Board index Život van sporta Sve i svašta

Kupovina polovnog vozila

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby SaleNS021 » 04 Jun 2023, 00:14

Konkretno par zapazanja kod Superb 2018.
- Lak, farba, katastrofa... ma pipnes ga prstom i vec rizikujes da mu skines farbu.
- Multimedija je izuzetno spora. Konekcija preko blututa bugovita. Kabl neophodan da bi povezao sa androidom. Ne postoji opcija wireless konekcije.
- Neudoban mi je, tvrd, ne kao bmw ali ipak je tvrd. Fabricki dolazi sa 18".
- Los kvalitet svih "hromiranih" detalja unutar vozila.
- Ventilacija koznih sedista dolazi iskljucivo u najvisem, L&K paketu opreme.
- Kondenzacija u farovima
itd.

Taj DSG u tom Superbu ima 7 brzina ali izmedju prve i trece, druga je visak. Ne znam kako bih objasnio osim da je to jedna troma kanturina od 25k€.

Dok vozim tu kanturinu, niko nece da mi blica ako je ispred radar. Jebes mi sve, nije preuvelicavanje ili izmisljanje, niko nece da blicne.
Kad vozim bmw-a, em se sklanjaju, em blicaju.
SaleNS021
 
Posts: 454
Joined: 31 Aug 2020, 02:26
Location: Vojvodina

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Sezione » 04 Jun 2023, 00:45

Novije skode su za izbegavanje
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13821
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby SaleNS021 » 04 Jun 2023, 00:59

Da, pogotovo se zale na modele proizvedene za vreme i posle korone. Ta 2018. je kazu poslednja koja valja ali po meni, daleko je to od neceg sto vredi tolike pare.
SaleNS021
 
Posts: 454
Joined: 31 Aug 2020, 02:26
Location: Vojvodina

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Mikisha » 04 Jun 2023, 01:29

Ma ja sam ovo gledao u nekoj kompenzaciji, zaista sam se odavno oladio od VW grupacije osim Audija, mada ni on mi vise nije favorit kao nekada.

Sale, jel to vazi i za Pasate ili konkretno samo za Superb?
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6379
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby SaleNS021 » 04 Jun 2023, 01:57

Konkretno sam cuo od nekoliko novosadskih taksista koji su ih kupili uz one subvencije koje je drzavala davala.

A kod 2018. ti je interesantno i to da li je u prvoj ili drugoj polovini godine proizvedena. Prva polovina ima aut. menjac kome se ulje menja na 60k km, druga polovina ima menjac kome se ulje menja na 120k.
SaleNS021
 
Posts: 454
Joined: 31 Aug 2020, 02:26
Location: Vojvodina

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Buzz » 04 Jun 2023, 11:50

Kad ste vec kod nemacke "ful" opreme, nemaju ni rikverc kameru, i sto kaze Mikisa sediste na rucku. Recimo moj kolega na Nisan Kaskaiju ima kameru na autu iz 2008 god, Nemcima enterijer do korone izgledao jako siromasno (ne racunam premium modele BMW, Mercedes i Audi).
User avatar
Buzz
 
Posts: 9498
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Duh sa sekirom » 04 Jun 2023, 13:52

Ima li neko iskustva sa BMW 2 2017 (kraća verzija) automatik ili generalno sa BMW automaticima?
Došlo vreme da se menja auto pa mi ovo iskrslo relativno povoljno mada do pre toga ga nisam nigde ni video uzivo..Meni lično izgleda top..
Volim takve karoserije tipa Mercedes B klasa, Golf plus..
Druga opcija mi je neki manji SUV : BMW X1,Audi Q3, Seat Arona, Honda HRV eventualno i nešto malo veći Tiguan,RAW,
U svakom slucaju planiram automatika da uzmem da uzmem
Kontakt da se držim prevedenih Mercedes,BMW,VW grupacija, Tojota Honda..

Uzeo bih i Suzuki Vitaru, Nisan Quaskai i Mazdu CX5 u ramatranje ali ne znam sta da mislim što se tiče automatika
User avatar
Duh sa sekirom
 
Posts: 3050
Joined: 19 Jun 2013, 18:28

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby SaleNS021 » 05 Jun 2023, 13:08

Mislim da u seriji 2 nema ZF-ovih menjaca koji se ugradjuju u vecinu BMW vozila. Mislim da je Aisin ali izgooglaj najbolje.

BMW poslednjih 10 godina muci muku sa dizelima zbog EGRa i hladnjaka EGR-a. Zapale se k'o od sale i izgori ti auto u roku od 2 minute.
Opet, ne znam nista za seriju 2 niti sam cuo da se dvojka zapapila ali recimo pre dva meseca, samo kod nas u roku u dve-tri nedelje se zapalilo nekoliko trojki, cetvorki i petica. Svi iz istog razloga.

Pre kupovine idi na bmw sajt, unesi broj sasije i proveri da li ima fabricki opoziv koji nije odradjen.

Ja sam na mom imao fabricki opoziv ali i kod fabrickog opoziva postoji nesto sto se zove "Goodwill" a to znaci da kod nas recimo nece da menjaju dok se ne desi curenje.

Sto se tice ostalih navedenih automatika, Skoda Superb i recimo BMW 4 ili 5, sa istom kubikazom i konjazom je nebo i zemlja. Jebo ja njihov DSG...

Opet nisam neki strucnjak niti fanatik koji moze da navede mehanicke prednosti i mane ali BMW automatika je uzivanje voziti.
SaleNS021
 
Posts: 454
Joined: 31 Aug 2020, 02:26
Location: Vojvodina

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby ExEr » 06 Jun 2023, 14:46

Superbovi i ja sam cuo, do 2017 mama
Sto se dodatne opreme tice, japanci majka
Toyota prius 2009 nema sta nema, cak i parkira sama
Zet imao davnih godina 97-8, hondu accord 1986, hidraulika, podizaci elektricni, retrovizor elektricni, ne secam se svega vozio je dva puta, prvi put hteo da pokupim ogradu na izlazu, naviko na keca bez servo volana :biggrin:

U pravu je Mikisha za jajarenje svaba i te fauve grupacije...drug uzo sluzbeni, koji ce da otkupi, t-roc, pre dve rri godine...i vozio se s njim prvi put i pokazuje mi onu opciju lane asist i razmak ...a genijalci nemaju tempomat u redovnoj ponudi, vec dodatna doplatna funkcija :krsti:
Jebote zivot imas elektroniku g6, a nemas obican potenciometar koji ce da zakove brzinu na 120...usta vas jebem seljacko germanska


Ps drugar testirao sa nekim drustvom taj lane asist i acc drzac razmaka...da vidi koliko vremenski drzi...jer je napravljen da odredjeno vreme drzi pod pretpostavkom da se vozac zadremao i tako nesto...kaze drzinsva minuta i posle...posle je tako sam nagazio na kocnicu da nema sanse da ostanes budan ako si zaspao :biggrin:


Sto se automatika tice...Toyota mama sa sa eCVT menjacima...nema dosadnih zujanja i klikanja na prebacivanje brzina ...cista erotika i perverzije
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Eddie Brock » 06 Jun 2023, 15:07

Francuzi isto trpaju tonu opreme
Opel je negde izmedju fauvea i azijata/francuza po trpanju opreme u auta
Taj cvt.. ko ga izmisli
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18487
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Dr. Thomas » 06 Jun 2023, 15:31

Узео нова лед кућишта за осветљење таблице и деловао ми исти улаз што и јесте на слици али врло мала разлика на крају испаде па не може да се уклопи. Да ли како могу решити проблем? Сечењем једног дела пластике, у осталом да ли код електричара може како директно да се споји?

Нова...
Image
Стара...
Image
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17406
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Inzaghi » 06 Jun 2023, 18:31

Nemci su precenjena prica danas. Mozda bio nekad. Sad ostali samo fanbojevi da vode nebitne ratove po netu.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17433
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby ExEr » 06 Jun 2023, 20:35

Eddie Brock wrote:Taj cvt.. ko ga izmisli

Leonardo da Vinči :biggrin:
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Eddie Brock » 06 Jun 2023, 20:49

ExEr wrote:
Eddie Brock wrote:Taj cvt.. ko ga izmisli

Leonardo da Vinči :biggrin:

A i taj gura tamo 'de ne treba..
Jel to onaj sto jos nije bio kod Palme :biggrin:
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18487
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Mikisha » 19 Jun 2023, 02:37

http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... 0-prva-reg

Kako vam deluje ovo?

Deluje dosta jeftinije u odnosu na svapsku konkurenciju, a poprilicno kvalitetnije.
I deluje da ima finu opremu.

Aj da kazemo da je tih 40ak hiljada vise godisnje na registraciju mana.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6379
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

PreviousNext

Return to Sve i svašta

Who is online

Users browsing this forum: Semrush [Bot] and 48 guests