Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
18%
Bolji zivot
13
18%
Otvorena vrata
2
3%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
10
14%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
30%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 73

Re: Serije

Postby Tegi » 07 Dec 2022, 22:10

Igra ga bratina Dima Nagijev iz "Kuhinje". :biggrin:
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20670
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Serije

Postby Џејси Керол » 07 Dec 2022, 22:20



Kad se setim prve sezone, svi zivi na forumu gledaju, a niko ne sme da pohvali seriju :D
miris prčevine
User avatar
Џејси Керол
 
Posts: 12963
Joined: 01 Apr 2014, 20:15

Re: Serije

Postby Hajzenberg » 07 Dec 2022, 22:35

Stefanm992 wrote:odgledao sam prvu sezonu Chikatilo , vidim da je snimljena i druga sezona ove godine ali nisam mogao da nadjem torent niti sajt za gledanje koji je ima , jel zna neko gde bih mogao naci ?
Inace kako je lik odglumio tog Chikatila svaka mu cast , bukvalno da nemas ni promil empatije dok je npr Damer odradjen ne toliko zverski i poremeceno



Brzinski odgovor - pisao sam zadnje dve godine o mnogim serijama koje sam posle ovde preporučivao i koje su posle ljudi i gledali i obrnuto, mislim ni reči o Čikatilu kojeg sam odgledao negde u aprilu, maju ove godine. Tada sam odgledao prvu sezonu a letos negde i drugu, bez prevoda, jer ne postoji za sada ni srpski ni hrvatski i neće biti skorije izgleda jer kako sam razumeo situaciju na nekim forumima reč je o tome da nema ''pisanog'' ruskog prevoda i tek kad on bude dostupan onda će neko i od ''naših'' prevesti. Meni nije bio problem jer dobro znam ruski, prva sezona je inače manje više užasno prevedena od strane jednog lika, jedan od najgorih prevoda koje sam u životu video a odgledao sam sigurno par hiljada filmova i 150-200 stranih serija. Kako što se tiče prevoda pojedinih reči i izraza tako i žargona kojima nije bilo ni mesto ni trenutak da se apostrofiraju a posebna priča su gramatičke greške kojih je bilo u izobilju ali eto, bolje išta nego ništa za one koji ne razumeju baš ništa bez prevoda.

Evo ti linkovi za drugu sezonu, prvo je odličan ruski sajt sa torentima a drugi je čuveni balkandownload, za prvi sajt ne treba registracija, za drugi treba, pa se snađi već sam :okk:

http://rutor.info/torrent/866898/chikat ... dlrip-720p

https://www.balkandownload.org/topic/110176-чикатило-2021-2022/?hl=chikatilo#entry564608

I mani se sajtova gde je online gledanje, nećeš se tu '' 'leba najesti '' :laugh: iz više razloga, ako kao i većina nas ''raje'' nemaš raznorazne striming platforme onda torenti, balkandownload i tome slično, dovoljno je to dvoje, ako i kad si u tuđini pazi gde je torentovanje kažnjivo a BD nije problem jer je samo download ali ne i deljenje sadržaja.

Nisam gledao ništa drugo iz opusa ovog glumca koji je brutalno odigrao serijskog ubicu, mnogo mi se dopala njegova rola :lollol:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7778
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Serije

Postby Stefanm992 » 07 Dec 2022, 23:02

slabo znam ruski , fazon tarzanski tkd mi ne vredi bez prevoda ali hvala ti svejedno
kad sam vani zbog posla ne skidam nista , sto je sigurno sigurno je iako kontam da nisu sve drzave zajebane po tom pitanju
ovo za los prevod prve sezone - inace se dosta brljavi , vec godinama gledam sa engleskim titlom - em brze izbace em su pouzdaniji
Stefanm992
 
Posts: 1655
Joined: 13 Nov 2017, 16:07

Re: Serije

Postby Sezione » 13 Dec 2022, 15:39

Ladno nema Rie Sihorn iliti Kim Veksler

Delite bre nominacije i nagrade jedni drugima, celafute jedne. Hilari Svonk ej bre, ja razumem da je holivud klosarska profesija ali da su ovoliko oklosarili to ne mogu da razumem

Smesna je i sramna ta dodela oskara


Image
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13725
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby Mikisha » 19 Dec 2022, 20:24

Ova Radio Mileva uopste nije strasno losa
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6353
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Serije

Postby Sezione » 21 Dec 2022, 09:04

Karen fookin Pirej

Ne znam gde sam na ovo naleteo ali brate mili kakvo gubljenje vremena, bacenih 4 sata i kusur minuta na ove 3 epizode, strasno. Prvu epizodu sam gledao danima, svaki put kad sam pustio sam zaspao posle 5 min

Skotska, ponovo se otvara ubistvo od pre 25 godina, whodunnit klasican

Zaobici najlaganije

https://www.imdb.com/title/tt11725900/
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13725
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby Gerzovo » 25 Dec 2022, 08:36

Ko voli špijunažu, kontrašpijunažu i te folove, golove, preporučujem Izraelsku seriju "False flag", jako dobra.
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 916
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Serije

Postby fabricio » 27 Dec 2022, 21:40

Genijalno

A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13703
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Serije

Postby Malkovic » 27 Dec 2022, 22:59

"Бранилац" баш одаје утисак "једва смо се скупили а и то нам је мрско".
Данас пламсаш само од крви најбољих
што су мачу дали своја тела справна;
блештећи у духу и у чистој вољи,
божанствена света земљо Православна
User avatar
Malkovic
 
Posts: 4246
Joined: 20 Feb 2020, 13:46
Location: Šabačka Pocerina

Re: Serije

Postby Џејси Керол » 28 Dec 2022, 08:15

Ko hoce malo da se opusti uz bleju u full kvaltetnom gasu, preporucujem mu Clark na Netfliksu
miris prčevine
User avatar
Џејси Керол
 
Posts: 12963
Joined: 01 Apr 2014, 20:15

Re: Serije

Postby Radonjaa » 28 Dec 2022, 17:31

Malkovic wrote:"Бранилац" баш одаје утисак "једва смо се скупили а и то нам је мрско".


Bukvalno :biggrin:
Šteta za ideju
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13228
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Serije

Postby Cvele » 28 Dec 2022, 20:10

Mikisha wrote:Ova Radio Mileva uopste nije strasno losa

Evo gledam sad.

Ne znate šta propuštate.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18213
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Serije

Postby Malkovic » 28 Dec 2022, 21:30

Radonjaa wrote:
Malkovic wrote:"Бранилац" баш одаје утисак "једва смо се скупили а и то нам је мрско".


Bukvalno :biggrin:
Šteta za ideju


Види се да продукција нема никакво искуство са овом тематиком, која је специфична али треба да продре у најтананија емотивна стања човека.

Али не, успели су да целу атмосферу учине малокрвном, лакрдијашком а код гледалаца да створе дојам гледања Топ Шопа. Свака епизода је идентична претходној. Мртва.
Данас пламсаш само од крви најбољих
што су мачу дали своја тела справна;
блештећи у духу и у чистој вољи,
божанствена света земљо Православна
User avatar
Malkovic
 
Posts: 4246
Joined: 20 Feb 2020, 13:46
Location: Šabačka Pocerina

Re: Serije

Postby Sezione » 29 Dec 2022, 02:15

Odgledao sam jednu epizodu toga kad zena od onog lika ukrade nesto na pijaci pa tu kao bude neki picvajz, posle dodje neki lik da pravi kucu pored njegove, je l mu heftao zenu? :biggrin:

Preveliki time jumpovi u sklopu tog dela price, tek onaj deo sa Fila ekipom mi nista jasno nije bilo. Potpuno rastrzana epizoda, ne znam ni da li sam je celu pogledao

Gluma na ivici da sklizne u kriminal

Ostavljam mogucnost da nisam znao pozadinu price pa mi je zato sve izgledalo uzasno

Da li epizode uopste imaju veze jedna sa drugom?
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13725
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: DotBot 1.2, PERA and 12 guests