Board index Život van sporta Sve i svašta

Investicije

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Radlirez88 » 07 Feb 2022, 19:07

Veljkona22 wrote:Je l' si razmišljao o kriptovalutama kao biznis?

Sta konkretno?
User avatar
Radlirez88
 
Posts: 2409
Joined: 31 May 2020, 19:15

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby NEDJA » 07 Feb 2022, 19:11

Fabri, sa orasima ti je upala kasika u med, samo se strpi. Ako ces pcelarstvom da se bavis uspesno moras mnogo vremena da izdvojis za to, potpuna posvecenost i sve po pesu. Da imas jos zemlje preporucio bih ti borovnice. Takodje, zanimljivo je i profitabilno plastenik za cvece
Od prvog casa zivota svog
od trena kada sam ugled'o dan
u glavi se mojoj misao radja
da zivim za Partizan

Na kraju sveta da igra Partizan
on nece nikada ostati sam
i svako ce od nas ponosno reci
za njega zivot cu da dam
racunajte na nas
User avatar
NEDJA
 
Posts: 6067
Joined: 15 Dec 2013, 16:41

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Produzenisamlekom » 07 Feb 2022, 19:24

NEDJA wrote:Fabri, sa orasima ti je upala kasika u med, samo se strpi. Ako ces pcelarstvom da se bavis uspesno moras mnogo vremena da izdvojis za to, potpuna posvecenost i sve po pesu. Da imas jos zemlje preporucio bih ti borovnice. Takodje, zanimljivo je i profitabilno plastenik za cvece

Da se nadovezem na ovo za borovnice.
Aronija,nema je mnogo,a tražena je.... Nema nekog velikog posla ,a cena joj je dobra
Andrea Trinkijeri
"Evropa ne može da kaže ne klubu koji ima dva miliona navijača. Ali i oni moraju da odluče šta žele da budu"
User avatar
Produzenisamlekom
 
Posts: 12134
Joined: 07 Jun 2020, 19:03

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby fabricio » 07 Feb 2022, 19:26

Ma rad nije problem. Volju imam da radim bilo sta, samo da se otkacim od Kursumlijskih firmi gde sam radio. To je sekta obicna, od Planinke do svega ostalog. Nikad do 40 hiljada nisam dobacio platu, a radio sam po 14.5 sati dnevno. Da idem dalje, do Nisa ili BGa mi se ne isplati, dok platim stan dok sta, isti djavo. Pokusao jednom i bas se pokajao.

Planirao sam do Nemacke da idem ove godine par meseci. Drugar cisti lisce oko hotela za 3000 evra sa smestajem i hranom. Sutra bih otisao 3 meseca. Pokusavamo da se ubacim period Mart, april i maj. Videcemo...

Elem, Vazno je da ja sa ovim parama mogu to da pokrenem. Za posao cemo lako, tu uopste ne vidim problem niti ga ocekujem. Zelim samo cistu glavu, i rad natenane... a ne 5 sefova, 3 upravnika i dva zamenika nad glavom ceo dan koji samo seru.

Oko kripto valuta apsolutno nemam znanja. Pokusao sam malo da naucim o tome i pogubio se odmah. Ne znam kako funkcionkse i koliko se ceka na zaradu. Jel to ono fazon za par godina ili...

Sto se zemlje tice, mogao bih do jos jednog parceta zemlje, ali sam bas skeptican oko kvaliteta iste. Orah bi iz kamena niko, a sve drugo za uzgoj mi je rizicno tamo gde je ta zemlja.

Svakako, sta god da zapocnem, kakav takav priliv novca moram da stvaram sto pre jer zivim od ustedjevine trenutno :biggrin:
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby rabesandratana » 07 Feb 2022, 19:33

NEDJA wrote:Fabri, sa orasima ti je upala kasika u med, samo se strpi. Ako ces pcelarstvom da se bavis uspesno moras mnogo vremena da izdvojis za to, potpuna posvecenost i sve po pesu. Da imas jos zemlje preporucio bih ti borovnice. Takodje, zanimljivo je i profitabilno plastenik za cvece


Za Borovnice ti je za pocetak dovoljno i jedan hektar, ali pocetna ulaganja su ogromna, jos jedna stvar, od svih vocaka trazi ubedljivo najvecu negu, bukvalno moras da joj titras jajca, vrlo teska za proizvodnju, zato joj je i cena po kilogramu visoka.
Zbog neodgovarajuceg kvaliteta zemljista borovnica se kod nas uglavno gaji u saksijama.
Last edited by rabesandratana on 07 Feb 2022, 19:35, edited 1 time in total.
Vucicu pederu ne damo ti titulu !

Dacha
Deda
NBG
Cuburac i cerka
Dexi
Angus Young
Don i kum
Jedno ime
Chinaski
User avatar
rabesandratana
 
Posts: 10847
Joined: 27 Nov 2011, 15:43

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby fabricio » 07 Feb 2022, 20:05

Sve je tu, s tim da ne planiram nista duze, niti da se uvaljujem tamo... ta 3 meseca bih otisao zbog lepe pare i to je to. Svakako bih sve ustedeo i doneo u Srbiju. Ne bi bio prvi put :biggrin:

Na duze ne planiram nista, nikako, zato sto od leta bih zapoceo nesto ovde. Eto, mozda bas to pcelarstvo... Videcemo vec gde cu survati pare.

Nemam za kamion, a ne znam ni nemacki. Engleski perfekt jedino.

Slazem se Dare, nisam iz te sfere, i ne bih se upustao nikako.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby DeniBer » 07 Feb 2022, 20:45

fabricio wrote:Oko kripto valuta apsolutno nemam znanja. Pokusao sam malo da naucim o tome i pogubio se odmah. Ne znam kako funkcionkse i koliko se ceka na zaradu. Jel to ono fazon za par godina ili...


Zaboravi kripto u startu. Ni ne pomišljaj (osim ako nisi hazarder "il' si bos il' si hadžija").

E ovo ti je savet kad imaš znanja :okk:

Ako ćeš da se igraš na berzi piši na PP, mogu da ti dam par ideja (u zavisnosti od toga da li gledaš nešto kratkoročno ili dugoročno). Ako nisi u fazonu da rizikuješ sa tim parama - zaobiđi komplet priču.
User avatar
DeniBer
 
Posts: 1741
Joined: 18 Nov 2018, 15:02

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby kizami88 » 07 Feb 2022, 20:48

Ajde kada vec dajete predloge coveku za sadjenje, da predlozim i ja.
Ja sam imao ideju pre par godina da podignem zasad domaceg sipurka, ali sam krenuo da radim trenutni posao i ne bih imao vremena da se posvetim.

Dakle pocetna ulaganja nisu velika. Sadnica mislim da ne prelazi 100-120 din, a vrlo moguce da je i manje. Pre 4,5 godina je bila 60.
Kupuje se vrste sipurka, nikada se ne sadi samo jedna. Na travu i korov obracas paznju samo dok sipurak ne krene da raste, a kasnije kako je i sam korovska biljka sve oko njega umire, tj neces morati da se bojis za travu i korove.

Izuzetno trpi susu posto zna da nikne i iz kamena sto kazu, tako da i nema previse lomatanja oko odrzavanja.

E sada. Prodaja roda i nije toliko isplativa, ali jeste jedna druga stvar. Produkti koji od nje nastaju. A to su, verovatno su neki i vidjali, kase za sokove i dzemove.
Tu ide kilogram sipurka za kilogram kase, mada ima nekih koji malo dodaju vode itd.
Zato ce ti naravno trebati masina koja to radi, one su se kretale oko 2k eura.

Ono sto je jos dobra stvar je da ne moras da budes ceo dan i da beres u zasadu, vec se kod sipurka sece ta grana koja je rodila, do sledece godine krene nova rodna grana, tovaris na npr traktor i vozis kuci, i onda lepo hladovina, picence i na tenane.

Inace cak i te grancis=ce koje ostaju mozes da iskoristis, posto znam da ih pecenjare uzimaju jer kazu da je rostilj spreman na grancicama sipurka odlican.
User avatar
kizami88
 
Posts: 4517
Joined: 28 May 2013, 10:39

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Mile95 » 07 Feb 2022, 21:03

kizami88 wrote:Ajde kada vec dajete predloge coveku za sadjenje, da predlozim i ja.
Ja sam imao ideju pre par godina da podignem zasad domaceg sipurka, ali sam krenuo da radim trenutni posao i ne bih imao vremena da se posvetim.

Dakle pocetna ulaganja nisu velika. Sadnica mislim da ne prelazi 100-120 din, a vrlo moguce da je i manje. Pre 4,5 godina je bila 60.
Kupuje se vrste sipurka, nikada se ne sadi samo jedna. Na travu i korov obracas paznju samo dok sipurak ne krene da raste, a kasnije kako je i sam korovska biljka sve oko njega umire, tj neces morati da se bojis za travu i korove.

Izuzetno trpi susu posto zna da nikne i iz kamena sto kazu, tako da i nema previse lomatanja oko odrzavanja.

E sada. Prodaja roda i nije toliko isplativa, ali jeste jedna druga stvar. Produkti koji od nje nastaju. A to su, verovatno su neki i vidjali, kase za sokove i dzemove.
Tu ide kilogram sipurka za kilogram kase, mada ima nekih koji malo dodaju vode itd.
Zato ce ti naravno trebati masina koja to radi, one su se kretale oko 2k eura.

Ono sto je jos dobra stvar je da ne moras da budes ceo dan i da beres u zasadu, vec se kod sipurka sece ta grana koja je rodila, do sledece godine krene nova rodna grana, tovaris na npr traktor i vozis kuci, i onda lepo hladovina, picence i na tenane.

Inace cak i te grancis=ce koje ostaju mozes da iskoristis, posto znam da ih pecenjare uzimaju jer kazu da je rostilj spreman na grancicama sipurka odlican.
Dobar predlog, + dobre subvencije od drzave.. Ja bi mu predlozio jos jednu ideju, moze da krene sa 10hiljade, Kladionica..dao bog ima ih koliko hoces, poveze se sa neku koja nema u njegovom gradu, narod voli NOVO dosadila mu rutina...sigurno da tu ne moze da bude na gubitku, ako mu se ne svidi zatvori za par meseci boli ga uvo..
Mile95
 
Posts: 2648
Joined: 30 Jun 2020, 17:08

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Veljkona22 » 07 Feb 2022, 21:40

Da se nadovežem za borovnice. Najbolji drug ima 1.5 ha pod zasadom. Borovnice su samo za slatko i džema od borovnica. Sok se ne moze praviti. Sad, imaju pogodnost jer to rade na svom imanju(vrv su dokupili koju parcelu) u selu koje je na dobroj nadmorskoj visini i zato im vrlo često uspevaju. Izvoze za Rusiju i imaju dobru kintu od toga. I da napomenem. To im je sekundarni izvor prihoda, ali su dosta uložili.
Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 7319
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby doubledjoka » 07 Feb 2022, 23:01

sto setice vocarstva mnogo dobra prica je aronija... prelamao sam i prelomio sam u korist kajsije i pogresio sam :D

kajsija je fenomenalna ali je najgora sto se tice cvetanja jer dolazi rano i jako je tesko izbeci prolecne mrazove i snegove.. ja evo treca godina kako nisam imao kilogram.. a imam 100 stabala starosti 10 godina.. ali zato kad rodi imas dosta mogucnosti, od domaceg soka, pekmeza, rakije, susene kajsije.. i mogu lepe pare da se uzmu..
iako se time bavim mislim da je n#1 grozdje! i definitivno je to moja sledeca kultura
doubledjoka
 
Posts: 2218
Joined: 30 Jul 2015, 11:35

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby ExEr » 07 Feb 2022, 23:52

Mile95 wrote:[Ja bi mu predlozio jos jednu ideju, moze da krene sa 10hiljade, Kladionica..dao bog ima ih koliko hoces, poveze se sa neku koja nema u njegovom gradu, narod voli NOVO dosadila mu rutina...sigurno da tu ne moze da bude na gubitku, ako mu se ne svidi zatvori za par meseci boli ga uvo..

Brat... proslo vreme lokalce cumez, kompjuter, dva televizora i 4 bastenske garniture :biggrin:
10k u pojedinim lokalima ventilaciju ne moze da plati.
Mesecni troskovi jednog lokala su 3-4k, radnici, programi, rezije. Jos ako ima aparate...idi begaj
Stavka aparata je da su oko desetke komad, ako hoce konkurentan da bude.
Opremanje lokala, idi begaj...moro bi sve pare da spuca.
Znas kako sad balkan bet oprema lokale? Metoda 300-500-800...vidi se lokal i odredi se budzet...u hiljadama evara
Naravno tu idu najnoviji aparati, ruleti, itd itd

Kladzu dizbegava...sve i da prodje sa tom desetkom, dovoljna je jedna penzionercina sa tiketom od 20 dinara da ga udari 2 miliona pa da se pusi., Dakle depozit bar 30-50 k evra za ne daj Boze
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7234
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby Instinkt » 08 Feb 2022, 00:01

Sprdajte se vi, za lajv igranje Moorhuhna primao 2k jura. Što se mene tiče, nije loša kinta, plus život u hotelu od 5* free, i nema gde da troši lovu u pustinji. Izi mani
User avatar
Instinkt
 
Posts: 493
Joined: 13 Aug 2021, 18:43

Re: Investicije

Postby bwa » 08 Feb 2022, 09:52

Ako imas dozvolu da vozis sleper, samo sibaj...
NE DAJTE SE PASJIM SINOVIMA!
Kome zakon leži u topuzu tragovi mu smrde nečovještvom
Doci ce dan, kada ces saam, krenuti putem beznadja, zeleci da, kao nikad do sad pobedis SAAAAAAAAM
User avatar
bwa
 
Posts: 11357
Joined: 15 Mar 2011, 08:11
Location: Niksic

Re: "GROBLJANSKA KASINA"

Postby PERA » 08 Feb 2022, 11:50

Dobra priča je i parking za kamione, ne znam koliko 7h ima tu okolo i da li ima parking, ali nije loša priča uopšte
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8789
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

PreviousNext

Return to Sve i svašta

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests