Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Muzicki kutak

Re: Muzicki kutak

Postby Sezione » 19 Dec 2022, 02:47

Cuo malopre u kolima ovu pesmu pa sam se setio stare dobre 2014. Nesto sam isao poslom u Wien i rekoh aj necu da se javljam ujaku i banucu mu na kafic pa ako je tu super, ako ne, cimacu ga da dodje. A kafic je onako, nije neka ultrafenserica ali nije ni neka rupa gde se okuplja iskljucivo nasa bagra. Najvise je miksovana lokalna ekipa Austrijanci plus nasi, vecinom svi tu iz kraja. Blizu je glavne strafte ali je malo zavuceno pa nema turista. Uglavnom, moze da se popije, pojede nesto satro domace, zna nekad jednom nedeljno da bude i svirka ali iskljucivo ex yu sranja izmiksovana sa stranim njanjalicama, sto bih ja rekao, parada ponosa. Narodnjaci nikad, eventualno na kraju ako se neko lati mikrofona ali sve gospodski. I sad, ja naravno zaglavio sa partnerima na dorucku do 5 popodne, zavrsavam jos nesto, pristizem lagano do kafica oko sedmice. Vidim ima naroda, tu gde si sta si kakav si, ajde sedaj ovamo sa nama(ujce je inace neka glavica pa zna sve zive, a i svi zivi poznati i manje poznati znaju da svrate kad su u prolazu) i sad sedam za sto, par nekih ljudi iz Bg i cika Sapke s njima. Ozbiljna neka prica ali ubrzo se prebacise na zajebanciju i jos jace cirkanje. Dok su oni raspredali ja ih vala sustigao. Cika Sapke, ozbiljan gospodin inace, primeti to i vidi da nisam neka kesa. I sad ide svirka, dobro pevaju i sviraju, fin bendic, i pevac i pevacica i uzese tu da smaraju neku goscu Austrijanku da peva malo Cecu. Uze mala da peva Mrtvo more, Idi dok si mlad, spada malter sa plafona, krece ekstaza i ajde mala jos ajde Dokaz i naravno ajde i cika Sapke da otpeva koju kad je vec tu. Dobacise mu mikrofon, izlete odnekud i harmonikas(bleji harmonika u magacinu), i ajde on onako od naseg stola jednu drugu trecu petu. Vec je skoro zlo doba ali nece ljudi kuci da idu. Kazem "Je l moze cika Sapke jedna pesma samo za mene i mog ujceta? Jes da on ima 45 i potpuno je sed, a ja duplo mladji a vec krenuo i ja sa straftama". Krece Sapke ovu pesmu, mi padamo u trans, opasna emocija vec, sad ja sedim naspram Sapketa, a iza njega sede neka 2 matorca s ekipom, i gledam njima u ledja, krece refren, polece par casa i flasa zelenog Dzonija sa njihovog stola u cosak. Druga strofa, ide refren, ustaju njih dvojica zagrljeni i pevaju i dizu ruke i okrecu se ka Sapketu i nama, kad ono Fabricio Ravaneli i Rikardo Patreze, letva pijani. Treca strofa, refren, refren, pocese i lokalci da lome case. Dodjose njih dvojica kod nas za sto, sou program, ne zna se ko je veci ludak, da vam ne pricam do kad smo sedeli i sta smo popili. Ajde da ih pratimo kuci, naravno, poslednje. Dosla po njih gospodja Patreze, besna ko ris, samo cu vam reci da sam se pored najjaceg provoda to vece i zaljubio ali to je vec neka druga prica


U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13831
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Muzicki kutak

Postby Tileoleo » 19 Dec 2022, 09:19

:blue:

Ово и Микиша није доживео.
User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3308
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Muzicki kutak

Postby ИлићКапитен22 » 19 Dec 2022, 11:40

Sezione wrote:Cuo malopre u kolima ovu pesmu pa sam se setio stare dobre 2014. Nesto sam isao poslom u Wien i rekoh aj necu da se javljam ujaku i banucu mu na kafic pa ako je tu super, ako ne, cimacu ga da dodje. A kafic je onako, nije neka ultrafenserica ali nije ni neka rupa gde se okuplja iskljucivo nasa bagra. Najvise je miksovana lokalna ekipa Austrijanci plus nasi, vecinom svi tu iz kraja. Blizu je glavne strafte ali je malo zavuceno pa nema turista. Uglavnom, moze da se popije, pojede nesto satro domace, zna nekad jednom nedeljno da bude i svirka ali iskljucivo ex yu sranja izmiksovana sa stranim njanjalicama, sto bih ja rekao, parada ponosa. Narodnjaci nikad, eventualno na kraju ako se neko lati mikrofona ali sve gospodski. I sad, ja naravno zaglavio sa partnerima na dorucku do 5 popodne, zavrsavam jos nesto, pristizem lagano do kafica oko sedmice. Vidim ima naroda, tu gde si sta si kakav si, ajde sedaj ovamo sa nama(ujce je inace neka glavica pa zna sve zive, a i svi zivi poznati i manje poznati znaju da svrate kad su u prolazu) i sad sedam za sto, par nekih ljudi iz Bg i cika Sapke s njima. Ozbiljna neka prica ali ubrzo se prebacise na zajebanciju i jos jace cirkanje. Dok su oni raspredali ja ih vala sustigao. Cika Sapke, ozbiljan gospodin inace, primeti to i vidi da nisam neka kesa. I sad ide svirka, dobro pevaju i sviraju, fin bendic, i pevac i pevacica i uzese tu da smaraju neku goscu Austrijanku da peva malo Cecu. Uze mala da peva Mrtvo more, Idi dok si mlad, spada malter sa plafona, krece ekstaza i ajde mala jos ajde Dokaz i naravno ajde i cika Sapke da otpeva koju kad je vec tu. Dobacise mu mikrofon, izlete odnekud i harmonikas(bleji harmonika u magacinu), i ajde on onako od naseg stola jednu drugu trecu petu. Vec je skoro zlo doba ali nece ljudi kuci da idu. Kazem "Je l moze cika Sapke jedna pesma samo za mene i mog ujceta? Jes da on ima 45 i potpuno je sed, a ja duplo mladji a vec krenuo i ja sa straftama". Krece Sapke ovu pesmu, mi padamo u trans, opasna emocija vec, sad ja sedim naspram Sapketa, a iza njega sede neka 2 matorca s ekipom, i gledam njima u ledja, krece refren, polece par casa i flasa zelenog Dzonija sa njihovog stola u cosak. Druga strofa, ide refren, ustaju njih dvojica zagrljeni i pevaju i dizu ruke i okrecu se ka Sapketu i nama, kad ono Fabricio Ravaneli i Rikardo Patreze, letva pijani. Treca strofa, refren, refren, pocese i lokalci da lome case. Dodjose njih dvojica kod nas za sto, sou program, ne zna se ko je veci ludak, da vam ne pricam do kad smo sedeli i sta smo popili. Ajde da ih pratimo kuci, naravno, poslednje. Dosla po njih gospodja Patreze, besna ko ris, samo cu vam reci da sam se pored najjaceg provoda to vece i zaljubio ali to je vec neka druga prica





Бранко Нордеус и пријатељи клуба :srce:
User avatar
ИлићКапитен22
 
Posts: 23827
Joined: 17 Jun 2011, 15:51

Re: Muzicki kutak

Postby Mikisha » 19 Dec 2022, 16:29

Idi u kurac.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6379
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Muzicki kutak

Postby Dylam Dop » 19 Dec 2022, 21:11

Ko je prva (treća) žena u ovom spotu?

User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7218
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Muzicki kutak

Postby Sezione » 20 Dec 2022, 03:27

A kad smo sedeli u Minhenu u kladzi jedan nas poznati fudbaler, ujce, ja i komsa koji je bio na probi u Minhenu 1860

I sad komsa dosao s nekom lovom, ako prodje da ima da se snadje u pocetku, a ako zuzne probu da ima da uzme neku A3 iz Holandije, oko 3.5 soma, sredio mu drugar. Auto ceka na 150km od Minkena, spreman, on pada probu naravno, i ajmo na pice. Kladza neka polulegalna, ima svasta. Krene komsa da ulazi u lajv, pici po 50e singl, glavu, 2 glave, nista ne ide. A cirka se jako. Spickao on 5 soma, zavalio jos par tiketa, vrteo felnu, ma nista ne moze da ubode. I ostane mu 3 i po soma, samo stek za kola. Al kaze ko ga jebe, kad sam sve puko nek ide sve u kurac. Gledam ja, kazem ajde da te povadim, da ti odigram nesto, ne mozes vola da ubodes. Kaze ajde, evo ti 3 i po soma, ostavi mi samo 300 da izvrtim felnu ako sve ode. Zunem mu neki Sporting lajv na 200, pa sta bude. Gledam dalje lajv, liga sampiona, Viktoria Plzen-Milan 0:0 poluvreme, ne treba ni jednima ni drugima, poslednje kolo. Kazem, ma ovo ostaje X do kraja, sneg, zima, nema leba da bude golova uopste, ne treba ni jednima ni drugima, X kvota 4. Ustajem, stavljam radniku 3 soma na pult, evo ti kucaj konacan rezultat X

Kuca radnik na 3 soma X, kazem mu da donese flasu vinjaka za sto da pratimo, vadi ispod pulta i donosi

Tocimo mi dupli vinjak, krece drugo poluvreme, kucnemo se, popijemo, 47 minut Pato 0:1, 48 minut Robinjo 0:2, meni krece takva muka da ne mogu da vam opisem, izlazim iz lokala na ulicu, bacam se na cetiri noge, bacam peglu, pada mi glava u sneg. Lezim onako u majici, ovi izlaze da me vrate, padaju po ledu, nailazi rija, hoce da nas hapse, ja hocu da se bijem s njima onako pijan, jedva me izvukose, ajmo nazad u lokal. Ovaj mucenik vec prezalio pare, razmislja kako ce da svrti ostatak, ja seo, pijem onaj vinjak, kao da sam puko svoje pare. Dolazi lajv Sporting, dobitak 5 glava i ovaj kao, ma lagano, bar je to doslo, izvrtecu i to na felni posle pa sta bude. 89 minut, daje ga neki baca iz Plzena za 1:2, jedva smo i primetili. Nadoknada, baaaaam Duris 2:2, e tad je stvarno bilo ono ide gas, skakali smo do plafona. 12 soma maco, aj sto je on sutra kupio kola, nego sto sam od razlike i ja kupio kola :D

E posle smo zaseli u jedan lokal u krugu dvojke Minhena koji ne bih da imenujem posto i dan danas postoji ali sve u svemu, trcali smo u boksericama po zaledjenoj ulici, hteli opet da nas hapse, dali smo riji 2 glave samo da nas puste da se vratimo da cirkamo

A ovo sam pustao od 1 do 3 bez reklama

U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13831
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Muzicki kutak

Postby John Doe » 20 Dec 2022, 05:38

Image
User avatar
John Doe
 
Posts: 12606
Joined: 09 Sep 2012, 12:06

Re: Muzicki kutak

Postby Mikisha » 20 Dec 2022, 15:20



Znam mu veci deo diskografije, ali ovaj hit mi je promakao.
Pomiluj mi muda Ostoja
User avatar
Mikisha
 
Posts: 6379
Joined: 26 Jun 2021, 18:51
Location: Петровград

Re: Muzicki kutak

Postby Dr. Thomas » 20 Dec 2022, 17:04

Ти си само лоша копија.
Живот је кратак, уметност лепа, а Партизан вечан...
User avatar
Dr. Thomas
 
Posts: 17425
Joined: 27 Apr 2017, 13:52

Re: Muzicki kutak

Postby Cvele » 20 Dec 2022, 20:19

User avatar
Cvele
 
Posts: 18548
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Muzicki kutak

Postby Sezione » 20 Dec 2022, 21:10

Vozicu te ja polako
I kroz crveno
Kad udjes u mog ha me ra

U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13831
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Muzicki kutak

Postby Sezione » 20 Dec 2022, 21:18

U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13831
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Muzicki kutak

Postby Sezione » 20 Dec 2022, 21:20

Ovi po ceo dan zavijaju i skarlicu!

U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13831
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Muzicki kutak

Postby Sezione » 20 Dec 2022, 21:30

U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13831
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Muzicki kutak

Postby Tegi » 20 Dec 2022, 22:43

Cvele wrote:



.i. snobizmu-elitizmu.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20809
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 47 guests