Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Muzicki kutak

Re: Muzicki kutak

Postby ExEr » 14 Jul 2022, 21:27

Za mog bratica cveloua brkicu


Kiselinu sipam u oči kakve sve pičke navijaju za Partizan
User avatar
ExEr
 
Posts: 7235
Joined: 05 Jun 2016, 22:36

Re: Muzicki kutak

Postby Sezione » 15 Jul 2022, 13:07

Cvele wrote:

Zna Porfirije sta valja.

Tek danas sam naleteo na Porfirijevu plejlistu jer mu je teofil pancic odgovorio nekim tekstom u vremenu

https://nova.rs/kultura/teofil-pancic-cane-porfirije/

Citajuci ovaj deo kolumne koji je prenela nova, posto je tekst u vremenu zakljucan, moracu da napisem nesto sto sam mislio da nikad u zivotu necu ni pomisliti, potpuno se slazem sa jebenim teofilom pancicem, klasicno ziherasenje i igranje na sigurno istovremeno zarad sirokih narodnih masa i "urbanih likova" koji se loze na srdjana sapera uz red eh tko nas zavadi

Da malo procistimo temu, evo jedne pesme koja pokazuje sav besmisao ratova



U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13803
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Muzicki kutak

Postby Tileoleo » 15 Jul 2022, 14:41

User avatar
Tileoleo
 
Posts: 3303
Joined: 04 Mar 2017, 00:00

Re: Muzicki kutak

Postby Dylam Dop » 15 Jul 2022, 15:22

Sezione wrote:, klasicno ziherasenje i igranje na sigurno istovremeno zarad sirokih narodnih masa i "urbanih likova" koji se loze na srdjana sapera uz red eh tko nas zavadi.

Sez, gotivan si mi, ali ovde i ti ides u krajnost. Ok, i ne kapiram sasvim ovo gore sto si napisao, kao npr. ko su ti likovi danas sto se "loze na Sapera"? Moj je utisak da kad neko danas pomene Idole, onda najvise identifikuju Vladu Divljana sa njima, daleko iznad svih ostalih.
Moze se Porfiriju zamjeriti surovanje sa aktuelnom klikom na vlasti i kao najeklatantnija potvrda "ordenisanje" onih koji joj pripadaju, ali izbor muzike mu je sasvim na mjestu uzimajuci u obzir njegov zivotni poziv kome se predao.
Iza ovakvog Teofilovog medijskog sikaniranja pomenutog lezi neko sasvim drugo nezadovoljstvo, mozda mu upravo zamjera tu neprincipijelnost po Hristovom zavjestanju (ili kako da ovo vec adekvatno nazovem), jerbo je prevashodno pristao da dijeli ordenje onim koji nas upropastise, citaj - ljudima vrlo diskutabilnih moralnih karakteristika, blago receno.

SMAK je npr. sasvim na mjestu uzimajuci u obzir sve drustvene premise, uslove, okolnosti i vrijeme pod kojim su propjevali (treba npr. otvoriti klip "sumadijskog bluza" sa najvise pregleda na YT i vidjeti samo hvalospjeve koji dolaze iz komsijskih/susjedskih tabora). Koliko se moglo u tom vremenu, toliko su nam i prikazali, sasvim izvjesno, dakle, i da je muzika koju su nam ostavili veca od provincije iz koje su potekli. Nesi Galiji vjerojatno zamjera onaj stih "o pravoslavlju koje dolazi s juga", itd.. ali neda mi se vise tipkati i analizirati.

Da je Porfirije ostao na panku, onda bi izgledno izabrao neki sasvim drugaciji, revolucionarniji, avangardniji zivotni poziv, bio nekakav inzinjer ili sta god vec.. Ali to je on. Druga stvar je da je Srbija i dalje vrlo konzervativno drustvo, i da su se danas gotovo sasvim obistinili Disovi prorocki stihovi gdje je "uprljano i opelo i krstenje".

I tako..
User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7216
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Muzicki kutak

Postby Sezione » 15 Jul 2022, 16:05

Da li si ti covece normalan? :D Da analiziras stihove smaka i nese galije, pa pre bih gledao kompilaciju svih centarsuteva u karijeri Gobeljica i Miljkovica, i to kontra nogom. Batali me smaka i ekipe, cobanski rok, bluz i ostale derivate i prepeve ne priznajem kao muziku, change my mind, sto bi mladi rekli. Takodje ne zelim da ulazim u pravoslavnu dijalektiku idola i sastav te ekipe. Ovu stranu muziku je naveo kao mi u trecem razredu osnovne kad smo svi upisivali za omiljeno jelo pizza i coca cola

Nijednog trenutka nisam doveo u pitanje muziku i njegovo politicko opredeljenje koje je ocigledno vec iskljucivo muziku i medijski nastup. Stvarno ne zelim da ulazim ni u glavu teofila pancica, samo sam iskoristio tekst da se nadovezem na intervju. Moguce je da on ovo pise iz tih pobuda, moguce je i da pise to samo zato sto je zato placen, a da privatno on slusa cobanski smak, a Porfirije ne, ali ni to me ne interesuje

I na kraju si i stigao do onoga o cemu sam pisao i sto mi je najvise i zasmetalo kod plejliste, kako ti nije cudno da se tvoja definicija sta bi npr jedno svesteno lice trebalo da slusa od muzike poklapa u pesmu sa Porfirijevom plejlistom? Gde na internetu ili van njega u nekim skrivenim knjigama stoji koja profesija treba da slusa koju muziku ili obrnuto, da muzika koju slusas odredi kojim ces poslom da se bavis? Do sada nisam naisao na to nigde zato sto je to jedna velika nebuloza. Pisao je davno ovde neko o tome, mislim da je Goran, da postoje ljudi koji slusaju 20 razlicitih zanrova u toku dana zato sto im se te pesme svidjaju

Mozda je samo do mene koji slusam sta mi se svidi i koji ne trazim neku dubokumnu poruku u pesmi ili okolnostima iz kojih je neki izvodjac iste dosao

Ukratko, ja ljakse, a ti, Porfi, Teofil i Cvele elita, i drago mi je sto je tako, sa vama ni u crkvu :D

Bonus track:

U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13803
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Muzicki kutak

Postby Ron Swanson » 15 Jul 2022, 16:23

Jebeš i Smak i Galiju i Teofila i Porfirija i Caneta i pank i sve to u paketu, samo ovaj rad se traži:

User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Muzicki kutak

Postby Dylam Dop » 15 Jul 2022, 18:04

Sezione wrote:ti, Porfi, Teofil i Cvele elita, i drago mi je sto je tako, sa vama ni u crkvu


Ic me zabole da li ces, s kim god ili neces u bilo kakvu "crkvu" premda sam ateista i to sam u nekoliko navrata na ovom forumu vec natuknuo. Jedino sto kapiram Porfijev izbor i tu "plej-listu" koja ga je, jelda, oblikovala dok se afirmisao u ovo sto je danas. A 'definicija' je egzaktan termin i apsolutno nigdje gore se nisam dotakao niti pokusao da stavim nesto u definitivne okvire. Jbg, ne kapiramo se nikako tu.. :D

Mada, onog momenta kada dogegas do njegovih godina i mozda budes u prilici da i sam javno obznanis neku svoju top-10 plejlistu, naci ce se uvijek drugi, mladjahniji koji ce ti je osporiti i okvalifikovati te istovjetno kao ziherasa, konzervu i sl. C'est la vie.. :biggrin:

bluz i ostale derivate i prepeve ne priznajem kao muziku


Pa prepevao si gore Gloriu sa Minom. :cool:
Ajde bre-bolan Sez, nisam ovde upao da nekom "vadim mast", no offence, tako da ti i bluz oprastam. :drinks:

...

u ime kutka, aktuelno vrelih dana i noci.. je'n masan, znojavi beat

User avatar
Dylam Dop
 
Posts: 7216
Joined: 11 Apr 2015, 21:17

Re: Muzicki kutak

Postby Sezione » 16 Jul 2022, 00:26

"Sa vama ni u crkvu" je izraz navijaca Partizana, nema veze sa tvojim verskim opredeljenjem

Nisi stavio u definiciju i okvire ali si poprilicno jasno ukazao na to sta odredjeni profili ljudi slusaju ili sta bi trebalo da slusaju, nemoj mene da hvatas na te sitnice

Porfiju si ti dodenuo da je konzerva, ja sam samo rekao da je ziheras, a sto se tice top 10 moja ce uvek biti dostupna i uvek ce se menjati i nikad nece biti pi ar korektna. Nisu pesme koje je Porfirije izabrao slusali moji pradjedovi pa da je on sad neki prapoznavalac muzike, dobar deo moje generacije, kojem on zeli da se dopadne, slusa isto kao on sto mene ne sprecava da im kazem da slusaju sranja

Sto se tice prepeva, Mina lepo plati pesmu i prepeva je, ne pravi se blesava kao bregovic koji prepeva Porfirijeve miljenike iz Jesa i na to zgrne stotine hiljada maraka jer internet ne postoji jbg eto

Over and out, za ovo hvatanje za svaku rec ces morati da navatas nekog Dona ili Tegija na nekoj repsantivnoj temi, tamo ste ipak vi strucnjaci, poz

U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13803
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Muzicki kutak

Postby Monogamija » 16 Jul 2022, 07:54

Ron Swanson wrote:Jebeš i Smak i Galiju i Teofila i Porfirija i Caneta i pank i sve to u paketu, samo ovaj rad se traži:



Au prijatelju, imao sam drugara u srednjoj ovo je bila jedna od stvari koju je odvrtao na slušalicama, a redom su tu bili Cradle of Filth, Slayer, Dark Funeral i slični Death metal bendovi. Jednom sam mu tražio da čujem, kad me šlog nije strefio. Generalno mogu da slušam sve, samo da ritam lepo vozi, ali ovo mi je baš ekstrem koji ne vozi, nego ubija na mestu :biggrin:
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4549
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Muzicki kutak

Postby Ron Swanson » 17 Jul 2022, 18:15

Cradle of Filth je sympho black/goth, Dark Funeral je šveski stil blek metala, Slayer je thrash/speed, a Immolation jeste death metal. :D
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Muzicki kutak

Postby Cvele » 17 Jul 2022, 18:17

Kako vas ne plasi da slusate to
User avatar
Cvele
 
Posts: 18528
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Muzicki kutak

Postby Monogamija » 18 Jul 2022, 07:20

Ron Swanson wrote:Cradle of Filth je sympho black/goth, Dark Funeral je šveski stil blek metala, Slayer je thrash/speed, a Immolation jeste death metal. :D


Meni to sve isto, scenski svi izgledaju ko kanibali :biggrin:
Borjan - Stojković, Degenek, Savić, Rodić - Jovančić, Krstičić - Srnić, Ben, Marin - Pavkov
06.11.2018. Crvena Zvezda 2 - 0 Liverpul

SINIŠA MIHAJLOVIĆ 20.02.1969.-16.12.2022. Večna ti slava ljudino!
User avatar
Monogamija
 
Posts: 4549
Joined: 12 Aug 2017, 13:45

Re: Muzicki kutak

Postby Sezione » 18 Jul 2022, 11:47

U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13803
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Muzicki kutak

Postby Ron Swanson » 18 Jul 2022, 13:51

Monogamija wrote:
Ron Swanson wrote:Cradle of Filth je sympho black/goth, Dark Funeral je šveski stil blek metala, Slayer je thrash/speed, a Immolation jeste death metal. :D


Meni to sve isto, scenski svi izgledaju ko kanibali :biggrin:


Ako ćemo o anibalima, onda



:D
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4729
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Muzicki kutak

Postby Sezione » 18 Jul 2022, 18:12

U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13803
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: Ljubisa11 and 12 guests