Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Kablovska televizija i internet

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Zlaja » 13 Aug 2022, 18:05

Probaj na par razlicitih.
Meni je preko chroma ok.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 46958
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Kablovska televizija i internet

Postby killchrome » 19 Aug 2022, 12:52

je l moze neko da mi kaze sta bi bilo najbolje resenje za osobu koja je na sbb (net+kablovska), a zeli da ima sve arene (i ne zeli da raskida ugovor sa sbb).

ne Kodi i slicne varijante, jer je u pitanju osoba od 70+ :D

npr ovo? https://www.yettel.rs/sr/privatni/paket ... elevizija/

(pritom nema smart tv, al to i nije bitno ako se dobije ovaj tv box).
User avatar
killchrome
 
Posts: 3322
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Duh sa sekirom » 19 Aug 2022, 13:54

Ako imas EON onda nabavi Iiris nalog od nekog ko ima BOX paket ili MTS kablovsku
Instaliraj Iris aplikaciju na EON uredjaj ulloguj se i vozi.. Sve radi odlicno i jednostavno je za koriscenje a pritom je besplatno jer verujem da nije tesko nabaviti Iris nalog
User avatar
Duh sa sekirom
 
Posts: 3043
Joined: 19 Jun 2013, 18:28

Re: Kablovska televizija i internet

Postby killchrome » 19 Aug 2022, 14:07

hmm...ima taj eon smart box, znaci na njega iris. mislim, ja imam mts kablovsku, ali zvuci mi malo nemoguce da nalog moze vise ljudi da koristi istovremeno?
User avatar
killchrome
 
Posts: 3322
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Duh sa sekirom » 19 Aug 2022, 14:29

Zavisi koji paket imas, proveri sa MTS-om
Na primer ko ima Box paket moze na 3 razlicita mobilna uredjaja da korisiti Iris aplikaciju kao sto ja na primer mogu na 5 razlicitih uredjaja da koristim EON aplikaciju
Ja uzeo od drugara I koji ima BOX paket i sve radi odlicno na EON-u
User avatar
Duh sa sekirom
 
Posts: 3043
Joined: 19 Jun 2013, 18:28

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Foksi F. » 19 Aug 2022, 16:59

Од данас ко нема МТС нет а користио је Ирис Го/Смарт налог од неког другог да би гледао на смарт тв, преко компа или лаптопа или преко мобилног, то више неће бити у могућности. Сличну причу МТС увео на фазон СББ-а који је одавно увео блокаду за гледање својих ексклузивних канала типа Н1, Нова С, СК...за кориснике Телекомовог интернета. Пишу људи да не могу ни да се улогују од данас, захтева ауторизацију, у питању је геоблокада од стране МТС.

Тако да ко хоће Арена канале а корисник је СББ услуга нема му друге него да узме Ирис тв или МТС САТ или нешто треће, тако и никако другачије. И наравно овај бокс од бившег Теленора може свакако, они имају канале готово исте као МТС, Арену свакако.
Foksi F.
 
Posts: 174
Joined: 11 Mar 2021, 18:09

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Desetka » 19 Aug 2022, 17:07

Ja kombinijem Sbb kablovsku i Orion aplikaciju. Tako imam Eon na koji sam navikao I koja ima solidan video klub, a preko Oriona imam sve Arene. Jedno kratko vreme sam korisitio i Iris aplikaciju I Orion mi se pokazala kao mnogo bolja i pouzdanija.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3078
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Inzaghi » 19 Aug 2022, 18:36

Ja imam EON van mreze. A koristim Supernova app na TV od devojkinih.

Najbolja kombinacija.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17407
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Kablovska televizija i internet

Postby drmisa » 19 Aug 2022, 22:30

Ako ima neko viska ovog za arene, bio bih mu veoma zahvalan :D
Jedino sto mogu da ponudim je sbb :D
User avatar
drmisa
 
Posts: 1508
Joined: 27 Jun 2014, 00:15

Re: Kablovska televizija i internet

Postby bhc_comp » 20 Aug 2022, 08:53

Ja koristim EON na koji sam instalirao Arena Cloud i ta mi kombinacija super radi.
teglica wrote:Ja imam privilegiju da kritikujem i Ostoju

jedno ime wrote:Veliki Dule objasnio malom kariju
User avatar
bhc_comp
 
Posts: 15655
Joined: 01 Nov 2013, 14:26

Re: Kablovska televizija i internet

Postby drmisa » 20 Aug 2022, 11:10

nisam cuo bas pohvale na racun arene cloud. Ja sam uzimao onaj tvviet i zna da zasecka kad je derbi pa se razmisljam sta je pametno raditi za ovu sezonu.
Arena cloud, opet tvviet ili mozda ovaj yettel sto nudi za 10e arene. Sta mislite?
User avatar
drmisa
 
Posts: 1508
Joined: 27 Jun 2014, 00:15

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Inzaghi » 20 Aug 2022, 12:15

Imao sam cloud. Slika je uzasna.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17407
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Foksi F. » 20 Aug 2022, 12:46

Арена Клоуд сад ради стабилно, јуче гледах код комшије који има СББ нет, апликација је прележала ''дечје болести''. За њу нема забране на било ком нету а да то није МТС нет јер се плаћа апликација, слично као што ЕОН ван мреже може да ради на било ком нету.

Него су јуче блокирали коришћење Ирис Го налога (гледање преко компа или смарт тв) свима који немају телекомов нет, једноставно хоће да натерају људе да узму ту неку опцију или неку од њихових платформи од десетак евра месечно и гледају АС, било да је то регуларни Ирис тв бокс, било МТС Сат или Клоуд. Или ко има услове за Супернову, Орион, Јетел и све оне оператере који имају Арену у понуди.
Foksi F.
 
Posts: 174
Joined: 11 Mar 2021, 18:09

Re: Kablovska televizija i internet

Postby 1945 » 20 Aug 2022, 13:17

bhc_comp wrote:Ja koristim EON na koji sam instalirao Arena Cloud i ta mi kombinacija super radi.

Takodje. Dobra je slika, ne secka ni sekunde sto je najvaznije. Jedino sto im je interfejs aplikacije bas uzasan.
User avatar
1945
 
Posts: 2059
Joined: 01 Aug 2014, 17:33

Re: Kablovska televizija i internet

Postby Duh sa sekirom » 20 Aug 2022, 13:38

Foksi F. wrote:Од данас ко нема МТС нет а користио је Ирис Го/Смарт налог од неког другог да би гледао на смарт тв, преко компа или лаптопа или преко мобилног, то више неће бити у могућности. Сличну причу МТС увео на фазон СББ-а који је одавно увео блокаду за гледање својих ексклузивних канала типа Н1, Нова С, СК...за кориснике Телекомовог интернета. Пишу људи да не могу ни да се улогују од данас, захтева ауторизацију, у питању је геоблокада од стране МТС.

Тако да ко хоће Арена канале а корисник је СББ услуга нема му друге него да узме Ирис тв или МТС САТ или нешто треће, тако и никако другачије. И наравно овај бокс од бившег Теленора може свакако, они имају канале готово исте као МТС, Арену свакако.


Iznedju ovoga i onoga sto je uradio SBB ne moze uopste da da se povuce paralela

SBB ti daje mogucnost da koristis aplikaciju na 5 uredjaja kao sto i garantuju ugovorom jedino ogranicenje je da top kanali ne rade na MTS internetu dok ovo sto je uradio MTS (ako je tacno da nikome ne radi aplikacija) je cist kriminal
Ja sam uzeo nalog od drugara, nisam nista placao i nisam ostecena strana ali sta cemo sa stotinama hiljada korisnika koji placaju i do 5000 dinara mesecno za pakete i sada za to ne mogu da koirste aplikaciju na mobilnom telefonu jer eto nekom u MTS-u se digao kurac da to zabrani mada su korisnicima pri potpisivanju ugovora komunicirali da Iris mogu da koriste na 3 dodatna uredjaja (tv,komp ili telefon) ..
I sad odjednom ne mogu da koriste aplikaciju ni na jednom uredjaju ni na jednom internetu ?

Meni da je SBB to uradio jebao im i mamu i tatu i sve po redu u sred poslovnice, ne bih verovatno dobio nista osim prijave ali bih se osecao bolje :)

Ja razumem da su oni uvideli da dosta korisnika EON-a koristi Iris bukvalno besplatno i razumem zelju da se to spreci ali nacin na koji su to izveli je bas bas jadan jer su direktno ostetili svoje pretplatnike
User avatar
Duh sa sekirom
 
Posts: 3043
Joined: 19 Jun 2013, 18:28

PreviousNext

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 3 guests