Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Filmovi

Re: Filmovi

Postby Sezione » 30 Sep 2022, 22:10

Imate Budjenje pacova(da ne kazem stakora :D) na kurir tv
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13799
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Filmovi

Postby Mikisha » 30 Sep 2022, 23:53

Les visitours 2 na prvoj
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6378
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Filmovi

Postby Stefanm992 » 01 Oct 2022, 13:56

https://www.imdb.com/title/tt14114802/? ... _sr_srsg_0
Ne znam da li je neko postavljao - odlican
Stefanm992
 
Posts: 1707
Joined: 13 Nov 2017, 16:07

Re: Filmovi

Postby sanlorenzo » 01 Oct 2022, 23:59

Филм “Ултра” из 1991. о навијачима Роме. Погледах га поново после сто година, али ми је ова сцена остала урезана у сећање.

https://youtu.be/5qmLe4gdjZg
sanlorenzo
 
Posts: 23
Joined: 31 Jul 2017, 14:40

Re: Filmovi

Postby fabricio » 02 Oct 2022, 01:06

Dugo sam izbegavao jer me tematika ne zanima preterano, ali izvrstan film. Jedan od onih koji je u rangu sa samom knjigom.
Svaki kadar, od uvodnog do odjavnog, pleni.

Cista 10ka.

Image
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Cvele » 02 Oct 2022, 01:31

Divan je film.

Ne jednom sam pustio suzu na njega.
User avatar
Cvele
 
Posts: 18508
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Filmovi

Postby Mikisha » 02 Oct 2022, 02:20

Hahahahahhaha
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6378
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Filmovi

Postby ExEr » 03 Oct 2022, 17:49

Cvelo je njezna dusa, puna para, koje mu nista ne znace, jer ceni emociju...ne znam da li znas, ali voli Rozgu uz polupunu onu veliku casu vina sto ima nogicu i ne mozes kad je popijes da je koknes o sto, kao kad pijes pivo , jer ce nogica da se slomi a mozda i casa jer je velika i lici na mali balon...a i voli da se njise uz balade od rozge, al ne uzima sotic aloe jer nije u tom fazonu...sa drugaricama
Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Filmovi

Postby Dylam Dop » 03 Oct 2022, 18:16

Cvex

|
v

Spoiler: pokaži
Image


Duh sa sekirom wrote:Passengers - odličan
https://m.imdb.com/title/tt1355644/


Ovaj sam gledao čini mi se čim je izašao, jeste dobar.

Doda wrote:Prey

Nope

The Black phone


Prvi gledao takođe prije 10-ak dana, mož' u dokolici da prođe, ali mi je ta superwoman-femin. aura koja se forsira u filmu baš meeeh..

Drugi bi se mogao pokušati odgledati, iako nisam fan SF-horora, ako nije bar u rangu Skotovog Elijena.

Treći mi nije baš po ukusu.
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7215
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Filmovi

Postby Sezione » 04 Oct 2022, 14:00

Za ljubitelje Klinta, penjan i lepih predela, Prljavi Hari za elitno trziste, solidan film za one koji vole taj "zanr"

The Eiger Sanction

https://www.imdb.com/title/tt0072926/
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13799
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Filmovi

Postby Sezione » 04 Oct 2022, 17:09

I kad smo vec kod pentranja, pogledao sam ovaj Fall, povukao me ovaj visok popularity rating na imdb tako da ocenu nisam ni gledao. Ne znam sta da kazem, toliko je nelogicnosti koje sam i ja kao osoba koja se u zivotu nije popela uz zid visi od 2m uspeo da primetim da mi je bilo uzivanje da citam sekciju "user reviews" gde su se pravi penjaci ispisali po scenaristi i celoj filmskoj ekipi. Cak i da zanemarimo sve penjacke propuste, elementarna logika i fizika su odsetale iz filma jos u prvom minutu istog. U prvih pola sata takozvani build up jeste obecavao, kasnije stroga nizbrdica uz poprilicno predvidive i odavno telefonirane twist i kraj

Jedino sto su ove 2 skolske sto se pentraju korektne ribe, sto bi jedna od njih sama rekla "tits for clicks", pa time malo ulepsaju ovo dvocasovno maltretiranje. Moram da priznam da je najveci razlog mog gledanja je sto se bas cimam od visine(pa sam resio da bacim pogled na par nekih dokumentara i filmova iz te penjacke tematike, a i Eiger sam oduvek gotivio jos iz klinackih dana pa me on podsetio na penjazu) i bilo je par scena gde sam se osetio kao u svojoj kozi, samo sto mene to hvata vec na drugom spratu, a srecom ne na tornju visine 600 i kusur metara :biggrin:

Na imdb ima 6.4, a ako bi mene neko pitao za ocenu, daj Boze da bi dobacila do 5 i to samo zato sto bi u bioskopu mozda ostavio malo jaci utisak(zbog vizuelnih i zvucnih efekata) al nemoj slucajno da je neko otisao u bioskop da gleda ovo posto vidim da ga ima u ponudi, postoji mnogo zanimljivijih nacina za bacanje para

Trejlere srecom ne gledam nikad, ponekad bacim pogled posle filma i to je u ovom slucaju ispalo odlicno

https://www.imdb.com/title/tt15325794/
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13799
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Filmovi

Postby fabricio » 04 Oct 2022, 17:27

Tehnicki perfektan, dirljiv, atmosferican, intenzivan, daleko najbolji distopijski film koji sam gledao. Jos vecu tezinu ima sada u vremenu u kom smo, nego li kada je snimljen.

11/10

London, 2027. godina. Ne tako daleka budućnost. Svet kakav znamo je nestao. Osim što je treći svetski rat razorio svet, pojavila se misterizona bolest – od 2009. u celom svetu nije rođeno nijedno dete, žene su postale neplodne. Jedina zemlja u kojoj je koliko-toliko solidno stanje za život je Velika Britanija, ali i ona muči muku sa sve više pristiglih izbeglica iz celog sveta. Glavni junak filma je Teo Faron, aktivista, nekada cenjen intelektualac i čovek sa porodicom, a koji trenutno, zbog tragičnog gubitka deteta i razvoda, živi bedni život. Iz sopstvene letargije/učmalosti ga drma poziv njegove bivše žene, Amerikanke Džulien Tejlor, koja je ostala politički aktivista za borbu na ljudska prava. Moli ga za uslugu da joj pomogne u slučaju jedne mlade crnkinje da je prevede na određenu lokaciju.



A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Filmovi

Postby Zlaja » 10 Oct 2022, 10:25

User avatar
Zlaja
 
Posts: 46960
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Filmovi

Postby pirat » 12 Oct 2022, 19:41

Uhhh...tuga :crybaby:
Real eyes, realize, real lies.
User avatar
pirat
 
Posts: 368
Joined: 20 May 2011, 08:53

Re: Filmovi

Postby fabricio » 13 Oct 2022, 14:34



Kakva izjava za Leov legat i dokaz kakav je glumac. Maestralno bira uloge u skladu sa scenarijom. Bez ijednog loseg performansa (kao Havier Bardem), ali i filma (i tu je vec unikatan).
Recimo Edvard Norton je vrhinski glumac u pretezno smecarskim filmovima. DiKaprio je uskladio oba.

Top 5 njegovih filmova po mom izboru:

5) What's Eating Gilbert Grape - gde se od malih nogu videlo kakav ce glumac biti. Kao Natali Portman u Leonu profesionalcu.

4) Django's Unchained - pokazao da ume da bude vrhunski negativac.

3) The Departed - Skorseze, Nikolson, Leo. To je sve sto treba znati o filmu.

2) Shutter Island - prva ozbiljnija upoznavanja sa Plot Twist pravcom.

1) Inception - i dan danas jedna od najboljih glumackih postava u nekom filmu koja nije sjebala projekat, jer Nolan.
Najuzbudljiviji kraj nekog filma koji sam gledao.

A onda shvatis da se tamo negde krije i Titanik, Uhvati me ako mozes, Krvavi Dijamant, Vuk sa Vol Strita, Bilo jednom u Holivudu...

Da nam pozivi Leo i podari jos uloga. Sve do konacnog cilja, najveci zivi glumac. (Sorry Bred Pit).
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13709
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 6 guests