Board index Život van sporta Sve i svašta

Kupovina polovnog vozila

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Mikisha » 30 Aug 2022, 22:18

Znam da je nesto neparno.

Stariji mi je mnogo mnogo mnogo veca šminka što bi rekla omladina.

U Zr imao neki plavi, sa spojlerom nazad, ali uklopljen do jaja, uopste nije bilo seljački.
Baš je zapadao za oči.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6370
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Old school » 17 Oct 2022, 09:34

Pošto nemamo direktnu temu,ili je nisam video, za ovakve problem hajde da se požalim možda je neko imao sličnu muku.
Već punih mesec dana vodim rat sa kočnicama na autu.
Počelo je tako što su mi potpuno blokirale kočnice pa sam morao da ga šlepujem do majstora.
Preventivno su zamenjene desne zadnje kočione čeljusti zbog zarđalosti koč. cilindra, a pošto to nije dalo rezultate jer su točkovi nastavili da blokiraju i napred i nazad skinut je glavni kočioni cilindar i navodno je utvrđeno da su gumice dotrajla i da ih treba zameniti.
To počinje moja muka jer za jebeni Hyundai i20 2010g. ne može nigde da nađeš set gumica za glavni kočioni pa čak ni zamenski set. Nigde. Nemaju ga čak ni katalošku informaciju dobavljači korejskih rez. delova.
Inače majstor koji se bavio i bavi kočnicama je moj šurak auto-mehaničar sa iskustvom tako da se trudio kao za sebe da reši problem. Nema koga nismo zvali i na kraju smo stupili u kontakt sa zrenjaninskom firmo Sigurnost-ST koja radi programe svih mogućih i nemogućih gumica za automobile. Ni oni nisu imali originalni kataloški zamenski set ali smo im posla originalne, a oni nama neke zamenske prema tim dimenzijama. Nisu hteli da nam kažu od kog automobila su uzeli zamenske.
Naravno ceo sistem je proveren, ulje kompletno zamenjeno, sve očićeno.
Problemi se ipak nastavljaju. Nema više blokade kočnica već propadanje pedale kočnice.
Vazduh je ispuštan barem 5 puta u roku od dve nedelje ali jok. Koči fino pa samo propadne pedala i to obično kada se prilazi koloni pa se lagano zaustavlja auto. Kada energično kočim štopuje kao lud.
Vazduh smo ispuštali i na ugašen i na uplajen auto, na sva četiri točka ali ne vredi.
Proveravano više puta ulje ne kapa nigde, ne curi, nema vidnog oštećenja na cevima i crevima.
Ček za ABS uredno odrađuje, nema paljenja nikakve inspecije, ne pokazuje nikakvu grešku.
Sinoć sam opet bio kod njega, ispuštali vazduh, proveravali dovode i creva, nivo ulja (ne troši) ali ne vredi u povratku od njega i jutros ka poslu ista priča. Dupe mi pomera.
Nosimo se mišlju da dimenzije novih gumica ne odgovraju za neku stotu ali nema ni tu logike jer bi negde procurilo ulje.
Ne pamtim da me je ovako nešto izmaltretiralo od kad vozim, a svašta mi se dešavalo na raznim kolima.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7288
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby ExEr » 17 Oct 2022, 19:09

Majku mu, sto ne probate da pitate ljude u ovlascenom servisu?
Ne moras tamo da popravljas, svrati pitaj gde da nabavis. Kako oni nabavljaju, mozda mogu da ti prodaju?
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7234
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Old school » 17 Oct 2022, 19:25

Jutros zvao servis Ehoms auto jedan od dva ovlašćena servisa za Hyundai vozila u Bgdu, ladno me otkačili za gumice kažu, idite eventualno kod Marčetića da provere glavni kočioni cilindar oni rade reparacije...
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7288
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Inzaghi » 17 Oct 2022, 19:30

Moj burazer ima problema sa i30. Problem delovi. Imao je neku zebanciju sa letvom volana (mozda ti znas neki cest problem kod njih, da li rece neka zvezdica u letvi ili sta vec) otisao u ovlasceni da se raspita rekli mu cela letva 200.000 din. Navatao majstora tamo pricao s njim uradio mu privatno za 50e.

Isto je imao problem sa retrovizorom zbog migavca. Ona led dioda mu otisla i nije mogao da nadje zamenu zbog tehnickog. Jedva nasao preko oglasa neki. Samo da prodje.

Isto je tako neko godiste.

Pitacu ga za kontakte za Hjundai pa ti saljem bar da se raspitas ako nista.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17326
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Old school » 17 Oct 2022, 20:27

Može :okk:
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7288
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby ExEr » 18 Oct 2022, 09:45

Ili mi ostavi br sasije, ili je lakse noca japanac 0184287300, pa da vide
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7234
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby ExEr » 20 Oct 2022, 16:01

Stara skolo jesil se snasao sta?
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7234
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Dr. Thomas » 21 Oct 2022, 09:15

Како би могао да прочепим прскалице од брисача нисам их дуго користио. Малопре сам погледао рупице су биле затворене, очистио али опет неће.
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17332
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bhc_comp » 21 Oct 2022, 10:14

Na mom Citroenu im nije bilo pomoći pa sam ih menjao, pošto su dizajnirane da raspršuju vodu pa je prskalica napravljena od više mikro kanalića. Ako su klasične, onda probaj kompresorom. Ako si koristio običnu vodu u nekom trenutku, onda i sredstvo protiv kamenca.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15651
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Mikisha » 21 Oct 2022, 10:20

Dr. Thomas wrote:Како би могао да прочепим прскалице од брисача нисам их дуго користио. Малопре сам погледао рупице су биле затворене, очистио али опет неће.



Sta god im budes radio, tipa guranje iglice ili tako nesto, sjebaces.
Evenutalno da probas da ih skines i potopis u sirce ili nesto tako, al verovatno mrka kapa.

Nove kupis.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6370
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Woodoo » 21 Oct 2022, 10:22

Sirće je majka za kamenac, bolje od bilo kakve hemije.
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3843
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Dr. Thomas » 21 Oct 2022, 10:31

Скинуо сам их и очистио, црева су исто чиста јер кад дунем излази течност доле на цреву где се сипа. Шта може бити онда моторић неки или пумпа нека? Брисачи раде нормално.
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17332
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby bhc_comp » 21 Oct 2022, 12:05

Da li se cuje pumpa iz kabije kad probas da prskas? Otkaci creva od obe prskalice i probaj da prskas. Morace neko da ti asistira, ali tako ces testirati da li ti je pumpa ispravna. Ako prska na oba creva, onda verovatno prskalice. Ako prska na jednom crevu a na drugom ne, onda moze biti da su creva ostecena pa pumpa ne moze da napravi dovoljan pritisak i da "dobaci" do prskalica.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15651
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kupovina polovnog vozila

Postby Dr. Thomas » 22 Oct 2022, 08:48

Тестираћу данас па ти јављам. :okk:
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17332
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

PreviousNext

Return to Sve i svašta

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests