Board index Olimpijske Igre London 2012

U susret Londonu

Re: U susret Londonu

Postby AirBall » 29 Jan 2012, 18:42

I Milica Mandic se u Tekvondou kvalifikovala za OI...

Image

Stojan Rabijac nazalost nije uspeo, jer je porazen u 1/4 finalu...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: U susret Londonu

Postby Unexpected » 30 Jan 2012, 17:26

ponedeljak 30.01.2012 | 16:09
Četiri medalje za Srbiju u Londonu?
Izvor. B92, http://www.usatoday.com

Ukupno četiri medalje, jedna zlatna, jedna srebrna i dve bronzane, predviđanje su učinka sprskih sportistkinja i sportista na OI u Londonu, piše Ju Es Ej Tudej.

Image

Zlatna medalja, prema ovoj prognozi, trebalo bi da pripadne vaterpolistima, srebrna Novaku Đokoviću a dve 'bronze' idu Andriji Zlatiću.

Lista projekcija napravljena je pre dve nedelje a na njoj nema svih disciplina. Zanimljivo je i da na listi nema teniskih parova i 'miksa', disciplina u kojima bi mogli da očekujemo dobre vesti iz Londona.

Prema predviđanju dnevnika Ju Es Ej Tudej Rafael Nadal je najozbiljniji kandidat za zlatnu medalju na turniru tenisera, Novak Đoković je drugi a bronza je 'namenjena' Rodžeru Federeru. U konkurenciji žena nema srpskih teniserki u prvih osam, a 'viđeni' rasplet je Voznijacki, Zvonarjova, Serena Vilijams...

Vaterpolisti Srbije osvojiće, prema ovom predviđanju, zlatne medalje, srebrne će pripasti Hrvatima, bronzane Italijanima.

Andrija Zlatić je treći u obe discipline u kojima nastupa (vazdušni i sportski pištolj), a Zorana Arunović je, na januarskoj listi, četvrta u disciplini vazdušni pištolj.

Na korak od medalje je, prema autorima predviđanja, Milorad Čavić, četvrti na 100 metara delfin stilom, peto mesto 'namenjeno je' Nađi Higl na 200 prsno, peti bi trebalo da budu i odbojkaši, sedme odbojkašice.

Streljaštvo je sport u kojem je predviđeno još jedno finale, šesto mesto bi pripalo i Lidiji Mihajlović u trostavu.

Najviše medalja osvojiće, prema predviđanjima Ju Es Ej Tudeja, sportistkinje i sportisti Kine (93, 36-34-23), ispred predstavnika Sjedinjenih Država (91, 41-21-29) i Rusije (78, 20-29-29).

Nova lista biće objavljena početkom februara.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: U susret Londonu

Postby AirBall » 30 Jan 2012, 19:42

Zbog nje vredi ići na Olimpijske igre!

Paragvaj će biti ozbiljan kandidat u borbi za najlepšu sportistkinju predstojećih Olimpijskih igara u Londonu. Upoznajte Lerin Franko, bacačicu koplja.

Image

Paragvaj ne može da se pohvali nekim velikim sportskim uspesima, ali zato žene iz te zemlje konkurišu za zlatnu medalju u lepoti!

Sada već nadaleko poznata navijačica fudbalske reprezentacije Paragvaja Larisa Rikelme bila je jedna od glavnih tema fudbalskog Mundijala u Južnoj Africi, a potom je nastavila da nas zabavlja "slobodnim" fotografijama.

Ali, ona, naravno, nije jedina žena za ponos i diku Paragvaja.

Image

Šta reći za 29-godišnju bacačicu koplja Lerin Franko, koju ćemo gledati na predstojećim Olimpijskim igrama u Londonu. Njeni rezultati i nisu baš značajni što se tiče te atletstke discipline, ali zato ima telo za najviši plasman!

Image

Sigurno je da će Lerin, koja je u slobodno vreme foto-model (hvala joj na tome), biti u najužoj konkurenciji za izbor najlepše učesnice na Olimpijskim igrama u Londonu.

Ni Srbija neće biti bez "takmičarke" u toj "discplini" - Ivana Španović će biti naš glavni adut.


mondo.rs
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: U susret Londonu

Postby AirBall » 06 Feb 2012, 16:54

Зорица Бјелић суди на ОИ

Зорица Бјелић ће судити на Олимпијским играма у Лондону, од 28. јула до 12. августа, у дворани „Ерлс Корт“

Image

Међународна одбојкашка федерација је саопштио имена 20 делилаца правде који ће арбитрирати на утакмицама на одбојкашком турниру у обе конкуренције, а српски судија је међу њима.

Зорица Бјелић је 1985. године почела судијску каријеру, а на Олимпијским играма у Лондоу ће је завршити, како би активирала чланство у Судијској комисији ЦЕВ.
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: U susret Londonu

Postby Tegi » 09 Feb 2012, 00:23

AirBall wrote:
Zbog nje vredi ići na Olimpijske igre!



mondo.rs


Nju je Djokovic opalio u Pekingu.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20668
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: U susret Londonu

Postby AirBall » 11 Feb 2012, 23:50

Mihail Dudaš: Srbija će osvojiti medalju na OI

Imamo potencijal za medalju u atletici. Odradiću takmičenje na OI najbolje što mogu, pa ćemo videti gde ću se plasirati. Prošle godine sam dokazao da sam u eliti, bio sam šesti na SP, a rezultatski sam u 11 najboljih desetobojaca na svetu

Image

Vreme je da Srbija osvoji prvu olimpijsku medalju u atletici! Srpski desetobojac Mihail Dudaš u intervjuu za Press kaže da na predstojećim Olimpijskim igrama u Londonu naši atletičari imaju dobru priliku da se okite nekim odličjem, a nije nemoguće da će baš on biti taj koji će se popeti na pobedničko postolje!

Mladi desetobojac ipak nije želeo da prognozira svoj krajnji domet, ali je priznao da se svako jutro budi sa Olimpijskim igrama na umu.

Srbija nema nijednu olimpijsku medalju u atletici već duže vreme. Ova godina je pravo vreme za to.

- Uvek je dobro vreme za medalju. Mislim da imamo potencijal. Tu smo Kolašinac, Ivana Španović, ja... Daću sve od sebe da odradim takmičenje na OI najbolje što mogu, pa ćemo videti gde ću se plasirati. Verujem da ću se kotirati visoko. Ali ne opterećujem se medaljom, više ganjam dobar rezultat pa koliko mi on donese.

Za desetoboj kažu da najteže takmičenje na OI. Od čega se sastoji tvoj sport?

- To je takozvani atletski višeboj, koji se sastoji iz 10 pojedinačnih disciplina. Najlakše je zapamtiti da ima četiri trkačke discipline, tri skakačke i tri bacačke. Trkačke su 100 metara, 110 metara sa preponama, 400 metara i 1.500 metara. Bacačke su bacanje kugle, diska, koplja i kladiva i skakačke su skok udalj, skok uvis i skok s motkom.

Kako se spremaš za najveću smotru sportista?

- Moj život je uvek posvećen pripremama i treninzima. Olimpijska je godina i pripreme su počele još u oktobru prošle godine. Nedavno sam bio u Južnoj Africi na pripremama, a trenutno sam u Novom Sadu, treniram u novoj atletskoj dvorani koju imamo i spremam se za zimsku sezonu da pokušam da napravim neki rezultat.

Prošle godine si bio šesti na svetu, što je odličan rezultat. Ovo je olimpijska godina. Koliko je ona drugačija od prethodnih u smislu priprema i treninga?

- Svako jutro se budim sa činjenicom da me čekaju Olimpijske igre u Londonu i da treba da odradim trening najbolje što mogu. To je san svih sportista i definitivno je ova godina mnogo drugačija nego prethodna ili neke ranije godine.

Image
Sanja odličije na Olimpijskim igrama Mihail Dudaš

Ipak, pre Londona očekujete Evropsko prvenstvo u Helsinkiju. Da li će to biti pripremno takmičenje ili ideš na rezultat?

- U desetoboju je drugačija situacija nego u ostalim disciplinama, jer mi ne možemo da se takmičimo često, već dva-tri puta godišnje. Zato se baca akcenat na sva takmičenja. Prvo imam miting u Austriji krajem maja, nakon toga EP u Helsinkiju, pa Olimpijske igre. Prošle godine se desila situacija da sam podizao formu za EP u julu, a da sam nakon toga mesec dana na SP napravio bolji rezultat. To se nikad ne zna u desetoboju, ali meni će akcenat biti Helsinki i London.

Iako si mlad, koliko misliš da si se približio najvećim konkurentima za medalje na OI?

- Prošle godine sam dokazao da sam u eliti. Bio sam šesti na SP, a rezultatski sam u 11 najboljih desetobojaca na svetu. Približio sam im se dosta, ali još sam mlad, imam 22 godine i nema potrebe za žurbom. Smatram da će ove godine biti mnogo bolje jer su treninzi pokazali da sam se podigao na jedan nivo više.


press
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: U susret Londonu

Postby werbatim » 19 Feb 2012, 10:17

I Bobana Veličković na OI. Norma ispunjena na poslednjem takmičenju, EP u sreljaštvu u Finskoj, sjajnim gadjanjem u osnovnom delu.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: U susret Londonu

Postby AirBall » 21 Feb 2012, 01:30

Obezbedili smo jos jednu olimpijsku vizu u streljastvu, ovaj put je to Bobana Velickovic, ali nazalost Jasna Sekaric nije uspela da se kvalifikuje...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: U susret Londonu

Postby alcesta » 21 Feb 2012, 13:03

Valjda ima još takmičenja do Londona na kojima bi mogla da se kvalifikuje Jasna, i još neko od naših?
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: U susret Londonu

Postby Dejan » 21 Feb 2012, 13:11

alcesta wrote:Valjda ima još takmičenja do Londona na kojima bi mogla da se kvalifikuje Jasna, i još neko od naših?



Šekarić bez 7. učešća na OI vazdušnim pištoljem, naslednica Veličković prvakinja Evrope!

D. Nikolić | 19. 02. 2012. - 16:38h | Komentara: 10
Reprezentativka Srbije u streljaštvu Bobana Veličković po drugi put u karijeri osvojila je zlatnu medalju u gađanju vazdušnim pištoljem na Evropskom prvenstvu, ovoga puta u Finskoj gde je naša ženska reprezentacija prethodno osvojila bronzu.

Veličkovićeva je na svom debiju u seniorskoj reprezentaciji, u martu 2010, isti podvig napravila u norveškom mestu Meraker, a ovoga puta je 22-godišnja devojka iz Bora u Vierumeakiju u finalu stigla do 487,1 kruga i zlatne medalje kojom je proslavila plasman na Olimpijske igre u Londonu.


Što se tiče naše nacionalne selekcije u konkurenciji dama, Veličkovićeva je i tu bila najuspešnija sa 388 kruga, Zorana Arunović je pogodila 380, a Jasna Šekarić 374 kruga. Zlato je pripalo Rusiji sa 1.148 krugova, srebro Mađarskoj sa 1.146 krugova

Arunović je zauzela 18. mesto u pojedinačnoj konkurenciji, a Šekarić je bila 37, te nije uspela da na ovom Evropskom prvenstvu obezbedi sedmo uzastopno učešće na Olimpijskim igrama u toj disciplini. Postoje još tri šanse, na nadmetanjima Svetskog kupa, kada će biti odlučeno ko će u Londonu predstavljati Srbiju u ovoj disciplini u kojoj su već osvojene dve olimpijske kvote, a izborile su ih Arunovićeva i, u subotu, Bobana Veličković.
...riječi su isto kao i gomile ljudi, nije nužno znati za sve, odaberi za sebe samo one prave...
User avatar
Dejan
 
Posts: 2087
Joined: 25 Mar 2011, 22:18

Re: U susret Londonu

Postby alcesta » 21 Feb 2012, 22:21

Hvala. :)
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: U susret Londonu

Postby werbatim » 21 Feb 2012, 23:25

Bilo bi glupo da se to sad menja... Kod nas, a i u većini drugih zemalja do sad je bilo da na OI ide onaj ko i uzme normu. Ako to sad promene zbog Jasne, onda će to biti veoma glup potez, jer se odričemo svetske ili evropske prvakinje. Jasna ima sansu da dobije ono mesto u MK pištolju što ga Afrikanke nisu uspele uzeti....
User avatar
werbatim
 
Posts: 1522
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: U susret Londonu

Postby alcesta » 21 Feb 2012, 23:38

Zašto bi neko to menjao? Ako i Jasna izbori normu, zar ne mogu da idu sve tri?
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: U susret Londonu

Postby AirBall » 21 Feb 2012, 23:56

alcesta wrote:Zašto bi neko to menjao? Ako i Jasna izbori normu, zar ne mogu da idu sve tri?


Problem je u tome sto Bobana Velickovic fakticki nije izborila normu za sebe, vec normu za Srbiju sto teoretski znaci da se moze desiti da neko na visoj instanci odluci da je nacionalni interes da ide Jasna Sekaric npr umesto nje sto ne bi bilo korektno prema toj devojci...

Kao sto rece Werbatim Jasna moze da dobije olimpijsku vizu u disciplini malokalibarski pistolj, ali to je njoj u karijeri bila znatno slabija disciplina od vazdusnog pistolja...

To je isto kao da dobar teniser umesto singla mora da igra dubl...

Mislim glupo poredjenje, ali ne znam kako drugacije da priblizim...

http://en.wikipedia.org/wiki/Jasna_%C5%A0ekari%C4%87

Pogledaj njene uspehe u karijere sa vazdusnim pistoljem (air pistol) i sa malokalibarskim (pistol)
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106301
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: U susret Londonu

Postby alcesta » 22 Feb 2012, 00:12

Da, razumela sam, ali zanima me da li Jasna ima još šanse da izbori normu baš za vazdušni pištolj na tom Svetskom kupu (ili nekom drugom takmičenju), ili se ovo odnosilo samo na malokalibarski pištolj. Ovo što je Dejan postavio učinilo mi se da se odnosi na vazdušni pištolj? Ako Jasna ima još šanse da tu izbori normu, ne vidim u čemu je problem (mada ne vidim ni ovako u čemu je problem sa devojkama koje normu već imaju, valjda je logično da idu one na osnovu forme a ne Jasna na osnovu minulog rada).
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

PreviousNext

Return to London 2012

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 11 guests