Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
17%
Bolji zivot
13
17%
Otvorena vrata
3
4%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
11
15%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
29%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 75

Re: Serije

Postby Grobar89 » 17 Sep 2022, 20:57

Poceo sam da gledam Gomoru na Hype Tv, serija kida, mada je knjiga bolja, procitao sam je u dahu.Roberto Savijano je sebi zapecatio zivot, zato sto je objavio knjigu, nigde ne mrda bez pratnje.
Grobar89
 
Posts: 6286
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Serije

Postby twoface » 17 Sep 2022, 21:05

Pogledaj ZeroZeroZero, slicna je tematika, opet Sollima.

https://www.imdb.com/title/tt8332438/
User avatar
twoface
 
Posts: 1704
Joined: 22 Jun 2011, 15:38

Re: Serije

Postby sanlorenzo » 17 Sep 2022, 21:53

Grobar89 wrote:Poceo sam da gledam Gomoru na Hype Tv, serija kida, mada je knjiga bolja, procitao sam je u dahu.Roberto Savijano je sebi zapecatio zivot, zato sto je objavio knjigu, nigde ne mrda bez pratnje.


Филм из 2008. је одличан.
sanlorenzo
 
Posts: 23
Joined: 31 Jul 2017, 14:40

Re: Serije

Postby Mikisha » 18 Sep 2022, 00:35

Gomora je odlicna, jednu jesen uvatio da gledam te serije o kriminalu, Gomora, Balkanska mafija(Bugari pokidali, moj brat Rosen Gacov.), Power.
Nisam izasao iz kuce 15 dana.

A filmovi Gomora, nesto sam gledao pa zaspao, posle je valjda izasao i film o Ciru di Marciju, mislim da sam gledao(secam se da je nesto bio u nekoj baltickoj zemlji, ako nisam pobrkao sa nekom sezonom serije, sve mi se pomesalo u glavi).
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6376
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Serije

Postby Cvele » 18 Sep 2022, 00:43

E dobri su Bugari.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18502
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Serije

Postby Veljkona22 » 18 Sep 2022, 02:08

Kida balkanska mafija
Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 7414
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

Re: Serije

Postby Mikisha » 18 Sep 2022, 02:25

65-70 epizoda, za 3 ipo dana spicio, pobledeo sam.

Nisam mislio da bugari mogu da urade nesto dobro.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6376
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Serije

Postby Grobar89 » 18 Sep 2022, 05:23

Dobra je bugarska serija, samo su zasrali kraj serije
Grobar89
 
Posts: 6286
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Serije

Postby Inzaghi » 18 Sep 2022, 05:43

Jesu ali da ne pisemo sad ko nije gledao :)

Inace su pokidali. Pokazali kako se radi serija. Ne znam, drzala me isto od pocetka do kraja. Bas onako dobra.
"да једна мала група људи није хтела да одустане..."
User avatar
Inzaghi
 
Posts: 17403
Joined: 16 May 2012, 10:42
Location: На терену у блоку

Re: Serije

Postby Grobar89 » 18 Sep 2022, 06:04

A celavi glumac je sada u Juznom vetru :biggrin: i onaj pajkan je bio, samo ga je pokojni Glogovac ubio na pocetku serije:)
Grobar89
 
Posts: 6286
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Serije

Postby Hajzenberg » 18 Sep 2022, 11:19

Grobar89 wrote:Poceo sam da gledam Gomoru na Hype Tv, serija kida, mada je knjiga bolja, procitao sam je u dahu.Roberto Savijano je sebi zapecatio zivot, zato sto je objavio knjigu, nigde ne mrda bez pratnje.


Ne znam koliko sezona će biti na toj tv emitovano ali pet je ukupno snimljeno, pa što ne bude na tv skidaj i gledaj. Obavezno posle treće ili četvrte sezone pogledati film o Ćiru Imortaleu, po srpski rečeno. Nisam knjigu čitao niti film gledao, serija je sasvim ok sa odličnom muzičkom podlogom izvesnog Mokadelika, kraj sasvim smislen.

Pisao sam pre par meseci detaljnije o seriji, tj.završetku iste, onda kada se završila, ima na spojlerima. Mafiju sam još zgotivio :biggrin: kao klinac gledajući kultne serije tipa Hobotnica i Kriminalističke priče a i sam životni put mi je u jednom delu doneo priliku da se okušam u nekim nelegalnim stvarima u inače legalnom poslu i to sam oberučke prihvatio ne razmišljajući o posledicama kojih na kraju srećom nije bilo, dobrih 11 godina života se tako nešto dešavalo dok nisam rekao dosta.

Moram u narednih 8-9 meseci skoknuti i do Sicilije i do grada podno Vezuva, da vidim taj Sekondiljano i San Paolo, da vidim te ''favele'' napuljske i mnogo toga još jer ako sad ne iskoristim tu priliku neću nikad.

Ima i Subura, to nisam gledao, valjda rimska mafija, pisali su ljudi o tome ali Gomora kida između ostalog i zbog jezika kojim pričaju napolitanci pa je i u samom Italiji serija titlovana, nije u pitanju dijalekat nego bukvalno kao da je neki drugi jezik u pitanju.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7825
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Serije

Postby Grobar89 » 18 Sep 2022, 11:24

Hajzenberg wrote:
Grobar89 wrote:Poceo sam da gledam Gomoru na Hype Tv, serija kida, mada je knjiga bolja, procitao sam je u dahu.Roberto Savijano je sebi zapecatio zivot, zato sto je objavio knjigu, nigde ne mrda bez pratnje.


Ne znam koliko sezona će biti na toj tv emitovano ali pet je ukupno snimljeno, pa što ne bude na tv skidaj i gledaj. Obavezno posle treće ili četvrte sezone pogledati film o Ćiru Imortaleu, po srpski rečeno. Nisam knjigu čitao niti film gledao, serija je sasvim ok sa odličnom muzičkom podlogom izvesnog Mokadelika, kraj sasvim smislen.

Pisao sam pre par meseci detaljnije o seriji, tj.završetku iste, onda kada se završila, ima na spojlerima. Mafiju sam još zgotivio :biggrin: kao klinac gledajući kultne serije tipa Hobotnica i Kriminalističke priče a i sam životni put mi je u jednom delu doneo priliku da se okušam u nekim nelegalnim stvarima u inače legalnom poslu i to sam oberučke prihvatio ne razmišljajući o posledicama kojih na kraju srećom nije bilo, dobrih 11 godina života se tako nešto dešavalo dok nisam rekao dosta.

Moram u narednih 8-9 meseci skoknuti i do Sicilije i do grada podno Vezuva, da vidim taj Sekondiljano i San Paolo, da vidim te ''favele'' napuljske i mnogo toga još jer ako sad ne iskoristim tu priliku neću nikad.

Ima i Subura, to nisam gledao, valjda rimska mafija, pisali su ljudi o tome ali Gomora kida između ostalog i zbog jezika kojim pričaju napolitanci pa je i u samom Italiji serija titlovana, nije u pitanju dijalekat nego bukvalno kao da je neki drugi jezik u pitanju.


Spoiler: pokaži
Verovatno je 4 sezona, kada je Djeni dao pistolj Ciru da mu ubije oca.Gledam one zgrade u Napolju, jezivo,inace, Kamora drzi tribine Napolija, bukvalno sve drze tamo, a tek politicari sto su upetljani, strasno.
Last edited by Grobar89 on 18 Sep 2022, 11:27, edited 1 time in total.
Grobar89
 
Posts: 6286
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Serije

Postby fabricio » 18 Sep 2022, 11:25

Brate pisi u spojlere molim te takve stvari.

Subura je vrhunska serija, prvu sezonu sam za dan pogledao kad se pojavila na netfliksu.
Last edited by fabricio on 18 Sep 2022, 11:26, edited 1 time in total.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Serije

Postby Hajzenberg » 18 Sep 2022, 11:26

Nisu ljudi gledali svi, stavljaj spojlere :biggrin:

Spoiler: pokaži
Ćiro ubija Đenijevog oca na kraju drugog serijala, na kraju trećeg se dešava jedna bitna stvar koju neću pominjati jer ne znam da li si stigao dotle a radnja filma se dešava posle tog trećeg serijala a film je snimljen posle emitovanja četvrte sezone :laugh: u principu, film treba odgledati pre gledanja pete sezone :biggrin:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7825
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Serije

Postby Grobar89 » 18 Sep 2022, 11:37

Hajzenberg wrote:Nisu ljudi gledali svi, stavljaj spojlere :biggrin:

Spoiler: pokaži
Ćiro ubija Đenijevog oca na kraju drugog serijala, na kraju trećeg se dešava jedna bitna stvar koju neću pominjati jer ne znam da li si stigao dotle a radnja filma se dešava posle tog trećeg serijala a film je snimljen posle emitovanja četvrte sezone :laugh: u principu, film treba odgledati pre gledanja pete sezone :biggrin:


Spoiler: pokaži
Juce sam sasvim slucajno poceo da gledam, prebacivao sam kanale, kada dole vidim, serija Gomora :biggrin: bilo je jedno 3-4 epizode, tast je saznao da hoce da ga prevari
Grobar89
 
Posts: 6286
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 9 guests