Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Epska fantastika, SF, Horor

Re: EPSKA FANTASTIKA, SF, HORROR

Postby jedibojan » 28 Oct 2011, 14:42

loki wrote:
jedibojan wrote:da li postoji nase izdanje "Solaris"-a koje ce se naci na sajmu knjiga?


U jednoj od prvih chetiri-pet antikvarnica u onom antikvnom delu je bilo prekjuche dva primerka, ja kupio jedan za poklon (prastaro izdanje, srpskohrvatski, uz cenjkanje 250 dinara :D), mozhda je ovaj drugi ostao. Ne'am pojma da li je to nalazivo u novim izdanjima, nisam neshto ni gledao po onoj glavnoj hali.

zahvaljujem
dogodine u Istambulu
User avatar
jedibojan
 
Posts: 657
Joined: 17 Mar 2011, 11:09

Re: EPSKA FANTASTIKA, SF, HORROR

Postby Felipao » 30 Oct 2011, 13:25

Kupio sam u cetvrtak svih 6 knjiga Games of Throne-a,izasle su me 3900 pristupacno da pristupacnije ne moze biti.Jedino da su mi josh poklonili...LM odmah su mi dali i pristupnicu za klub citalaca da popunim za onaj popust o kojem si mi govorio Unexpected :)
User avatar
Felipao
 
Posts: 10973
Joined: 15 Mar 2011, 22:46
Location: OBR

Re: EPSKA FANTASTIKA, SF, HORROR

Postby alcesta » 31 Oct 2011, 16:41

MilosRS wrote:Jedan od SF pisaca (mislim da je bio Klark, neka me neko ispravi ako grijesim) je na dodjeli nagrada izjavio da pisci SF-a ne pokusavaju da predvide buducnost vec da je sprijece.

Pol Frederik nazalost nije uspio...
Rej Bredberi :)
I opet ne nađoh Reklamokratiju :(

Bilo je Solarisa na više mesta, ali nisam pitala koliko košta. Nego mi žao ovog Algoritmovog izdanja Ubika, za 500 dinara sa Lemovim pogovorom (u stvari najviše mi žao zbog Lemovog pogovora) ali šta će mi prevod za koji ne znam kakav je kad već imam original...
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

Re: EPSKA FANTASTIKA, SF, HORROR

Postby harper lee » 31 Oct 2011, 17:04

Felipao wrote:Kupio sam u cetvrtak svih 6 knjiga Games of Throne-a,izasle su me 3900 pristupacno da pristupacnije ne moze biti.Jedino da su mi josh poklonili...LM odmah su mi dali i pristupnicu za klub citalaca da popunim za onaj popust o kojem si mi govorio Unexpected :)


Moje saucesce. :biggrin:
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: EPSKA FANTASTIKA, SF, HORROR

Postby Unexpected » 31 Oct 2011, 18:02

harper lee wrote:
Felipao wrote:Kupio sam u cetvrtak svih 6 knjiga Games of Throne-a,izasle su me 3900 pristupacno da pristupacnije ne moze biti.Jedino da su mi josh poklonili...LM odmah su mi dali i pristupnicu za klub citalaca da popunim za onaj popust o kojem si mi govorio Unexpected :)


Moje saucesce. :biggrin:

:laugh:
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: EPSKA FANTASTIKA, SF, HORROR

Postby Starsica » 31 Oct 2011, 18:04

Niste fer prema coveku :biggrin: Iz gomile tralalada koje izdaje Laguna moze da se pronadje nesto dobro :)
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: EPSKA FANTASTIKA, SF, HORROR

Postby Unexpected » 31 Oct 2011, 19:32

Starsica wrote:Niste fer prema coveku :biggrin: Iz gomile tralalada koje izdaje Laguna moze da se pronadje nesto dobro :)

Mislim da je Harper mislio u finansijskom smislu, bar sam se ja tome nasmejao. Ima laguna odličnih knjiga.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: EPSKA FANTASTIKA, SF, HORROR

Postby harper lee » 31 Oct 2011, 20:15

Unexpected wrote:
Starsica wrote:Niste fer prema coveku :biggrin: Iz gomile tralalada koje izdaje Laguna moze da se pronadje nesto dobro :)

Mislim da je Harper mislio u finansijskom smislu, bar sam se ja tome nasmejao. Ima laguna odličnih knjiga.


Mislim da je harper ipak mislio na debelog Martina jos deblji serijal bez kraja i konca i vec vidi Felipaa kako na Debelog primenjuje recnik koji mu je godinama kultivisao Dule Vujosevic u Pioniru, upucen poglavito sudijama. Stavise, gotovo sam siguran da je na to mislio. :biggrin:
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: EPSKA FANTASTIKA, SF, HORROR

Postby Unexpected » 31 Oct 2011, 20:22

harper lee wrote:
Unexpected wrote:
Starsica wrote:Niste fer prema coveku :biggrin: Iz gomile tralalada koje izdaje Laguna moze da se pronadje nesto dobro :)

Mislim da je Harper mislio u finansijskom smislu, bar sam se ja tome nasmejao. Ima laguna odličnih knjiga.


Mislim da je harper ipak mislio na debelog Martina jos deblji serijal bez kraja i konca i vec vidi Felipaa kako na Debelog primenjuje recnik koji mu je godinama kultivisao Dule Vujosevic u Pioniru, upucen poglavito sudijama. Stavise, gotovo sam siguran da je na to mislio. :biggrin:

To mi je bilo pod 2. :biggrin:

Bar je čovek kupio sve što ima, a ne da čeka iz godine u godinu novu knjigu. Mene je Mračna kula izludela što se toga tiče.
The End.
User avatar
Unexpected
 
Posts: 30254
Joined: 22 Mar 2011, 00:59
Location: Na nekom drugom mestu

Re: EPSKA FANTASTIKA, SF, HORROR

Postby Starsica » 31 Oct 2011, 21:21

Ja se godinama kanim da kupim Martina, ali bas zbog abnormalno mnogo nastavaka se i ne usudjujem (mada, najvecim delom zbog toga sto nemam sopstvenih primanja, ne zbog nastavaka, obozavam knjige u nastavcima).
Last edited by Starsica on 31 Oct 2011, 21:27, edited 1 time in total.
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: EPSKA FANTASTIKA, SF, HORROR

Postby karambol » 31 Oct 2011, 21:26

Starsica wrote:Ja se godinama kanim da kupim Martina, ali bas zbog abnormalno mnogo nastavaka se i usudjujem (mada, najvecim delom zbog toga sto nemam sopstvenih primanja, ne zbog nastavaka, obozavam knjige u nastavcima).

Normalno, kad je bal nek je maskenbal. :biggrin:
Pravih se reči uvek kasno setim,
odgovor znam kad ostanem sam...
karambol
 
Posts: 471
Joined: 05 Jun 2011, 16:57

Re: EPSKA FANTASTIKA, SF, HORROR

Postby harper lee » 31 Oct 2011, 21:31

Starsica wrote:Ja se godinama kanim da kupim Martina, ali bas zbog abnormalno mnogo nastavaka se i ne usudjujem (mada, najvecim delom zbog toga sto nemam sopstvenih primanja, ne zbog nastavaka, obozavam knjige u nastavcima).


Ma, ne brinu mene prosli nastavci kod Martina vec buduci. :crybaby:
Ignorisem te k'o Vucic poplavu.
User avatar
harper lee
 
Posts: 14014
Joined: 13 Aug 2011, 17:51

Re: EPSKA FANTASTIKA, SF, HORROR

Postby Starsica » 31 Oct 2011, 21:36

harper lee wrote:
Starsica wrote:Ja se godinama kanim da kupim Martina, ali bas zbog abnormalno mnogo nastavaka se i ne usudjujem (mada, najvecim delom zbog toga sto nemam sopstvenih primanja, ne zbog nastavaka, obozavam knjige u nastavcima).


Ma, ne brinu mene prosli nastavci kod Martina vec buduci. :crybaby:


Znam ja to, to je jos jedan razlog zasto ne zelim da se upustam u tu avanturu kupovine. Tako sam lepo sacekala i da svi delovi Hari Potera izadju pa sam ih sve pokupovala :kez: Sad imam problem sa nekim knjigama koje asi jos ne prevode, ali sam se snasla za soping iz Hrvatske. Knjige su em jeftinije (dve knjige su 500 dinara, a te dve iste bih ovde platila 1200) em tamo, cini mi se, brze prevode :laugh:
Ali, planiram da Martina kupujem polako, jos uvek mi interesovanje nije dostiglo zenit :biggrin:
Novi pristup učenju engleskog jezika, bez učenja gramatike i dosadnih časova, učenje jezika kroz konverzaciju. Potrebno je minimalno znanje jezika, sve ostalo prepustite meni :D
Stars drži časove engleskog, poruka u inboks za dogovor. Cimanje stop :D
User avatar
Starsica
 
Posts: 6964
Joined: 05 Jun 2011, 14:35

Re: EPSKA FANTASTIKA, SF, HORROR

Postby Choda » 31 Oct 2011, 22:47

Kao neko ko je Martina poceo da cita pre 7 godina da prozborim i ja koju :biggrin: Kad sam zavrsio Oluju Maceva i shvatio da nema dalje, tad sam odlucio da vise ne citam serijale koji nisu zavrseni, i cini mi se da sam doneo pravu odluku :laugh:

Ako se uzme u obzir da je Debelom trebalo 11 godina za dve poslednje knjige, a toliko je ostalo do kraja serijala, ja bi dobro razmislio da li zelim da pocinjem nesto cemu se za sad kraj ne vidi..

Ustvari najveci problem sa popularnim serijalima je da ostanes ne spojlerovan, a to sa postojanjem serije i razvitkom neta moze da bude problem.

Tako da je zakljucak da li treba citati Pesme leda i vatre pre nego li sve knjige izadju tamo negde :ajdejebote:
What do you mean, "I don't believe in God"?
I talk to him everyday.
User avatar
Choda
 
Posts: 1722
Joined: 02 Apr 2011, 22:57

Re: EPSKA FANTASTIKA, SF, HORROR

Postby alcesta » 01 Nov 2011, 23:01

Starsica wrote:[Sad imam problem sa nekim knjigama koje asi jos ne prevode, ali sam se snasla za soping iz Hrvatske. Knjige su em jeftinije (dve knjige su 500 dinara, a te dve iste bih ovde platila 1200) em tamo, cini mi se, brze prevode :laugh:

Ne mogu da verujem da ima knjiga koje su u Hrvatskoj jeftinije :huh:
Ja Martina ne počinjem dok ne izađe poslednja knjiga, a ako ne izađe bar ću znati da i ne počinjem uopšte. :biggrin: Mrzim serijale, tolerišem uglavnom one ispod ili do 4 knjige ili ako ima više onda da se mogu čitati samostalno. To je i glavni razlog što ne volim mnogo EF, strašno je teško naći jednu normalnu i završenu knjigu u tom žanru.
I will not walk your dusty path and flat,
denoting this and that by this and that,
your world immutable wherein no part
the little maker has with Maker's art.
I bow not yet before the Iron Crown,
nor cast my own small golden sceptre down.
User avatar
alcesta
 
Posts: 7357
Joined: 12 Jun 2011, 12:48

PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 2 guests