Board index Olimpijske Igre London 2012

Srbi na OI u Londonu

Koliko medalja Srbija osvaja na OI?

1
1
1%
2-3
24
30%
4-5
41
51%
6-7
8
10%
vise od 7
6
8%
 
Total votes : 80

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby irriducibili » 16 Aug 2012, 13:27

VMJunior wrote:Kao Bosingva posle finala Lige Sampiona.

Sto on, kad i mi konja za trku imamo?

Kada su komsije pre vise od dve decenije osvojile titulu u onom osakacenom takmicenju, koje je posle preraslo u nesto gde za njih nema mesta, niko do pehara nije mogao da dodje od Dragise Binica. Ubedljivo najslikaniji igrac, lepo se to posle i unovcilo. Samo sto se on makar kretao, za razliku od Filipovica... :copa1:
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby nolinjo » 16 Aug 2012, 14:03

sto se tice janicarke ,sta ce nam ona mlada i perspektivna u riju ce da ima samo 34 banke
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby harper lee » 16 Aug 2012, 14:09

nolinjo wrote:sto se tice janicarke ,sta ce nam ona mlada i perspektivna u riju ce da ima samo 34 banke


Dobro je zbog ukupnog trenda da nam se nasi sportisti koji su u nevreme otisli sada vracaju. I otprilike nista vise.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby StefNS » 16 Aug 2012, 14:11

Može uzeti medalju u Riu, što da ne. Onaj Slovenac uzeo sa 40. A ne bi me čudilo da vesla i u četvercu zajedno sa sestrama Moldovan, tu bi njeno iskustvo itekako moglo pomoći.
User avatar
StefNS
 
Posts: 4094
Joined: 08 Feb 2012, 04:28

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby nolinjo » 16 Aug 2012, 14:17

a sva radovanja za madjare? to se brise a :nisamodavle:


to sto divac oce da profitira ne znaci da je to pametan potez ...


JANICARKO ODJEBI
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby harper lee » 16 Aug 2012, 14:49

AirBall wrote:S obzirom da misljenje i dupe ima svako imas potpuno pravo da uzivas u carima sopstvenog dupeta, to jest misljenja...


Da ne zaboravim i ovo da prokometarisem.

Nemoj upotrebljavati ovu izandjalu floskulu jer izandjala mozda jeste ali tacna nije. Postoje ljudi koji zbog teskih mentalnih poremecaja nisu u stanju da razviju odgovarajuce kognitivne procese koji rezultiraju misljenjem. Cemu, jel'te, svakodnevno svedocimo i na ovom forumu. No, cak i da ta teza jeste tacna i da zanemarimo taj nesrecni sloj stanovnistva, nije sustina u tome da li neko poseduje misljenje ili ne vec kakav je funkcionalni kvalitet tog misljenja. Stavljati misljenje u dupe u uporedni odnos moze samo neko cije misljenje se moze nazvati dupetom od misljenja.

Drugim recima, uzalud pokusavas da ispadnes duhovit gradeci na jednom opstem mestu karakteristicnom za nepismene ili polupismene, svakako neobrazovane, ljude. Naime, za razliku od tebe ja jako dobro znam u cemu je razlika izmedju misljenja i dupeta. A ako i tebe pocnem da ucim u cemu je razlika vrlo brzo neces znati gde ti je dupe a gde... misljenje. Zato budi pristojan, dizi tegove,... radi vec to sto radis u zivotu i okani se tih verbalnih igrica. Nisi ti meni dorastao u njima.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby AirBall » 16 Aug 2012, 14:55

harper lee wrote:Drugim recima, uzalud pokusavas da ispadnes duhovit gradeci na jednom opstem mestu karakteristicnom za nepismene ili polupismene, svakako neobrazovane, ljude. Naime, za razliku od tebe ja jako dobro znam u cemu je razlika izmedju misljenja i dupeta. A ako i tebe pocnem da ucim u cemu je razlika vrlo brzo neces znati gde ti je dupe a gde... misljenje. Zato budi pristojan, dizi tegove,... radi vec to sto radis u zivotu i okani se tih verbalnih igrica. Nisi ti meni dorastao u njima.


Ako si mislio da me isprovociras sa ovim postom moram te razocarati da nisi uspeo, ali ako si pokusao da nam objasnis razliku izmedju sopstvenog dupeta i sopstvenog misljenja onda ovaj post nije zaludan... :D

U svakom slucaju uvek je dobro imati na forumu nekoga ko je opozicija svakome pa i samome sebi...

Moje misljenje o OI i ucescu Srba na istima je sasvim precizno... Mi smo jedan mali narod koji moze biti uspesan iskljucivo ukoliko se usko fokusiramo na nekoliko sportova i cvrsto stojim iza toga da nismo dovoljno bogati da na svojim ledjima nosimo projekte kakvi su Filipovici, Topici, Jevticka, Najdanovska i slicni...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby harper lee » 16 Aug 2012, 15:14

AirBall wrote:Moje misljenje o OI i ucescu Srba na istima je sasvim precizno... Mi smo jedan mali narod koji moze biti uspesan iskljucivo ukoliko se usko fokusiramo na nekoliko sportova i cvrsto stojim iza toga da nismo dovoljno bogati da na svojim ledjima nosimo projekte kakvi su Filipovici, Topici, Jevticka, Najdanovska i slicni...


Tvoje misljenje je, Air, besmisleno. Mogu i ja da tvrdim precizno da je Zemlja ravna ploca, pa ipak nije. Mi ne mozemo da se fokusiramo na odredjeni broj sportova jer nemamo kriterijum da bismo to fokusiranje izveli. Budi posten pa priznaj da li bi ti u te sportove na koje bi se fokusirao uvrstio i tekvondo pre ove Olimpijade. Pod pretpostavkom da si uopste cuo ranije da taj sport uopste postoji kao olimpijski sport.

O ovome da treba da dignemo ruke od atletike zato sto postoje Topic, Jevticka i Filipovic ili od plivanja zato sto postoji izvesna Najdanovska ne zelim ni da razgovaram. To je pogresno po toliko osnova da me mrzi cak i da ih nabrajam. Samo cu ti skrenuti paznju da po tvom svetonazoru/katehizisu (tvoje pisanje na ovom podforumu zapravo najvise lici na to) sistemsko odustajanje od Topica znaci i odustajanje od Bekrica i Kolasinca, kao sto sistemsko odustajanje od Najdanoski znaci i odustajanje od onog malog Stjepanovica. Kao sto je, uostalom, sistemsko odustajanje od atletike stvorilo preduslove da na Olimpijadu ode matora konjina od 42 godine, zato sto se za sve ove godine nije pojavio klinac koji moze da skoci u vis vise od njega.

Ovo je forum i zaista mi ne pada na pamet da ti do detalja objasnjavam sta zapravo znace reci kao sto su, strategija, fokus, uspeh, projekat, ulaganje i slicno, sto bi bilo neophodno, jer ti ocigledno nemas ni najblazu predstavu o pravom znacenju tih reci. Izgleda je trebalo da seciram onu tvoju besmislicu o kupovini Kenijca koji bi za nas osvajao medalje da bih ti pokazao svu bedu i tragiku tvog nazovi misljenja. Buduci olimpijski sampion Kenijac ce svakako doci u Srbiju koja nema uslova za razvoj ni sopstvenog potencijala, umesto da ode u organizovanu, spremnu zemlju sa modernom infrastrukturom gde ce njegov ili njen talenat moci da se razvije do krajnjih granica. Pa, sto onda Partizan ne dovede Ronalda a Zvezda Mesija, kad je to tako jednostavno, nego dovodimo Moldavce i Gvinejce za koje niko ziv nije cuo?
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby AirBall » 16 Aug 2012, 15:18

harper lee wrote:O ovome da treba da dignemo ruke od atletike zato sto postoje Topic, Jevticka i Filipovic ili od plivanja zato sto postoji izvesna Najdanovska ne zelim ni da razgovaram. To je pogresno po toliko osnova da me mrzi cak i da ih nabrajam. Samo cu ti skrenuti paznju da po tvom svetonazoru/katehizisu (tvoje pisanje na ovom podforumu zapravo najvise lici na to) sistemsko odustajanje od Topica znaci i odustajanje od Bekrica i Kolasinca, kao sto sistemsko odustajanje od Najdanoski znaci i odustajanje od onog malog Stjepanovica. Kao sto je, uostalom, sistemsko odustajanje od atletike stvorilo preduslove da na Olimpijadu ode matora konjina od 42 godine, zato sto se za sve ove godine nije pojavio klinac koji moze da skoci u vis vise od njega.


To su notorne gluposti u pitanju... Postoji razlika izmedju A i B norme... Pa nisu Bekric i Kolasinac s jedne i Stjepanovic sa druge strane sa kruske pali nego su ostvarili neke rezultate koji su ih svrstali u red elitnih sportista sa A normom...

Apsolutno je netacno da su Filipovici s jedne i Najdanovska s druge strane neophodni nasem sportu... Oni vec godinama parazitiraju i po pravilu su jedni od najslabijih u svojim disciplinama...

Protivnik sam nenamenskog trosenja novca i zelim da se sva sredstva investiraju u perspektivne projekte...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby harper lee » 16 Aug 2012, 15:22

StefNS wrote:Može uzeti medalju u Riu, što da ne. Onaj Slovenac uzeo sa 40. A ne bi me čudilo da vesla i u četvercu zajedno sa sestrama Moldovan, tu bi njeno iskustvo itekako moglo pomoći.


Ma, ne mislim ja uopste na to. Ako svedemo povratak Janicke na mogucnost da osvoji medalju u Riju dzaba je vracamo, pa sve i da uzme deset medalja tamo. Ako njen povratak iskoristimo da uposlimo u razvoj veslanja, najpre kao takmicara a zatim i u nekim drugim ulogama, jednu vrhunsku takmicarku sa ogromnim iskustvom i vrhunskim rezultatima, to ce onda vec nesto znaciti i biti od velike koristi. Air je uspeo da sjebe ovaj podforum svojom histerijom o broju olimpijskih medalja pa su ljudi malo zaboravili da ako hoces da uberes jabuku moras najpre da posadis drvo.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby AirBall » 16 Aug 2012, 15:23

harper lee wrote:Ako njen povratak iskoristimo da uposlimo u razvoj veslanja


Kakve veze ima Natasa Janic sa veslanjem?
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby harper lee » 16 Aug 2012, 15:30

AirBall wrote:To su notorne gluposti u pitanju... Postoji razlika izmedju A i B norme... Pa nisu Bekric i Kolasinac s jedne i Stjepanovic sa druge strane sa kruske pali nego su ostvarili neke rezultate koji su ih svrstali u red elitnih sportista sa A normom...

Apsolutno je netacno da su Filipovici s jedne i Najdanovska s druge strane neophodni nasem sportu... Oni vec godinama parazitiraju i po pravilu su jedni od najslabijih u svojim disciplinama...

Protivnik sam nenamenskog trosenja novca i zelim da se sva sredstva investiraju u perspektivne projekte...


Slazem se da su notorne gluposti jer si ti izgeda isuvise glup da razumes o cemu pricam pa to mora da ti tako izgleda. Topic, Filipovic i Najdanoska nisu nikakvi projekti ni OKS ni ASS, vec prosto ljudi koji su iskoristili "rupe u zakonu" da bi otisli na Olimpijadu. Upravo sistematski razvoj atletike i plivanja je najbolji nacin da se iz vrhunskog sporta odstrane takvi nazovi takmicari jer se njime obezbedjuje konkurencija uz koju se ne moze parazitirati. A uzimati pare atletici zato sto postoje Topic i Filipovic i preusmeravati ih na ne znam kakve druge sportove koji su, mozes misliti, perspektivni (na stranu kako odredjujes perspektivnost, to je tek tuzna prica) ne da nece pomoci Bekricu i Kolasincu vec ce unistiti svaku mogucnost da se neko njima slican pojavi u buducnosti.

Ovo o cemu ti govoris je odlucivanje na nivou vec realizovanih posledica. Na tome se ne donose odluke vec se uci, pa se tek kad se nauci donose odluke. Ono sto ti ne umes da shvatis je da su Topic i Filipovic posledica neceg sasvim drugog a ne nonsalantnog odnosa prema trosenju budzetskih para. Njih dvojica su potpuno nebitni u citavoj prici.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby harper lee » 16 Aug 2012, 15:32

AirBall wrote:
harper lee wrote:Ako njen povratak iskoristimo da uposlimo u razvoj veslanja


Kakve veze ima Natasa Janic sa veslanjem?


Dobro, u razvoj biciklizma. :nisamja:

Svako pokretanje camca veslom je veslanje. Stavise, glagol veslanje je izveden iz imenice veslo. Jel' treba neki poseban napor da se to razume ili da krenem sa slikama?
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby AirBall » 16 Aug 2012, 15:36

harper lee wrote:Ono sto ti ne umes da shvatis je da su Topic i Filipovic posledica neceg sasvim drugog a ne nonsalantnog odnosa prema trosenju budzetskih para.


Tvoja teorija bi imala osnova da su se neki Topici, ili Filipovici na OI pojavili po prvi put... Sta vise postoji trend u srpskoj atletici i plivanju da se iz takmicenja u takmicenje racuna na sportiste koji niti su konkurentni niti su perspektivni...

Neki od njih imaju odlicne veze u savezima i uspevaju ispod zita da za sebe srede neke uslove koje ne mogu imati perspektivni atleticari i plivaci i to sustinski i jeste problem...

Nasu atletiku jednako kostaju Bekric i Kolasinac kao i bracni par Topic i to je nesto protiv cega sam i sto se mora suzbiti...

Atletski savez, ili ko je vec nadlezan za raspodelu novca mora da napravi prioritete i da novac ulaze u razvoj onih najboljih i najperspektivnijih, a da uslov za finansiranje bude rezultat...

Za to sam da na budzetu budu svi osvajaci medalju u kadetskoj i juniorskoj konkurenciji kao i oni koji imaju top 5 rezultat u Evropi u svojoj starosnoj dobi u svakoj disciplini...

Ostali nek se samostalno snalaze, ne zanima me...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Srbi na OI u Londonu

Postby AirBall » 16 Aug 2012, 15:40

harper lee wrote:Dobro, u razvoj biciklizma. :nisamja:

Svako pokretanje camca veslom je veslanje. Stavise, glagol veslanje je izveden iz imenice veslo. Jel' treba neki poseban napor da se to razume ili da krenem sa slikama?


Nisi ni svestan koliko si ispao glup, jer si mi dao priliku da poentiram... Postoji velika razlika izmedju veslanja i kajaka, a razlika se sastoji u tome sto Nebojsa Ilic koji vedri i oblaci u nasem veslackom savezu i koji ima izuzetne politicke kontakte, vec godinama uspeva da se izbori za velika sredstva za svoj sport, a nasi veslaci su iz Olimpijade u Olimpijadu sve slabiji...

Da je ulozeno novca u kajak koliko u veslanje mi bi sad vec imali nekoliko medalja i to je osnovni problem naseg sporta sto raznorazni ljudi od uticaja uspevaju da za svoj sport izbore bolje uslove, a to ne vracaju rezultatima...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

PreviousNext

Return to London 2012

Who is online

Users browsing this forum: Trendiction2 [Bot] and 13 guests