Board index Život van sporta Lifestyle

Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Eddie Brock » 18 Dec 2022, 14:36

Cepam ja kuci vezbe, cucanj, sklekovi varijacije, iskorak, plank...

ODgovorio ti Mikisa
Ili devoku/zenu/decu da prave otpor , kasnije mogu da ti legnu na ledja za sklek
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18482
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Mikisha » 18 Dec 2022, 14:50

Ako bas hoces da zamrzis sebe, probaj da radis sklekove a da ti pauza izmedju njih bude plenk.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6379
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Eddie Brock » 18 Dec 2022, 14:53

Vec isprobano :okk:

U kombinaciji s sporim sklekovima taj plank od 10-20 se sabija za izdrzljivost misica, top stvar
Kad pocnu ruke same da se krecu u svim pravcima posle 5-te serije :lol2:
Jastuk je uvek bio ispod face

Probas cucanj isto s onim izdrzajem na zidu (pop. Stolica), isti efekat, kida sve


Probao i spori sklek pa u pauzi po 15 pipanja ramena neizmenicno u tom sklek/plank polozaju :lollol: Ozbiljna kidalica
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18482
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Mikisha » 18 Dec 2022, 15:05

Ma sto stvari mozes da izmislis, uz neka dodatna opterecenja koja se dodaju kao sto navedoh ranac, kroz godinu dana mozes da napravis odlicnu transformaciju a da ti snaga i izdrzljivost ili tzv primenjiva snaga odu x5 u odnosu na pumpanje tegova.
Malo dzak, malo trckaranje, laganica.
A svakih nedelju dana mozes da izmislis sebi vezbu.
Jedino bitno je drzati ledja pravo i disati kako treba.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6379
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Eddie Brock » 18 Dec 2022, 15:06

Dodao bih i zagrevanje, jako bitno da se telo "prokrvi" krene onako malo znoj da pecka, tad je optimum da se krene s vezbanjem..
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18482
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Dr. Thomas » 18 Dec 2022, 15:12

Микиша доктор за све, захваљујем. :okk:
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17395
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Mikisha » 18 Dec 2022, 15:14

To se valjda podrazumeva.

A sto se tice istezanja posle, sta mislite o tome?
Pre 10-15 godina smrtni greh je bio da se ne istegnes, a posle treninga ti sigurno nije do toga.
Sada vidim da niko ne trazi, neki pricaju cak i da nije preporucljivo.
Ja iskljucivo uhvatim zid ili sipku pa istegnem malo ruku i taj spoljni deo grudi i to ono 10 sekundi jednu, 10 drugu.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6379
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby grobar_Zvornik » 18 Dec 2022, 15:16

Не радим истезање никад.
Загријавање се подразумијева.
Чак, кад радим ноге и рамена, имам и неко међу загријавање, прије вјежби за рамена.

Е сад, пошто сам кренуо да бих добио на маси, не радим траку и трчање као загријавање... капирам да се најбоље ти људи загрију.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31485
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Eddie Brock » 18 Dec 2022, 15:24

Ja npr. se istezem ali opet zavisi sta i koliko radim, ali i "pratim kako reaguje misic" tokom istezanja
Ako sam radio cucanj s 100+ (vece tezine) kila onda ne taj dan dok se misic ne opusti sam i tako za sve.
Ako je kardio bilo koje vrste onda posle 15-tak minuta
Tako mi odgovara
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18482
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby jupol » 18 Dec 2022, 19:17

a zasto svi kombinujete ledja biceps i grudi triceps? zar ne bi trebalo obrnuto? radis prvo vecu grupu misica i onda manju koju nisi opteretio, znaci ledja-triceps, grudi-biceps, noge-ramena
Жељко Обрадовићу, не дајте се пасјим синовима
User avatar
jupol
 
Posts: 12130
Joined: 23 Mar 2015, 00:05

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Gerzovo » 18 Dec 2022, 19:42

I biceps i triceps rade kad radiš leđa odnosno grudi.
Pogodiš ih, pa ih onda dodatno izoluješ kad samostalno radiš biceps i triceps.
Bar ja tako gledam na to.
I biceps i triceps radim po 2 vježbe 4 serije, po 8 ponavljanja, to je dosta jer je kao što rekoh, prethodno dovoljno pogdođen.
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 921
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Mikisha » 18 Dec 2022, 19:49

Zbog pokreta i totalnog opterecenja misica, npr benc ti isto malo pogodi triceps.
Danas radis grudi, benc, ostavis triceps za sutra a on se jos nije odmorio.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6379
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Lombrozo » 18 Dec 2022, 20:14

Zato mi kao najbolji split i djeluje: grudi i ramena,sledeci dan ledja samo, dan odmora, pa ruke samo (triceps i biceps), slececi dan noge samo, pa opet dan odmora, pa u krug... U ovom splitu su najblize ledja i biceps, ali i tu opet ima dan odmora izmedju da se biceps oporavi od umora prilikom vjezbi za ledja, ostalo je dovoljno odvojeno vremenski za oporavak. Plus se najvece skupine misica ledja i noge rade samostalno
User avatar
Lombrozo
 
Posts: 1635
Joined: 26 Aug 2013, 17:15

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby jupol » 18 Dec 2022, 20:47

Mikisha wrote:Zbog pokreta i totalnog opterecenja misica, npr benc ti isto malo pogodi triceps.
Danas radis grudi, benc, ostavis triceps za sutra a on se jos nije odmorio.


ok za svakodnevni trening, ali sa 3 treninga nedeljno mislim da ciljas npr. ponedeljak grudi biceps, onda sreda noge ramena, petak ledja triceps, time odradis biceps i triceps 2x nedeljno sa 2-3 dana razmaka... kad radis grudi pa triceps, triceps ti je vec umoran dok dodjes do njega, kao i biceps posle ledja...
Жељко Обрадовићу, не дајте се пасјим синовима
User avatar
jupol
 
Posts: 12130
Joined: 23 Mar 2015, 00:05

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby MrGarrison » 21 Dec 2022, 13:16

Dr. Thomas wrote:Има ли ко овде да се бави кућним тренинзима без коришћења справа? Време и посао ми не дозвољавају да се посветим теретани. Кући два, три пута седмично радим разне врсте склекова пропадања и трбушњака. Има ли какав савет да се може постићи неки резултат?


K'o sto ti rekose - fali ti zgib, i cucanj. Kupi neke bucice, cisto za ruke i ramena... Obavezno guraj i donja ledja, ja sam te vezbe "usvojio" zbog zezanja sa kicmom iz ranijih dana, i uz ovo sto radis - to ti je to.
E sad, progres moze da se odradi na vise nacina - novim vezbama, povecanjem broja ponavljanja ( zavisi od cilja, ako ti je izdrzljivost najbitnija - cepaj sto vise moze, ako je masa - gruvaj do max 12 ponavljanja, i to spora, ili cak, npr kod skleka - sporo spustanje, i brzo dizanje ... milion je varijacija ). Naravno, mozes i da dodajes opterecenje postepeno... Uglavnom, moguce je.

Sto se istezanja tice - ja se obavezno istezem nakon treninga. U proslosti se desavalo da se desi spazam misica, bol izmedju lopatica, golferski lakat, etc ... Otkad sam poceo da se istezem posle jacih treninga, taj tip bolova nemam. Nekako covek vremenom nauci da "osluskuje" svoje telo...
Zagrevanje - obavezno, i to naravno - onih partija koje ce biti trenirane, isto mi je u dobroj meri saniralo ranije probleme sa povredama.
User avatar
MrGarrison
 
Posts: 609
Joined: 09 Jan 2020, 10:12

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 46 guests