Board index Olimpijske Igre London 2012

U susret Londonu

Re: U susret Londonu

Postby Liv » 01 Jan 2012, 14:40

Od danas BBC ima nedeljni blog posvecen svojim sportistima. Svake nedelje predstavljaju jednog.
Olympic countdown: Jessica Ennis
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: U susret Londonu

Postby AirBall » 01 Jan 2012, 20:44

Gotovo je izvesno da ce Djokovic da nosi zastavu Srbije u Londonu...

Intervju Divca, predsednika OKS za Blic...

Divac: Biću presrećan ako osvojimo dva zlata u Londonu

Kojih pet događaja su obeležili 2011?

- Novakovi uspesi, muška i ženska odbojkaška reprezentacija, vaterpolisti koji su osvojili Svetsku ligu i srebro na Svetskom prvenstvu, kao i svi plasmani olimpijaca u London.

Novak je imao mnogo uspeha, izaberite jedan?

- Momenat kada je ulaskom u finale Vimbldona postao broj jedan. Kruna je bila osvajanje turnira.

Da li je Đoković definitivno barjaktar u Londonu?

- Zvanično nije još. On je želja svih nas, ali moramo da ispoštujemo proceduru. Odluku o barjaktaru će pre Igara doneti Predsedništvo OKS.

Najjači ekipni utisak?

- Odbojkaši su iznenadili sve. Od vaterpolista smo nekako i očekivali da još jednom potvrde kvalitet, od odbojkašica smo se potajno nadali jer smo bili domaćini, ali momci su bili sjajni. Nova generacija, igralo se na strani, mnogi su sumnjali, a oni su uzeli zlato. Čudno je malo da prvaci Evrope ne idu direktno na Igre, ali nedavno su mi objasnili pristup međunarodne federacije. Oni hoće da na Igrama nastupi 12 najboljih ekipa u kvalifikacijama jer ne priznaju minuli rad.
Ko je razočarao?

- Košarkaši! Lično sam više očekivao. Možda ne medalju, ali sam se nadao učešću na Igrama. Već druge Olimpijske igre prolaze bez nas. Pozitivno je to što su došli novi ljudi, pa ono što smo izgubili u prethodnih deset godina, sa povremenim rezultatima koji su to prikrivali, možemo u budućnosti da nadoknadimo.

U Londonu neće biti ni fudbalera?

- Gledaćemo druge sportove: odbojku, vaterpolo, tenis, atletiku, plivanje i posle nekog vremena boks i kajak...

Ranije smo bili jaki u ekipnim sportovima, sada dolaze do izražaja individualni?


- To nisu sistemski, već samostalni uspesi. Novak je sam krenuo u avanturu, slično je sa plivačima, atletičarima. Pokušavamo da im stvarno obezbedimo uslove za treniranje. Napravili smo nove korake.

Možda više treba ulagati u male sportove jer se na Igrama broje samo medalje?

- Britanci su 1996. podbacili i imali su jedno zlato, a onda su napravili zaokret i „gađali London“. Zatim su došli u situaciju da u Pekingu mole boga da ne osvoje preveliki broj medalja, kako bi mogli da ga nadmaše u Londonu. Oni su napravili plan za 12 godina, a mi često ne znamo šta će biti sledeće godine i na koliko novca možemo da računamo.

Koliko sportista ćemo imati u Londonu?

- Za sada ih imamo 57, a računamo da će ih biti između 80 i 90 u više od deset sportova. Slično kao u Pekingu, samo što su tamo igrali fudbaleri, kojih ima 18, a sada je toliko više individualnih sportista.

Na koliko medalja računate?

- Naša želja je stota medalja. Svi moramo da budemo svesni da je sam plasman na Olimpijske igre već veliki uspeh za svakog sportistu. stvuju na Igrama. Nema potrebe da ih opterećujemo željama i očekivanjima.

OKS ipak ima kategoriju “kandidati za medalju“, ko su oni?

- Ima ih pet, tri strelca, Zlatić, Mirosavljev i Zorana Arunović, Đoković i, naravno, vaterpolisti.

Đoković i vaterpolisti napašće zlato?

- Lakše će biti vaterpolistima nego Novaku. Ako osvojimo ova dva zlata, moramo da budemo presrećni. Važna mi je 100. medalja u 100. godini, nije bitno kojeg je sjaja.

Ko je potencijalno iznenađenje?

- Desetobojac Dudaš, mlad je i napravio je sjajan napredak. Strelci su nam neretko donosili medalje sa Igara...


Srbija ima dva zvanično najbolja igrača na svetu?


- Treba da budemo prezadovoljni što su Novak Đoković i Filip Filipović na tom mestu. Amerikanaca ima više od 300 miliona, pa imaju isto dva ili tri najbolja na svetu. Ovo je neverovatan uspeh.


Najveća želja za 2012.?


- Ha, ha, da osvojimo 57 medalja na Igrama. Evo, neka budu dve zlatne medalje i biću presrećan!


Koliko je OKS blizu cilja da bude „krovna organizacija“?


- Napravili smo veliki korak. U novom zakonu smo prepoznati jedan od stubova sistema sporta i kao institucija odgovorna za vrhunski olimpijski sport.

''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: U susret Londonu

Postby Liv » 04 Jan 2012, 20:14

Kud ne uzeh karte za sinhronizovano plivanje. :tap: Prodali su 3000 karata vise nego sto ima mesta i sad ce oni koji ih imaju moci da ih zamene za nesto od onoga za sta su inicijalno aplicirali.
Od petka inace pocinje pretprodaja karata koje su vracene a u maju ce biti jos milion u prodaji.
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: U susret Londonu

Postby AirBall » 04 Jan 2012, 20:19

Vidi da li ima karata za Streljastvo, samo vodi racuna da ti ne prodaju mesta iza meta... :D
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: U susret Londonu

Postby Liv » 06 Jan 2012, 15:36

Bas si vickast :jezik:

Jel zna neko koje ce discipline plivati nasi? Treba mi odgovor hitno :)
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: U susret Londonu

Postby AirBall » 06 Jan 2012, 15:44

Liv wrote:Bas si vickast :jezik:

Jel zna neko koje ce discipline plivati nasi? Treba mi odgovor hitno :)


Imas ovde neke informacije, ali nije precizno za svaku disciplinu... Ima informacija ko je ispunio norme pa pretpostavljam da ce i plivati u tim disciplinama...

http://www.oks.org.rs/kategorija/sporto ... /plivanje/
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: U susret Londonu

Postby Liv » 06 Jan 2012, 15:57

Fala!
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: U susret Londonu

Postby jabukamen » 08 Jan 2012, 11:51

Jos 200 dana...
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: U susret Londonu

Postby VMJunior » 12 Jan 2012, 00:02

Коби и Леброн предводе Дрим тим у Лондону

11 јан, 2012
Америчку репрезентацију на Олимпијским играма у Лондону 2012. предводиће Леброн Џејмс и Коби Брајант, објавили су локални медији.
Прелиминарну листу, поред првотимаца Мајамија и Лејкерса чини још 17 играча: Ламаркус Олдриџ, Кармело Ентони, Чонси Билапс, Крос Бош, Тајсон Чендлер, Кевин Дурент, Ерик Гордон, Блејк Грифин, Двајт Хауард, Андре Игудала,Кевин Лав, Ламар Одом, Крис Пол, Дерик Роуз, Двејн Вејд, Расел Вестбрук и Дерон Вилијамс.
Американци су на последњем олимпијском турниру 2008. у Пекингу освојили златну медаљу, јер је играо тим састављен од у том тренутку већине најбољих НБА играча, који практично, није имао конкуренцију. У финалу су Амери савладали Шпанију са 118:107 уз сјајну партију Вејда који је постигао 27 поена.
User avatar
VMJunior
 
Posts: 14753
Joined: 16 Mar 2011, 13:11
Location: 38000

Re: U susret Londonu

Postby medjutim » 13 Jan 2012, 18:30

Lepo.

Biće zanimljivije gledati može li im ko šta.
Sačuvaj me bože srpskog junaštva, hrvatske kulture i legendi Partizana
User avatar
medjutim
 
Posts: 13558
Joined: 16 Jun 2011, 00:21
Location: La Tour-de-Peilz, Suisse / Paraćin, Srbija

Re: U susret Londonu

Postby jabukamen » 20 Jan 2012, 09:12

Nedavno sam gledao emisiju u kojoj jedan britanski sportista (zaboravio sam koji mu je primarni sport) zeli da se takmici na OI i posto je u njegovoj zemlji konkurencija u rukometu nikakva odlucio se da se bavi tim sportom i posle nekoliko meseci ce postati olimpijac.

Kad sa druge strane vidim kroz kakvu golgotu prolaze nasi (i svi evropski) rukometasi i odbojkasi i koga sve treba da izbace da bi upali medju olimpijce stvarno nije fer.
"Da imamo život, sport bi nam bio zabava a ne patologija." Sloba Milošević twitter.
jabukamen
 
Posts: 2533
Joined: 24 Mar 2011, 13:50

Re: U susret Londonu

Postby werbatim » 28 Jan 2012, 13:58

Da ponovim i ovde.
Istorija!!!!!!
Fejzic se upravo plasirao u finale kvalifikacionog turnira, a samim tim i na OI.

Dragana Gladović će uskoro da radi svoje polufinale, A suta nastupaju Mandić i Rabijac.

Bravo Fejza majstore. Ajde Dragana!!!

I Dragana u finalu i na OI. Svaka vam čast, majstori!!!!
Ludilo od juče se nastavlja!!!
Last edited by werbatim on 28 Jan 2012, 14:32, edited 1 time in total.
User avatar
werbatim
 
Posts: 1528
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: U susret Londonu

Postby Unexpected » 28 Jan 2012, 14:01

Napiši samo u kom sportu da bi ljudi znali. Da nisi postovao i na Tekvondu, ni ja ne bih imao pojma o čemu se radi.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: U susret Londonu

Postby werbatim » 28 Jan 2012, 14:34

:D
Računam da je to stvar opšte sportske kulture.

Svaka čast našim tekvondoistima
User avatar
werbatim
 
Posts: 1528
Joined: 20 Mar 2011, 11:27

Re: U susret Londonu

Postby AirBall » 28 Jan 2012, 23:58

Cestitke Fejzicu i Gladovicki i nadam se da ce sutra jos dvoje nasih tekvondoista kao i rukometasi izboriti olimpijske vize...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106318
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

PreviousNext

Return to London 2012

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests