Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
18%
Bolji zivot
13
18%
Otvorena vrata
2
3%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
10
14%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
30%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 73

Re: Serije

Postby Moltisanti_ » 09 Jul 2022, 12:58

Preminuo Toni Siriko aka Poli Galtijeri

Jedan od gotivnijih likova inostrane kinematografije
User avatar
Moltisanti_
 
Posts: 469
Joined: 22 Jan 2018, 16:58

Re: Serije

Postby PERA » 10 Jul 2022, 12:20

Kakva je serija Klan,, ja ne verujem. Napravili su vrhunsku parodiju na zemunce. Da li im je to bio vćcilj ne znam, ali ono je šou
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8644
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Serije

Postby Sezione » 11 Jul 2022, 18:10

Knjiga otmice zemunskog klana 1/1, scenario kao da je pisao Mile Novakovic

Ne mogu samo da provalim ko je iz ril lajfa ovaj Visnjic sto su ga roknuli Cecini na benzinskoj stanici
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13724
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby PERA » 11 Jul 2022, 19:17

Sezione wrote:Knjiga otmice zemunskog klana 1/1, scenario kao da je pisao Mile Novakovic

Ne mogu samo da provalim ko je iz ril lajfa ovaj Visnjic sto su ga roknuli Cecini na benzinskoj stanici

Ja pomislih da je Šok, ali kad ga roknuše onda nije on.
Ne znam da nije Jorga, njega su kasnije ubili.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8644
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Serije

Postby Sezione » 12 Jul 2022, 10:04

Bcs e08 izasla
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13724
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby Sezione » 12 Jul 2022, 18:04

Bcs

Spoiler: pokaži

U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13724
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby S73F4N » 14 Jul 2022, 18:44

BCS
Spoiler: pokaži
Kontam da KIm puca psihicki,da li ce morati da je se rese ili ce neka ludara da radi ostaje da vidimo.
User avatar
S73F4N
 
Posts: 4116
Joined: 30 Jun 2016, 21:36

Re: Serije

Postby enbidzi » 20 Jul 2022, 16:32

Jel gledao neko Sola

Spoiler: pokaži
Kakav je ono vremenski prelaz na kraju poslednje bcs, oce se vracati sad malo u proslost oko Kim da vidim dje je ili to je to :D
User avatar
enbidzi
 
Posts: 6276
Joined: 25 Oct 2012, 14:32

Re: Serije

Postby Sezione » 21 Jul 2022, 10:51

Bcs

Spoiler: pokaži
Gledao ja i bukvalno ne znam sta da ti kazem :D

Da se juce zavrsila serija ne bih imao primedbi. Majk, Fring, Kim, Dzimi, Lalo, Varga, advokati, svi su zavrsili svoj "arc" ali spremili su neku ludnicu sigurno sa Solom i ova 2 ludaka iz BB

U proslost se nece vracati sigurno posto je ovaj vremenski skok do BB ere ali mislim da cemo videti ili bar cuti Kimce jos koji put :biggrin:

Serija se zove Beter kol Sol, a u sustini cemo samo u ove poslednje 4 ep gledati Sola, i malo onog Dzina verovatno dok mu ne dopizdi da bude u tom anderkaveru, sve ovo do sad je u sustini bio Dzimi fakin Mekgil :D

Moguce je da je Kim zapalila preko onog Vacuum cleaner lika sa vizitke preko kog ce i Sol zapaliti jer ce sa ovom dvojicom izvrsiti jedno 30 krivicnih dela. Mada nije imala potrebe preko njega, jedino ako hoce da promeni skroz identitet posto je potpuno prsla, sto nije bilo tesko predvideti Stefane :biggrin: , dokusurilo je ovo sa Hauardovom zenom, kakav zivotinjski nastup

Ili ce se slucajno negde sresti njih dvoje ili ce ga ona zvati, moje neko predvidjanje, mada nemam predstavu sta da ocekujem u ovih 4 ep, videcemo je sigurno jer koliko je Sol glavni lik toliko je i ona

E al koliko se muceni Hektor iscimao da izdiktira na zvonce onu poruku, jos diktira Chicken man umesto Gus :D, a Eladio ga ismejao za sve pare, pokidao sam se od smeha iskreno :biggrin:

Fascinantan broj trivia koje covek ni ne moze da primeti, na kraju se vrti ona reklama na radiju i kaze "ripped off by your brother in law" , citaj Volter i Henk, cirkus jebeni prave, iako od prve sezone nije smesno smesno vec ozbiljna serija, kako se priblizava kraju meni je sve smesnije i smesnije :D
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13724
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby Hajzenberg » 22 Jul 2022, 11:17

Gleda se svemoćni Sol i u tuđini...

Spoiler: pokaži
Mislim da smo završili sa leponogom i lepookom Kim <3 na imdb stoji da igra u sve 63 epizode ali stoji to i za Hauarda, Vargu ali to ne treba ozbiljno uzimati u razmatranje. Zameram što je sve nekako na brzaka, ''neću više da budem advokat'', ''pakujem kufere i odlazim'', bla, bla, bla...nekako sve sada, odmah i naglo, moglo se malo više vremena posvetiti momentumu njenog odlaska i njene sudbe obzirom da još 4 epizode imaju na meniju ali bolje i što je otišla nego da ju je neko roknuo ili da je završila u nekoj ludari ili nešto sasvim treće, nešto što nije zaslužila a možda je i stvarno preko lika iz servisa za usisivače dobila novu lk i zbrisala negde diljem Amerike. Inače, onaj lik što je poslao Sola i Voltera u egzil je preminuo pre 3 godine, odnosno glumac što je onako upečatljivo onu rolu odigrao.

Šta očekivati u finalnim epizodama pitanje je sad. Valjda će bar jednu celu posvetiti epilogu sage, kako je i gde je završio Džimi-Sol ili onako kako se sada već zove posle promene identiteta. U kom kontekstu će se pojaviti moj ''guru'' Hajzenberg :laugh: i ortak mu blesavi Pinkman, nema ovde više vraćanja u neku prošlost što se tiče advokata, verovatno da vidimo kako je konačno prešao na ''tamnu stranu'', neki događaji povezani sa BB i naravno sam kraj priče gde bih ja da sam kreator priče svakako ubacio i Kim pa makar u nekim naznakama da se vidi kako je završila.

Što se tiče trivija i raznih minijatura i poveznica sa BB pa tu su nenadmašni, jednostavno genijalno odrađeno, serija u globalu zaslužuje jaku devetku a možda i više. Bob Odenkirk je majstor svog zanata i nekad kad budem u prilici obrnuću opet prvu ediciju Farga gde je on ''samo'' epizodista pored fenomenalnog glavnog glumačkog dvojca ali i tu je jako dobro svoju rolu izneo.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Serije

Postby Sezione » 23 Jul 2022, 00:18

Bcs

Spoiler: pokaži
Nismo zavrsili sa Kim, a verovatno ni sa Dzimijem, ocekujem da se posle Sola i anderkaver Dzina vrati u Dzimija sa pocetka. Iz Sola ce bezati u anderkaver zato sto je sa Voltom pocinio jedno 50 krivicnih dela. Na tom povratku u Dzimija ocekujem i Kim, ima jos 4 epizode, najjace da je ne bude uopste, pa nisu valjda scenaristi i autori toliki retardi :biggrin:
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13724
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby Baxter Stockman » 24 Jul 2022, 16:37

Avangarda FPL Champion (2021)
Avangarda NFL Fantasy Champion (2023)
User avatar
Baxter Stockman
 
Posts: 34099
Joined: 16 Feb 2017, 13:53

Re: Serije

Postby Sezione » 24 Jul 2022, 19:25

Vruc vetar, druga epizoda pod nazivom "Taksista", scena kad Surda vozi kolegu sa slomljenom rukom koji izmedju ostalog kaze: "ne izlazi iz kola bez rucne dizalice taman gorela". Scena iz Porodicnog blaga kad Cercil kaze "ne izlazi iz kabine bez rucne dizalice, makar gorela kabina"

Sta mislite, da li je Sinisa Pavic sam svom liku posvetio triviju ili je u pitanju cista slucajnost?
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13724
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby Pit Bull » 24 Jul 2022, 21:51

Trailer obecava. :biggrin:

▒▓█ P █ A █ R █ T █ I █ Z █ A █ N █▓▒
User avatar
Pit Bull
 
Posts: 58101
Joined: 08 Jan 2013, 04:32

Re: Serije

Postby Tegi » 24 Jul 2022, 23:00

Sezione wrote:Vruc vetar, druga epizoda pod nazivom "Taksista", scena kad Surda vozi kolegu sa slomljenom rukom koji izmedju ostalog kaze: "ne izlazi iz kola bez rucne dizalice taman gorela". Scena iz Porodicnog blaga kad Cercil kaze "ne izlazi iz kabine bez rucne dizalice, makar gorela kabina"

Sta mislite, da li je Sinisa Pavic sam svom liku posvetio triviju ili je u pitanju cista slucajnost?

Ili prepisivanje u cajtnotu ili ima unapred razrađene pojedinačne scene i replike pa ih prilgađova različitim scenarijima.

Recimo, advokatska odbrana "to dete nije naše" ponavlja se godinu za godinu u "Vrućem vetru i filmu "Laf u srcu", što verovatno znači da je ona unapred napisana i da se samo čekala prilika da se negde posadi.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20670
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: cavalera and 14 guests