Board index Život van sporta Putovanja

Evropski gradovi ...

Re: FK Partizan 2021/22 - Najcrnje je pred svitanje

Postby Stenli » 03 Dec 2021, 08:52

Inzaghi wrote:Stenli, da pitam posto ovde najcesce citas i pises, secam se da si pomenuo da ne preporucujes Istanbul?

Zbog cega, za posetu ili zivot? Planiram uskoro da idem pa me zanima utisak :biggrin:


Bio sam smešten duboku u Fatihu gde su bukvalno kurve nudile ispred hotela.
Oni su jako prljavi, ceo grad smrdi, sve je puno arapa i crnaca.
Saobraćaj je haotičan, nema poštovanja nikakvih pravila.
Svi gledaju kako da te izmuljaju, a koronu ćeš sigurno zakačiti jer je milion ljudi na ulici.
Meni su baš onako primitivni i u nekim momentima mi se činilo kao da sa otišao u Indiju.
Deo grada de je Galata je dobar jer su tamo ostaci Rima, ali sve ostalo je indijanština.
Dobra stvar je taksi koji se smešno plaća.
User avatar
Stenli
 
Posts: 13462
Joined: 21 Jul 2017, 14:05

Re: FK Partizan 2021/22 - Najcrnje je pred svitanje

Postby Inzaghi » 03 Dec 2021, 11:07

Hvala Stenli :okk:

Takav sam i ja utisak stekao samo po klipovima. U sustini najgore su zene i devojke iz nase zemlje koje se loze na sve to iz nekog razloga (ne samo serije) i vise znaju o njihovim objektima i sultanima sve gluposti i loze se na to, a ne znaju npr sta je Stalac, istoriju Srba itd.

Ali svakako planiram i imam zelju da vidim. Blizu a trenutno je lira bukvalno na minimumu, pa je za nas turiste dzabe.
Guzva ne ne privlaci uopste ali preziveo sam Moskvu za i oko nove godine (milijardu ljudi i turista na ulicama).
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17126
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: FK Partizan 2021/22 - Najcrnje je pred svitanje

Postby Baxter Stockman » 03 Dec 2021, 11:14

Inzaghi wrote:Hvala Stenli :okk:

Takav sam i ja utisak stekao samo po klipovima. U sustini najgore su zene i devojke iz nase zemlje koje se loze na sve to iz nekog razloga (ne samo serije) i vise znaju o njihovim objektima i sultanima sve gluposti i loze se na to, a ne znaju npr sta je Stalac, istoriju Srba itd.

Ali svakako planiram i imam zelju da vidim. Blizu a trenutno je lira bukvalno na minimumu, pa je za nas turiste dzabe.
Guzva ne ne privlaci uopste ali preziveo sam Moskvu za i oko nove godine (milijardu ljudi i turista na ulicama).

Samo rokaj što više baklava sa pistaćima, nemoj da ti bude krivo ko meni kad sam se vratio što nisam pojeo dovoljno. :biggrin:

I meni je to utisak, jedini gori od tih većih mi je Atina, mislio sam da je Istanbul prljav, ali kad sam video Atinu ono je neuporedivo.

Šteta je što je tako istorijski veliki grad ostao Turcima...
Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: FK Partizan 2021/22 - Najcrnje je pred svitanje

Postby Inzaghi » 03 Dec 2021, 11:22

I ja sam to rekao, sve samo sa pistacima, jebes orahe jedem ih ovde non stop :D

Lira je trenutno na 7.6 din. Cene su smesne.

Ne znam. Nisam stekao takav utisak sa Atinom. Bio sam bas puno puta, verovatno sam navikao na Bg :D

Prebaci ovo sve u onu temu gradovi Evrope.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17126
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: FK Partizan 2021/22 - Najcrnje je pred svitanje

Postby Fratelo » 03 Dec 2021, 11:24

Nema jaceg grada od Roterdama.

Nakon njega Berlin pa sve ostalo :D
User avatar
Fratelo
 
Posts: 17666
Joined: 25 May 2017, 20:56

Re: Evropski gradovi ...

Postby Đorđe Čvarkov » 03 Dec 2021, 21:02

Мени су нејасни људи које Атина подсећа на Београд. Био сам много пута у Атини и оно није ни Б од Београда. Атина је нешто специфично док ме Београд подсећа на индустријске градове из СССР, највише у Русији и Украјини.
У Грчкој су као и код нас пристуне велике миграције, али је Атина без обзира на велик број становника успела да сачува стари изглед и функционалност града. У Београду то већ није случај.
Нисам био у Истанбулу. :biggrin:
Чварак. Људина.
User avatar
Đorđe Čvarkov
 
Posts: 692
Joined: 23 Nov 2021, 21:32

Re: Evropski gradovi ...

Postby Sezione » 03 Dec 2021, 21:07

Moze da podseca eventualno panorama jer su i njima pretezno bele zgrade
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13725
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Evropski gradovi ...

Postby Inzaghi » 03 Dec 2021, 21:21

Posto nisam pisao nista o putovanjima u ovoj temi, evo par mojih vidjenja i kracih utisaka. U sustini svaki grad je za sebe posebna prica. Da ne pisem sad o najpopularnijim i cestim gradovima Evrope jer vec sve znamo.

Ja obozavam Atinu. Taj haos na istopljenom asfaltu sa celom istorijom pred ocima. Izgleda nerealno lepo. Bio sam nekoliko puta usput (uvek vezano za letovanje). Dva puta zbog trajekta za Krit (pa ako nekog zanima detalji).

Za Moskvu necu nista da pricam, jer to mora da se vidi uzivo. Prvo kako cela zemlja funkcionise, organizacija kao i kako izgleda sve. Smestaj naravno airbnb u drugom obodu grada, tako da je do bila posebna predobra prica. Ziveli smo one klipove kao na Y "Only in Russia" :D i gledali uzivo svaki dan bukvalno, ono tipa lada pici 200, auto ide bez tocka, pijance kako se lemaju (mene jedan izgrlio ispred radnje, gotivac kao sa onog hardbass klipa bez zuba, ispricali se) :D Inace sam bio za novu god i Bozic. Nerealno je okicen grad, cela organizacija je brutalna sa milion volontera, parade, festa (za divno cudo kod njih pice engleske Bozicne pesme po celom gradu, a to maltene ni po zapadnoj Evropi nisam cuo), milijarde ljudi na ulicama (a na sve to prazan metro koliko je rasterecen i dobro organizovan a cena karte za tri dana za ceo GSP oko 600 din :D :D ). Neradni dani maltene dve nedelje tada. Ceo svet da se ugleda kako se kiti grad i pravi atmosfera. Inace grad organizuje svake godine (jer se naravno smatra to kao porodicni dani i praznik) i ima oko 80ak besplatnih muzeja. Nerealno je. Ali zato kilometarski redovi za ulaz, pogotvo za popularne.

Preporucujem i Bavariju, uz posetu lokalnih sela sve do granice sa Austrijom, kao i Garmis Partenkirhen uz prisustvo na cetiri skakaonice. Jako blizu je i Insbruk pa moze da se ode za male pare vozom. Ali pre svega najvisi vrh Nemacke Zugpsitze. Fenomenalno je popeti se gore na vrh Alpa. Generalno je cela regija predobra. Ja sam to spojio sa Svajcarskom, isao sam u posetu kolima u Cirih i malo se smucali tamo par dana i po Bavariji nedelju dana. Cirih je brutalno skup. Ali bas nije za nas. Da se zdere na ulici najjeftiniji kebab sto smo videli negde oko 10e :question: Druga dimenzija. Prevoz isto papren.

Pitajte ako nekog zanimaju detalji i vise informacija oko svega. Da ne pisem sad sve. Imam dosta slika ako ima zainteresovanih.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17126
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Evropski gradovi ...

Postby Dimitrije » 04 Dec 2021, 15:03

Veljkona22 wrote:Pozdrav ljudi, zanima me da li je neko bio u Londonu, sama papirologija oko odlaska,cene karata, cene smestsje i hrane tamo. Mislim da ostalo o Londonu znam :D

Neću mnogo, pošto em kasnim, em sam bio 2014. pa su mi bajate vesti. Nerealno skup grad. Pivo u radnji 2,5 Funte. Prevoz super (prvi put smo bili u Blekhitu, deo kod Grinič Vilidža a drugi kod Sent Džejms parka, praktično centar) isto lepo košta. Kažem, bajate su mi informacije ali utisci kao i uvek - jebeno fantastičan grad. Muzeji su 90% džaba ulaz. Onoliki grad a kao zoo, životinje su skroz zaštićene, u St Džejms parku možeš Pelikana da vidiš, ovamo kod Griniča kad smo bili imaš jelene, lisice, papagaje (ne znam što sam ovo napisao :beyond: ). Mi smo oba puta bili po 5 dana, drugi odlazak mi je supruga bila trudna pa čak nismo mnogo ni bazali okolo. Jako, jako, jako kratko. Imao sam i vodiča, Kuma je iz Londona pa je makar kako navodila ali džaba. Usudiću se da ti preporučim jedno mesto, Sir John Soane's Museum.

Edit
Namerno neću o papirologiji. Iz nekog razloga (mi smo u Beču predavali) odavde su slali papire za Varšavu pa je trajalo oba puta blizu 3 nedelje. Tada su mi pričali da je u BGu kraće. Traže baš mnogo, podeblja je bila fascikla. 100€ je koštala viza tada.
"Eksel tabele? Pa napravite vi eksel tabele." ćoravi, Feb 2023.
User avatar
Dimitrije
 
Posts: 5637
Joined: 16 Jul 2014, 10:32

Re: Evropski gradovi ...

Postby Radlirez88 » 14 Dec 2021, 16:17

Veljkona22 wrote:Pozdrav ljudi, zanima me da li je neko bio u Londonu, sama papirologija oko odlaska,cene karata, cene smestsje i hrane tamo. Mislim da ostalo o Londonu znam :D

Evo imas krajem decembra za 4 evra povratnu Wizzairom do Londona. Odes 26 decembra vratis se 7 januara. Ja sam isao pre deset godina sa mojima kad sam bio klinac pa su i meni utisci bajati, ali bas treba love da se zivi u londonu dve nedelje, ali vredi svake pare def.
https://www.esky.rs/prilike/78570/BEG-LTN-W6
Da li je neko obisao skoro Bazel-Miluz-Kolmar i to u okolini? Znacili bi mi bilo kakvi utisci. KOntam da bih u Miluzu spavao jer je najjeftiniji, a i u sredini je.
User avatar
Radlirez88
 
Posts: 2375
Joined: 31 May 2020, 19:15

Re: Evropski gradovi ...

Postby Dylam Dop » 01 Jan 2022, 11:32

Da li je neko boravio u St.Peterburgu?



Imam jaku zelju da obidjem ovaj biser na obali Baltika, prije nego se situacija ponovo radikalizuje i namaknu tmurni oblaci nad ovim dijelom Evrope.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7160
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Evropski gradovi ...

Postby Inzaghi » 04 Jan 2022, 11:11

Dosao iz Istanbula.

Grad je premocan. Velika steta sto je onakav grad ostao onim neandertalcima. To je najbolji opis ljudi tamo. Ima dosta normalnih ali ono. Cudni su.

Ovako je predobro. Cene smesne. Hrana je dobra i ima bas svasta. Stadioni su dobri onako spolja, imaju neki smek. Bila neka navijacka grupa iz beton lige pa bilo zanimljivo gledati ih. Pije se sve u 16. Guzve su bile velike pa smo nazalost preskocili muzeje.

Sto se tice grada i generalno zemlje, ovo mi je bio pun pogodak da vidim zasto ne zelim tamo da letujem.

Ataturk im je mnogo pomogao, ali njima fale jos 5 takvih da bi bili normalni.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17126
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Evropski gradovi ...

Postby grobar_Zvornik » 04 Jan 2022, 16:11

Dylam Dop wrote:Da li je neko boravio u St.Peterburgu?



Imam jaku zelju da obidjem ovaj biser na obali Baltika, prije nego se situacija ponovo radikalizuje i namaknu tmurni oblaci nad ovim dijelom Evrope.


Из прича оних који су били, а није их мало, кажу да је феноменалан град и да буквално без 15 дана не вриједи ићи. Толико историје, толико свега.
Једна од најбољих другарица је прошле године ишла са дечком и одушевљена је буквално свим виђеним. И није баш неки русофил попут мене, али све што је видјела је како каже импозантно и очаравајуће.
Већ пар година размишљам да посјетим и вјерујем да ћу то и урадити.
"Партизане мој - остани ми велики и силан и никада не престани да сањаш! Дани славе ће се наставити и на овом и на европском нивоу....ти си моја љубав права,моја крв, моја кућа и породица.. " Joffrey Lauvergne

32 ГОДИНЕ ПОНОСНА И СЛАВНА!
User avatar
grobar_Zvornik
 
Posts: 31172
Joined: 26 Oct 2013, 23:24

Re: Evropski gradovi ...

Postby Inzaghi » 04 Jan 2022, 16:33

Moj brat je bio. Mogu da ga pitam sta god te zanima.

Ono po njegovoj prici, grad obozava Srbe. Kad cuju da si odavde za njih si svetac.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17126
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Evropski gradovi ...

Postby Tileoleo » 05 Jan 2022, 00:33

Inzaghi wrote:Dosao iz Istanbula.


Какав је стари део града, зидине Константинопоља и тамо даље златни рог и Света Софија? Кажу да Турци слабо одржавају оне бедеме а толико су легендарни.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3188
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 7 guests