Board index Život van sporta Putovanja

Gde na more ? ...

Re: Gde na more ? ...

Postby Liv » 19 Jun 2011, 23:28

Da, taj deo Palma Nova, Arenal, Magalluf je katastrofa. Ali i odatle ste mogli renta car ili buseve i da obidjete malo. Sve ispod Magalluf-a ili s druge strane ka istochnoj obali je potpuno druga pricha. Mi smo tim njihovim busevima svuda ishli. Povratna karta u zavisnosti od udaljenosti je izmedju €1.20-2.50. Klopa po restoranima od €4 za burger i chips do 7-8 za neshto bolje. Kafa oko evro, evro ipo... Zapadna obala je dodushe ekskluzivnija i samim tim neshto skuplja ali je prelepa.

edit: mi smo ishli u nashem aranzhmanu. Smeshtaj u (jednokrevetnom) jednosobnom apartmanu za deset dana nas je izashao £150 po osobi a neshto manje je bila avionska karta, oko £120 ako se dobro secam.
Last edited by Liv on 20 Jun 2011, 00:02, edited 1 time in total.
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Gde na more ? ...

Postby Riquelme » 19 Jun 2011, 23:44

Prvi put cujem za jednokrevetne apartmane ... :biggrin:
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Gde na more ? ...

Postby ima 1 tim » 19 Jun 2011, 23:54

zato su tako povoljni :biggrin:

salim se,verovatno je greska u kucanju ali mogla bi Liv da nam ostavi neke linkove,ja sve sto sam gledala ima jos jednu jedinicu ispred cene koju je ona napisala :dunno:
samo se lepo moze ruziti,zavist valja i zasluziti

air:Hvala druze, nije nista licno protiv tebe, ali moramo neke standarde da postavimo...

Nemoj da se ljutis molim te...
User avatar
ima 1 tim
 
Posts: 2033
Joined: 14 Mar 2011, 22:38

Re: Gde na more ? ...

Postby Liv » 20 Jun 2011, 00:01

:laugh: Jednosobne :lollol: Lapsus u kuckanju.
Mi smo bukirali preko:
http://www.lowcostholidays.com/spain/ma ... tering.htm

Ako vas interesuje konkretnija preporuka za mesta, tu sam.
Liv
 
Posts: 4767
Joined: 04 Jun 2011, 19:06

Re: Gde na more ? ...

Postby Panta » 20 Jun 2011, 16:51

Liv wrote:. Ali i odatle ste mogli renta car ili buseve i da obidjete malo.


I jesmo isli, cini mi se 2-3 veceri, i jos par puta preko dana, ali busom se od Arenala do Palme putuje sat vremena, jbt otrznio sam se u autobusu.Taksijem je naravno krace, jedno 15-ak minuta.

Sve u svemu, Palma kao grad je bozanstven, Arenal- pa i ne bas.
Fedor is back.
User avatar
Panta
 
Posts: 5241
Joined: 16 Mar 2011, 15:17

Re: Gde na more ? ...

Postby Kantona » 25 Jun 2011, 10:38

Ode se na more. Sarti otpao, aranzmani prodati, ide se u Pargu, da se jos jednom overi, bilo pre 2 godine mnogo lepo.
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Gde na more ? ...

Postby Maki » 11 Jul 2011, 00:37

Kantona wrote:Ode se na more. Sarti otpao, aranzmani prodati, ide se u Pargu, da se jos jednom overi, bilo pre 2 godine mnogo lepo.


Ni da nam kazes kako si se proveo? :roll:
User avatar
Maki
 
Posts: 2552
Joined: 09 Jun 2011, 00:29

Re: Gde na more ? ...

Postby Kantona » 11 Jul 2011, 10:18

Nisam znao da ikog realno interesuje. :biggrin: Evo, danas pisem reportazu, obecaJem...
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Gde na more ? ...

Postby Riquelme » 11 Jul 2011, 10:20

I mene isto interesuje ... posebno da li je voda ledara u ovom periodu ...
User avatar
Riquelme
 
Posts: 1974
Joined: 15 Mar 2011, 14:19
Location: Dorcol

Re: Gde na more ? ...

Postby Kantona » 11 Jul 2011, 10:23

Meni je vreme bilo idealno - preko dana 32-33 stepena, przi taman da te tera u vodu, ali nije pakleno da ne mozes da dises, a uvece sveze, prijatno za spavanje, cak pre zoru ide pokrivanje carsavom. A voda malo hladnjikava, ali nista strasno. Posle 1-2 minuta sav pretrnes i bude ti super. :laugh:
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Gde na more ? ...

Postby Maki » 11 Jul 2011, 12:06

Kantona wrote:Nisam znao da ikog realno interesuje. :biggrin: Evo, danas pisem reportazu, obecaJem...


Jedva cekamo. :manikir:
Jos kad bi bio slikovit izvestaj gde bi nam bio kraj. :biggrin:

Spoiler: pokaži
salim se :bleh:

Zanima nas kakvo je mesto,imali ljudi,kakav je nocni zivot...itd,otprilike to? Ti ces dodati ako ima jos nesto zanimljivo. :ajdejebote:
User avatar
Maki
 
Posts: 2552
Joined: 09 Jun 2011, 00:29

Re: Gde na more ? ...

Postby cele iz fotelje » 11 Jul 2011, 15:20

Turska u sopstvenom aranžmanu (avion do Istambula, dalje busom koji su kao avioni- klopa, piće, kafa, čaj, 1.000km za 40 E, 10 -11 sati, 3-4 pauze po pola sata). Mediteran, istočno od Alanje, nema puno turista, jeftin smeštaj u pansionima (15 -20 E za dvokrevetnu), klopa je sitna kinta baš, pivo 1-3 E prevoz busevima za dž i funkcioniše savršeno, (možeš da odeš gde god zamisliš), more 30 stepeni nekad i toplije. Za one sklone avanturama i aktivnom odmoru (posete antičkim lokalitetima). Za svaku preporuku. Nama ni posle 12 godina nije dosadno. Odosmo u subotu ponovo.
DV: "Karakter je ono što preostane posle poraza"
User avatar
cele iz fotelje
 
Posts: 1444
Joined: 15 Mar 2011, 14:22

Re: Gde na more ? ...

Postby Kantona » 11 Jul 2011, 20:52

Evo, kao sto obecah, reportazica.

Parga je relativno novo otkriveno letovaliste za srpske turiste na Jonskom moru, na 2 sata voznje, otprilike, juzno od Krfa, na kopnenom delu Grcke. Vrlo malo mesto, svega 2.000 stanovnika van sezone, ali sa 30.000 kreveta za leto, koje popunjavaju stranci doslovno sa svih strana sveta: sve zemlje Skandinavije, Engleska, Rusija, Poljska, Madjarska, Srbija, pa cak i Italijana ima vrlo mnogo, pogotovo, kazu, u avgustu. Izuzetno je mirno mesto, ni nalik Halkidikiju, znaci, bez ludovanja po ulicama, barovima i diskotekama, idealno mesto za porodice ili za mlade zeljne cistog odmora. Cinjenica da sam u istom mestu bio pre 2 godine, a da ne volim da idem na ista mesta, govori koliko mi se svidja. Uostalom, recimo da od svih komentara, sto uzivo sto napismeno, ljudi koji su bili u Pargu, nema ni 10% onih kojima se nije svidelo.
Iz ne znam kojeg razloga, ali tamo Srbe jako vole i iako, kao sto rekoh, svega 3-4 godine ovo mesto se nalazi u ponudi nasih agencija, domacini maltene svi znaju barem po nekoliko srpskih reci, da vas nasmeju kad dodjete u trgovinu ili na plazu ili gdegod. Interesantno mi je bilo da su nasi zemljaci okupirali najveci kafic u mestu kada je Djokovic igrao finale i tako proslavljali svaki bitan poen da su na kraju apsolutno svi turisti poceli da se okupljaju oko kafica, da gledaju tenis i svi da se raduju pobedi Djokovica.

Jedini mozda minus Pargi, ako nekom to smeta, je sto je sva uzbrdo-nizbrdo, bukvalno osim plaza nema 10 metara ravnog prostora. Nama blago popunjenima i bez kondicije to ponekad malo smeta, ali generalno nije strasno, ume da bude i simpaticno. Na najlepsu od tri plaze u mestu, Valtos, dolazi se pentranjem uzbrdo, do mesta gde se nalazi tvrdjava iz doba Mletaka, a onda nizbrdo. Isti pravac, a suprotni smer, jelte, vazi kad se vracas s plaze.

Postoje i dve gradske plaze, manja i veca, koje su uglavnom, iako nisu preterano lepe (ali ni lose) od rane zore krcate. Naspram velike gradske plaze nalazi se malo ostrvo na kojem je crkva i do kojeg se dolazi laganim plivanjem.

Mesto je inace jako lepo pozicionirano za one izlete koje organizuju agencije. Jedan je put na Paksos-Antipaksos, dva ostrva u Jonskom moru udaljena na sat vremena voznje brodom od Parge. Prelepe plaze, boja mora za neverovati, a uz Antipaksos plivaju i delfini (video!) sto svemu daje posebnu draz.
Ima izlet i do reke Aheron, mitski Stiks, gde je po predanju majka umocila Ahila da postane besmrtan. Uopste mi nije cudno kako je nastao taj mit, posto Aheron ima mali kanjon kroz koji se pesaci uzvodno, a voda je toliko hladna da oni koji se usude da koracaju, vec posle minut-dva gube totalni osecaj da imaju noge. Treba zaista biti hrabar i ceo se umociti u tu ledaru. Nedaleko od Aherona je Nekromantion, po predanju mesto gde su drevni Grci dolazili, u predvorje Hada, da razgovaraju sa mrtvima. Vrlo interesantno.
Svakog jutra iz Parge ide feribot za Krf, 2 sata voznje, pa i to moze da bude sasvim lep izlet za one koji do sada nisu bili na Krfu...

Parga jeste malo skuplja za srpskog turistu. Realno, cene nisu uskladjene bas za nas dzep, vise tu stradaju Skandinavci, ali nije ni toliko strasno da mora hleb, sir i paradajz da se jede 10 dana, daleko od toga.

Evo poneka slicica, a za eventualna pitanja - tu sam.

Parga:

Image

Pogled na Pargu s mora:

Image

Plaza Valtos:

Image

Valtos slikan sa tvrdjave:

Image

Pogled na Pargu, gradsku plazu i ostrvce sa tvrdjave:

Image

Kanjon Aherona (nisam ja na slici napred, jasno je :biggrin: ):

Image
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

Re: Gde na more ? ...

Postby Unexpected » 11 Jul 2011, 21:04

@Kantona,
baš lepa reprtažica. Uspeo si da me zainteresuješ za Pargu. More, tvrđave, mitika, zvuči interesantno. Imaću je u vidu sledećih godina. Jednog dana će mi ponestati ostrva. :biggrin:
Ove godine Kos po prviput. Videćemo kako je...
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Gde na more ? ...

Postby Kantona » 11 Jul 2011, 21:06

Do sada nisam isao na ostrva, a imam veliku zelju, zato sto nemam polozen vozacki, a kazu da ostrva bez auta ne mogu da se dozive kako bi trebalo. Jebiga.
User avatar
Kantona
 
Posts: 2245
Joined: 31 Mar 2011, 17:58

PreviousNext

Return to Putovanja

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 20 guests