Board index Život van sporta Tehnika i tehnologija

Mobilni telefoni

Omiljena marka mobilnog telefona ?

iPhone
18
12%
Nokia
36
24%
Samsung
34
22%
HTC
15
10%
Sony Ericsson
11
7%
Motorola
2
1%
LG
12
8%
Neka druga ...
16
10%
Nemam omiljenu marku
9
6%
 
Total votes : 153

Re: Mobilni telefoni

Postby Eddie Brock » 11 Apr 2024, 16:32

Imam Saomi Poko i nemam ni jednu reklamu?
Imaju gde da se iskljuce za svaki deo gde se prikazuju.
UPRAVA NAPOLJE!
User avatar
Eddie Brock
 
Posts: 18934
Joined: 23 Jan 2013, 23:17

Re: Mobilni telefoni

Postby ExEr » 15 Apr 2024, 12:51

Kad stavis private dns nidje reklama
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7280
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Mobilni telefoni

Postby b@Ta maRe » 11 Jun 2024, 09:41

Je l' probao neko Pixel 8a? Nešto sam se isprimao da uzimam Pixela, pa se lomim između P8 i P8a... Ne znam kakva im je baterija. Gledam i Xiaomi 14, vidim da ga svi hvale, razmatram i s24, mada već imam Šljamsung s20 fe, pa bih malo da promenim.
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6406
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Mobilni telefoni

Postby Storm11 » 11 Jun 2024, 10:30

Nisam probao 8a, ali eto cisto da prijavim da imam osmicu i da sam bas zadovoljan, ako ti to bude nesto u odabiru znacilo :biggrin: (imao samo Xiamomi 10 pre toga ).

Zena ima Pixel 7 i u odnosu na isti rekao bih da je 8ica dosta fluidnija, brza, da je bolji displej, pa i fotke koje su i na 7ici dosta kvalitetne.

Što se tiče baterije, s obzirom da to pominju kao manu, rekao bih i da je po meni vise nego ok. Izdrzi dan bez problema, sto je za mene dovoljno. Znaci koristim ga za internet, muziku itd., igrice ne igram. Nikad ne bude prazan na kraju dana skorz, ali ga stavim na punjenje uvece. Ima neku opciju da spori puni bateriju (kao cuva zivot baterijie) i prilagodjava se tvojim navikama pa ga tako i puni, recimo ako ga stavim uvece oko ponoci da se puni, napunice ga tek na 100% pre nego sto mi zvoni prvi alarm oko 7 ujutro. Ukoliko treba brze punjenje ima i da se iskljuci ova opcija.
Storm11
 
Posts: 42
Joined: 16 Jun 2020, 16:10

Re: Mobilni telefoni

Postby Buzz » 11 Jun 2024, 20:20

Imam Pixel 6 vec 2 god. i prezadovoljan sam, ranije sam korstio Huawei i Xiaomi, ali prelaskom na Google telefon sam video sta znaci cist Android,bez glupavih aplikacija.
Istina je da im baterija mozda manje drzi, mada meni gura bez problema 24h i nisam primetio da je oslabila za ovaj period koriscenja.
User avatar
Buzz
 
Posts: 9661
Joined: 10 Jun 2014, 16:17

Re: Mobilni telefoni

Postby b@Ta maRe » 11 Jun 2024, 21:22

Baš danas popodne uzeo zet sestri 8a, pa ću da vidim iz prve ruke. Elem, da li pri prebacivanju podataka sa starog fona po difoltu čuva fotke na Google Photos ili ima opciju da ih prebaci samo na internu memoriju? Sestra ima oko 15gb (možda i više) slika i video zapisa, ali nije uključivala sync sa Google nalogom, tako da nije ni plaćala dodatni storage. Je l' imaju Pixeli uopšte svoju aplikaciju galerije ili sve šiba na Google?
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6406
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Re: Mobilni telefoni

Postby Storm11 » 14 Jun 2024, 08:06

b@Ta maRe wrote:Baš danas popodne uzeo zet sestri 8a, pa ću da vidim iz prve ruke. Elem, da li pri prebacivanju podataka sa starog fona po difoltu čuva fotke na Google Photos ili ima opciju da ih prebaci samo na internu memoriju? Sestra ima oko 15gb (možda i više) slika i video zapisa, ali nije uključivala sync sa Google nalogom, tako da nije ni plaćala dodatni storage. Je l' imaju Pixeli uopšte svoju aplikaciju galerije ili sve šiba na Google?


U sustini njegova galerija jeste Google Photos i kad pravis fotke tu ih skladisti (ti mozes skinuti i drugu gaeleriju, ali samo kroz Google Phots mozes da radis edite tipa magic eraser i slicne korisne stvarcice).

Ukoliko je iskljucila ne bi trebao da joj vuce na nalog. Ja nisam iskljucio pa dok je mogao je vukao na nalog, posle poceo da me smara kako je nalog pun, ali i pored toga cuva slike u Google Photos na fonu.
Storm11
 
Posts: 42
Joined: 16 Jun 2020, 16:10

Re: Mobilni telefoni

Postby b@Ta maRe » 16 Jun 2024, 12:57

E, ubi me zet od jutros, mene ispituje milijardu stvari umesto da otkuca na guglu. Žali se na pozive na Pixelu, tj predugo mu treba da uspostavi poziv i nema 4g, nego samo lte. Ja mu spomenuo da uključi VoLTE, poslao mu step by step uputstvo, on mi priča kako nema tu opciju, a navodno je aktivirano na buđavoj Mts mreži. Aj' vi što koristite Pixel, kako se aktivira 4g na Pixelu ili bar VoLTE? Poludeću više od nesposobnih ljudi, bukvalno me je čovek iscrpeo od 11 do sad.
NISAM JA ZVEZDA, JA SAM PARTIZAN!
User avatar
b@Ta maRe
 
Posts: 6406
Joined: 19 Feb 2014, 19:10

Previous

Return to Tehnika i tehnologija

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest