Board index Olimpijske Igre London 2012

Odbojka

Re: Odbojka

Postby Stoxan » 06 Aug 2012, 15:35

Bodi Bond wrote:Marko Ivović, već dve godine lider Vojvodine. Momak ima 21 godinu.

Nikić je dobar, ali da ulazi sa klupe. Prijem mu je problematičan, ali je dobar napadač, sa starijim Kovačevićem je obrnuto. Petković nije kalibar za velika dela. Jedino su nam srednjaci vrhunski, a i korekcija je ok sa Atanasijevićem i Starovićem, mada Saša ima strahovite probleme sa kolenom.

Uroš Kovačević i Marko Ivović bi trebao da bude projekat za Rio na mestu primača i najvažnije je da Petković ne bude u tim planovima.



Bravo Bodi. :thumbup: Skroz sam zaboravio na Ivovića. Ja bih Nikića zadržao kao rezervu. Za tako nešto je odličan.
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Odbojka

Postby Tegi » 06 Aug 2012, 16:03

Slazem se vecinom napisanog na prethodnoj strani. Janica ne mogu vise da gledam. Coveki ima 30 godina i ne ume da smecuje.
Nikic je odlican napadac i dobar server i treba da ostane u rotaciji, za razliku od Nikole Kovacevica. Covek je odigrao fenomenalnu SL pre 2 godine i bio je najboli primac EP, ali on svaku 3. utakmicu odigra kako valja. Psihicki je nestabilan i cesto zna da ekipu gurne u ponor ( npr. protiv Nemaca ). Ima 30 godina i treba mu se zahvaliti. Tehnicar je problem. Petkovic je krajnje prosecan tehnicar i nervira me sto ne zna da prepozna kom igracu ide, a kom ne. Mitic je odlican bloker i server, ali dizanja su mu jako spora i retko igra prvi tempo. Jovovic mora da dobije sansu!
Atanasijevic je novi Miljkovic, siguran sam. Starovica je povreda unazadila, a i bezmudan je igrac.
Lisinac ima monstruozne predispozicije i treba da se menja sa Gagijem.
Podrascanin je ovde jedini igrac svetske klase i budalastina je sto on nije kapite. Ovo mu je 7. godina u reprezentaciji, a tek mu je 24.

Mogli smo da ostvarimo bolji rezultat, ali sta da se radi. Vreme je na nasoj strani.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20963
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Odbojka

Postby nolinjo » 06 Aug 2012, 16:47

mozda lose igra al mi od nikica boljeg nemamo ,a ja se slazem da kovacevic mora da mesto ustupi bratu ,al fora je sto ce da guraju obojicu
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: Odbojka

Postby Felipao » 06 Aug 2012, 16:49

AirBall wrote:
Koliko znam Nikola Kovacevic puni 30 godina, Bojan Janic takodje 30, a tu je i tehnicar Petkovic koji je njihov vrsnjak...

Nama je prijem rak-rana i mislim da se Kovacevica i Janica trebamo otarasiti cim pre, nemam nista protiv ni da se pozdravimo sa Nikicem, a i Petkovic je svoje odradio, treba pruziti priliku Miticu, Brdjovicu i ko sve tu vec ima...

Kada sam rekao smena generacija, mislio sam na one koji imaju iznad 28 godina i za koje sumnjam da ce za 4 godine biti u nekoj posebnoj formi...


Au Janic vec 30...Ubacen je da se kali uz onu najbolju repku,fazon naslednik trte mrte a nikad nista u repki odigrao nije.

Bodi ne slazem se da su nam srednjaci vrhunska klasa,daleko su od toga,mnogooooo daleko! Imaju konstituciju al nemaju ni iznadprosecan blok a josh manje prvi tempo za vrhunske standarde...
User avatar
Felipao
 
Posts: 10972
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: Odbojka

Postby nolinjo » 06 Aug 2012, 17:05

ja ocu bijelicu u rep. nama treba centar divljak
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: Odbojka

Postby Opojni zumbul » 06 Aug 2012, 18:23

Debakl i jedne i druge reprezentacije, evropski šampioni ne liče na sebe...
Opojni zumbul
 
Posts: 1382
Joined: 02 Feb 2012, 10:49

Re: Odbojka

Postby Tegi » 06 Aug 2012, 19:31

Felipao wrote:
AirBall wrote:
Koliko znam Nikola Kovacevic puni 30 godina, Bojan Janic takodje 30, a tu je i tehnicar Petkovic koji je njihov vrsnjak...

Nama je prijem rak-rana i mislim da se Kovacevica i Janica trebamo otarasiti cim pre, nemam nista protiv ni da se pozdravimo sa Nikicem, a i Petkovic je svoje odradio, treba pruziti priliku Miticu, Brdjovicu i ko sve tu vec ima...

Kada sam rekao smena generacija, mislio sam na one koji imaju iznad 28 godina i za koje sumnjam da ce za 4 godine biti u nekoj posebnoj formi...


Au Janic vec 30...Ubacen je da se kali uz onu najbolju repku,fazon naslednik trte mrte a nikad nista u repki odigrao nije.

Bodi ne slazem se da su nam srednjaci vrhunska klasa,daleko su od toga,mnogooooo daleko! Imaju konstituciju al nemaju ni iznadprosecan blok a josh manje prvi tempo za vrhunske standarde...


Bernardo Rezende je rekao da imamo najbolji blokerski par na svetu. Toliko o tome.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20963
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Odbojka

Postby Milutinov Tata » 07 Aug 2012, 05:30

U 1/4 finalu igraju:

Bugarska - Nemacka
Poljska - Rusija

Brazil - Argenitna
SAD - Italija

Kao i pre cetiri godine vrseno je zrebanje :roll:
#10 Gracias Dios, por el fútbol, por Maradona, por estas lágrimas.

#8 #24

OI 2016/2021
SP 2009/2015
EP 2006/2012/2014/2016/2018
SK 2010/2014
SL 2007/2008/2010/2011/2013/2014/2015/2016/2017/2019
MI 2009/2018

OSVOJILI SMO SVEEEEEE!!!
User avatar
Milutinov Tata
 
Posts: 29841
Joined: 05 Jun 2011, 04:16
Location: Back to Serbia!

Re: Odbojka

Postby Stoxan » 07 Aug 2012, 09:27

1/4 finala žene

Japan - Kina 14h
Rusija - Brazil 16h
SAD - Dominikanska republika 20h
Italija - Koreja 22h

Neverovatna je opet razlika u grupama. Iz druge grupe prošli su Dominikanska republika i Japan sa kojima bi naše čak i u ovom stanju mogle da se nose. Da ne pričam kada su u punoj formi. Previše ima ovakvih slučajeva neujednačenosti grupa u svim sportovima na OI da bi to bilo slučajno
"Bolje sto godina živeti kao milioner, nego sedam dana kao beskućnik!!!"Alan Ford
User avatar
Stoxan
 
Posts: 4689
Joined: 18 Mar 2011, 19:47

Re: Odbojka

Postby Gama » 07 Aug 2012, 18:33

Olimpijski šampion iz Sidneja Andrija Gerić rekao je danas da je razočaran ranom eliminacijom srpskih odbojkaša sa Igara u Londonu, ali i da je to realnost s obzirom na sastav u kom je Srbija nastupala. Izabranici Igora Kolakovića takmičenje u B grupi završili su sa jednom pobedom (protiv Tunisa) i četiri poraza

- Realnost je takva, drugo je što su navijači očekivali da se uzme medalja. Na žalost cele sportske javnosti i druge reprezentacije igraju odbojku i pokazale su da su bolje od nasi. Razlike između selekcija su male i detalji odlučuju pobednika - rekao je Tanjugu Andrija Gerić.

Nekadašnji reprezentativac Srbije dodao je da je više očekivao od ekipe koja je prošle godine osvojila zlato na Evropskom prvenstvu u Beču.

- Nije bilo realno očekivati da protiv jake Rusije izborimo plasman u četvrtfinale. Ono što je pozitivno, to su igre mladog Aleksandra Atanasijevića, koji je isplivao, postao starter, kao i dobre igre Marka Podrsaščanina, a svi ostali su podbacili - dodao je Gerić.

Proslavljeni odbojkaši osvrnuo se i na učinak ženske selekcije, koja je u Londonu doživela pravi debakl. Izabranice Zorana Terzića zauzele su poslednje mesto u grupi bez ijednog boda, uz poraze na svih pet utakmica - Kina (3:1), Južna Koreja (3:1), Turska (3:0), SAD (3:0) i Brazil (3:0).

- Moram da priznam da nisam gledao sve utakmice, ali ono što sam video nije za pohvalu. Nisu se borile, što je osnovna stvar u sportu. Onda nije problem ako izgubiš, jer si dao sve od sebe, ovako one su izgledale kao da im je svejedno. Imale su jaku grupu, nisu bile kompletne, ali su uprkos tome propustile svoje šanse - zaključio je Gerić.


http://www.novosti.rs/vesti/sport.336.html:391777-Geric-Razocaran-sam-ali-ovo-je-nasa-realnost
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Odbojka

Postby irriducibili » 07 Aug 2012, 18:38

Stoxan wrote:1/4 finala žene

Japan - Kina 14h
Rusija - Brazil 16h
SAD - Dominikanska republika 20h
Italija - Koreja 22h

Neverovatna je opet razlika u grupama. Iz druge grupe prošli su Dominikanska republika i Japan sa kojima bi naše čak i u ovom stanju mogle da se nose. Da ne pričam kada su u punoj formi. Previše ima ovakvih slučajeva neujednačenosti grupa u svim sportovima na OI da bi to bilo slučajno

Izgleda da nije bas tako, Japan je eliminisao Kinu u 5. setu na razliku, a jos veca drama je bila izmedju Brazila i Rusije, gde su Ruskinje propustile 6 mec lopti u 5. setu i na kraju izgubile na ogromnu radost Mice Dusanovica...
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

Re: Odbojka

Postby Gama » 07 Aug 2012, 23:00

Vanja Grbić ponosan na odbojkaše: Naša budućnost

LONDON se neće pamtiti samo po neuspehu, već i po tome što je reprezentacija dobila trojicu igrača, Atanasijevića, Mitića i Uroša Kovačevića.

- Imali su malere, Starović je pauzirao celu sezonu, Petković je povredio prst pred odlazak u London, rovit je bio i Nikić. Bili su, kao i devojke, u veoma jakoj grupi...Čestitam i Igoru Kolakoviću što je ovog leta imao smelosti da forsira mlade, tako da su Atanasijević, Mitić i Uroš Kovačević pokazali da su naša budućnost - kaže Grbić.

GRBIĆU ne pada na pamet da bilo šta zameri i devojkama:
- One su se suočile sa povredama. Kada se četiri godine spremate za Igre i kada vam se desi što i njima bolje i ne možete da očekujete, jer vam je sistem razoren. One su htele, ali nisu mogle. Još kada dobijete i prejaku grupu, onda se i demorališete. A devojke su veoma emotivne.
User avatar
Gama
 
Posts: 12697
Joined: 04 Jun 2011, 21:14
Location: Nis

Re: Odbojka

Postby AirBall » 07 Aug 2012, 23:01

Nista to ne cudi... Mi smo narod poznati kao neko ko vise slavi poraze nego pobede...
''A ko su oni tudjim slugama da sude''
User avatar
AirBall
 
Posts: 106431
Joined: 14 Mar 2011, 22:22

Re: Odbojka

Postby nolinjo » 08 Aug 2012, 00:07

za muske je sve u pravu,zasrali smo protiv nemaca ,jbg desava se al to je zato sto smo zeleni ...

odbojkasi se obrukali nisu !
Jedaj moj brat
"Because in the end, everything we do, is just everything we've done. "
"Hmm, no, I don't have a gambling problem. I'm winning and winning is not a problem. That's like saying Michael Jordan has a basketball problem..."
User avatar
nolinjo
 
Posts: 17201
Joined: 18 Jun 2011, 23:45

Re: Odbojka

Postby irriducibili » 08 Aug 2012, 00:14

nolinjo wrote:odbojkasi se obrukali nisu !

Ma nisu, pobedili su Tunis... :okk:

Pritom im omogucivsi da osvoje jedini set na turniru...
irriducibili
 
Posts: 24900
Joined: 14 Mar 2011, 23:13

PreviousNext

Return to London 2012

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest