Board index Život van sporta Putovanja

Evropski gradovi ...

Re: Evropski gradovi ...

Postby Inzaghi » 05 Jan 2022, 08:46

Sta znam i deluje kao da ih zabole. Ono kao tu je i "ponosni smo". Rade kao po malo nesto da odrze ali ono.

Grad je prelep. Zlatni rog daje poseban izgled gradu. Dole kad sidjes do vode pored Galata mosta je fenomenalno kada gledas grad na tri dela. A sve ide gore u brdo. Dole je haos, brodovi, galebovi, prodavci, pecarosi. Ali ima taj smek grada.
Aja Sofija je spolja bas impresivna a isto i unutra. Prepuna je ljudi i vise je kao muzej i dalje nego kao verski objekat. Videli smo freske i mozaike. Nadam se da ce joj se vratiti prvobitna namena sto pre. Meni smeta i mnogo mi idu na onu stvar nase debilke sto se loze na njih i njihovu "kulturu" i ostalo.

Inace impresivno su uradili novu dzamiju Camlidzu u azijskoj strani na brdu. Ogromna je, ali je bas dobra.

Ali ono sto mi je najveci utisak jeste velicina grada i odakle pocinje. Negde odp kod Mladenovca neboderi, trzni, sija se kao Dubai. I tako cepas skoro sat vremena do grada. Gradjevina pici sve u 16. Novi stambeni kompleksi a la A blok.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17330
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Evropski gradovi ...

Postby PERA » 05 Jan 2022, 20:43

Inzaghi wrote:Sta znam i deluje kao da ih zabole. Ono kao tu je i "ponosni smo". Rade kao po malo nesto da odrze ali ono.

Grad je prelep. Zlatni rog daje poseban izgled gradu. Dole kad sidjes do vode pored Galata mosta je fenomenalno kada gledas grad na tri dela. A sve ide gore u brdo. Dole je haos, brodovi, galebovi, prodavci, pecarosi. Ali ima taj smek grada.
Aja Sofija je spolja bas impresivna a isto i unutra. Prepuna je ljudi i vise je kao muzej i dalje nego kao verski objekat. Videli smo freske i mozaike. Nadam se da ce joj se vratiti prvobitna namena sto pre. Meni smeta i mnogo mi idu na onu stvar nase debilke sto se loze na njih i njihovu "kulturu" i ostalo.

Inace impresivno su uradili novu dzamiju Camlidzu u azijskoj strani na brdu. Ogromna je, ali je bas dobra.

Ali ono sto mi je najveci utisak jeste velicina grada i odakle pocinje. Negde odp kod Mladenovca neboderi, trzni, sija se kao Dubai. I tako cepas skoro sat vremena do grada. Gradjevina pici sve u 16. Novi stambeni kompleksi a la A blok.

Da nisi išao preko balkan fan agencije?
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8808
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Evropski gradovi ...

Postby Inzaghi » 05 Jan 2022, 20:46

Ne. Kolima sam isao.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17330
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Evropski gradovi ...

Postby PERA » 05 Jan 2022, 21:26

Inzaghi wrote:Ne. Kolima sam isao.

Ok. Izvini
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8808
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Evropski gradovi ...

Postby 1945 » 01 Mar 2022, 20:26

Da li je neko upoznat sa uslovima ulaska u Svajcarsku? U pitanju je kratak boravak od par dana. Na nasim i njihovim izvorima sam naisao na razlicite informacije pa ne znam sta je najsvezije.
User avatar
1945
 
Posts: 2059
Joined: 01 Aug 2014, 17:33

Re: Evropski gradovi ...

Postby MrGarrison » 31 Mar 2022, 17:01

Ne znam gde bih postaovio pitanje, pa cu ovde - Kakva je prica sa Wizz air-om, jel cu imati problema ako budem nosio 1kg whey-a, i gde da ga spakujem, sa mnom u kabinu ili u prtljag ?
User avatar
MrGarrison
 
Posts: 605
Joined: 09 Jan 2020, 10:12

Re: Evropski gradovi ...

Postby MrGarrison » 01 Apr 2022, 21:44

P.s. Metnite u kofer i mirna Bačka. :D
User avatar
MrGarrison
 
Posts: 605
Joined: 09 Jan 2020, 10:12

Re: Evropski gradovi ...

Postby Veljkona22 » 17 Apr 2022, 19:22

Inzaghi wrote:Za Moskvu necu nista da pricam, jer to mora da se vidi uzivo. Prvo kako cela zemlja funkcionise, organizacija kao i kako izgleda sve. Smestaj naravno airbnb u drugom obodu grada, tako da je do bila posebna predobra prica. Ziveli smo one klipove kao na Y "Only in Russia" :D i gledali uzivo svaki dan bukvalno, ono tipa lada pici 200, auto ide bez tocka, pijance kako se lemaju (mene jedan izgrlio ispred radnje, gotivac kao sa onog hardbass klipa bez zuba, ispricali se) :D Inace sam bio za novu god i Bozic. Nerealno je okicen grad, cela organizacija je brutalna sa milion volontera, parade, festa (za divno cudo kod njih pice engleske Bozicne pesme po celom gradu, a to maltene ni po zapadnoj Evropi nisam cuo), milijarde ljudi na ulicama (a na sve to prazan metro koliko je rasterecen i dobro organizovan a cena karte za tri dana za ceo GSP oko 600 din :D :D ). Neradni dani maltene dve nedelje tada. Ceo svet da se ugleda kako se kiti grad i pravi atmosfera. Inace grad organizuje svake godine (jer se naravno smatra to kao porodicni dani i praznik) i ima oko 80ak besplatnih muzeja. Nerealno je. Ali zato kilometarski redovi za ulaz, pogotvo za popularne.

Koje god si bio u Moskvi?
Koja je bila cena karte?
Ja s mojim burazerom planirali da idemo pa izbio rat. :biggrin:
Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 7348
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

Re: Evropski gradovi ...

Postby baketa96 » 17 Apr 2022, 20:01

Jam isto htio u Sankt-Peterburg da idem na ljeto/jesen ali klinac sad, veoma tesko.
Sloboda je zena...uzmi je-Dzony Stulic
User avatar
baketa96
 
Posts: 5570
Joined: 06 Jun 2011, 13:36

Re: Evropski gradovi ...

Postby Woodoo » 17 Apr 2022, 20:10

Moj dobar drugar je uhvatio zadnji momenat da poseti oba grada, septembra prošle godine. Malo je reći da je bio oduševljen i da me je zagrejao da idem. Nema drugog izbora nego da se sačeka da prođe rat.
User avatar
Woodoo
 
Posts: 3845
Joined: 24 Nov 2016, 23:55
Location: Beograd

Re: Evropski gradovi ...

Postby Inzaghi » 17 Apr 2022, 21:41

Veljkona22 wrote:Koje god si bio u Moskvi?
Koja je bila cena karte?
Ja s mojim burazerom planirali da idemo pa izbio rat. :biggrin:


Kraj 2019 za docek 2020. 8 dana.
Da bi stigli na let u 6 ujutru let, pa onda let, plus vremenska razlika. Ali taman stigli u smestaj oko pola 1, 1 i taman da odmorimo malo.

Isli smo preko wizza iz Budimpeste. Posto smo odlucili da idemo tamo oko oktobra vec su cene otisle za direktno a prit praznik. Ukupno 150e povratna karta + gea kombi Bg - Budimpesta - Bg. I uzeli smo jednu putnu torbu kod moje devojke za doplatu a ovako rance sa nama.
Kad nije sezona za te pare je moglo i direktno odavde.

Ma nema sta. Posebna prica. Ne zna se kad je lepse. Da li zimi da li u prolece. Ko je bio u Piteru posebno je ostao odusevljen. Ali i ovako je predobro. Nerealno je kada se nadjes na Crvenom trgu i okrenes oko sebe. Grad bolesno lep. Miks starog i modernog. Ogroman. Znamenitosti su fantazija.

Ono sto je najjace, njima su os ng do Bozica neradni dani nesto kao vreme za odmor i porodicu. Pa tih nedelju dana BESPLATAN ulaz u 80ak muzeja. I to od malih do najvecih i najpoznatijih. Ali zato redovi po kilometar. Imam neke slike, ono nije realno. Gde je bilo ok isli smo. Nismo hteli da gubimo dragoceno vreme na cekanja.

Za ng je bilo ne zna se koliko ljudi u gradu. Posle svi krecu kucama, milion ljudi silazi u metro. Vi ne mozete da zamislite taj broj tu guzvu. I onda sok. Za pola sata nigde nikoga. Ljudi kako silaze tako se puni metro koji je isao na 30 sekundi u kolonama. Da nisam doziveo ne bih verovao.

Ko odvede decu za ng tamo Diznilend mu me treba. Neverovatna organizacija. Policija, vojska, skeneri na svakom cosku. Volontera i onih animatora fazon milion. A grad sija. Sve deluje kao kic a onda kad se posvetis malo vidis da je sve okiceno milimetarski precizno i planirano.

Koristiti nadzemni prevoz samo ako si lud :D zlo. Saobracaj ne mrda. A onda nastupaju oni YT klipovi :D
Kao sto svi znate metro stanice su muzeji sami za sebe.

Grad ima toliko toga da ponudi. Obisli smo jako puno. Pesacili izmedju 20 i 30 km dnevno (pratili one aplikacije) i opet ima sta da se vidi.

Evo i slika:

Spoiler: pokaži
Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by Inzaghi on 17 Apr 2022, 21:57, edited 6 times in total.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17330
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Evropski gradovi ...

Postby Inzaghi » 17 Apr 2022, 21:50

Nastavak slika..

Spoiler: pokaži
[spoiler]Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
Last edited by Inzaghi on 17 Apr 2022, 22:04, edited 3 times in total.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17330
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Evropski gradovi ...

Postby Angus Young » 17 Apr 2022, 21:57

Slušajte Inzagija, sve je u pravu, bio sam u aprilu 2019. i izbegao zimu i novogodišnje praznike, ali sam uhvatio Moskvu po lepom vremenu i u pripremi za 9.maj.

Funkcionalnošću metroa sam oduševljen. Maksimum se čeka minut do dva na voz, ceo grad fantastično povezan, a jeftino i pristuoačno svima.

O znamenitostima da ne pričam. Manje više sve znate.

U istoj turi sam obišao Kijev i Minsk i isto vam mogu reći da su prelepi gradovi.

Šteta što ko zna kad će da se unormali situacija, stvarno vredi videti to sve.
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19579
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Evropski gradovi ...

Postby Veljkona22 » 17 Apr 2022, 22:33

Hvala Inzagi, živ bio. Ja i burazer smo razvili teoriju o ruskoj arhitekturu. Rus kad gradi gleda na 2 stvari:
1. Da bude ogromno.
2. Da bude otmeno. :roll:
Razmišljali smo Moskvi i Sankt Petersburgu, ali si mi sad definitivno približio Moskvu.
Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 7348
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

Re: Evropski gradovi ...

Postby Dimitrije » 29 May 2022, 19:28

Ljudi, Minhen. Imam neku listu ali je svaki predlog dobrodošao, neka alternativna mesta ako znate van Google vodiča, svaki predlog dobro je došao
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5649
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 10 guests