Board index Fudbal Fudbalski miks

Linglong Superliga Srbije - Tipomania (chat tema)

Re: Linglong Superliga Srbije - Tipomania (chat tema)

Postby grobar_Zvornik » 14 Jul 2023, 21:13

Хајз, тебе очекујемо. :okk:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31519
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Linglong Superliga Srbije - Tipomania (chat tema)

Postby Monogamija » 19 Jul 2023, 17:52

Imam predlog za tipomine, da otvorimo sezonu tako što ćemo pogađati datum početka lige. :lollol:
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4557
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Linglong Superliga Srbije - Tipomania (chat tema)

Postby grobar_Zvornik » 19 Jul 2023, 18:13

:biggrin:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31519
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Linglong Superliga Srbije - Tipomania (chat tema)

Postby fighter » 20 Jul 2023, 09:25

Monogamija wrote:Imam predlog za tipomine, da otvorimo sezonu tako što ćemo pogađati datum početka lige. :lollol:

Mozeeeeeee
User avatar
fighter
 
Posts: 2395
Joined: 31 Mar 2016, 11:00

Re: Linglong Superliga Srbije - Tipomania (chat tema)

Postby Monogamija » 20 Jul 2023, 12:58

Petak 04.08. :okk:
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4557
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Linglong Superliga Srbije - Tipomania (chat tema)

Postby grobar_Zvornik » 24 Jul 2023, 10:16

Капирам да ћемо до краја дана добити коначно из ФСС-а одговор на кључно питање ко ће играти, који систем и какав ће бити распоред. Тако да би већ вечерас или сутра могли бавити правилима за нову сезону Типоманије, биће неких измјена како би само надметање учинили занимљивијим. Превасходно око самог бонус пара. Некаква иницијална жеља је да се само по два пута током сезоне утакмице вјечитих могу означити као бонус пар. Оквирно нас једно двадесетак "сигурних" има, тако да видјећемо у којем ће то смјеру ићи. Као што сам већ писао у неком од ранијих постова, биће и симболичне новчане награде за прву двојицу.

Свака сугестија или примједба је уочи почетка нове сезоне добродошла. :okk:

Да будем поштен мислио сам и проширити неке друге статистичке параметре и додати, али мислим да би то било превише посла и Бога питај колико бих успио све на вријеме, тако да неких великих измјена осим оне о бонус пар вјероватно неће бити.

Друга ствар, можда је битно рећи, не би било лоше да се договоримо (бар ови који редовно мисле типовати) шта чинити у случају банова. Дешавало се прошлих сезона да управо та бановања утичу на пласман јер форумаш није у стању типовати. Ту би се требао пронаћи неки механизам...
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31519
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Linglong Superliga Srbije - Tipomania (chat tema)

Postby Hajzenberg » 24 Jul 2023, 11:16

Pa ništa, rešenje je da forumaši povedu računa pa da ne popiju ban :beyond:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7831
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Linglong Superliga Srbije - Tipomania (chat tema)

Postby grobar_Zvornik » 24 Jul 2023, 11:19

Стефана је бан у првој сезони озбиљно оштетио. Да не умањим Џејсијево знање. :okk:

Контам да већина на овом форуму има барем једног човјека од повјерења с којим се дописује и преко друштвених мрежа,па би преко њега могао послати типове и тако и из бајбокане типовати. Дешавало се, зато сам то и поменуо.
Ако све буде како треба, вечерас од 21:00 креће нова сезона.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31519
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Linglong Superliga Srbije - Tipomania (chat tema)

Postby Sezione » 24 Jul 2023, 12:41

Ko se nadje u situaciji banane, a nema preko koga da javi, moze da ti salje na twitter. Mislim moze i meni, nije mi tesko da okacim
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13829
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Linglong Superliga Srbije - Tipomania (chat tema)

Postby grobar_Zvornik » 24 Jul 2023, 19:01

Типоманија. Сезона 3.

Побједници досадашњих издања...

2020/2021 - Џејси Керол
2021/2022 - Hajzenberg


Типомани су чекали и дочекали.

Највећи број учесника вјерујем да је већ упознат са суштином самог надметања и колико је било добро дружење у протекле двије сезоне, прошлу годину смо паузирали.
Углавном, прво, заиста хвала свим који су до сада учествовали и који су и ове године одлучили „подржати“ причу око Типоманије.

Да се не лажемо, што нас је више то је интересантније.

Ове године ћемо као и у првој сезони имати и скромне новчане награде.

Прво мјесто – 50 евра.
Друго мјесто - 30 евра.


Типове можете оставити до почетка прве утакмице кола. Значи, у једном коментару типујете за читаво прво коло, тако што напишете резултат утакмице који мислите да ће бити. Пар дана прије почетка сваког наредног кола биће убачени мечеви тог кола. Ако закасните, нпр. са првом/другом утакмицом кола и даље можете типовати све остале прије почетка прве наредне утакмице.

Типовати могу дословно сви заинтересовани. Нови и стари форумаши. Немамо ту врсту ограничења.
Пошто је лигашки принцип,бодовање ћемо оплеменити неколицином "новотарија", како би се на крају крајева самом такмичењу дало на занимљивости. Дакле у сваком колу се типује 8 утакмица. У односу на претходне сезоне имаћемо и три измјене. Чланови 11 и 12.

1* Погођен исход - 1 бод.
2** Погођен резултат - 3 бода.
3*** Погођен резултат 0:0 - додатни бод на већ урачуната 3 бода. (2**)
4**** Погођен резултат 3:3, 4:4 - додатна 2 бода на већ урачуната 3 бода (2**)
5***** Погођено свих 8 исхода једног кола - додатна 2 бода.
6****** Погођено 4 и више резултата у оквиру једног кола - додатна 2 бода
7******* Погођен број погодака у једном колу - додатна 3 бода...
8******** Погођена три неријешена исхода у једном колу - додатна 2 бода
9*********Погођене три гостујуће побједе у једном колу - додатна 2 бода
10********** Погођена три резултата са 4+ голова у једном колу - додатна 4 бода
11***********Бонус пар. У оквиру једног кола могуће је једну утакмицу означити као бонус пар (болдирати пар, ставити велико слово Б/В /) и бодови ће се удвостручити за тај пар. (нпр. Форумаш је ставио Партизан –Спартак 1:0 Б. Буде тај резултат. Форумаш ће умјестопредвиђена 4 бода, добити осам. ) У току једне сезоне, форумаш може само у два наврата за бонус пар узети утакмицу Партизана, односно исто толико пута утакмицу Црвене звезде. Дакле, свеукупно 4 пута туакмице вјечитих у сезони)
12************Пенал пар. Сваки типоман у оквиру једног кола може означити и један пар на којем сматра да ће бити досуђен пенал (то не може уједно бити и бонус пар). Поред пара ће дописати ћирилично или латинично велико слово П. Уколико заиста на том мечу буде пенал, форумаш ће, без обзира на типовани исход и резултат, освојити додатна 4 поена.
Примјера ради... напишете Напредак - Партизан 4:4 П ... (буде тај резултат и на утакмици буде пенал) - Добијате бод за погођен исход, 3 бода за погођен резултат, додатна два бода за погођен резултат 4:4 (осам голова) и додатна четири бода за то што је било једанаестераца. Дакле, хипотетички, свеукупно само на једном типу можете остварити 10 бодова.Као и у случају бонус пара, у току сезоне, форумаш може само у два наврата за пенал пар узети утакмицу Партизана, односно исто толико пута утакмицу Црвене звезде.


Предвиђено је дакле да у овој теми нема коментарисања. Искључиво типовање и табела. За коментарисање отворићемо посебну Суперлига Србије тип чет тему гдје се може дискутовати о очекивањима, разочарењима и свему што уз то иде...

[url]viewtopic.php?f=89&t=1934[/url]

Уколико обавезе и вријеме дозволе, табела ће бити објављивана након сваког одиграног кола.
Апел форумашима да при типовању поведу рачуна шта су типовали, јер едитовање ће се сматрати кршењем правила. Јасно, сваки форумаш може прије почетка утакмице јавити некоме од модератора који учествују да је негдје погријешио и то се може исправити прије почетка утакмице. Срећно свима.

Форумаши који су до сада учествовали, али и неки форумаши који редовно пишу на пдф фајлу ће од мене добити и пп позивницу, па да нико не схвати као спам.


У наредних пар минута биће постављени на одговарајућој теми и парови 1. кола нове сезоне. Нека игре почну! :hatman:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31519
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Linglong Superliga Srbije - Tipomania (chat tema)

Postby Џејси Керол » 24 Jul 2023, 19:11

Ajmooooooo

Hvala Zvornik :blue:
miris prčevine
User avatar
Џејси Керол
 
Posts: 13072
Joined: 01 Apr 2014, 20:15

Re: Linglong Superliga Srbije - Tipomania (chat tema)

Postby fighter » 24 Jul 2023, 19:15

Idemoooo :jupi:
User avatar
fighter
 
Posts: 2395
Joined: 31 Mar 2016, 11:00

Re: Linglong Superliga Srbije - Tipomania (chat tema)

Postby Bogun » 24 Jul 2023, 19:31

Penal par... imamo sejfbet za to. :biggrin:
User avatar
Bogun
 
Posts: 32890
Joined: 15 Oct 2018, 19:19
Location: Niš

Re: Linglong Superliga Srbije - Tipomania (chat tema)

Postby grobar_Zvornik » 24 Jul 2023, 19:33

Планирао сам још двије ставке,али ко ће рачунати... Тачан број корнера и гол у судијској надокнади 90+, али би нас онда пола морало рачунати и сабирати након сваког кола. :biggrin:
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31519
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Linglong Superliga Srbije - Tipomania (chat tema)

Postby fontaneros » 24 Jul 2023, 19:41

Ove godine ucestvujem i ja, hvala Zvornik na wild card-u
MI SMO ZABRANJENI, SVI TO DOBRO ZNATE...
User avatar
fontaneros
 
Posts: 44353
Joined: 24 Mar 2017, 15:15

PreviousNext

Return to Fudbalski miks

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 61 guests