Board index Olimpijske Igre London 2012

OLIMPIJSKI TENISKI TURNIR - LONDON 2012

Re: OLIMPIJSKI TENISKI TURNIR - LONDON 2012

Postby nolinjo » 06 Aug 2012, 01:09

Milutinov Tata wrote:
nolinjo wrote:ofke se nie dobro izrazio ,on je samo hteo da kaze ,da ce novakovi fenovi poceti sa jos ekstremnijim likovanjem nad vaterpolistima ako ne daj Boze zaseru ...samo da uzvrate njem i jos neki ljudima sto udaraju na bezgresnog patriotu tm


Pogresno cenis ljude koji pisu na tenisu.

sto ja ? ja samo prevodim za one koji nisu skapirali :P
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: OLIMPIJSKI TENISKI TURNIR - LONDON 2012

Postby Panta » 06 Aug 2012, 01:11

Milutinov Tata wrote:
ivana23 wrote:Ta stota i donosi prokletstvo! Jer nije stota. Bezocno prisvajamo medalje Cerara, Dj. Bjedov, Parlova, M. Ljubeka... i mnostva sportista koji su osvajali medalje pod imenom KSHS, KJ, SFRJ, a mi govorimo o stotoj medalji za Srbiju.

E, to je to! Oteto - prokleto.


To su medalje JOK-a ciji je naslednik SOK (ili OKS) prema MOK-u i to je 100 medalja za taj olimpijski komitet. I mislim da to i jeste 100 medalja za nasu zemlju, ali nikako za Srbiju. Sto to neko od nasih iz OK nije objasnio to mi nije jasno.


Moram da priznam da to ni meni nije jasno. Na koju foru Srbija, nezavisna od 2006, ima vec 100 medalja?

Btw, mi nismo naslednici velike Jugoslavije...
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: OLIMPIJSKI TENISKI TURNIR - LONDON 2012

Postby harper lee » 06 Aug 2012, 01:15

Panta wrote:
Milutinov Tata wrote:
ivana23 wrote:Ta stota i donosi prokletstvo! Jer nije stota. Bezocno prisvajamo medalje Cerara, Dj. Bjedov, Parlova, M. Ljubeka... i mnostva sportista koji su osvajali medalje pod imenom KSHS, KJ, SFRJ, a mi govorimo o stotoj medalji za Srbiju.

E, to je to! Oteto - prokleto.


To su medalje JOK-a ciji je naslednik SOK (ili OKS) prema MOK-u i to je 100 medalja za taj olimpijski komitet. I mislim da to i jeste 100 medalja za nasu zemlju, ali nikako za Srbiju. Sto to neko od nasih iz OK nije objasnio to mi nije jasno.


Moram da priznam da to ni meni nije jasno. Na koju foru Srbija, nezavisna od 2006, ima vec 100 medalja?

Btw, mi nismo naslednici velike Jugoslavije...


Po ovom konkretnom pitanju jesmo, Badinter se ovim nije bavio. OKS je nasledio medalje JOK. Medjutim, nazivati te medalje srpskim je zaista besmisleno. Sve i da ne postoji nikakva pravna prepreka da se to cini, bar malo ukusa i morala ne bi bilo naodmet.
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: OLIMPIJSKI TENISKI TURNIR - LONDON 2012

Postby Panta » 06 Aug 2012, 01:16

^

Na to sam i mislio :+1:
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: OLIMPIJSKI TENISKI TURNIR - LONDON 2012

Postby Milutinov Tata » 06 Aug 2012, 01:17

Panta wrote:Moram da priznam da to ni meni nije jasno. Na koju foru Srbija, nezavisna od 2006, ima vec 100 medalja?

Btw, mi nismo naslednici velike Jugoslavije...


Kod MOK-a jesmo :biggrin: . '92 pred ZOI, Hrvatska i Slovenija su primljene u clanstvo, mi kao SFRJ smo jos postojali (na ZOI ucestvovale ostale republike). Zatim pred Barselonu BIH dobija clanstvo, JOK i dalje postoji, mi nastupamo kao nezavisni zbog sankcija. JOK nikada nije izbacen iz MOK-a da bi mi trazili prijem vec smo u Atlanti i dalje nastupali kao JOK mada se drzava drugacije zvala. 2006. je bilo slicno, CG trazi prijem a mi samo nasledjujemo mesto JOK-a. I eto 100 medalja za SOK.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: OLIMPIJSKI TENISKI TURNIR - LONDON 2012

Postby belpH #77 » 06 Aug 2012, 01:27

nolinjo wrote:ofke se nie dobro izrazio ,on je samo hteo da kaze ,da ce novakovi fenovi poceti sa jos ekstremnijim likovanjem nad vaterpolistima ako ne daj Boze zaseru ...samo da uzvrate njem i jos neki ljudima sto udaraju na bezgresnog patriotu tm


ako je ovo hteo da kaze, onda je to jedan od vecih idiotizama ikad izrecenih....a bilo ih je... :tap:
- dum spiro spero -
User avatar
belpH #77
 
Posts: 3870
Joined: 08 Jun 2011, 22:55

Re: OLIMPIJSKI TENISKI TURNIR - LONDON 2012

Postby irriducibili » 06 Aug 2012, 01:28

Zao mi je sto ste razocarali Pantu :nisamja:, ali ni meni mnoge od tih medalja nisu drage, naravno iz sasvim drugih razloga u odnosu na njega. Jednostavno, ili nisu nase ni po jednom osnovu, ili su zajednicke. Sto rece Harper, formalno pripadaju nama, ali bolje da cutimo, ispadamo smesni sa tim kurcenjem...
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: OLIMPIJSKI TENISKI TURNIR - LONDON 2012

Postby ofkovac » 06 Aug 2012, 01:28

harper lee wrote:
ofkovac wrote:
Gama wrote:
ofkovac wrote:svi novakovi fenovi prizeljkuju to...

:krsti: i levom i desnom. Kako mozes to i da pomislis i jos napises.


znam ja vrlo dobro sta pisem...i znam cije je finale divac odlucio da ne gleda prosle godine...i znam koju reprezentaciju je rts zaboravio da prenosi...


I kakve to tacno ima veze sa Novakovim navijacima na ovom forumu?


pa ima veze jer novakovi fenovi kazu da je novak uradio vise nego svi sportisti zajedno ( a svima vam mili vaterpolisti)...ima jer predsednik OKS-a ode da gleda finale wimbldona iako u tenisu OI "nisu bitne"( englezi kazu da je wimbldon ustvari glavna prica) a oni koji za to zive igraju finale ep taj dan...ima jer bi sad nakon sto je djokovic razocarao eventualno zlato vaterpolista pokvarilo tu jebenu sliku nedodirljivog...a dace bog da se sve vrati za onu nesrecu pre 8 godina http://www.youtube.com/watch?v=r5qSmKGv ... ure=relmfu pa da upalim baklju i da pucaju udari sledece nedelje...toliko od mene u vezi OI u londonu...cast svakome, veresija nikome...
User avatar
ofkovac
 
Posts: 1582
Joined: 21 Nov 2011, 00:53

Re: OLIMPIJSKI TENISKI TURNIR - LONDON 2012

Postby Panta » 06 Aug 2012, 01:29

irriducibili wrote:Zao mi je sto ste razocarali Pantu :nisamja:, ali ni meni mnoge od tih medalja nisu drage, naravno iz sasvim drugih razloga u odnosu na njega. Jednostavno, ili nisu nase ni po jednom osnovu, ili su zajednicke. Sto rece Harper, formalno pripadaju nama, ali bolje da cutimo, ispadamo smesni sa tim kurcenjem...


Sta sam docekao, ali :+1: :biggrin:
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: OLIMPIJSKI TENISKI TURNIR - LONDON 2012

Postby StefNS » 06 Aug 2012, 01:39

nolinjo wrote:ofke se nie dobro izrazio ,on je samo hteo da kaze ,da ce novakovi fenovi poceti sa jos ekstremnijim likovanjem nad vaterpolistima ako ne daj Boze zaseru ...samo da uzvrate njem i jos neki ljudima sto udaraju na bezgresnog patriotu tm


Meni se više čini da Novakovi hejteri sada likuju zbog toga što ovog puta nije uzeo medalju, nažalost mi ostali koji ne mrzimo nekoga ko nam je doneo toliko lepog kao Nole nismo takvi da navijamo protiv vaterpolista ili bilo koga drugog na OI. Mi nismo od iste sorte :roll:
User avatar
StefNS
 
Posts: 4094
Joined: 08 Feb 2012, 04:28

Re: OLIMPIJSKI TENISKI TURNIR - LONDON 2012

Postby gogo23 » 06 Aug 2012, 01:41

harper lee wrote:Posto mi nikada necemo imati ni Bolta ni Felpsa,

Da ti je neko pre 10 godina rekao da cemo imati osvajace GS i prve na listi u obe konkurencije sta bi mu rekao? :biggrin:
gogo23
 
Posts: 7075
Joined: 23 Mar 2011, 01:00

Re: OLIMPIJSKI TENISKI TURNIR - LONDON 2012

Postby Milutinov Tata » 06 Aug 2012, 01:44

ofkovac wrote:pa ima veze jer novakovi fenovi kazu da je novak uradio vise nego svi sportisti zajedno ( a svima vam mili vaterpolisti)...ima jer predsednik OKS-a ode da gleda finale wimbldona iako u tenisu OI "nisu bitne"( englezi kazu da je wimbldon ustvari glavna prica) a oni koji za to zive igraju finale ep taj dan...ima jer bi sad nakon sto je djokovic razocarao eventualno zlato vaterpolista pokvarilo tu jebenu sliku nedodirljivog...a dace bog da se sve vrati za onu nesrecu pre 8 godina http://www.youtube.com/watch?v=r5qSmKGv ... ure=relmfu pa da upalim baklju i da pucaju udari sledece nedelje...toliko od mene u vezi OI u londonu...cast svakome, veresija nikome...


Masisi poentu, niko nije rekao da je Novak doneo vise medalja ili ne znam cega od bilo koga. Suprotni stavovi se drze toga i prebrojavaju trofeje koje je neko "njima" doneo. Ovde govorimo o promociji Srbije i imena drzave Srbije u pozitivnom kontekstu posle ko zna koliko vremena. Nije Novak kriv sto je tenis planetarno miljama daleko od vaterpola, pa je njegov neki uspeh u sustini znacajniji u tom pogledu, nego da li cemo biti olimpijski sampioni u vaterpolu. I ne vidim sta drugo moze sport da donese u to nekom sirem kontekstu sem te neke popularizacije drzave na globalnom nivou i naravno duhovne hrane nama koji to pratimo (ili kidanja nerava).

Ne znam u kom je svojstvu Divac bio u Australji, iskreno nije me ni interesovalo. Ko je bio u Ajndhovenu da gleda vaterpolo takodje me ne interesuje. Neka oni momcima odrade ono sto je neophodno pre takmicenja, a moze se bez funkcionera kada se igra. Koliko je RTS-u stalo do sporta vidi se ovih dana sa prenosima skupstine.
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29560
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: OLIMPIJSKI TENISKI TURNIR - LONDON 2012

Postby irriducibili » 06 Aug 2012, 01:46

Panta wrote:Sta sam docekao, ali :+1: :biggrin:

:biggrin:

Ipak, da ponovimo:

irriducibili wrote:naravno iz sasvim drugih razloga
:okk:
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: OLIMPIJSKI TENISKI TURNIR - LONDON 2012

Postby StefNS » 06 Aug 2012, 01:48

gogo23 wrote:
harper lee wrote:Posto mi nikada necemo imati ni Bolta ni Felpsa,

Da ti je neko pre 10 godina rekao da cemo imati osvajace GS i prve na listi u obe konkurencije sta bi mu rekao? :biggrin:


Pre 10-15 godina sam zamišljao kako bi bilo lepo da neki naš teniser prođe makar dva kola na GS-u i sećao se lepih dana Bobe Živojinovića i Monike Seleš. Čak je dotle bilo došlo da sam navijao za Ivaniševića kad već nema neko naš :(
User avatar
StefNS
 
Posts: 4094
Joined: 08 Feb 2012, 04:28

Re: OLIMPIJSKI TENISKI TURNIR - LONDON 2012

Postby Gama » 06 Aug 2012, 01:51

nolinjo wrote:ofke se nie dobro izrazio ,on je samo hteo da kaze ,da ce novakovi fenovi poceti sa jos ekstremnijim likovanjem nad vaterpolistima ako ne daj Boze zaseru ...samo da uzvrate njem i jos neki ljudima sto udaraju na bezgresnog patriotu tm

Pre svega Novakovi fanovi su postovaoci pod br.1 sporta a pod br.2 tenisa.
Zelim(o) svima uspeh svim srcem koliko i Novaku. Ranije sam pratila i druge sportove, plakala sam kad smo izgubili u kosarci posle 9 poena prednosti 45s pre kraja. Sada priznajem, mnogo vise tenis nego ostale sportove. Ali ne zbog Novaka, pratim od Bobe jos, ali tada manje jer tv je prenosila manje, nije bilo interneta...
Nema nikakvog ekstremnog likovanja, umemo i te kako da kritikujemo i Novaka koga si nazvao bezgresnim patriotom. Nije bezgresan a nemam nameru da merim niciji patriotizam jer se jezim od toga.

Novak jeste veliki, ne zelim da kazem najveci sportista, niti je nedodirljiv vec kazemo da ga ostatak sveta tako dozivljava i da im je na pomen reci Srbija prva asocijacija Novak. Bar je tako sada i treba valjda da ti je drago zbog toga.
Mozes ti da pljujes sto nije osvojio medalju ali mi koji pratimo tenis ti kazemo da i ako je na papiru 2., ovi i ovakvi porazi su vec duze vreme realno Novakovo stanje i zato nemam sta da mu zameram niti njemu niti cu rukometasima, odbojkasima. Ko je bolji tog dana, na tom turniru odnece pobedu. Tako i treba da bude u sportu.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

PreviousNext

Return to London 2012

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests