Board index Život van sporta Lifestyle

Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Eddie Brock » 22 Dec 2022, 16:46

Old school wrote:
Eddie Brock wrote:Jaja ako se ne varam ne valja puno zbog organa, jetra i bubrezi bese. Mozda gresim
2-3 u 4 dana u nedelji je dosta (bar meni) dok sam trenirao, al' zato belog mesa i zivine uopste :laugh: svaki dan po jedan file


Što bi rekao Mark Volberg, "Počeo sam da pijem šejk od pilećeg belog koliko ga često konzumiram". :lollol:

Taj fazon :laugh:
A i kad da jedes kad sistalno u pokretu nekom
Da ti nije neka "pretreniranost" mozda, pa ti je apetit malo "slabiji" ?
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18249
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Old school » 22 Dec 2022, 17:31

Mislim da nije pretreniranost. Pazim šta radim, jedan dan odmora na dan treninga u mojim godinama je obavezan.
Biće da je nemanje vremena u pitanje ali sam nemoćan. Dovijam se na sve načine, nosim spremljenu klopu na posao kad treba ali uvek mi malko fali da bude kako treba.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Mikisha » 22 Dec 2022, 17:53

Olde, koliko se secam stariji si od mene.
A ja vec par godina isti problem imam.
Apetit mi je dosta los, ne mislim na ono kad tipa volim da jedem biftek pa uzmem i oderem porciju za dvoje pa posle sedim u fotelji ko prdez i ne mogu ustati.
A poprilicno sam aktivan.

Probudim se gladan, namestim 2-3 jaja, sunke, ajvar, kajmak sta god, pojedem i budem miran par sati duze nego pre tipa 5-6 godina.
Tad sam jeo po 4-5 jaja plus meso itd npr u 7-7:15, do podneva mi vec zavija trbuh i to hard kor.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6353
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Eddie Brock » 22 Dec 2022, 18:01

Sto smo stariji u vecini nam malo slabi apetit, tj manje je potrebno jesti.
Moguce da telu ne treba kalorija koliko je trebalo u nekim 20 i kasnim 20-tim godinama
I ja sam pre mogao da spicim kilo bureka i litar jogurta kad god sad 350gr mah ili pire i pohovano belo meso i sl.
A mislim da sam s 4 banke mladji
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18249
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Mikisha » 22 Dec 2022, 18:12

Slicna prica, pre recimo odem sa caletom i nekim njegovim poslovnim partnerima u kafanu, njega bude sramota koliko pozderem, pa onda hvala Bogu secer padne, daj palacinke i baci malo sladoleda gore pa kroz par sati mogu opet.
Sad odem negde, poderem porciju i budem miran pola dana.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6353
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Old school » 22 Dec 2022, 20:06

Znači ipak nisam sam. :biggrin:
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Lombrozo » 29 Dec 2022, 08:21

Kako covijek stari usporava mu se metabolizam, posebno kada pređe cetredestu. Bude ti dovoljno manje hrane da uneses potrebne nutrijente nego dok si bio mladji, kada je metabolizam bio dosta brži i kada hrana samo prođe kroz tebe...

To je jedan od razloga zašto kao mlad pojedes bogaoca i ne debljas se, a kako se bliži cetredeseta sve se prima, stomak se pojavluje itd, jer si navikao na istu kolicinu hrane a ne treba ti više toliko
User avatar
Lombrozo
 
Posts: 1634
Joined: 26 Aug 2013, 17:15

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Grobar89 » 29 Dec 2022, 09:08

Lombrozo wrote:Kako covijek stari usporava mu se metabolizam, posebno kada pređe cetredestu. Bude ti dovoljno manje hrane da uneses potrebne nutrijente nego dok si bio mladji, kada je metabolizam bio dosta brži i kada hrana samo prođe kroz tebe...

To je jedan od razloga zašto kao mlad pojedes bogaoca i ne debljas se, a kako se bliži cetredeseta sve se prima, stomak se pojavluje itd, jer si navikao na istu kolicinu hrane a ne treba ti više toliko


Evo ja imam 33 godine, pre 5-6 godina imao 81 kg na 1,80 sada imam 90 kg :laugh: upravo to sto pises za hranu, pre sam mogao da tucem po 5 snicli i pomfirtu a sada pojedem 2-3 i to je to
Grobar89
 
Posts: 6121
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Old school » 28 Jan 2023, 10:26

Sa početkom zime počinju i standardni problemi sa opremom za trčanje po izuzetno hladnom vremenu (ispod +5c).
Nikako da "častim" sebe sa nekim adekvatnim helankama za zimsko vreme.
Juče sam konačno naručio neke ASICS helanke sa nazivom SILVER WINTER (mudro zaključio iz naziva da su za zimu :biggrin: )
pa se iskreno nadam da me neće obavestiti kako nemaju više na stanju jer su bile na nekom popustu od 40%.
Od ostatka opreme/odeće imam neke dve trenerke/jakne DRI-FIT (gornji deo) kupljene u Lidlu, tri majice sa dugim rukavima isto DRI-FIT, rukavice i traku za glavu takođe DRI-FIT. Majice sa kratkim rukavima ne računam jer ih imam brdo a koriste se i leti. Do skora sam koristio helanke 3/4 koje su nešto deblje ali mi nije dovoljno toplo kada trčim neke duže deonice preko 5-6km po zimoći.
Kako vi rešavate ove probleme, kako gurate sa garderobom?
Inače početkom decembra sam intezivirao treninge i dokupio par tegova za kućnu teretanu. Planiram do kraja februara da instaliram šipku za zgibove na zastakljenoj terasi kako ne bi zavisio od vremena i gužve na spravi u parkiću.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Ron Swanson » 28 Jan 2023, 12:41

Meni su trkači prepručivali ove stvari https://merinoworld.shop/collections/wo ... r/muskarci

Nisam još ništa kupio tu, pošto zimi ne trčim, nego vozim bicikl po hladnom vremenu, pa nosim Northwave i Scott opremu (helanke, rukavice, fantomke itd). Doduše, imam Nike Dri-Fit podmajicu dugih rukava, duks i šuškavac koje nosim i na bajsu i kad igram fudbal napolju, to su odlične stvari koje mogu da preporučim i sve su kupljene u Sport Visionu.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4723
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Old school » 03 Jul 2023, 16:27

Jbg baš smo zapostavili ovo temu. :biggrin:
Ispada da na forumu niko nije šutnuo mačku s' praga u poslednje pola godine kamo li potrčao ili podigao neki teret.
Interesuje me vaše iskustvo sa teminologijom "super setovi" i šta bi u praksi to trebalo da znači.
Vidim stalno po YT ovim napucanim Tuberima i influenserima puna usta tih super setova pa me čisto interesuje... :beyond:
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7241
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby MrGarrison » 11 Jul 2023, 16:39

Meni superset dodje - kad odradim standardnu planiranu pricu, ponekad izguram neku vezbu do otkaza, u mozda malo "tezoj" formi ( sklek, zgib, propadanje, cucanj, nebitno) ...
Zapalim se tu malo dodatno ... I pravo da ti kazem fino je, daje rezultate, samo nista ekstremno, naravno.
User avatar
MrGarrison
 
Posts: 594
Joined: 09 Jan 2020, 10:12

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Stefanm992 » 08 Nov 2023, 20:24

Radim kalisteniku zadnjih par meseci - rezultati su bas dobri , izdrzljivost mi je nikad veca i osecam vecu energiju ( mada sam izbacio i secer skroz u istom periodu pa i to verovatno utice ) a ne oduzima mi puno vremena mada u tih 30-40 minuta bude bas jebeno , a povrh svega toga mi je zanimljivo za razliku od teretane ranije gde sam se osecao i tromo i smoreno
Stefanm992
 
Posts: 1655
Joined: 13 Nov 2017, 16:07

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby Dr. Thomas » 24 Jan 2024, 12:28

Може ли помоћ или стручна консултација...
Често радим вежбе за стомак и понекад цео тренинг посветим томе често и до отказа. Сваки тренинг трчим на траци по 3км па тек онда кренем са тренингом. Што се тиче исхране користим само протеине и не баш често, хлеб врло мало једем. Слатко понекад неке чоколадице од житарица и неке протеинске. Пијем пуно воде и цедим сокове од воћа и поврћа али стомак стоји ли стоји мислим да нисам изгубио милиметар у струку и да је стомак исти.
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17112
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Teretana, kardio, fitnes, proteini i ugljeni hidrati

Postby killchrome » 24 Jan 2024, 12:58

nece stomak da "ode" od vezbi za stomak, vec od ishrane. nesto u tom delu ne stima

ima tu dosta faktora koji uticu naravno, godine, stres, i generalno tvoja genetika
User avatar
killchrome
 
Posts: 3310
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

PreviousNext

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests