Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
16%
Bolji zivot
15
19%
Otvorena vrata
4
5%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
11
14%
Srecni ljudi
5
6%
Grlom u jagode
3
4%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
28%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 80

Re: Serije

Postby killchrome » 01 Mar 2024, 14:06

jbt kako si uspeo da stavis BB i sopranose sa prison break, got i ostalim u istu recenicu :D

shogun, izasle 2 epizode, rimejk matore serije sa ricardom cemberlejnom (koji je i dalje ziv, ocekivao sam da ima blizu 100 godina, ali "samo" 90)

vrlo dobar za sada


https://www.imdb.com/title/tt2788316/
User avatar
killchrome
 
Posts: 3326
Joined: 25 Mar 2014, 16:24

Re: Serije

Postby Old school » 01 Mar 2024, 14:34

Stavio sam ih u istu rečenicu jer su pobudile neko veće interesovanje kod publike, neke više neke manje, a i sve pobrojane su prilično dobro ocenjenje od publike.
Kao što rekoh a da ne bude jeres, ja nikada nisam bio preterano oduševljen Sopranosima (lični ukus).

Originalni Šogun sa Čemberlenom je u svoje vreme pre 44 godine bio brutalna serija po meni i sada veoma gledljiva.
Još jedna serija je tada bila na sličnom nivou a to je Marko Polo (1982).
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7366
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Serije

Postby Ron Swanson » 01 Mar 2024, 22:08

Old school wrote:Serijom sam pre svega oduševljen jer po mom ukusu izlazi konačno iz decenijskog klišea koji mi se smučio.
Prison Break, The Sopranos, Breaking Bed, Vikings, GoT itd. itd, Blokbasteri a u stvari svaka je kliše na svoj način.
Sopranose ne znam da li sam odgledao jedva dve sezone, živ sam se smorio.
Viknge isto. Nepobedivi nadljudi kojima ne može apsolutno niko da se suprostavi.
GoT samo odgledao do kraja jedino zbog gomile likova koji su mi držali pažnju uz činjenicu da gotivac Tyrion Lannister na polovini serije dobija neku drugorazrednu ulogu a sam kraj sa Belim hodačima i Deneris je baš osakaćen.
The last of us, dobra serija koja drži pažnju a onda kraj za plač. Glavni lik koji u najboljem maniru Švarcenegera ili Stalonea ubija 50 nesposobnih noružanih ljudi i spasava devojčicu.


Pogledaj Homicide: Life on the Street.

Nema je striming servisima, treba se potruditi da se dođe do nje, ali to je najbolja serija svih vremena. :biggrin:
Fokusirana na likove, ne na radnju, niko od njih nije neuništiv i svemoćan, ma čisto zlato od serije.
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4737
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Serije

Postby Niksicanin » 01 Mar 2024, 22:21

Генијална.
Као и следећа од истог аутора.
Niksicanin
 
Posts: 5977
Joined: 23 Apr 2011, 08:09

Re: Serije

Postby soniko » 01 Mar 2024, 23:20

TD prva sezona bas iskace iz sablona, odlicna, druga losa, treca ishajpovana, meni nista posebno, cetvrtu nisam gledao, razocaran komentarima.

Sve ste lijepo objasnili za prvu sezonu, dodao bih samo jos jedno zapazanje, muzika je takodje savrsena.
User avatar
soniko
 
Posts: 10468
Joined: 14 Mar 2013, 11:13

Re: Serije

Postby Zlaja » 01 Mar 2024, 23:22

Muzika je znatno bolja u drugoj sezoni.

A prva je sreća što su uhvatili Mekonahija u usponu, odmah nakon Blata.
User avatar
Zlaja
 
Posts: 47008
Joined: 22 Jul 2011, 16:45

Re: Serije

Postby Rajs » 01 Mar 2024, 23:26

Jel su izbacili celu cetvrtu sezonu ili treba jos koja epizoda da izadje?
NBA Fantasy Champion (2019)
Premier League H2H Fantasy Champion (2021)

OSTOJA ODLAZI
User avatar
Rajs
 
Posts: 25811
Joined: 10 Dec 2014, 15:15

Re: Serije

Postby Ćoba » 01 Mar 2024, 23:32

Metju u TD je nešto najbolje što je ikad prikazano na televiziji.
User avatar
Ćoba
 
Posts: 23891
Joined: 09 Jul 2013, 01:47

Re: Serije

Postby Radonjaa » 01 Mar 2024, 23:47

Rajs wrote:Jel su izbacili celu cetvrtu sezonu ili treba jos koja epizoda da izadje?


Izašlo je svih 6 epizoda
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13493
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Serije

Postby Rajs » 01 Mar 2024, 23:48

Top, znaci moze da se gleda.
NBA Fantasy Champion (2019)
Premier League H2H Fantasy Champion (2021)

OSTOJA ODLAZI
User avatar
Rajs
 
Posts: 25811
Joined: 10 Dec 2014, 15:15

Re: Serije

Postby Deran991 » 02 Mar 2024, 03:22

Odgledao sam prve dve epizode Šoguna i mogu da kažem odlična serija.

Inače serija je rađena po istinitim događajima i likovima.

Nakon smrti japanskog cara krajem 16. veka odlučeno je da vlast u zemlji deli pet glavnih velikaša (koji se međusobno baš i nisu slagali najbolje) do carev sin ne napuni dovoljno godina da nasledi presto.
U međuvremenu u zemlju stiže prva protestantska ekspedicija u njenoj istoriji. Međutim u Japanu katolička Crkva je već ostvarila popriličan uticaj što je predstavljao veliki problem pridošlim protestantima, jer su se katolici i protestanti tada poprilično mrzeli, a mnogi uticajni Japanci su prešli na katolicizam i videli su neprijatelje u ovim protestantima, pa su time bukvalno bili ''veći katolici od pape''.
Ipak jedan od protestanata je uspeo da se snađe, da se probija i vremenom postane poprilično uticajna figura u Japanu.
User avatar
Deran991
 
Posts: 1245
Joined: 27 Jul 2023, 23:12

Re: Serije

Postby Old school » 02 Mar 2024, 10:10

Rajs wrote:Jel su izbacili celu cetvrtu sezonu ili treba jos koja epizoda da izadje?

Jesu. Odgledah svih 6 na EONu.
Najlošije je ocenjena, mada mi se svidela ta neka mističnost koja prožima celu 4 sezonu, mračna atmosfera mesta, vrhunska Džodi i "neušminkani" dijalozi između likova.
Moje subjketivni osećaj je da je "onostrano" ostalo poprilično nedorečeno, izgubilo inicijativu na kraju.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7366
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Serije

Postby Old school » 02 Mar 2024, 10:15

Ron Swanson wrote:
Old school wrote:Serijom sam pre svega oduševljen jer po mom ukusu izlazi konačno iz decenijskog klišea koji mi se smučio.
Prison Break, The Sopranos, Breaking Bed, Vikings, GoT itd. itd, Blokbasteri a u stvari svaka je kliše na svoj način.
Sopranose ne znam da li sam odgledao jedva dve sezone, živ sam se smorio.
Viknge isto. Nepobedivi nadljudi kojima ne može apsolutno niko da se suprostavi.
GoT samo odgledao do kraja jedino zbog gomile likova koji su mi držali pažnju uz činjenicu da gotivac Tyrion Lannister na polovini serije dobija neku drugorazrednu ulogu a sam kraj sa Belim hodačima i Deneris je baš osakaćen.
The last of us, dobra serija koja drži pažnju a onda kraj za plač. Glavni lik koji u najboljem maniru Švarcenegera ili Stalonea ubija 50 nesposobnih noružanih ljudi i spasava devojčicu.


Pogledaj Homicide: Life on the Street.

Nema je striming servisima, treba se potruditi da se dođe do nje, ali to je najbolja serija svih vremena. :biggrin:
Fokusirana na likove, ne na radnju, niko od njih nije neuništiv i svemoćan, ma čisto zlato od serije.


Odgledao Homicide kompletan serijal još u premijeri. :okk:
Mislim da nisam ni jednu epizodu propusti.
Mančkin neviđeni gotivac.
Da me ubiješ ako mogu da setim posle 20 godina na kom kanalu je premijerno išla, možda čak i RTS.
U prvih top 5 serija koje sam gledao u životu, možda i top 3.
Homicide je upravo ono o čemu govorimo. Kliše tema ali iz potpuno drugog ugla. Ništa nije ušminkano, ništa unapred očekivano.
Biser od serije.
Diže narod, krsti zemlju, a varvarske lance sruši,
iz mrtvijeh Srba dozva, dunu život srpskoj duši.
User avatar
Old school
 
Posts: 7366
Joined: 20 Jun 2014, 09:24

Re: Serije

Postby Ron Swanson » 02 Mar 2024, 10:48

Meni se čini na Pinku, ali nisam siguran.

A Generation Kill? Ta mini serija je prilično nepoznata ovde, a fantastična je. Isto Dejvid Sajmon radio.

https://www.imdb.com/title/tt0995832/
User avatar
Ron Swanson
 
Posts: 4737
Joined: 11 Apr 2018, 22:31

Re: Serije

Postby Hajzenberg » 02 Mar 2024, 14:08

Znamo Derane, znamo još odavno za Šogun-a :biggrin:

Neki od nas su čitali jako kvalitetno štivo od knjige davnih dana a neki od nas su i kao klinci tamo nekih 80-ih gledali i seriju sa (još uvek) živim Ričardom Čemberlenom. Old Skul objasnio u zadnjem pasusu jednog od svojih prethodnih postova. E sad, koliko se razlikuje ova nova serija od knjige ne znam, zaboravio sam mnogo toga iz knjige naravno jer je davno čitana ali čitam recenzije na netu koje su pune hvale za ovaj rimejk. 10 epizoda, jedna sezona i prema trejleru mi se čini da je to ono pravo, bez raznoraznih woke sranja i protežiranja svega onoga što se može videti u 90% današnjih filmova i serija u vezi ''rodne ravnopravnosti'', gay sranja i svega onoga što makar i suptilno zasmeta oku a što se maksimalno potencira i protežira svugde oko nas. Popišam im se na nove ''normalnosti''.

Što se tiče TD 4, jednom rečju ako ne bezveze onda ne da nije ispunila očekivanja već naprotiv, bar za mene a i za ''bar'' još 80 i kusur procenata ljudi što su ovaj serijal odgledali. Ne samo što iskače iz šablona detektivskih serija i šablona ove sage o Pravim detektivima nego sasvim nespretno upada u žanr horora, fantastike, mistike i sf i na kraju donosi jedan bezveze epilog ravan dečjoj mašti. A biće i peta sezona, naravno nezavisna i nevezana kako za ovu četvrtu tako i uopšte. Ko gleda neka odgleda svih 6 u cugu, neka to bindžuje jer je svakako bolje ili manje gore nego ko je gledao nedelju za nedeljom i ko je mogao komotno zaboraviti šta je gledao pre 7 dana jer je radnja toliko ''dobra''. Ko nije gledao Fortitude neka odgleda i samo će mu se ''kasti'' kako treba da izgleda ovakvog tipa čija se radnja događa u zaleđenim krajolicima, počev od fabule serije do scenarija i glume (pogotovo se odnosi na dve sezone a manje na treću, zadnju i skraćenu). Ovako, Zemlja tame kao četvrti deo TD nit' smrdi nit' miriše, u principu može da se pogleda ali...

Da bacim još neku i o Deksteru, vidim da ste ga pomenuli. Nisam ovu seriju pratio pre desetak i kusur godina, odnosno ne samo u periodu od 2006-13 kada se snimala i emitovala nego ni godinama kasnije, par puta pokušao nalazeći na raznim tv kanalima ko zna koje sezone u pitanju i posle par epizoda iz ranih razloga odustajao i onda se rešim da je pogledam od kraja avgusta do kraja decembra minule godine kada ju je RTS emitovao svako veče radnim danima oko ponoći te sutradan u reprizama, ne naravno baš svako veče i svaki dan, nego poneki put kada uhvatim vremena skupim više epizoda i premotam i tako sam u ta 4 meseca odgledao tih 96 epizoda i bilo mi možda krivo što nisam gledao daleko ranije jer hteo ne hteo teško je izbeći spojlere posle toliko godina i ne saznati unapred šta se dešavalo ako ne sve a ono jedan deo. Što se same serije tiče prve 4 sezone su delo jedne ekipe scenarista a preostale 4 drugih pisaca pa otuda i slabiji kvalitet ali nije to baš mnogo slabije u fazonu da ne može da se gleda a pogotovo imajući u vidu razna sranja što se snimaju gotovo pa 15 godina kasnije. U principu trebalo je da budu 4 ili 6 sezona ali posle se i glavni glumac našao u ulozi producenta pa je to otišlo skoro do 100 epizoda i epskog raspada odnosno finala serije za koji sam godinama čitao da je najgore finale jedne serije ikada što stvarno možda i jeste, mlako, neubedljivo, bezrazložno loše prikazano. U isto vreme se emitovala i čuvena serija nama znana kao Čista hemija i brutalno finale te serije (i uopšte odlična zadnja sezona) je emitovano u istu nedelju ili jednu pre ili posle Dekstera i razlika je bila nebo i zemlja u korist BB naravno i to je čist primer kako pre svega scenario može sve da sjebe pa tek onda režija i gluma, odnosno primer kako jedna serija koja je tako dugo trajala treba da se završi sa jedne strane i kako ne treba da se završi sa druge strane. I to nije sve, pre par godina snimljena je serija Dekster: Nova krv, čijih sam desetak epizoda odgledao po NG za vreme praznika, radnja serije je sasvim OK i drži tenziju ali je kraj opet ako ne zbrzan a ono možda i pomalo sa začuđujućim raspletom (ali meni jako prihvatljivim) i vaskolika ne samo forumaška nego filmska javnost uopšte je i taj kraj proglasila brutalno lošim i serija je postala jedina na svetu koja ima dva loša završetka što nikome nije pošlo za rukom. Da li je to tako pogledajte pa ocenite sami. Ako ste gledali ''samo'' originalnog Dekstera i ako se sećate kako je glavni junak ''završio'' onda obavezno pogledajte i ovaj nastavak u sasvim drugom ambijentu jer samo tako ćete imati potpuno završenu sagu oko ovog luđaka koji je meni uz Voltera Vajta alias Hajzenberg možda i omiljeni anti-heroj barem što se serija tiče.

Zanimljivo je da Majkl S.Hol posle ove uloge nije ostvario neko zapaženo ostvarenje (engleska serija Safe gde je glavni glumac i producent nije loša) i da ga svi poistovećuju sa Deksterom što nije nimalo čudno a pre Dekstera kao mlađi je imao valjda zapaženu ulogu u popularnoj seriji koju inače nisam gledao i koja je kod nas bila prevedena kao Šest stopa ispod zemlje i da mu je ta uloga kao i uloga ''psihopate'' iz Majamija koji je pravdu uzeo u svoje ruke obeležila čitavu karijeru što je i sasvim razumljivo. Ono što je još zanimljivije je da je na početku snimanja Dekstera smuvao onu mršavu jebozovnu glumicu što igra njegovu sestricu pandurku-detektivku u seriji te su se kasnije i venčali pa posle par godina i rastavili i to sve u razmaku od tih 7-8 godina koliko je serija i trajala i taj njihov odnos u stvarnom životu se posle reflektovao donekle i u seriji, odnosno negde na prelazu iz šeste u sedmu sezonu i to se moglo videti u nekim sitnim stvarima tipa pogledi, napeta atmosfera, u nekim rečenicama u seriji koje su komotno mogle da prikažu i njihov odnos u stvarnom životu odnosno u braku i tako u još nekim stvarima. Videh pre par dana da sada na Superstaru vrte seriju ali po 4 epizode dnevno i onda se za manje od mesec dana može odgledati čitav originalni serijal a ovaj nastavak naravno samo preko nečeg drugog, odnosno preko torenta, downloada ili čega već.
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7941
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 4 guests