Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
16%
Bolji zivot
16
20%
Otvorena vrata
4
5%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
12
15%
Srecni ljudi
5
6%
Grlom u jagode
3
4%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
27%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 82

Re: Serije

Postby SemperIdem » 14 Feb 2024, 00:19

Premotavam nešto Bolji život, pa mi zapade za oko kako je genijalno odradjen jedan lik koji se u seriji pojavljuje jedva desetak minuta.
Krunoslav Habaršus, renomirani zagrebački reditelj, najveći stručnjak za Šekspira u nas :biggrin: kao da ga je Krleža vajao, svaka čast.
Zar lutajuć mi otac tu je zemlju video? I njoj me mati dojila, od prvoga plača?
User avatar
SemperIdem
 
Posts: 422
Joined: 10 Jun 2020, 18:03

Re: Serije

Postby Tegi » 14 Feb 2024, 09:31

Spoiler: pokaži
Image


:biggrin:

Meni najdraža scena u celoj seriji je kada Žutić i Branko Cvejić debatuju o pozorišnom repertoaru. Setio sam se te scene kada sam slušao Čkaljin intervju kod Mire Adanje Polak. Da li visoka kultura treba da se obraća taksistima i frizerkama ili će umreti usamljena u svom samoljublju.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 21019
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Serije

Postby Tegi » 14 Feb 2024, 09:46



Dupli post. Snimljeno pre 14 godina, a što bi rekao Radonja, kao da je bilo u nekom drugom veku. Potpuno nezamislivo da sada neko ovako nešto napiše i odglumi.

U to ime, iz nekrologa koji je Božidar Zečević napisao povodom Lanetove smrti:
Drugim rečima iz sfere benigne komedije naravi, Šojić prelazi u opasnu društvenu patologiju (ja pa ja!). Ali gle, njega ne odvode na lečenje nego ga podižu na lestvici uspeha, koriste i upotrebljavaju njegovu opsesiju vlašću i umišljenom veličinom jer je baš kao takav dobrodošao u haosu razaranja države, ekonomije, vojske – cele jedne nacije! – tokom vršljanja petooktobarske bande i samokolonizacije zemlje. Svi Šojićevi atributi – beli lukac i ljuta paprika a na uvce stara ‘armonika veličaju se i zamenjuju nacionalnu vertikalu, krsna slava postaje sramni surogat u kući doajena demokratije koji je jahao popove, u industrijskim basenima uzgajaju krokodile, po akvaparkovima i pihtijadama okuplja se društvena elita koja vuče geni iz svoj rodni kraj.

Rođen u Nerodici, odrastao u Jalovištu, Šojić završava u susjedstvu Kuće cvijeća. Njegovi sponzori su mafijaški tajkuni i NATO ekselencije, koje haraju Beogradom dok im on majmuniše na „engleskom“. Kao što su mu maska i kostim nepojamna sprdačina tako mu je i jezik prostačka smeša južne pruge (koju Pavić u prste poznaje) i krparenje kvaziurbanih dronjaka (viskić sa hledom, kafućino…). Što je više ovih nakarada to više Lane seiri i caka u njih unosi, uz salve pučkog grohota, jedinog leka od cele ove bruke. U Šojića je Lane uneo celu svoju božanstvenu komiku, galeriju svojih likova i kabarea, pulsku Zlatnu arenu, Sterijinu nagradu, cara Konstantina, dva zlatna Ćurana, svoje znakovno iskustvo i iskreno rodoljublje; sav svoj ljudski kapital; sve što je imao.
A biće ipak da je tegla u pravu, jer je General sam na ovoj obali koju ste napustili i predali bezvoljno.
User avatar
Tegi
 
Posts: 21019
Joined: 05 Nov 2011, 15:04

Re: Serije

Postby Sezione » 14 Feb 2024, 09:58

Kako sam se sjebao sto nisam uvrstio Belu ladju u anketu

Jebali me otpisani i kamiondzije i slozna degenericna braca, slusam ja masu
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 14096
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby Karelia slims » 14 Feb 2024, 22:14

Ја сам се изненадио што нема Село гори, а баба се чешља. Прича као прича онако, али су ликови врхунски.
Трофеј Београду!
User avatar
Karelia slims
 
Posts: 15489
Joined: 19 Mar 2016, 12:07

Re: Serije

Postby SemperIdem » 14 Feb 2024, 22:48

Tegi wrote:
Spoiler: pokaži
Image


:biggrin:

Meni najdraža scena u celoj seriji je kada Žutić i Branko Cvejić debatuju o pozorišnom repertoaru. Setio sam se te scene kada sam slušao Čkaljin intervju kod Mire Adanje Polak. Da li visoka kultura treba da se obraća taksistima i frizerkama ili će umreti usamljena u svom samoljublju.



,, To nije sujeverje upravniče. Ja ne bacam sol preko ramena, ja ne kucam o drvo, ne držim češnjak u džepu...ja ne pljujem na popa. Ja jednostavno tražim parni broj glumaca! To je normalno, ne? "
,, Tko god je radio sa mnom zna da ja nikakav posao ne počinjem u petak" Kakav legendarni mrgud. Nisam znao da je bio u domobranima.
Zar lutajuć mi otac tu je zemlju video? I njoj me mati dojila, od prvoga plača?
User avatar
SemperIdem
 
Posts: 422
Joined: 10 Jun 2020, 18:03

Re: Serije

Postby Sezione » 15 Feb 2024, 16:05

Uhvatim Dextera na tv,ne deluje ovo lose, pocetak cetvrte sezona je u pitanju, prvih par epizoda

Je l vredi gledati sve od pocetka do kraja?
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 14096
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby fabricio » 15 Feb 2024, 17:34

Osim poslednje epizode koja nece da sedne svakome (ili bolje reći cele sezone), vrhunska serija.
U rangu onih najboljih.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13722
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Serije

Postby Radonjaa » 15 Feb 2024, 17:38

Ja sam batalio dosta rano, čini mi se u toku druge sezone, ali ne mogu da se sjetim zašto :biggrin:
bwa wrote:Micko Talijan


СрбинПодгорица wrote: Кунем вас се ову сезону преживјети нећу
User avatar
Radonjaa
 
Posts: 13618
Joined: 22 Nov 2017, 14:16

Re: Serije

Postby Cvele » 15 Feb 2024, 17:42

Radonjaa wrote:Ja sam batalio dosta rano, čini mi se u toku druge sezone, ali ne mogu da se sjetim zašto :biggrin:

Nije ta serija za mene i tebe.
User avatar
Cvele
 
Posts: 19101
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Serije

Postby Novosadista » 15 Feb 2024, 17:58

fabricio wrote:Osim poslednje epizode koja nece da sedne svakome (ili bolje reći cele sezone), vrhunska serija.
U rangu onih najboljih.


Daj malo opisa zasto je vrhunska, taman trazim sta da gledam tokom praznika :biggrin:
User avatar
Novosadista
 
Posts: 549
Joined: 27 Jul 2021, 09:42

Re: Serije

Postby Deran991 » 15 Feb 2024, 20:12

Zavisi šta se misli pod poslednjom sezonom: da li poslednja sezona starog i originalnog Dextera ili ovaj spinof od pre godinu ili dve?

Ja sam počeo pre koji dan da gledam Mayor of Kingstown i baš mi se sviđa.
Taylor Sheridan pravi serije baš po mom ukusu. Ne može da promaši čovek.
User avatar
Deran991
 
Posts: 1293
Joined: 27 Jul 2023, 23:12

Re: Serije

Postby Cvele » 15 Feb 2024, 20:13

Derane, jesi li gledao Mare of Easttown?
User avatar
Cvele
 
Posts: 19101
Joined: 03 Sep 2011, 15:09

Re: Serije

Postby Deran991 » 15 Feb 2024, 20:31

Nisam. Prvi put čujem.
User avatar
Deran991
 
Posts: 1293
Joined: 27 Jul 2023, 23:12

Re: Serije

Postby fabricio » 16 Feb 2024, 00:55

Deran991 wrote:Zavisi šta se misli pod poslednjom sezonom: da li poslednja sezona starog i originalnog Dextera ili ovaj spinof od pre godinu ili dve?

Ja sam počeo pre koji dan da gledam Mayor of Kingstown i baš mi se sviđa.
Taylor Sheridan pravi serije baš po mom ukusu. Ne može da promaši čovek.

Poslednja izvorne serije,

Ovaj nastavak nisam ni gledao.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13722
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 5 guests