Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Sta sada citate?

Re: Sta sada citate?

Postby Горан » 03 Dec 2013, 00:28

Mesina ''Tvrdjava''... Hocu da natjeram sebe da procitam njegove i Andriceve klasike.
bwa wrote:Crnogorci jesu Srbi u sirem smislu.

Dr Arslanagic wrote:Верујем да окрећемо и поред стравичне судијске крађе.
User avatar
Горан
 
Posts: 9010
Joined: 22 Dec 2012, 13:40
Location: Herceg-Novi

Re: Sta sada citate?

Postby Unexpected » 01 Jan 2014, 21:51

Počeo Braunov Inferno, teba malo odmoriti mozak za vreme praznika. Ako se ne varam NP i Houdini su pitali za knjigu.

Prvi utisci... Standardno za ovaj serijal, čitljivo i jednostavno. Malo preterivanja sa hi tech frazama, Miscrosoft je očito platio reklamu...

Zanimljivo da je devojci čiji je IQ 208 i čuvenom stručnjaku za simbole koji nije dešifrovao samo ono što nije hteo, trebalo jedno 50 strana da reše jedan 'ebeni anagram, više nego očigledan...

Ono što prija u odnosu na prethodne dve knjige, je to što je radnja ponovo smeštena u Italiju, tačnije u Firencu.

Ovo je na osnovu prvih 100 strana, videćemo kako nastavlja. Ako ništa drugo, potera čoveka da nešto potraži i pročita...
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Sta sada citate?

Postby Choda » 02 Jan 2014, 05:01

Konacno uzeo Americke Bogove iz biblioteke, tek sam na pocetku...
What do you mean, "I don't believe in God"?
I talk to him everyday.
User avatar
Choda
 
Posts: 1722
Joined: 02 Apr 2011, 22:57

Re: Sta sada citate?

Postby alcesta » 02 Jan 2014, 21:56

Zelaznijeva Noć u samotnom oktobru. Kasno sam primetila da je prevodilac isti kao za drugo petoknjižje Ambera, što znači da je trebalo da nekako nađem original, ali izdržaću do kraja sad kad sam već počela. :roll:
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Sta sada citate?

Postby Choda » 03 Jan 2014, 00:13

alcesta wrote:Zelaznijeva Noć u samotnom oktobru. Kasno sam primetila da je prevodilac isti kao za drugo petoknjižje Ambera, što znači da je trebalo da nekako nađem original, ali izdržaću do kraja sad kad sam već počela. :roll:


Jbg bas bzv, prosto je neverovatno koliko je taj prevod bio los da mi je sada posle dosta godina od citanja drugog Ambera i dalje to prva asocijacija za los prevod neke knjige..
What do you mean, "I don't believe in God"?
I talk to him everyday.
User avatar
Choda
 
Posts: 1722
Joined: 02 Apr 2011, 22:57

Re: Sta sada citate?

Postby alcesta » 03 Jan 2014, 12:28

Ja sam uspela da završim prvu knjigu tog drugog dela, ali sam digla ruke na pola druge. Najgore je što prevod odvlači pažnju od sadržaja pa se sad više ne sećam uopšte ni te knjige i po. Ali ajde, ovo je kratka knjižica pa ću izgurati nekako... tako mi i treba kad se nisam setila da proverim prevodioca na vreme.
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: Sta sada citate?

Postby Unexpected » 07 Jan 2014, 15:14

Završio Inferno...
Prilično tanko, malo se izvadio za ono što sam pominjao. Par očekivanih i par manje očekivanih obrta i to je to. Za odmoriti mozak nije loše... Na kraju mi je utisak da je celu knjigu napisao uz pomoć Google-a...

Moram da priznam da ima fenomenalnih rečenica, jedino što su Danteove...:D
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Sta sada citate?

Postby Crazy Soul » 07 Jan 2014, 15:44

Unexpected wrote:Završio Inferno...
Prilično tanko, malo se izvadio za ono što sam pominjao. Par očekivanih i par manje očekivanih obrta i to je to. Za odmoriti mozak nije loše... Na kraju mi je utisak da je celu knjigu napisao uz pomoć Google-a...

Moram da priznam da ima fenomenalnih rečenica, jedino što su Danteove...:D

Neocekivani, uzmi procitaj Svece gore do kraja, od Sandora Marai-a, nije triler ni sf ali je knjiga fenomenalna. Image
ImageWherever you go, go with all your heart...
User avatar
Crazy Soul
 
Posts: 6459
Joined: 05 Apr 2011, 09:19
Location: Beograd

Re: Sta sada citate?

Postby Doktor Mo » 09 Jan 2014, 02:00

Od mog poslednjeg pisanja ovde, pa do sada, zbog prenatrpanog rasporeda i školskih obaveza :D uspeo sam da pročitam samo ''Duge noći i crne zastave'' i ''Besnilo''. Sad sam prešao na ''Buku i bes''. Čini mi se da je ''Konstantinovo raskršće'' nekako senzalcionalnije od ove druge Stojiljkovićeve knjige...
User avatar
Doktor Mo
 
Posts: 4633
Joined: 27 Dec 2012, 11:42

Re: Sta sada citate?

Postby Raoul Duke » 09 Jan 2014, 08:39

Срећно са Фокнером! (требаће ти) :D

Spoiler: pokaži
Мени је био јако заморан и тежак за читање.
Наше ће сјене ходати по Бечу, лутати по двору, плашити господу.
User avatar
Raoul Duke
 
Posts: 24982
Joined: 09 May 2011, 15:59

Re: Sta sada citate?

Postby civor » 10 Jan 2014, 13:23

Upravo zavrsio "Magelan" Stefana Cvajga volio bih da svaki istoriski dogadjaj ima ovako dobru knjizevnu obradu.
Baron je najveci kralj
civor
 
Posts: 4300
Joined: 22 Mar 2013, 19:20

Re: Sta sada citate?

Postby Crazy Soul » 16 Jan 2014, 01:57

Upravo sam zavrsila "Pod kupolom" ( Stiven King) . Iako se razlikuje od serije generalno je sve tu.... Moram priznati da me je kraj pomalo razocarao. Na skali od 1-10 ...pa..ocenila bih je sa 5.Image
Ko nije citao nek ne otvara spojler. Image
Spoiler: pokaži
Deluje mi kao blaga kopija Enderove igre...
ImageWherever you go, go with all your heart...
User avatar
Crazy Soul
 
Posts: 6459
Joined: 05 Apr 2011, 09:19
Location: Beograd

Re: Sta sada citate?

Postby Unexpected » 16 Jan 2014, 08:54

Crazy Soul wrote:Iako se razlikuje od serije generalno je sve tu.... Moram priznati da me je kraj pomalo razocarao. Na skali od 1-10 ...pa..ocenila bih je sa 5.

Osim što jedan od glavnih likova u seriji, u knjizi gine na samom početku... Ima sličan slučaj i u suprotnom smeru... :biggrin:
Kutija postaje jaje koje se šeta kako ko stigne. Da ne pričam o Junioru, Barbi nije uterivač dugova, radio stanica služi nekim drugim stvarima i sl....
Činjenica, kupola je tu... :biggrin:


Što se tiče knjige, kraj i "farma mrava" je definitivno pokvario utisak. Bolje da se nije saznalo poreklo kupole. Ovako mi deluje da je čovek napisao knjigu i na kraju se zapitau "'ebote odakle ova kupola?"...
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: Sta sada citate?

Postby Crazy Soul » 16 Jan 2014, 09:38

Unexpected wrote:Bolje da se nije saznalo poreklo kupole. Ovako mi deluje da je čovek napisao knjigu i na kraju se zapitau "'ebote odakle ova kupola?"...

Bas tako....
Sad me bas zanima kakav kraj ce iskoristiti u seriji. Image
Spoiler: pokaži
Da sam ja nesto SK pre bih izabrala da je sve bio halucinogeni kolektivni san izazvan Remijevom fabrikom meta. Image
ImageWherever you go, go with all your heart...
User avatar
Crazy Soul
 
Posts: 6459
Joined: 05 Apr 2011, 09:19
Location: Beograd

Re: Sta sada citate?

Postby karambol » 24 Jan 2014, 20:56

Choda wrote:Jbg bas bzv, prosto je neverovatno koliko je taj prevod bio los da mi je sada posle dosta godina od citanja drugog Ambera i dalje to prva asocijacija za los prevod neke knjige..

Očigledno nisi čitao "Fukoovo klatno" u izdanju Beletre.
Vrhunac nepismenosti.
Pravih se reči uvek kasno setim,
odgovor znam kad ostanem sam...
karambol
 
Posts: 471
Joined: 05 Jun 2011, 16:57

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests