno...

Podseticu da je za Hrvatsku bugarski dizac tegova osvajao medalje, a sad su dosli u situaciju da bez problema osvoje 3 olimpijska zlata o kojima cemo mi jos dugo mastati...

Mislim da bi mnogo vecu korist imao srpski sport da se naturalizuje jedan kenijski maratonac, nego da se na takmicenje salje Darko Zivanovic... Vecu korist bi imali da taj Kenijac osvojio medalju za Srbiju nego sto je onaj nesrecnik odustao, jer medalje su nesto sto animira ljude da se bave sportom...

Jasno je da ce Tekvondo nakon uspeha Milice Mandic doziveti pravu ekspanziju, tako je bilo i nakon uspeha kosarkasa, odbojkasa, rukometasa, tenisera...

Ljudi se ugledaju na uspesne, a ne na luzere...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106313
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby StefNS » 16 Aug 2012, 13:09

Tegi wrote:Naravno da tekvondo i kajak ne treba da postanu prioritet u drzavnom finansiranju. Ne mogu ni da zamislim koliko bi ukidanje profesionalizma u nasem fudbalu donelo dobrog ostalim sportovima. Pare od fudbala podeliti ostalim savezima srazmerno znacaju i uspehu njihovih sportova. Ali ovo je sanak pusti.


Profesionalni fudbal može da živi sam od sebe. Dok neki drugi sportovi nemaju taj luksuz.
User avatar
StefNS
 
Posts: 4094
Joined: 08 Feb 2012, 04:28

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby harper lee » 16 Aug 2012, 13:12

AirBall wrote:I zasto je uopste problem da se napravi nacionalna strategija za sportove u kojima imamo vece sanse za uspeh?


Zato, Air, sto je to pogresan i naopak pristup koji ce nas brzo dovesti do toga da necemo imati uspehe ni u jednom sportu. Danas bi svi da se bave tekvondoom i streljastvom, juce tenisom, prekjuce kosarkom i odbojkom, dan pre toga vaterpolom. To su klinacke ad hoc odluke koje se po pravilu zavrse nakon nekoliko nedelja ili meseci dok te fascinacija drzi ali nisu nikakva garancija uspeha. Detetu se mora pruziti prilika da se bavi onim sportom za koji ima interesovanja i talenta a masivna ulaganja su neophodna u bazicnim sportovima koji razvijaju sportski duh, takmicarski mentalitet i zdrav odnos prema sopstvenom telu, dakle u atletici, gimnastici i plivanju, tako tim sportovima, kao i u pratecim sadrzajima kao sto su sportska, medicinska, farmakoloska i trenazna infrastruktura. To za pocetak.

Svaki drugi sport pojedinacno pravi sopstveni plan razvoja kroz ispunjavanje strategije u olimpijskim ciklusima i na osnovu kvaliteta tih planova se moraju odredjivati i prioriteti kad su dodatna ulaganja u pitanju. Uostalom, vise puta i na vise mesta je procurelo da su i tekvondisti i strelci relativno zadovoljni time koliko je ulozeno u njih, bar u odnosu na to kakva je situacija bila ranije. Dakle, nije bas da si ti, u svom pravednickom gnevu jer su Hrvati imali vise medalja od nas, prvi izmislio toplu vodu. To je sto se tice malih i nekomercijalnih sportova.

Komercijalni sportovi kao sto su fudbal ili kosarka treba da budu predmet interesovanja predmetnih saveza i klupskih infrastruktura. Budzetska ulaganja u takve sportove su besmislena jer su kap u moru u odnosu na to koliko se inace u tim sportovima para vrti. Tu nam od drzave pre trebaju poreske inspekcije i tuzilastva za organizovani kriminal.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

PreviousNext

Return to London 2012

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest