Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Kvizovi

Re: Kvizovi

Postby S73F4N » 08 Jun 2023, 14:48

Sto se tice SMAZ,kakva poslednja epizoda.LIkusa koja je imala u proseku 2-3 odgovora stigne prva na cilj.

Takodje ni kolege u karici nista bolji.Ubedljivo najjaceg igraca izbacili u pocetne 2-3 runde.Pitanja u finalnoj rundi bi prosecan osnovac znao.
User avatar
S73F4N
 
Posts: 4213
Joined: 30 Jun 2016, 21:36

Re: Kvizovi

Postby Radonjaa » 08 Jun 2023, 15:32

Nisam gledao najnoviju epizodu karike, dvije prije nje su bile katastrofalne
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13567
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Kvizovi

Postby Milan L. » 08 Jun 2023, 19:47

Nešto svuda zaređali sa lošim takmičarima, sad počeli u Slagalici:
Image
Milan L.
 
Posts: 425
Joined: 25 Nov 2014, 00:41

Re: Kvizovi

Postby Tegi » 08 Jun 2023, 20:11

Baš je čudno što televizija u junu mesecu pušta najlošije epizode koje ima na lageru. :biggrin:

Tada se već zna da li se ima ugovor za novu sezonu i naravno će da jače karte ostaviti za period kada opet bude počela da se bori za ugovor.

Inače, traje neko vreme kriza među kvizovima u izbacivanju novih imena. 2020. i 2021. se pojavila serija sjajnih takmičara rođenih u drugoj polovini 90-ih i početkom 00-ih, ali poslednijh godinu dana ima vrlo malo novih imena koja obećavaju. Tako je i na pab kvizovima gde se obično najpre prepoznaju momci koji će i na televiziji biti odlični.

Moja teza je da su svi u godinama korone navalili da se prijave i da se sada plaća danak tome što se u kratkom periodu imala velika koncentracija kvaliteta.

Sa druge strane, ovaj zabavni deo je ojačao pojavom Koje i još jednog lika, pa će ljudi shvatiti da to nije prilika samo za kvizašenje, zaradu, već i dobru zajebanciju, što ne fali samo našim kvizovima, već i celoj televiziji.

Ipak, bez tog kompetitivnog segmenta, neće to moći da se kotrlja samo na tu kartu.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20985
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kvizovi

Postby SaleNS021 » 09 Jun 2023, 07:32

Kad smo kod duhovitosti, ako kazem da ce me pre Milica nasmejati nego Koja, onda je jasno sta mislim o Kojinom humoru.
SaleNS021
 
Posts: 454
Joined: 31 Aug 2020, 02:26
Location: Vojvodina

Re: Kvizovi

Postby Tegi » 09 Jun 2023, 13:30

Ma jasno, verujem da nisi jedini. Dosta sam kao klinac gledao Indeksovce iz Mićkove ere, pa mi se urezala ta vrsta humora. Sa druge stane, ne mogu očima da vidim ni vojvođanski DP ni sarajevski LZN.

Nisam mislio na ishod humora, već na sam pristup snimanju i lagano redefinisanje koncepta.

To je na duže staze vrlo važno, jer ljudi to neće gledati samo kao priliku da pokažu znanje, da zarade ili da se samo pojave na televiziji, već i da se zajebavaju, štaviše, to će se i očekivati od njih.

Kao narod važimo za lole, zajebante koji znaju da uživaju, improvizuju, hvataju krivine. Ali kada se kamere uključe, potpuno gubimo te osobine. Čak su i jodleri iz Srednje Evrope opušteniji kada se pojave na televiziji.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20985
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kvizovi

Postby Cvele » 09 Jun 2023, 13:44

Tegi wrote:
Kao narod važimo za lole, zajebante koji znaju da uživaju, improvizuju, hvataju krivine. Ali kada se kamere uključe, potpuno gubimo te osobine. Čak su i jodleri iz Srednje Evrope opušteniji kada se pojave na televiziji.

Mnogo ljudi brinu šta će ko da misli. To nam je odavno urezano izgleda.

Meni Kojin humor baš prija. Mada, prijaju mi i Dinčić i Bane, posebno van politike, a znam da mnogime ne :biggrin:
User avatar
Cvele
 
Posts: 18977
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Kvizovi

Postby Ron Swanson » 11 Jun 2023, 16:10

Nema bolje improvizacije, boljeg humora i jače ekipe od novosadske DP ekipe.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4742
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Kvizovi

Postby Desetka » 12 Jun 2023, 14:15

Kcn sport i drzavni posao(prvih par sezona), nesto najbolje sto je srpska televizija pruzila u prethodnih dvadeset godina.
hej Pjano, skoci daj gol glavom

To je juris, to je nalet. Nema milosti, sve ili nista. To je Crvena Zvezda u svom elementu, to je Crvena Zvezda u svom punom sjaju.
User avatar
Desetka
 
Posts: 3134
Joined: 07 Jun 2012, 21:37

Re: Kvizovi

Postby enbidzi » 12 Jun 2023, 18:27

Image
User avatar
enbidzi
 
Posts: 6758
Joined: 25 Oct 2012, 14:32

Re: Kvizovi

Postby Milan L. » 12 Jun 2023, 19:20

Ovo izgleda i Potera završila sezonu, nema nikakve najave na sajtu RTS-a. Ali zato je najavljuju u Dnevniku posle serije, kao da je premijera. Hrvati to urade mnogo poštenije, objave kad je kraj i požele ugodno leto. I lepo stave znak R kad ide repriza.
Milan L.
 
Posts: 425
Joined: 25 Nov 2014, 00:41

Re: Kvizovi

Postby Tegi » 12 Jun 2023, 19:40

Hrvati snimaju na svakih nekoliko nedelja i tačno znaju kada će se određena epizoda emitovati.

Kod nas se cela sezona snimi leti, pa se nakon toga preraspodeli materijal.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20985
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Kvizovi

Postby Milan L. » 12 Jun 2023, 20:22

Znam da je tako i da nisu numerisane po danima, ali mogu makar da najave kad je kraj, isto kao kad najavljuju početak sezone. Ili ako im je lakše neka samo stoji natpis premijera/repriza kao na Milioneru.
Milan L.
 
Posts: 425
Joined: 25 Nov 2014, 00:41

Re: Kvizovi

Postby Veljkona22 » 12 Jun 2023, 20:35

Ja se utripovao :)
Mikisha wrote:Helikopter iznad Zr upravo.

pikanterije wrote:Obeliks idi nadji Asteriksa.

pikanterije wrote:Sad ce i Leo bice komplet lepinja na prolece
User avatar
Veljkona22
 
Posts: 8097
Joined: 23 Aug 2021, 02:19

Re: Kvizovi

Postby Tegi » 12 Jun 2023, 20:53

Milan L. wrote:Znam da je tako i da nisu numerisane po danima, ali mogu makar da najave kad je kraj, isto kao kad najavljuju početak sezone. Ili ako im je lakše neka samo stoji natpis premijera/repriza kao na Milioneru.

Slažem se.

Imamo dobar rejting i u junu, tako da ima mesta za 40 epizoda godišnje umesto dosadašnjih 36-37.

Ali znaš kakav je RTS, uvek može da upadne u termin neki fudbal, Vučić, rukomet i slično, pa neće da rizikuju sa viškom epizoda.

Da makar možemo da naplatimo tantijeme za reprize kao što rade glumci sa serijama. :biggrin:
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 20985
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 1 guest