Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Mobilni telefoni

Omiljena marka mobilnog telefona ?

iPhone
18
12%
Nokia
36
24%
Samsung
34
22%
HTC
15
10%
Sony Ericsson
11
7%
Motorola
2
1%
LG
12
8%
Neka druga ...
16
10%
Nemam omiljenu marku
9
6%
 
Total votes : 153

Re: Mobilni telefoni

Postby Veljkona22 » 26 Feb 2023, 22:57

Samsung sve, C ulaz.
Jebem li ga i račun gde je :)
Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 7073
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

Re: Mobilni telefoni

Postby Гроф Тинторето » 27 Feb 2023, 00:21

Dimitrije wrote:Da


Kod nas 10 evra skuplje. Plus nema ovih dodataka i toliko neta.
Ekonomski tigar
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31606
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Mobilni telefoni

Postby Dimitrije » 27 Feb 2023, 04:31

Zato i pitam kakva im je konkurencija, ista firma a ponuda nidje veze. Ono što je @Čvarkov video za taj IPhone 13 je isto tako jeftinije za 10ak ali ne možeš da porediš pakete.
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Mobilni telefoni

Postby ExEr » 27 Feb 2023, 06:11

Pa brate...od 90 i neke ih fircamo...
Kad su Kobi adidas ovde kostale tada 250 markice, u sveCku su bile 80
Cak smo i no limit pozive dobili dve dine posle makedonaca :jezik:


Ne da je tigar...no je Kerber...u miksu sa slonom


Ps pogledajte malo nalog Twitter ili neki drugi udruženja potrošača Efektiva...vazdan izbacuju razlike i smehotresne cene...recimo nasa kafa gore 5 evra pola kile ovde 8-9, dok opet nemacki dm i lidl ovde jace cene no gore
Tehnika...neki uredjaj kod nas na snizenju 350 evra cena inace 550, gore regularna cena 120
Neki sokovnik gore sa 13 na 7k, ovde 30000...
Sabljasti tigar
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7229
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Mobilni telefoni

Postby Гроф Тинторето » 27 Feb 2023, 06:39

Konkurencija je takva da se ti, Exer i ja, kao vlasnici 3 operatera, dogovorimo u kafani koje ceno cene da metnemo i da sisamo narod :D

Kakva konkurencija kod nas, to se maze na leba. Sluzi samo da se cene dizu, a ne spustaju kako i treba da bude
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31606
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Mobilni telefoni

Postby ExEr » 27 Feb 2023, 07:00

Grofe...batali, kud nas jebu, pa jos nas trojica da sisamo :truce:
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7229
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Mobilni telefoni

Postby raikkonen » 10 Jun 2023, 16:55

Braćo treba mi pomoć :D

Korisnik sam mog magičnog huawei p10 lite telefona već punih 6 godina (mislim da sam oborio sve rekorde :D). Sad bih konačno uzeo nešto drugo, a obzirom da nisam neki zahtevan korisnik ne daje mi se na telefon više od 400 evra.

Nakon kratkog istraživanja uzeo bih verovatno Samsung A54, mada vidim da ima tu još u istom cenovnom rangu i Honor 70, Xiaomi 13 lite, Redmi 12 pro+ i sl.

E sad, vidim na ovom sajtu mobilnisvet neke ok cene za te modele ali su sve neke sitne radnje, a ja sam takav da mi sve to deluje sumnjivo :D Pa je l ima neko da je kupovao po sličnim, da preporuči neku?

Pošto vidim npr za A54 da ima za 340 evra da se nađe, a npr u tehnomaniji je preko 500, i u telenoru isto.
raikkonen
 
Posts: 1667
Joined: 27 May 2020, 14:33

Re: Mobilni telefoni

Postby Cuburac » 10 Jun 2023, 18:14

Ja sam kupio u jednoj od prodavnica u Balkanskoj ulici. Ranije nisi mogao da kupis karticom, verovatno je i sada ako. Sve je bilo kao u oglasu, bez ikakvih problema.
Na srecu nisam imao potrebe da proverim kako funkcionise garancija, ali mislim da im je i to ok.
To su registrovane radnje, dobijes i fiskalni, nisu to privatni prodavci iz oglasa.
Da li preporucujem drugima? Ne baš. Da li bih kupio opet? Da.
Ako nije dobro, znaci da nije kraj. Ako je dobro, nece jos dugo bito tako.
User avatar
Cuburac
 
Posts: 13983
Joined: 15 Mar 2011, 15:44
Location: Komšiluk kruga dvojke

Re: Mobilni telefoni

Postby Гроф Тинторето » 10 Jun 2023, 18:16

Motorola edge 40 nije losa, tj bar meni. I sad koristim Motorolu g60, cigla, al takva mi treba.
Zavisi sta ti je bitno na telefonu, kamera, baterija, igrice ili sta znam sta jos mladi vole.

U odnosu na to sto si imao, bilo sta od 400 evra ce ti izgledati kao avion.

Ovi novi honor ili huawei, bem li ga, ne znam da li imaju playstore zbog onog sranja sa Amerima.

Mislim da brat ima neki samsung a52 ili taj a54 kao sluzbeni, lepo izgleda.


Edit - davno sam kupio nokiu 6300 u tim radnjama u Bgu. Nisam stigao da testiram garanciju, napio se i izgubio ga nakon 5-6 meseci. Ali je radio ok.
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31606
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Mobilni telefoni

Postby DON » 10 Jun 2023, 18:43

Odlicna je Motorola al je softverska podrska i dalje klimava.

Drug je narucio Honor 70 (odlican telefon za njega) preko mobilnog sveta (nasao najjeftiniju cenu i nazvao shop i poslali mu na adresu).

Tebi ce realno posle tog p10 lajta svaki od pobrojanih biti brutalan, tako da nemas greske koji god da odlucis da uzmes. Realno Samsung nije u nizim kategorijama ubica kao Xiaomi i ostali, ali ima neke svoje prednosti, mada iskreno ja bih na tvom mestu pre uzeo redmi note 12 pro. Da ti puno ne pisem, idi na benchmark i pogledaj recenzije a54 i ovoga, uporedi, od onoga sto dobijes uz telefon (npr original punjac i maska), do podrske developera. Moja preporuka Xiaomi i to brate da odes u njihovu prodavnicu i dobijes dva brutalna poklona. Ako imas kesa uzmi 5G, ako nema veze top je i obican.

Evo vidi poklona dva https://mi-srbija.rs/nacionalna-promocija


Grofe, Huavei nema gugl servise ali imas dzi spejs tako da imas iako nemas :D
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Mobilni telefoni

Postby Гроф Тинторето » 10 Jun 2023, 19:28

Da, citao sam da ima neka zamena pa imas iako nemas. Sve danas moze :D

Samo Xiaomi tebra :biggrin:
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31606
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Mobilni telefoni

Postby DON » 10 Jun 2023, 22:02

Gspace bate nadjes u petalu i miran si, odlicno funkcionise, sve imas kao pre...

Ma Xiaomi u tim kategorijama dominira, evo za 40 hiljada u zvanicnoj prodavnici dobijes telefon, punjac, masku i dva poklona (vrednost devet hiljada). Samsung a54 em je skuplji mnogo em losiji telefon em nit punjaca nit icega... Samo ekran bolji, plus znas da su im developeri i softverska podrska uz Ajfon najjaci. Msm da ne mislite da nesto tu agitujem za Xiaomi, ja ih ne koristim, sve sam prebacio sa Huaveia na Epl, al svima oko sebe preporucujem ove telefone (ako se ne juri premijum). Motorola je uz Lenovo eksplodirala, prosla godina brutala, ova odlicna, ali softverski apdejtovi i developeri su problem, po meni bas veliki.
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Mobilni telefoni

Postby Гроф Тинторето » 10 Jun 2023, 22:43

Racunam da ti developeri kostaju pa su zato cene Samsunga i Ajfona malkice visoke :D
Sto bi se reklo, ljudi cene svoje. Mozda malkice precenjuju.

Za prosecnog korisnika neke softverske stvari su nevidljive, neki koji ih primete im ne smetaju itd.

Ne agitujes, ali sam bacio pogled na Xiaomi radnju, mislio sam da su cene vise. 40k za neki note 12 pro 5g ili kako vec je ok cena za te specifikacije. Kako radi, bem li ga.
Steta sto ja telefone vise ne kupujem za kes, polakomio bih se opet za Saomi :D
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31606
Joined: 23 May 2015, 16:32

Re: Mobilni telefoni

Postby DON » 10 Jun 2023, 23:17

Motorola premijum ima glic na kameri, kapiram da 97% korisnika to ne bi ni primetili, ali jos to softverski apdejt to nije resio. Samsung i Epl u roku od dva dana srede, svaki bag otklanjaju. I izmedju ostaloga to je deo (visoke) cene.

Al u toj kategoriji sto Raikonen trazi njemu to sigurno nije to nesto sto ce primetiti, a to je plus npr samsunga A54. Zato mislim da za manje novca moze da uzme em bolji telefon em vise dodataka (original brzi punjac, masku + dva poklona (sat i sluske). Sutra kad budem pri kompu okacicu bencmark recenzije, Peca i ekipa su to brutalno obradili.
User avatar
DON
 
Posts: 19532
Joined: 15 Mar 2011, 10:42

Re: Mobilni telefoni

Postby Гроф Тинторето » 11 Jun 2023, 00:45

Peca i ekipa vole Motorolu kao da im je iz oka ispala :D

Valjda Kimi presece i kupi nesto sto ce ga sluziti bar koliko i p10 lite
Pretpostavka je najlaksi nacin da se dodje do pogresnog zakljucka.

Spoiler: pokaži
Buzz' Beater wrote:
Peskir wrote:Videh malopre u gradu Rakicevica iz Zvezde, nosi neku grejalicu. :biggrin: :biggrin:

Zagreva se za Fener :okk:



Josep Pep Guardiola - GOAT
User avatar
Гроф Тинторето
 
Posts: 31606
Joined: 23 May 2015, 16:32

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 8 guests