Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Gedzeti

Re: Gedzeti

Postby JNA » 14 May 2022, 17:06

Neka preporuka za onu pokretnu klimu?
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Gedzeti

Postby balkanski spijun » 14 May 2022, 18:40

Nikad nisam razmisljao o istoj.

Pre svega zbog nacina rada.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: Gedzeti

Postby JNA » 14 May 2022, 20:02

Nemam pojma kako rade...

Uglavnom stan je na zapadnoj strani, poslednjih par godina sve toplije...

Imam situaciju da je zgrada pod zaštitom grada Beograda, znači na fasadi ništa. Nema klima, nema kablova itd.

Jako mi je neugodan položaj i bukvalno nemam gde da postavim ovu klasičnu. Moram nekako ovo da rešim zbog bebe...Mislio sam da je ovo rešenje...
User avatar
JNA
 
Posts: 8791
Joined: 18 May 2017, 13:32

Re: Gedzeti

Postby balkanski spijun » 14 May 2022, 21:12

Onda moras uzeti model koji ima posudu koja se prazni.Taj model mozes da se postavis u bilo koji deo prostora.

Uzmi onu koja radi na taj sistem , energetski razred A+.Obavezno da I'ma sto manje sumova.Ipak su one bucnije od ovih sto se postavljaju spolja.

Koja,stvarno ne znam.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: Gedzeti

Postby bhc_comp » 14 May 2022, 23:09

Pokretne pingvin klime su teški promašaj. Ja imam takvu pa pričam iz iskustva. Ja sam je kupio iz nužde. Završila mi je neki trenutni posao i sada hvata prašinu. Totalno energetski neefikasne s obzirom na to da je kompresor u sklopu samog uređaja (nema unutrašnje i spoljne jedinice) i sam kompresor se zagreva, pravi buku, diže prašinu... Ma katastrofa. Jedino ako baš baš nemaš drugi način da se rashladiš, u suprotnom ih izbegavaj u širokom luku. I da, ako kupuješ, obavezno sa dva creva - jedno da uvlači spoljni vazduh a drugo da izbacuje vruć vazduh van koliko god je to moguće. Velika je razlika.

Inače, viđao sam ranije po oglasima polovne prenosne klime koje izgledaju kao klasične, tj. imaju unutrašnju i spoljnu jedinicu, ali su već spojene crevima i spoljna jedinica izgleda kao kofer. Genijalna stvar, ali izgleda da ih više niko ne proizvodi. Ne mogu sad ni sliku takve klime da pronađem online.

Imaš i one američke što se montiraju na prozor (ali baš na američki tip prozora, ne naš) i tu kompresor ide napolju, što je već druga priča. Ali ih nema kod nas, kao ni američkih prozora, jelte. :biggrin:

teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Gedzeti

Postby fabricio » 18 Oct 2022, 00:25

Sta se uopste gleda kod ovih masina za pranje sudova?

Gledam sve i svasta, ali apsolutno isti opisi za one od 25, 45 ili 65 hiljade.
Propustam li sta?
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Gedzeti

Postby Cuburac » 18 Oct 2022, 06:50

fabricio wrote:Sta se uopste gleda kod ovih masina za pranje sudova?

Gledam sve i svasta, ali apsolutno isti opisi za one od 25, 45 ili 65 hiljade.
Propustam li sta?

Imam iskustva.
Moj poslovni partner je izmedju ostalog ovlasceni serviser za jednog od najboljih proizvodjaca masina za sudove, a i ostale bele tehnike.

Kada mi se posle skoro 30 godina pokvarila masina za sudove tog proizvodjaca i dosao red na kupovinu nove, pregledali smo kako to po delovima izgleda iznutra.
Sve masine od cirka 40.000 do 60.000 (cene pre par godina) su imale potpuno iste delove, akva stop, grejace, pumpe i sl.Razlika nesto u dizajnu, nesto u broju kutija unutar masine (da li je ona donja posebna ili je u sklopu gornje) ili neke i ne bas tako bitne mogucnosti, rekao bih skoro softverske.
Kupio sam jednu od jeftinijih , za razliku od one prve koja je bila skoro najskuplja.

Tom prilikom mi je objasnio da su ranije masine imale jace grejace, pumpe za vodu, malo deblji lim, sadasnje su dobile Eko prefiks upravo zbog smanjivanja sveukupne snage.

Inace, iskustveno smo zakljucili da sudove peremo na najkracem mogucem programu od nekih 50-ak minuta.

Da napomenem da smo gledali masine samo jednog proizvodjaca, ne znam kako stoje stvari kod drugih.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13980
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Gedzeti

Postby fabricio » 18 Oct 2022, 12:49

Meni je u kuhinji sve Beko. Tako ce i sad biti, samo me zanimalo jel se prodaje ime...
Hvala.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Gedzeti

Postby bhc_comp » 19 Oct 2022, 14:06

Ja imam Beko b300 i prezadovoljan sam. Jedino je možda mogla biti malo veća, ali što se tiče samog uređaja - vrh je i nećeš pogrešiti sa tim modelom.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15638
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Gedzeti

Postby fabricio » 21 Oct 2022, 21:54

Nisam uspeo da nadjem taj model nikako BHC. Pod tim imenom izgleda imaju razne uredjaje, konkretno za sudove nisam nasao u prodavnicama.
Jos uvek nista nisam uzeo, provericu jos koji put pre nego uzmem.

Drugar iz tehnomedie mi kaze da je Candy xiaomy medju belom tehnikom. Najbolji odnos cene i kvaliteta (mrzim ovu recenicu). Nemam nista njihovo, ima li ko iskustva sa tim uredjajima?
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Gedzeti

Postby Mikisha » 22 Oct 2022, 00:41

Uselih se u kucu pre 14 godina, kupio sam masinu za sudove Whirpool, dan danas je tu.

Doduse nisam kuvar, od tih 14 godina 8 zivim sam i ne kuvam, ukljucim je 2 puta nedeljno.

Ali eto, ako ti znaci, 14 godina i jos je funkcionalna.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6353
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Gedzeti

Postby Sezione » 08 Nov 2023, 15:26

Ljudi, dajte neku preporuku za usisivac najobicniji neki
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13725
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Gedzeti

Postby balkanski spijun » 08 Nov 2023, 15:32

Sezione wrote:Ljudi, dajte neku preporuku za usisivac najobicniji neki


Kad bude akcija u Lidl-u usisivac onaj okrugli.

To uzmi.

Dao sam silni nvac na kercher i majstor mi da da usisam auto od dlaka,usisava i vodu.Ma idi,radi,kao zmaj,a jeftin.Imas garanciju tri godine.Ako rikne,vratis uzmes drugi ili ako ti se ne pokaze da je dobar,a jeste.

Zmaj od usisivaca.
User avatar
balkanski spijun
 
Posts: 13168
Joined: 02 Jul 2012, 18:09

Re: Gedzeti

Postby Eddie Brock » 08 Nov 2023, 15:49

Ja imam samsungov s twisterom onaj, bas dobro usisava.
Image
Jeste malo "cudan" zbog tog tvistera ali ne mora kesa da se prazni tj evo vec 5 godina ga imam 4 puta praznjena kesa
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18249
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Gedzeti

Postby Sezione » 08 Nov 2023, 16:30

balkanski spijun wrote:
Sezione wrote:Ljudi, dajte neku preporuku za usisivac najobicniji neki


Kad bude akcija u Lidl-u usisivac onaj okrugli.

To uzmi.

Dao sam silni nvac na kercher i majstor mi da da usisam auto od dlaka,usisava i vodu.Ma idi,radi,kao zmaj,a jeftin.Imas garanciju tri godine.Ako rikne,vratis uzmes drugi ili ako ti se ne pokaze da je dobar,a jeste.

Zmaj od usisivaca.

Znam da si vec pominjao, verovatno cu to i da uzmem


Ovaj?


https://www.akcijeikatalozi.rs/parkside ... ivac-nmnv2
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13725
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests