Board index Život van sporta Sve i svašta

Investicije

Investicije

Postby Optimus » 09 Jan 2021, 16:55

Da li ulazete u kripto valute i/ili neke od akcija na Americkoj berzi?
Znate li neke dobre tekstove/videe gde je objasnjeno kako napraviti nalog i trgovati?
User avatar
Optimus
 
Posts: 1579
Joined: 30 May 2011, 21:21

Re: Investicije

Postby enbidzi » 09 Jan 2021, 16:56

Ja dok nisam batalio pre 2 god, pratio sam kod ovog lika na kanalu sve :biggrin:
https://www.youtube.com/user/rembracoherbal
User avatar
enbidzi
 
Posts: 6278
Joined: 25 Oct 2012, 14:32

Re: Investicije

Postby Optimus » 24 Jan 2021, 00:03

Da li neko ima iskustva sa kupovinom investicionog zlata od prodavaca u Srbiji?
User avatar
Optimus
 
Posts: 1579
Joined: 30 May 2011, 21:21

Re: Investicije

Postby Optimus » 09 Mar 2021, 21:29

Koga interesuju kripto valute, sve o tome su ovi momci lepo objasnili za nas laike:


Usput da pitam, da li neko zna kako mogu da se kupuju akcije (ne ETF ili opcije) na stranim trzistima. Da li mora preko nasih brokera? Vidim da ima Robingood i Webull aplikacije ali ne mozemo da ih koristimo iz Srbije.
Last edited by grobar_Zvornik on 09 Mar 2021, 21:34, edited 1 time in total.
Reason: јутјуб.
User avatar
Optimus
 
Posts: 1579
Joined: 30 May 2011, 21:21

Re: Investicije

Postby SaleNS021 » 13 Dec 2021, 16:22

Imam nesto u valutama, odnosno uzdam se u jednu valutu jer mi je vecina novca u njoj.

Zakasnili smo u odnosu na one pre 10 godina ali nismo zakasnili u poredjenju sa onima koji ce za 10 godina krenuti da shvataju i ulazu.

Na dugorocnom planu imaju potencijal definitivno.
SaleNS021
 
Posts: 454
Joined: 31 Aug 2020, 02:26
Location: Vojvodina

Re: Investicije

Postby ExEr » 07 Jan 2022, 21:58

Ajd za mene laika, vi kanda malko napredniji. Jel postoji opcija, da pare sa pay palla prebacim na neki sajt za trgovinu/kupovinu bc, i da isti bc hardverski navucem u novcanik, a da celokupna transakcija izlazi sa manje od 7% gubitka pocetnog kapitala. Tj da je provizija same kuce
preko koje ide trgovina valutama manja od zadate vrednosti? Ili da bc mogu da kupim od cifre od 1000 evra za vise od 930 evra, bez obzira na trenutnu vrednost bc u datom momentu.
Unapred zahvalan na bilo kakvom odgovoru
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7228
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Investicije

Postby SaleNS021 » 08 Jan 2022, 22:30

Imas sajtove, discord i telegram grupe gde se dogovara trgovina. Kupi od nekog USDT i sa njim dalje kupi BTC ili nesto drugo.
Isti proces i kod prodaje.
Alternativa ti je da uplatis sa deviznog racuna na neku od menjacnica ( poput Binance ili Kraken ) sa 2% provizijom i dalje kupuj BTC ili neki drugi coin/token.
SaleNS021
 
Posts: 454
Joined: 31 Aug 2020, 02:26
Location: Vojvodina

Re: Investicije

Postby fabricio » 06 Feb 2022, 21:51

Valjda neko luta po ovim temama.

Da dodjete do neke svote od 30 do 50 hiljada eura i zapoceli biste neki biznis, sta bi to bilo?

Nista opsirno (mada nije zgoreg), zanimaju me ideje i u sta biste ulozili taj novac?

Da li su zivotinje, vocke, rakija, turizam... Sta god, valjda ce biti predloga.

Cale predlaze kupovinu autobusa i otvaranje turistickih voznji po "najjeftinijim cenama" :biggrin:

Cale je invalid stoprocentni, ima nenormalne pogodnosti i pomoc za otvaranje firme recimo. Tako se i ustalila ideja oko autobusa, kao i mogucnost sklapanja raznih ugovora sa savezima slepih.

Ali ja nisam za to, zato bih voleo da cujem jos neke ideje.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Investicije

Postby enbidzi » 06 Feb 2022, 22:01

Bilo sta na šta žene mogu da troše lovu :D
User avatar
enbidzi
 
Posts: 6278
Joined: 25 Oct 2012, 14:32

Re: Investicije

Postby bwa » 07 Feb 2022, 09:54

fabricio wrote:Valjda neko luta po ovim temama.

Da dodjete do neke svote od 30 do 50 hiljada eura i zapoceli biste neki biznis, sta bi to bilo?

Nista opsirno (mada nije zgoreg), zanimaju me ideje i u sta biste ulozili taj novac?

Da li su zivotinje, vocke, rakija, turizam... Sta god, valjda ce biti predloga.

Cale predlaze kupovinu autobusa i otvaranje turistickih voznji po "najjeftinijim cenama" :biggrin:

Cale je invalid stoprocentni, ima nenormalne pogodnosti i pomoc za otvaranje firme recimo. Tako se i ustalila ideja oko autobusa, kao i mogucnost sklapanja raznih ugovora sa savezima slepih.

Ali ja nisam za to, zato bih voleo da cujem jos neke ideje.

Sta bi sa onim orasima? A ja bih rado ulozio u 3D stampu, onako teorijski :biggrin:
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11343
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: Investicije

Postby bbq » 07 Feb 2022, 11:01

Ako sam dobro pohvatao na kasini, radi se o Kursumliji.

Posto je to poprilicno malo trziste, sa malom kupovnom moci stanovnistva, ja ne bih ulagao ni u kakav posao koji je lokalnog karaktera (perionice, kafici, bilo kakve usluge).

Radna snaga je dosta jeftinija (ako je ima), ulozio bih u neku radionicu (metal, drvo i sl.) i poceo proizvodnju necega tipa sanke, susila za ves, stolice, stolovi, saksije, kosnice... i to prodavao BG, NS (Kupujemprodajem ili nadjes neke manje prodavnice). Umesto busa uzmi kombi i razvozi to.

Nije ti potrebno neko vece ulaganje. Ako krene moze lako da se skalira. Ako ne krene, proizvodi ti nece propasti, alat takodje...
User avatar
bbq
 
Posts: 923
Joined: 09 May 2011, 11:40

Re: Investicije

Postby Buzz » 07 Feb 2022, 11:38

Jedan lik iz moje okoline ulozio 50k evra u izradu "krstica" za lepljenje plocica, svi bili u fazonu da je lud, da nema od toga nista, 5 godina kasnije obavlja proizvodnju u 3 smene i ima 6 radnika. Uglavnom oni koji mnogo razmisljaju u sta uloziti novac i nemaju neku ideju sami da krenu, nego se raspituju okolo, osudjeni su na propast :biggrin:
User avatar
Buzz
 
Posts: 9427
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Investicije

Postby fabricio » 07 Feb 2022, 17:57

Orasi su posejani u oktobar, mozda kraj septembra, ne secam se. Videcemo sta ce biti od njih za 10 godina :biggrin: Nisam sadio nista drugo, tipa lesnike i to, samo orah na kraju. 150.

Buzz,
Pare su slucajno naisle, nisam planirao nikakav biznis, tako da svaka ideja i preporuka je tu da se sagleda. A videcemo, ne zurim. Nov sam u tome.

Mada pricam danas sa stricem, on je uzeo sleper i cera drva. Videcemo mozda neki ortakluk, pa uzmem i ja sleper... Ne znam, voleo bih pre jeseni da realizujem nesto. Ali polako... Sagledava se sve.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby fabricio » 07 Feb 2022, 18:04

balkanski spijun wrote:Moj ti je savet sta god da izabetes da to bude poridicni biznis.

Nikako radnici,manjak je kvalitetne radne snage I troskovi su ogromni.

Ako mislis da izigravas "gazdu" sta god da izaberes neceh dugo izdrzati.

Da se oslonis na svoj rad,znaje uz neke od clanova porodice.

Drugo pri izboru biznisa gledaj za koje vreme se ulozeno vraca,konkurencija,zastupljenost na trzistu,trziste,plasman,da li omogucava sirenje biznisa.

Napravis biznis plan sa svim pozitivnim I negativnim okolnostima koje mogu uticati na ostvarivanje.

Ranije si pisao I pitao za zemlju sta da posadis.Iskoristi tu zemlju I taj pocetni kapital.
Sta,to ti moras doneti odluku.

Neko ti je pomenuo pcele.Odlican predlog uz zemlju,ali trazi ogroman rad a jos vece znanje Tu neces pogresiti.


Deo zemlje koji mi je stric dao je zatrpan sada orasima. Nemam vise nista prostora. Sta ce tu biti, videcemo za 10ak godina.

Ovo oko pcela sam sinoc citao malo, videcu ovih dana kako i sta to izgleda u praksi, oticicu do obliznjeg pcelara na veliko, prijatelj.
Da vidimo oko pocetka kako i sta bi to izgledalo. I kakva pomoc bi mi trebala u pocetku kao neko ko ne zna nista o tome.

Hvala svima na predlozima u svakom slucaju, ima zanimljivih predloga svakako.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Veljkona22 » 07 Feb 2022, 19:06

Je l' si razmišljao o kriptovalutama kao biznis?
Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 7061
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

Next

Return to Sve i svašta

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests