Board index Život van sporta Sve i svašta

MASKOTE

MASKOTE

Postby ExEr » 06 May 2021, 22:42

Nisam znao gde da spicim ove moje misli , pa rekoh da otvorim topik
Apropo maskota koje su obelezile sportske dogadjaje.

Pocecu od maskota sa fudbalskih SP , a po meni dve nenadjebive, mozda i zbog toga sto me vezu za detinjstvo, ali mislim da su stvarno obelezile istinski i pojacale marketing fudbala i SP koje se u tom momentu odigravalo

No 1 NARANJITO, SP Espana 1982

Pomorandza

Image

No 2 Pique, SP Mexico 1986

Papricica


Image

Za mene , za ove dve, ne postoji konkurencija

Sto se tice jos maskota za Olimpijske igre, verujem da nije pristrasno, za mene ubedljivo ispred svih

No 1 Vucko , ZOI Sarajevo 1984

Image

Image

Cak je i po nekom rankingu, mada ne razumem njegovu prijatnost od samo 8/10, veoma visoko kotiran na osmom mestu, i ne mnogo iza vodecih. Cak bi rekao da je i za originalnost mogla veca ocena od 7/10

https://www.theringer.com/2018/2/9/1699 ... yeongchang

Ispred Vucka onaj jazavicar sareni idi begaj, neki albino tigar korejanski djene djene, Cobi iz barselone haha pa on je plagijat deteta od dve godine Vucka, izzi atlanta sta znam neki mapet sou lik bezveze, iz Pekinga oni kineski teletabisi :wacko: , ajd oni iz Solt Lejka sa drugog mesta i da konkurisu nekako, al Vankuver na Br1 je jebi ga bas, neka mesavina hentai izmisljotina.

Tako da svi pobrojani ispred njega i nisu bas u nekoj prednosti, no zavisi i od sastavljaca

Najdraza uspomena i suvenir Vucko pistaljka dvojnica, nenadmasiv zvuk :biggrin:
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7228
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: MASKOTE

Postby grobar_Zvornik » 07 May 2021, 09:17

Пике је уствари модернизован Хуанито из 1970...

Image

Како год, пуно више смисла су ми имале маскоте до 1994. када су СП у питању. Све послије је некаква потреба за модернистичком симболиком...

А вјероватно најгора свих времена је ова...

Image
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31164
Joined: 26 Oct 2013, 23:24


Return to Sve i svašta

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests