Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Mobilni telefoni

Omiljena marka mobilnog telefona ?

iPhone
18
12%
Nokia
36
24%
Samsung
34
22%
HTC
15
10%
Sony Ericsson
11
7%
Motorola
2
1%
LG
12
8%
Neka druga ...
16
10%
Nemam omiljenu marku
9
6%
 
Total votes : 153

Re: Mobilni telefoni

Postby Cuburac » 17 Feb 2023, 06:40

Đorđe Čvarkov wrote:Не знам где ово да поставим. Да ли могу да одем из МТС-а, односно да пређем у јетел или а1, а да притом не мењам број? Јако сам незадовољан МТС-ом, ужасан избор мобилних и папрене цене.

Naravno da mozes, procedura nije komplikovana,neces imati ni sekund prekida u radu telefona, bez obzira da li si pripejd ili postpejd korisnik.
Naravno, pod uslovom da ti ne tece ugovorna obaveza sa MTSom, sto moze da te kosta malo vise ako ti je ugovor stariji od mesec,dva.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 14179
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Mobilni telefoni

Postby Ron Swanson » 21 Feb 2023, 18:23

S73F4N wrote:Da neko slucajno ne zna,da li mob kupljen u apple storu u USA ima region lock ili ne?


Nema.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Mobilni telefoni

Postby Đorđe Čvarkov » 22 Feb 2023, 23:13

Cuburac wrote:
Đorđe Čvarkov wrote:Не знам где ово да поставим. Да ли могу да одем из МТС-а, односно да пређем у јетел или а1, а да притом не мењам број? Јако сам незадовољан МТС-ом, ужасан избор мобилних и папрене цене.

Naravno da mozes, procedura nije komplikovana,neces imati ni sekund prekida u radu telefona, bez obzira da li si pripejd ili postpejd korisnik.
Naravno, pod uslovom da ti ne tece ugovorna obaveza sa MTSom, sto moze da te kosta malo vise ako ti je ugovor stariji od mesec,dva.


Хвала!
Одустао сам од тога јер бих морао да превремено отплатим око 10 рачуна од 2000 динара. Нећу то да радим, за те паре бих могао узети нов мобилни.
Шта мислите о ајфон телефонима? Нисам их никад користио, а одлучио сам се да пробам и то. :biggrin:
Један колега клинац ми је рекао да вреде те паре, наводно су најбољи телефони и зато и вреде толико. Имао сам неки шаоми последњих пар година и био је одличан али не може више да издржи, превише кочи.
Да ли узети ајфон, која је разлика између ових плус, макс, мини итд... ?
Чварак. Људина.
User avatar
Đorđe Čvarkov
 
Posts: 693
Joined: 23 Nov 2021, 21:32

Re: Mobilni telefoni

Postby Гроф Тинторето » 23 Feb 2023, 00:22

Klinac nema pojma. Telefoni su odlicni. Ako si navikao na velike telefone, ne razmisljaj o mini verzijama.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31872
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Mobilni telefoni

Postby Sezione » 23 Feb 2023, 01:06

Ako su odlicni, a klinac je rekao da vrede te pare, kako onda klinac nema pojma? :biggrin:
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13797
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Mobilni telefoni

Postby Buzz » 23 Feb 2023, 08:27

Dajte neki predlog za budzet od 400 +-50evra, prvi pik mi je Google Pixel 6.
User avatar
Buzz
 
Posts: 9476
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Mobilni telefoni

Postby Гроф Тинторето » 23 Feb 2023, 13:43

Sezione wrote:Ako su odlicni, a klinac je rekao da vrede te pare, kako onda klinac nema pojma? :biggrin:


Znao sam da ce se javiti neko, mrzelo me da objasnjavam.

Telefoni su odlicni, ali ne vrede te pare jer je cena prenaduvana.


Neki Mercedes od 200k je odlican automobil, ali ako mu metnu cenu 500k evra, ostaje odlican auto, ali ne vredi te pare :biggrin:
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31872
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Mobilni telefoni

Postby Sezione » 23 Feb 2023, 14:35

Ma nebitna prica

Cvare, ako se bas odlucis onda gledaj sve detaljno ako uzimas polovni. Valjaju sve zivo, vecini su menjani i ekrani i ledja i baterije. Battery health gledaj da bude preko 85%. Od XS u svakom novijem ne pise battery health ako je baterija menjana

Da uzimas nov u radnji ne znam koliko se isplati, jedino vakum neotpakovane sa oglasa

U sustini, prangija je u pravu
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13797
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Mobilni telefoni

Postby Đorđe Čvarkov » 24 Feb 2023, 19:05

Хвала момци!
Ма мислио сам да узмем нов. Мој син плаћа Шаоми око 5000 рату у Мтс, ако је ајфон само око 1000 динара више ајде онда и то да пробам. :laugh:
https://mts.rs/Privatni/Pojedinacni-ure ... =TOP_OFFER

Мислио сам да узмем овај и она девојка у Мтс ми рече да има уз то да се докупи пуњач, маска и слушалице.
Ајде искрено, колико би било тешко просечном и не захтевном андроид кориснику да пређе на ајфон 13?
Чварак. Људина.
User avatar
Đorđe Čvarkov
 
Posts: 693
Joined: 23 Nov 2021, 21:32

Re: Mobilni telefoni

Postby Mikisha » 24 Feb 2023, 19:10

Nikad nisam koristio ajfon, ali svi koji su prelazili sa androida na taj ios kazu da su u par sati navikli.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6376
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Mobilni telefoni

Postby Eddie Brock » 24 Feb 2023, 19:11

Kupi Saomi brate, u kom si fazonu, taj ajfon samo pozeri nose
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18468
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Mobilni telefoni

Postby Đorđe Čvarkov » 24 Feb 2023, 19:29

Eddie Brock wrote:Kupi Saomi brate, u kom si fazonu, taj ajfon samo pozeri nose


Лици и ја смо највећи позери овог форума. Имамо ајфоне и идемо у Мадеру.
Чварак. Људина.
User avatar
Đorđe Čvarkov
 
Posts: 693
Joined: 23 Nov 2021, 21:32

Re: Mobilni telefoni

Postby Eddie Brock » 24 Feb 2023, 19:41

:laugh:
Spoiler: pokaži
shvatio si da se sprdam

Prelazak s droida na ios je kao na novu marku telefona skoro, drugaciji ui
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18468
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Mobilni telefoni

Postby Sezione » 24 Feb 2023, 22:09

Đorđe Čvarkov wrote:Хвала момци!
Ма мислио сам да узмем нов. Мој син плаћа Шаоми око 5000 рату у Мтс, ако је ајфон само око 1000 динара више ајде онда и то да пробам. :laugh:
https://mts.rs/Privatni/Pojedinacni-ure ... =TOP_OFFER

Мислио сам да узмем овај и она девојка у Мтс ми рече да има уз то да се докупи пуњач, маска и слушалице.
Ајде искрено, колико би било тешко просечном и не захтевном андроид кориснику да пређе на ајфон 13?

Brate mili al deru ovi operateri, oni ovo cudo cene 134 soma

Ne znam sta da ti kazem, necu da ti ulazim u novcanik ali ako imas kesa na gomili da zunes za telefon imas iphone 13 za 670 evra nov neotpakovan. Ako neces da zunes tolike pare, onda ovako kod ovih derikoza i jbg, cutis i placas :biggrin: Ako ti je zbog garancije i svega toga zelis kod operatera, cisto da znas da od trenutka kad ga prvi put upalis i aktiviras imas garanciju godinu dana svuda u svetu, a ako je ovde domaci onda imas 2 godine


A da sam npr ja na tvom mestu i zelim da isprobam ajfon, pre bih uzeo nekog X i sa njim se igrao ali dobro, to je neka moja teorija. Komsa mi radi s telefonima pa sam imao priliku da isprobam sve zive telefone i u principu meni su samsung premijum modeli najbolja prica

Inace sam team android, jedini ajfon koji sam furao je bio neki 6s pre sto godina :biggrin:
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13797
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Mobilni telefoni

Postby Dimitrije » 25 Feb 2023, 04:50

Kakva je njima konkurencija tu na tržištu?! Pazi ovo, ista kuća

https://mtel.at/de/telefon/iphone-13-128g-midnight

10€ mesečno manje a paket X puta bolji. Ja sam evo duže od godine dana u MTELu, uzeo na promociji paket, samo SIM, prvih 24 meseca :lollol: za 10€ 10000 min+sms i 14GB. Roming nemam, tj. u mreži nemam roming, van mreže da ali samo Balkan i ne kolju sa cenama. Internet rominga bez svugde. Zadovoljan sasvim. 0€ dvonedeljni boravak u Srbiji, bez ustezanja, to nema nigde.
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5657
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests