Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Gedzeti

Re: Gedzeti

Postby MrGarrison » 20 Apr 2021, 19:06

Ron Swanson wrote:Jeziva u smislu loša ili odlična?

Odlicna, 24h na 80% , tako kazu, verovatno je to dosta slabije, ali nisam video nijedan da je jeftiniji, a da mu je baterija toliko jaka
Karelia slims wrote:
MrGarrison wrote:Nisam znao gde da okacim, pa cu ovde da pitam...
Jel se isplati ovo, i jel imao iko iskustva sa ovim cudom?
https://www.betakomerc.rs/proizvod/blue ... ntent=pp_1

Ovih 6 sati rada su realni ako je zvuk na oko 20% maksimalne vrednosti.

To i ja kapiram, mada za 3k ne verujem da nesto mnogo bolje moze da se dobije... Jedino sto me nervira kod tog boomcat-a je sto se mnogi zale na punjenje, koje ume da otkaze brzo, sto je realno bas problem
User avatar
MrGarrison
 
Posts: 594
Joined: 09 Jan 2020, 10:12

Re: Gedzeti

Postby MrGarrison » 03 May 2021, 00:54

Da samo javim - kupio sam Anker Soundcore 2, nasao sam ga kod nas za 6000 ( sto je puno u odnosu na ranije kad se preko aliexpressa mogao da nabavi za 30,35, al' jbg ).
Koristio sam ga sad par dana - nemam ama bas nikakvih zamerki, hvala na preporuci !
User avatar
MrGarrison
 
Posts: 594
Joined: 09 Jan 2020, 10:12

Re: Gedzeti

Postby baketa96 » 13 May 2021, 17:26

Kad se vec siri krug korisnika Anker-a, interesuje me da li je neko imao iskustva sa njihovim slusalicama?

Trazim neke slusalice sa ANC, za pristojne pare, i one su mi zapale za oko

https://www.amazon.se/Soundcore-Bluetoo ... 885&sr=8-1
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5569
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Gedzeti

Postby bhc_comp » 13 May 2021, 23:51

Ja imam ovaj Sony model: https://www.sony.rs/electronics/traka-z ... e/wh-ch510 i prezadovoljan sam. Baterija je brutalna i zvuk je odličan.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Gedzeti

Postby killchrome » 29 Jun 2021, 09:27

nije bas gedzet al ajd

je l ima neko iskustva sa ovim tipom rashladnog uredjaja?

http://www.kenogroup.com/artikal/keno/k ... 2609a/391/

treba mi za prostoriju 20ak m2
User avatar
killchrome
 
Posts: 3310
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Gedzeti

Postby bhc_comp » 29 Jun 2021, 09:35

Hlađenje pomoću leda i polimera

Mislim da ovaj sistem veze s mozgom nema iskreno. Koliko ovo uopšte košta? Bolje kupi pingvin klimu. Jesu bučne, nisu ni ekonomične ali će ti makar raskladiti tih 20-tak kvadrata. Ovaj sistem sa ledom (ako je to ono što mislim da jeste) je čisto gubljenje vremena.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Gedzeti

Postby killchrome » 29 Jun 2021, 09:48

oko 100e

ti pingvini su malo skuplji kolko sam mogao da vidim, slabo ispod 30k. doduse nisam mnogo trazio
User avatar
killchrome
 
Posts: 3310
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Gedzeti

Postby bhc_comp » 29 Jun 2021, 10:22

Da, nisu pingvin klime jeftine, ali s druge strane, mislim da je 100EU za taj sistem sa ledom čisto bacanje para. Daleko od toga da pingvin nema mane, ali makar provereno radi posao za te manje kvadrature.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Gedzeti

Postby Eddie Brock » 29 Jun 2021, 10:23

Bolje neku manju standardnu klimu, te sobne moraju negde da izbace vreo vazduh....
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18225
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Gedzeti

Postby bhc_comp » 29 Jun 2021, 11:08

Eddie Brock wrote:Bolje neku manju standardnu klimu, te sobne moraju negde da izbace vreo vazduh....

Možda čovek ne može da ugradi standardnu klimu ili mu treba za kratak vremenski period... Da može, ne bi ni verovatno ni pitao za alternativno rešenje. :)

Što se tiče vrelog vazduha, dobije se crevo koje je najidealnije izbaciti kroz otvor za dimnjak. One skuplje čak imaju dva creva, jedno da uvlači spoljni vazduh a drugo da izbacuje vreli vazduh. Inače, uz creva se obično dobije i plastična lajsna u koju se uglavi crevo pa se stavi na prozor i spusti, ali je za one američke klizne prozore, kod nas je praktično beskorisno.

Ja sam jednom prilikom morao da rashladim jednu malu prostoriju koju inače slabo koristim a bez otvora za dimnjak, pa sam skinuo krilo prozora i postavio tablu stiropora, napravio rupu prečnika kao što je crevo klime i završio posao. Izgledalo je ružno, ali jbg, i to je nešto kad ti treba kratkotrajno rešenje.

Postojale su ranije prenosne klime gde je kompresor bio izdvojen, tj. isto je split sistem kao klasične klime, ali spoljna jedinica izgleda kao kofer i prenosna je. E to je ekstra stvar. Znači, nema buke i nema neekonomičnih creva za vazduh itd... Ali nema takvih klima više, ne znam zašto se ne prave...


Inače, ovo je po meni ubedljivo najbolje rešenje, ali šteta što kod nas nisu ovakvi prozori:

https://www.midea.com/us/Air-Conditione ... MAW10V1QWT

Spoljna jedinica gde i treba da bude, znači nema buke, nema razmišljanja o vodi prilikom kondenzacije, funkcioniše u potpunosti kao i klasične klime, a prenosna je, plus podržava Google Assistant, što je meni lično uvek veliki plus kod svih novih uređaja koje kupujem.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Gedzeti

Postby killchrome » 29 Jun 2021, 12:31

bhc_comp wrote:Možda čovek ne može da ugradi standardnu klimu ili mu treba za kratak vremenski period... Da može, ne bi ni verovatno ni pitao za alternativno rešenje. :)



taj sam slucaj :) prekomplikovana bi mi bila ugradnja standardne klime.

hvala na odgovorima, videcu jos da se raspitam i saznam koliko mogu, valjda neko resenje postoji mimo ovih pokretnih, a da nije ventilator :D
User avatar
killchrome
 
Posts: 3310
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Gedzeti

Postby SemperIdem » 15 Jul 2021, 13:04

Prošle godine sam matorcima kupio pokretnu klimu ( oko 37 hiljada), jer nije bilo šanse da standardnu klimu stave na neko pogodno mesto. Bez problema rashladi dve veće prostorije u kući koja ima slabiju izolaciju.
Crevo za izbacivanje toplog vazduha jeste problem,ali ćale je izbušio zid, pa kasnije dobro izolirao rupu.
Skupa igračka, videćemo koliko će potrajati.
Zar lutajuć mi otac tu je zemlju video? I njoj me mati dojila, od prvoga plača?
User avatar
SemperIdem
 
Posts: 381
Joined: 10 Jun 2020, 18:03

Re: Gedzeti

Postby bhc_comp » 16 Jul 2021, 10:50

Kakve su te novije što se tiče buke? Ja imam neku stariju i ubija u pojam kompresor kad krene da vrti. Doduše, retko kad se i koristi pa je ok, ali da treba da hladi po ceo dan, poludeo bih verovatno.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Gedzeti

Postby SemperIdem » 16 Jul 2021, 14:59

Pa čuje se, ali podnošljivo.
Do sad se nisu bunili .
Nivo buke 60 db
dok je na standarnim klimama 30-45
Zar lutajuć mi otac tu je zemlju video? I njoj me mati dojila, od prvoga plača?
User avatar
SemperIdem
 
Posts: 381
Joined: 10 Jun 2020, 18:03

Re: Gedzeti

Postby 1945 » 19 Jul 2021, 20:59

Jel ima neko iskustva sa pametnim vagama? Koliko su tacni rezultati merenja (BMI i slicno)?
Za sada sam dobio preporuku za ovu:
https://mi-srbija.rs/smart-home/vage/mi-pametna-vaga-2
User avatar
1945
 
Posts: 2059
Joined: 01 Aug 2014, 17:33

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests