Board index Život van sporta Putovanja

Izleti

Re: Izleti

Postby Grande Alessandro » 01 Jan 2023, 21:42

Dodji opet...ali leti...kraj jula, pocetak avgusta...

Niski dzez festival i filmski susreti... :okk:
User avatar
Grande Alessandro
 
Posts: 5622
Joined: 17 May 2011, 18:15
Location: crno-beli svet...

Re: Izleti

Postby ExEr » 16 Jan 2023, 22:23

Dajte neki hint , ko ima iskustva, kako ide oko US vize, koliko se tesko dobija, dal je lakse sa aranzmanom...uopste neki savet ko je aplicirao ili dobijao vizu iz Srbije
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Izleti

Postby Ron Swanson » 17 Jan 2023, 09:49

Ja sam pre dva meseca dobio na deset godina. Imao sam uplaćen hotel i kupljenu kartu i to je to, bez pozivnog pisma, isplaniranih poslovnih aktivnosti i bilo čega drugog. Nisu mi tražili bilo kakve dokaze o prihodima, imovini, stanju na računu, porodičnom stanju itd.

Termin sam dobio za desetak dana od trenutka zakazivanja, jer mi je drugar koji radi u ambasadi rekao u koje tačno vreme da podnesem, tj. u kom momentu konzul ubacuje nove termine. Svakako treba stalno da se proverava koji termini su dostupni nakon što se podnese prijava i zakaže termin, pa da se prezakaže ako se pojavi neki skoriji termin.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Izleti

Postby Dylam Dop » 17 Jan 2023, 10:04

@ExEr

Majčica Rusija niš'..? (sve bez lomljenja oko vize po konzulatima i ambasadama)

Zadnji komentator ubiva: https://youtu.be/FhYk3NAi0MA
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7216
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Izleti

Postby ExEr » 17 Jan 2023, 14:51

A brate moj pametni u svakoj prilici...oklen znas sporadi cega se ide, pa turas rusiju?
A zadnji komentator je reko nesto sto mi ne znamo?
@Ron
Dakle unapred si kupio kartu i platio smestaj, pa sa tim isao na razgovor? Ne rezervacije? Da je bila negacija od odgovora, onda bi imao troskove neke prilikom vracanja aranzmana i karte kao i trosak razgovora koji se naplaćuje bez obzira na ishod, jel tako?

I jos jedno potpitanje, slicna varijanta kao kad bi uplatio aranzman recimo preko agencije putnik npr? Tu ide ful prevoz i smestaj
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Izleti

Postby Mikisha » 17 Jan 2023, 15:21

ExEr wrote:A brate moj pametni u svakoj prilici...oklen znas sporadi cega se ide, pa turas rusiju?
A zadnji komentator je reko nesto sto mi ne znamo?
@Ron
Dakle unapred si kupio kartu i platio smestaj, pa sa tim isao na razgovor? Ne rezervacije? Da je bila negacija od odgovora, onda bi imao troskove neke prilikom vracanja aranzmana i karte kao i trosak razgovora koji se naplaćuje bez obzira na ishod, jel tako?

I jos jedno potpitanje, slicna varijanta kao kad bi uplatio aranzman recimo preko agencije putnik npr? Tu ide ful prevoz i smestaj


Nemoj me za rec drzati, cini mi se da ameti vracaju pare za viziranje ako te odbiju dok britanci ne vracaju.
Ili je pre bilo tako.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6378
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Izleti

Postby Ron Swanson » 17 Jan 2023, 15:44

ExEr wrote:@Ron
Dakle unapred si kupio kartu i platio smestaj, pa sa tim isao na razgovor? Ne rezervacije? Da je bila negacija od odgovora, onda bi imao troskove neke prilikom vracanja aranzmana i karte kao i trosak razgovora koji se naplaćuje bez obzira na ishod, jel tako?

I jos jedno potpitanje, slicna varijanta kao kad bi uplatio aranzman recimo preko agencije putnik npr? Tu ide ful prevoz i smestaj



Išao sam bez toga, nisu me ni pitali za to, jedino sam u prijavi stavio adresu hotela u kojem ću biti i datume letova za koje imam karte. Imao bih troškove za otkazivanje smeštaja i prevoza, a taksa za prijavu se ne vraća ako te odbiju.

Nisam skapirao potpitanje koje si postavio.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Izleti

Postby ExEr » 17 Jan 2023, 22:29

Pa potpitanje se odnosilo ako si ti nezavisno bukirao hotele i nezavisno rezervisao let, a ja recimo sve odradim preko agencije koja ima turu sa hotelima i letom. Verovatno isti sablon, s tim da bi ja verovatno od agencije dobio letove i hotele...

Sto se vize tice, jel ti to prva viza ili si vec dobijao ranije i bio gore?
E da, jel traze i dalje potvrdu o vakcinaciji?
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Izleti

Postby Angus Young » 17 Jan 2023, 22:30

ExEr wrote:E da, jel traze i dalje potvrdu o vakcinaciji?


Što se tiče dobijanja vize, ne traže, ali za odlazak tamo traže. Bar je tako bilo pre dva meseca kad je drugar aplicirao.
nije uvek lako, ali je uvek lepo..
User avatar
Angus Young
 
Posts: 19603
Joined: 11 Mar 2014, 01:21

Re: Izleti

Postby Ron Swanson » 18 Jan 2023, 06:54

ExEr wrote:Pa potpitanje se odnosilo ako si ti nezavisno bukirao hotele i nezavisno rezervisao let, a ja recimo sve odradim preko agencije koja ima turu sa hotelima i letom. Verovatno isti sablon, s tim da bi ja verovatno od agencije dobio letove i hotele...

Sto se vize tice, jel ti to prva viza ili si vec dobijao ranije i bio gore?
E da, jel traze i dalje potvrdu o vakcinaciji?


Aha. Ne bi trebalo da ima bilo kakvih razlika.

Ovo mi je prva američka viza, nisam ranije tražio. Potvrdu o vakcinaciji traže da uđeš u zemlju, ne i za vizu.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Izleti

Postby ExEr » 18 Jan 2023, 06:58

Hvala na savetima i odgovorima, i ostalim ucesnicima mini panela takodje :biggrin:
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Izleti

Postby shakota » 18 Jan 2023, 10:31

Neces se valjda bockati burazere? :biggrin:

Meni treba ta smrdljiva viza, barem tranzitna da mogu preko LA da dosegnem Tahiti.

Da li i u tom slucaju traze bocu ako sam samo u tranzitu?
The wolf on the hill is never as hungry as the wolf climbing the hill
User avatar
shakota
 
Posts: 5764
Joined: 09 Dec 2014, 03:31
Location: Beograd (Z moon)

Re: Izleti

Postby Ron Swanson » 18 Jan 2023, 10:59

Da.

Ameri nemaju tranzit kao druge zemlje i takvo prolaženje se smatra redovnim ulaskom u Ameriku.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Izleti

Postby shakota » 18 Jan 2023, 11:07

E do kurca..

Tnx bro
The wolf on the hill is never as hungry as the wolf climbing the hill
User avatar
shakota
 
Posts: 5764
Joined: 09 Dec 2014, 03:31
Location: Beograd (Z moon)

Re: Izleti

Postby Cvele » 18 Jan 2023, 11:14

Bockaj se, šta može da ti se desi.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18509
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 12 guests