Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
17%
Bolji zivot
13
17%
Otvorena vrata
3
4%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
11
15%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
29%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 75

Re: Serije

Postby Sezione » 28 Apr 2022, 14:51

Hajzenberg wrote:U vezi BCS...

Spoiler: pokaži
Pre izvesnog vremena (strana 632) smo Enbidži i ja vodili ''polemiku'' oko sudbe Lala Salamanke, postavljen je klip sa yt iz BB gde se pominju Lalo i Naćo, ja sam pre toga bio ubeđen da će Lalo stradati ali enb me demantovao tim klipom pa ja onda kao provalih da će Varga stradati i videli smo šta se zbilo u trećoj epizodi zadnjeg ciklusa :crybaby: Ispade da Sol onda nije znao da je Ignacio stradao kada reče Volteru i Džesiju ko ih šalje, Lalo ili Ignacio, tek, videćemo dalji zaplet i rasplet a pogotovo oko Kim :biggrin: Tačno što reče Sez trebalo je ovo sačekati da se nakupi ovih 7 epizoda iz prve polusezone pa sve odjednom izbindžovati.
.


Spoiler: pokaži
Ma za Vargu je ocigledno znao Sol(Majk mu rekao najverovatnije u BCS, videcemo u narednim epizodama) cim ga je prodao za 3 sekunde na onom klipu u BB. Za Lala vec ne mozemo da znamo da li je znao i da li je uopste ziv u tom trenutku u BB(po nacinu kako je pricao na klipu deluje kao da za njega nije znao nista) ali mislim da cemo saznati do kraja svakako sve sto nas zanima :biggrin:

Moje je misljenje da ce i Laleta da rokne neko, najverovatnije Gas. Mozemo samo da nagadjamo jer smo jos uvek u nekoj 2004. godini, a dvojac iz BB se pojavljuje tek u 2008.

Tek sad ta scena iz BB postaje antologijska :biggrin:
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13829
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby Hajzenberg » 29 Apr 2022, 12:48

Ae Sez da se Ozark odgleda :okk:

Izašlo finalnih 7 epizoda sve sa hr prevodima, taman ovih narednih par dana da se iskoristi.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7836
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Serije

Postby Sezione » 02 May 2022, 05:03

Gledam, gledam

Kakav kraj 11. epizode :lollol:
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13829
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby Sezione » 02 May 2022, 08:51

Pobednicki kraj serije :D
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13829
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby 1945 » 02 May 2022, 10:05

Alo spojleri, pazite sta pisete :D
User avatar
1945
 
Posts: 2059
Joined: 01 Aug 2014, 17:33

Re: Serije

Postby Hajzenberg » 02 May 2022, 12:13

Noćas završih Ozark, iskoristih ove praznične dane pa da bacim uobičajenu ''recenziju'' :biggrin:

Spoiler: pokaži
Ovo je jedna od serija koju nisam gledao sezonu za sezonom već je ''otkrih'' prošle godine u proleće, leto i bolje što je tako, odgledaš sve za par meseci, u suprotnom em se zaboravi em nema nekog prevelikog iščekivanja. Mora se priznati da je makar malo opadao kvalitet iz sezone u sezonu ali svakako držala pažnju do kraja, još jedna serija koju odgledah u poslednje vreme a da je imala iole smislen kraj, da li je mali pucao na kraju u dosadnog detektiva možda je i nebitno, bitno da su se dokopali pepela :biggrin: a možda je pucao i u sam ćup. Nešto na fazon Sopranovih, zatamnjena zadnja scena i bum. Ima možda nekih nelogičnosti tokom cele serije, ne verujem da se novac baš onako olako ''pere'', neke stvari oko kartela ili FBI ali čak i da su neke stvari karikirane više nego što su trebale da budu nije tajna da američko društvo i demokratija počivaju što se finansija tiče upravno na pranju love, raznim donacijama, fondacijama i ostalim zajebancijama što se tiče izbora i politike uopšte, velika je to mašinerija i valja sve to posložiti a da ostaneš čist.

Žao mi male i vrckave Rut Lengmor, pucanj kad' mu vreme nije i to sve u beloj haljini, mala je opasno odglumela kao i fenomenalna Lora Lini u ulozi Vendi Bird, kakav pokvaren osmeh koji govori umesto reči, ono nisam video nigde na filmu ni u stvarnom životu. Jednostavno razoruža sa tim ciničnim osmejkom i prosto ubedi čoveka da je i samo jednom izgovorena laž istina i obrnuto. Muški deo ekipe pomalo tunjav ali suva inteligencija, mali na kraju pokazao ''muda'' :biggrin: . Onaj lik što igra Vendinog brata igrao je i u odličnoj seriji Benši o kojoj sam naširoko pisao pre godinu dana, nekog naci pandura, lik sa sličnim karakteristikama kao i u Ozarku. To bi bilo to, možda je moglo da se spakuje sve i u tri sezone ali bi bio veliki promašaj da su nastavili. Mnogi kažu da je serija napravljena za fanove BB, neki kažu sa ciljem da bi se prikazale stvari u vezi FBI i meksičkih kartela, ima tu svega, treba znati da Ameri mnoge filmove i serije snimaju sa ovim ili onim ciljem koji se pre ili kasnije u nekom obliku i ispolji, ništa novo.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7836
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Serije

Postby KeithCozart » 03 May 2022, 09:46

Синоћке пред спавање лула мира и Табу, сасвим случајно налетео на Нетфликсу... Зна ли неко јел се спремају неки наставци нешто.. ?
User avatar
KeithCozart
 
Posts: 137
Joined: 14 Dec 2021, 14:33

Re: Serije

Postby Hajzenberg » 03 May 2022, 11:19

Serija iz 2017. trebao je nastavak godinu-dve kasnije, pa korona, ovo, ono i sad se uopšte i ne pominje. Mislim da sam je jedno tri puta obrnuo u periodu 2017-20 sve sa slušalicama zbog onih ludačkih muzičkih sekvenci kada se Hardi pojavljuje i kada je neka akcija u najavi a i on opasno mrmlja u toj seriji, ima nekih sličnosti i sa njegovom ulogom u Peaky Blinders. Nije zvanično otkazana serija, možda i bude tog dugo očekivanog nastavka.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7836
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Serije

Postby Veljkona22 » 03 May 2022, 12:18

Zanimljivo, to mrmljanje Hardi ima i u ulozi Foresta Bondurenta u filmu Lawless koji je izašao pre Peaky Blindersa.
EpicDrama kanal poseduje jako dobre serije. Većinom su to neke istorijske drame/misterije. Ja sam tamo odgledao "Ubistva u Beču" i pogledam po neke epizode Detektiva Mardoka i tih serija koje imaju 100 i kusur epizoda. Evo sad emituju "54 sata", serija o prvom registrovanom kriminalnom slučaju u Nemačkoj 80 i neke godine. Nisu to serije vrhunskog kvaliteta, ali itekako drže pažnju.
Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 7475
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

Re: Serije

Postby PERA » 03 May 2022, 12:26

Veljkona22 wrote:Zanimljivo, to mrmljanje Hardi ima i u ulozi Foresta Bondurenta u filmu Lawless koji je izašao pre Peaky Blindersa.
EpicDrama kanal poseduje jako dobre serije. Većinom su to neke istorijske drame/misterije. Ja sam tamo odgledao "Ubistva u Beču" i pogledam po neke epizode Detektiva Mardoka i tih serija koje imaju 100 i kusur epizoda. Evo sad emituju "54 sata", serija o prvom registrovanom kriminalnom slučaju u Nemačkoj 80 i neke godine. Nisu to serije vrhunskog kvaliteta, ali itekako drže pažnju.

Lawless je opasan film.
A Tabu je imao neke gubitke pa zato nema nastavka, tako sam nešto čitao.
Ali je serija vrh, baš opasno urađena
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8890
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Serije

Postby KeithCozart » 03 May 2022, 12:44

Хвала за инфо момцови, ја сам је већ једном гледао него решио да се подсетим мало, добра је серија стварно, акција, занимљива...
User avatar
KeithCozart
 
Posts: 137
Joined: 14 Dec 2021, 14:33

Re: Serije

Postby Sezione » 09 May 2022, 06:33

Sluzbenik je prespor, tacno sam znao da ce ovo sa Turskom da bude kao u Juznom vetru sa onim avionom iz Bolivije kojem je trebalo 10 epizoda da stigne do Srbije
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13829
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby Grobar89 » 09 May 2022, 06:36

Ja sam batalio seriju, jebo ih kovid, socijalna distanca...
Grobar89
 
Posts: 6296
Joined: 22 Apr 2011, 16:42

Re: Serije

Postby Niksicanin » 09 May 2022, 06:52

Hajzenberg wrote:Serija iz 2017. trebao je nastavak godinu-dve kasnije, pa korona, ovo, ono i sad se uopšte i ne pominje. Mislim da sam je jedno tri puta obrnuo u periodu 2017-20 sve sa slušalicama zbog onih ludačkih muzičkih sekvenci kada se Hardi pojavljuje i kada je neka akcija u najavi a i on opasno mrmlja u toj seriji, ima nekih sličnosti i sa njegovom ulogom u Peaky Blinders. Nije zvanično otkazana serija, možda i bude tog dugo očekivanog nastavka.

Negdje sam pročitao, a kasnije i sam vidiš da nema nijedan pozitivan lik u seriji :biggrin:
Niksicanin
 
Posts: 5890
Joined: 23 Apr 2011, 08:09

Re: Serije

Postby Gerzovo » 09 May 2022, 07:24

Spoiler: pokaži
Zar su morali lezbejke ubacivati u Službenika. Kao da je Netflix radio.
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 922
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 42 guests