Board index Život van sporta Lifestyle

ARHITEKTURA I GRAĐEVINARSTVO

Re: ARHITEKTURA I GRAĐEVINARSTVO

Postby Old school » 31 Aug 2022, 16:36

Produzenisamlekom wrote:Ja sam stavio 25 gramski stiropor ili kako ga zovu tvrdi stiropor. 2cm debljine... Hidroizolaciju nisam,to ću sada u kupatilu i toaletu i terasama .


Šta znam kuća je prizemna i nema podrum. Možda je ipak bolje staviti hidroizolaciju u sve prostorije jer ih nema puno a i kvadratura nije velika?

Što se tiče krova i drvene građe ona je čini mi se najviše poskupela. Imam ludu sreću da je kuća završena u gruboj sivoj fazi i pod krovom je.
Treba da uradim struju (to ću ja da uradim), malterisanje zidova i plafona, košuljicu, spoljnu izolaciju i fasadu. Posle toga završne unutrašnje radove.
Moram da prebacim strujni priključak sa stare kuće na novu, bukvalno na 10m razdaljine.
Čitam na raznim forumima svašta. Neki kažu da će mi barabe iz EDB naplatiti kao da je nov priključak. U pitanju je EDB Vojvodine, zna li neko nešto o tome?
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7285
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: ARHITEKTURA I GRAĐEVINARSTVO

Postby Produzenisamlekom » 04 Sep 2022, 21:17

Parket,Višeslojni parket ili laminat? Neko iskustva. Prvi put se postavlja....
Andrea Trinkijeri
"Evropa ne može da kaže ne klubu koji ima dva miliona navijača. Ali i oni moraju da odluče šta žele da budu"
User avatar
Produzenisamlekom
 
Posts: 12153
Joined: 07 Jun 2020, 19:03

Re: ARHITEKTURA I GRAĐEVINARSTVO

Postby bhc_comp » 05 Sep 2022, 09:38

Ne znam mnogo o višeslojnom parketu, ali što se tiče poređenja parket vs laminat, sve zavisi od toga šta ti treba. Parket je dosta skuplji, ugradnja je još skuplja, mora da se održava i pazi. Laminat je jeftin (mada imaš i skup lamitan), možeš sam da namestiš, ima ga na svakom ćošku u milion dezena, lako se održava, premešta, menja itd...

Po meni, ako postavljaš u kući, stanu ili negde gde planiraš da živiš i naravno, imaš mogućnost, parket je bolje rešenje. Prirodan je i "na dodir" mnogo lepši materijal, ujedno je i odličan izolator. Laminat bukvalno nikakav izolator nije i ukoliko je kuća u pitanju, morao bi da stavljaš stirodur ispod laminata da koliko toliko dobiješ toplije podove.

E sad, možda je višeslojni laminat najbolja varijanta, ali to bi već neko drugi morao da ti kaže...
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15651
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: ARHITEKTURA I GRAĐEVINARSTVO

Postby Produzenisamlekom » 06 Sep 2022, 07:00

Ne plašim se ja izolacije,jer ispod sprata imam prizemlje gde je garaža,podrum ,ostava i td koje će se takodje grejati a i još mi je podignuto dvorište,pa je to prizemlje ,,pod zemljom,, 1m. A i svuda je ispod ibercuga stavljam 2cm tvrdi stiropor.
Više me brine laminat zbog nekog roka trajanja,pa sam hteo da čujem od ko ga je postavio npr pre 10 godina,da li je imao nekih problema do sada i td.
Jer imam površinu od nekih 100kvadrata,pa mi nije mala razlika u cenu ,parket je negde sa postavljanjem 45-50e,a laminat je nekih 15-20e
Andrea Trinkijeri
"Evropa ne može da kaže ne klubu koji ima dva miliona navijača. Ali i oni moraju da odluče šta žele da budu"
User avatar
Produzenisamlekom
 
Posts: 12153
Joined: 07 Jun 2020, 19:03

Re: ARHITEKTURA I GRAĐEVINARSTVO

Postby Old school » 06 Sep 2022, 12:25

Produzenisamlekom wrote:Ne plašim se ja izolacije,jer ispod sprata imam prizemlje gde je garaža,podrum ,ostava i td koje će se takodje grejati a i još mi je podignuto dvorište,pa je to prizemlje ,,pod zemljom,, 1m. A i svuda je ispod ibercuga stavljam 2cm tvrdi stiropor.
Više me brine laminat zbog nekog roka trajanja,pa sam hteo da čujem od ko ga je postavio npr pre 10 godina,da li je imao nekih problema do sada i td.
Jer imam površinu od nekih 100kvadrata,pa mi nije mala razlika u cenu ,parket je negde sa postavljanjem 45-50e,a laminat je nekih 15-20e


Šta znam, imaš vrhunske laminate debljine 12mm oko 20E ili Premium debljine 14mm od 30E.
Ne može da ne bude trajno a sam debljine od 1,5cm je solidna dodatna izolacija.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7285
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: ARHITEKTURA I GRAĐEVINARSTVO

Postby Old school » 07 Oct 2022, 12:45

Treba mi hitno jedna informacija ako je neko ima.
Od nedelje stavljamo izolaciju i fasadu na ćaletu kuću (prvi sprat).
Radimo klasičnu Demit fasadu sa stirpoporm 10mm.
Majstor sa kojim smo se u načelu dogovorili počinje da mi bude sumnjiv jer mi danima vrda za cenu ruku (bez materijala) po metru kvadratnom. Površina koja se radi je oko 100m2, nije nešto fizički zahtevno jer je prizemlje.
Dakle ima li neko noviju informaciju koliko majstor fasader traži za ruke za Demit fasadu po kvadratnom metru na nekih okvirno 100-120m2 bez materijala.
Kuća se ne radi u Beogradu ali svaka informacija mi znači jer će mi navodno reći cenu od ponedeljka a ja blage veze nemam da li hoće da me izvaćari.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7285
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: ARHITEKTURA I GRAĐEVINARSTVO

Postby Sezione » 07 Oct 2022, 13:00

7 ili 8e samo ruke
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13777
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: ARHITEKTURA I GRAĐEVINARSTVO

Postby Old school » 07 Oct 2022, 13:10

Sezione wrote:7 ili 8e samo ruke

:okk:
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7285
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: ARHITEKTURA I GRAĐEVINARSTVO

Postby Produzenisamlekom » 08 Oct 2022, 07:28

Znam da od proleća cena je išla na 9-10e.
Meni su npr samo za završni sloj( akril) rekli 3e sa njihovom skelom.
Andrea Trinkijeri
"Evropa ne može da kaže ne klubu koji ima dva miliona navijača. Ali i oni moraju da odluče šta žele da budu"
User avatar
Produzenisamlekom
 
Posts: 12153
Joined: 07 Jun 2020, 19:03

Re: ARHITEKTURA I GRAĐEVINARSTVO

Postby Mikisha » 05 Nov 2022, 18:37

Jel zna neko nesto vise o gradjevinskim blokovima od konoplje?
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6370
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: ARHITEKTURA I GRAĐEVINARSTVO

Postby Old school » 20 Jan 2024, 13:07

Ima li nekog na forumu ko je baš dobro informisan oko prebacivanja strujnih priključak sa jednog na drugi objekat (kuću), cene prebacivanja, cena po tarifama i opterećenju. Možda neko ko radi u EPSu ili je nedavno imao taj problem pa je upoznat sa temom?
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7285
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Previous

Return to Lifestyle

Who is online

Users browsing this forum: Grobar89 and 11 guests