Board index Razni Sportovi Zimski sportovi

Istorija HK Partizan

Re: Istorija HK Partizan

Postby rankoro » 30 Dec 2012, 17:47

Jeli kod nas ili kod Zvezde igrao onaj golman Slovenac sto je gadjao pakom u gledaliste na jednom derbiju ne znam puno o hokeju ali sam cuo tu pricu ne znam ni jeli istinita izvinjevam se na neznanju ako sam lupio glupost
rankoro
Guest
 

Re: Istorija HK Partizan

Postby Caretta Caretta » 31 Jan 2013, 02:03

rankoro wrote:Jeli kod nas ili kod Zvezde igrao onaj golman Slovenac sto je gadjao pakom u gledaliste na jednom derbiju ne znam puno o hokeju ali sam cuo tu pricu ne znam ni jeli istinita izvinjevam se na neznanju ako sam lupio glupost

Darko Prusnik. Igrao je u Zvezdi u sezoni 1985/86 i gađao je Partizanove navijače. Priča je istinita, video sam svojim očima :biggrin: . Prusnik inače nije normalan čovek.
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Istorija HK Partizan

Postby rankoro » 31 Jan 2013, 16:50

Caretta Caretta wrote:
rankoro wrote:Jeli kod nas ili kod Zvezde igrao onaj golman Slovenac sto je gadjao pakom u gledaliste na jednom derbiju ne znam puno o hokeju ali sam cuo tu pricu ne znam ni jeli istinita izvinjevam se na neznanju ako sam lupio glupost

Darko Prusnik. Igrao je u Zvezdi u sezoni 1985/86 i gađao je Partizanove navijače. Priča je istinita, video sam svojim očima :biggrin: . Prusnik inače nije normalan čovek.

Jeli istina i da je mijenjao pozicije igrao i golmana i centra ili je to neki drugi igrac
rankoro
Guest
 

Re: Istorija HK Partizan

Postby kuka » 01 Feb 2013, 14:01

Pretrazivaci su majka znanja :nisamja:

V svoji karieri je osvojil šest naslovov državnega prvaka kot vratar, štiri pa kot igralec

http://sl.wikipedia.org/wiki/Darko_Prusnik
CicaMaca za Marsala, Sulovic za Generala - Igokea 2012/2013 nezaboravno, i hvala.
kuka
 
Posts: 173
Joined: 20 Nov 2011, 14:09
Location: Quebec

Re: Istorija HK Partizan

Postby rankoro » 01 Feb 2013, 16:46

kuka wrote:Pretrazivaci su majka znanja :nisamja:

V svoji karieri je osvojil šest naslovov državnega prvaka kot vratar, štiri pa kot igralec

http://sl.wikipedia.org/wiki/Darko_Prusnik

Ja sam ovdje razumio pola i to jedva
rankoro
Guest
 

Re: Istorija HK Partizan

Postby Caretta Caretta » 02 Feb 2013, 16:11

rankoro wrote:
Caretta Caretta wrote:
rankoro wrote:Jeli kod nas ili kod Zvezde igrao onaj golman Slovenac sto je gadjao pakom u gledaliste na jednom derbiju ne znam puno o hokeju ali sam cuo tu pricu ne znam ni jeli istinita izvinjevam se na neznanju ako sam lupio glupost

Darko Prusnik. Igrao je u Zvezdi u sezoni 1985/86 i gađao je Partizanove navijače. Priča je istinita, video sam svojim očima :biggrin: . Prusnik inače nije normalan čovek.

Jeli istina i da je mijenjao pozicije igrao i golmana i centra ili je to neki drugi igrac

Istina je. Posle sezone u Zvezdi, vrazio se u Olimpiju, ali kao centar.
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Istorija HK Partizan

Postby rankoro » 02 Feb 2013, 16:34

Da iskoristim posto vidim da se razumijes na internetu o Igoru Kosovicu ne moze da se nadje apsolutno nista ni pozicija na kojo je igrao ni statistika da li mogu od tebe da ocekujem nesto kao wiki clanak o njemu zahvalan sam unaprijed
rankoro
Guest
 

Re: Istorija HK Partizan

Postby Caretta Caretta » 04 Feb 2013, 02:23

rankoro wrote:Da iskoristim posto vidim da se razumijes na internetu o Igoru Kosovicu ne moze da se nadje apsolutno nista ni pozicija na kojo je igrao ni statistika da li mogu od tebe da ocekujem nesto kao wiki clanak o njemu zahvalan sam unaprijed

Gile Kosović je jedan od najboljih srpskih hokejaša u istoriji. Ponikao je u Zvezdi, ali je najbolje godine karijere proveo u Partizanu. Igrao je krilo i centra, bio je standardni reprezentativac Jugoslavije u kojoj su 99% reprezentacije činili Slovenci. Imam statistiku njegovih godina u Partizanu, ali ne u digitalnoj formi. Kada budem imao vremena, napisaću nešto opširnije...
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Istorija HK Partizan

Postby rankoro » 04 Feb 2013, 16:41

Caretta Caretta wrote:
rankoro wrote:Da iskoristim posto vidim da se razumijes na internetu o Igoru Kosovicu ne moze da se nadje apsolutno nista ni pozicija na kojo je igrao ni statistika da li mogu od tebe da ocekujem nesto kao wiki clanak o njemu zahvalan sam unaprijed

Gile Kosović je jedan od najboljih srpskih hokejaša u istoriji. Ponikao je u Zvezdi, ali je najbolje godine karijere proveo u Partizanu. Igrao je krilo i centra, bio je standardni reprezentativac Jugoslavije u kojoj su 99% reprezentacije činili Slovenci. Imam statistiku njegovih godina u Partizanu, ali ne u digitalnoj formi. Kada budem imao vremena, napisaću nešto opširnije...

Hvala unaprijed
rankoro
Guest
 

Re: Istorija HK Partizan

Postby rabesandratana » 06 Feb 2013, 11:40

Ako me secanje sluzi Pusnik je bio inicajtor jedne od najvecih tuca na nasim terenima, na mecu Partizan- Olimpija jednom od nasih igraca je uspeo da zavuce palicu izmedju klizaljki, koji je usled toga pao i derektno glavom udario u led, posle toga je nastao opsti haos na ledu.

Po meni jedini koji je mogao da se meri sa Pusnikovim ludilom bio je Igor Poluga, bio sam na utakmici kada je bacio sudiju na led, legao na njega i propisno ga iznabado, i za to dobio smesnih meseci suspenzije.

Napadace u hokeju nekako delim na razbijace i umetnike, Kosovic je bio jedan od umetnika i prosto ga je bilo uzivanje gledati kako plese na ledu, sto bi rekao Zvonko Mihajlovski, majstor palice i paka.
Vucicu pederu ne damo ti titulu !

Dacha
Deda
NBG
Cuburac i cerka
Dexi
Angus Young
Don i kum
Jedno ime
Chinaski
User avatar
rabesandratana
 
Posts: 10826
Joined: 27 Nov 2011, 15:43

Re: Istorija HK Partizan

Postby Caretta Caretta » 10 Feb 2013, 10:58

rabesandratana wrote:Ako me secanje sluzi Pusnik je bio inicajtor jedne od najvecih tuca na nasim terenima, na mecu Partizan- Olimpija jednom od nasih igraca je uspeo da zavuce palicu izmedju klizaljki, koji je usled toga pao i derektno glavom udario u led, posle toga je nastao opsti haos na ledu.

Po meni jedini koji je mogao da se meri sa Pusnikovim ludilom bio je Igor Poluga, bio sam na utakmici kada je bacio sudiju na led, legao na njega i propisno ga iznabado, i za to dobio smesnih meseci suspenzije.

Napadace u hokeju nekako delim na razbijace i umetnike, Kosovic je bio jedan od umetnika i prosto ga je bilo uzivanje gledati kako plese na ledu, sto bi rekao Zvonko Mihajlovski, majstor palice i paka.

Igrač Partizana je bio Vasić, mnogo sitniji od Prusnika. Bilo je puno krvi na ledu, Partizan je dobio tu utakmicu 6:2 (sezona 1986/87).
Bio je čak i prenos na TV-u, čuvam snimak i dalje. Kada je bila tuča, Zvonko je rekao: "Na terenu ružna slika, u gledalištu loš ton" :biggrin:
Poluga je stvarno bio ludak svoje vrste. Igrao je prvo u Zvezdi, pa posle u Partizanu i, koliko se sećam, nije se više vraćao u Zvezdu.
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

Re: Istorija HK Partizan

Postby rankoro » 10 Feb 2013, 11:00

Caretta Caretta wrote:
rabesandratana wrote:Ako me secanje sluzi Pusnik je bio inicajtor jedne od najvecih tuca na nasim terenima, na mecu Partizan- Olimpija jednom od nasih igraca je uspeo da zavuce palicu izmedju klizaljki, koji je usled toga pao i derektno glavom udario u led, posle toga je nastao opsti haos na ledu.

Po meni jedini koji je mogao da se meri sa Pusnikovim ludilom bio je Igor Poluga, bio sam na utakmici kada je bacio sudiju na led, legao na njega i propisno ga iznabado, i za to dobio smesnih meseci suspenzije.

Napadace u hokeju nekako delim na razbijace i umetnike, Kosovic je bio jedan od umetnika i prosto ga je bilo uzivanje gledati kako plese na ledu, sto bi rekao Zvonko Mihajlovski, majstor palice i paka.

Igrač Partizana je bio Vasić, mnogo sitniji od Prusnika. Bilo je puno krvi na ledu, Partizan je dobio tu utakmicu 6:2 (sezona 1986/87).
Bio je čak i prenos na TV-u, čuvam snimak i dalje. Kada je bila tuča, Zvonko je rekao: "Na terenu ružna slika, u gledalištu loš ton" :biggrin:
Poluga je stvarno bio ludak svoje vrste. Igrao je prvo u Zvezdi, pa posle u Partizanu i, koliko se sećam, nije se više vraćao u Zvezdu.
Zbilja ima li sanse da postavis neke snimke iz 80-tih ako ih imas posto ni na youtub-u nema nista
rankoro
Guest
 

Re: Istorija HK Partizan

Postby svajcika » 11 Feb 2013, 14:49

svajcika
 
Posts: 424
Joined: 28 Feb 2012, 19:50

Re: Istorija HK Partizan

Postby rankoro » 11 Feb 2013, 20:36

Ovo je jedini snimak na youtubu-u koji o Partizanu iz 80-tih nema drugih gledao sam vec hvala u svakom slucaju
rankoro
Guest
 

Re: Istorija HK Partizan

Postby Caretta Caretta » 08 Mar 2013, 09:15

rankoro wrote:
Caretta Caretta wrote:
rabesandratana wrote:Ako me secanje sluzi Pusnik je bio inicajtor jedne od najvecih tuca na nasim terenima, na mecu Partizan- Olimpija jednom od nasih igraca je uspeo da zavuce palicu izmedju klizaljki, koji je usled toga pao i derektno glavom udario u led, posle toga je nastao opsti haos na ledu.

Po meni jedini koji je mogao da se meri sa Pusnikovim ludilom bio je Igor Poluga, bio sam na utakmici kada je bacio sudiju na led, legao na njega i propisno ga iznabado, i za to dobio smesnih meseci suspenzije.

Napadace u hokeju nekako delim na razbijace i umetnike, Kosovic je bio jedan od umetnika i prosto ga je bilo uzivanje gledati kako plese na ledu, sto bi rekao Zvonko Mihajlovski, majstor palice i paka.

Igrač Partizana je bio Vasić, mnogo sitniji od Prusnika. Bilo je puno krvi na ledu, Partizan je dobio tu utakmicu 6:2 (sezona 1986/87).
Bio je čak i prenos na TV-u, čuvam snimak i dalje. Kada je bila tuča, Zvonko je rekao: "Na terenu ružna slika, u gledalištu loš ton" :biggrin:
Poluga je stvarno bio ludak svoje vrste. Igrao je prvo u Zvezdi, pa posle u Partizanu i, koliko se sećam, nije se više vraćao u Zvezdu.
Zbilja ima li sanse da postavis neke snimke iz 80-tih ako ih imas posto ni na youtub-u nema nista


Ima šanse :biggrin: .
User avatar
Caretta Caretta
 
Posts: 1523
Joined: 21 Aug 2011, 11:27
Location: Beograd

PreviousNext

Return to Zimski sportovi

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests