Board index Život van sporta Umetnost i kultura

Serije

Najbolja domaca serija?

Porodicno blago
13
17%
Bolji zivot
13
17%
Otvorena vrata
3
4%
Slozna braca
3
4%
Vruc Vetar
11
15%
Srecni ljudi
4
5%
Grlom u jagode
2
3%
Otpisani
3
4%
Vratice se rode
22
29%
Kamiondzije
1
1%
 
Total votes : 75

Re: Serije

Postby Gerzovo » 11 Aug 2022, 19:03

Lična je stvar, ali što se tiče Narcosa, meni je Kolumbija puno ispred Meksika.
User avatar
Gerzovo
 
Posts: 918
Joined: 19 Jul 2020, 12:42

Re: Serije

Postby enbidzi » 11 Aug 2022, 19:20

Jel su vama slabije poslednje epizode bcs, i prebrzi timejumpovi
User avatar
enbidzi
 
Posts: 6415
Joined: 25 Oct 2012, 14:32

Re: Serije

Postby Sezione » 14 Aug 2022, 13:23

Stvarno ne znam sta si ocekivao? Koje si dogadjaje ocekivao? :biggrin:

@hajzer

Spoiler: pokaži
Nemam predstavu sta bi moglo da se desi, nemam na osnovu cega da pretpostavim :biggrin:

Ocekujem povratak u sudnicu(mozda i sam kraj serije u istoj), sad ko ce biti advokat, a ko optuzeni, videcemo :biggrin:

Videcemo Voltera sigurno u nekom timejumpu jer su rekli da su snimili jednu scenu zajedno, a po jednu pojedinacno, Dzesi je bio, ostao je Volt dostavljac

Mislim da sam nekad pre par meseci procitao da je neko iz ekipe rekao da ce kraj biti nesto sto do sada nikad nije uradjeno, ko zna sta to moze da bude :biggrin:

Za Voltera je bilo ocigledno da je gotov na kraju serije i na kraju je tako i bilo, ovde je ocigledno da Dzimija iz Jagodine ceka zatvor ali sve mi se nesto cini da tako biti nece :D

Ipak je ovo kraj jednog universa
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13782
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby SaleNS021 » 16 Aug 2022, 19:30

BCS

"Thank you", "Thank you", "Thank you"!
SaleNS021
 
Posts: 454
Joined: 31 Aug 2020, 02:26
Location: Vojvodina

Re: Serije

Postby PERA » 17 Aug 2022, 06:54

Ne znam da li neko od vas gleda seriju Doc Martin. Za opuštanje odlična, uz vrhunsku glumu Martina Klunesa.
Ako još jedan grom udari u Partizan, oboriće stablo sa kojeg godinama beremo najlepše plodove i od kojeg kalemimo sve ostalo što u našoj košarci valja.
User avatar
PERA
 
Posts: 8808
Joined: 08 Feb 2016, 13:52
Location: VALJEVO

Re: Serije

Postby Sezione » 17 Aug 2022, 15:45

Kraj BCS, na kraju skoro kako sam i ocekivao ali nije ni bitno u sustini

Bas sam se smorio

U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13782
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby enbidzi » 17 Aug 2022, 16:05

Odgledano bez tenzije, sve je kako treba i ocekivano zaključeno i to je to, nema više. Bas sam se smorio. Serija je potpuno promenila nase gledište na Sola u breaking badu, kad ovako pratiš ispočetka kako je dospeo do tog Sola, tuga nebeska
Mislim da su ljudi mnogo više zavoleli Kim nego sto su se producenti nadali i zato je realno bilo malo teže objasniti njeno nepojavljivanje u bb, a iako Giligen zbori da nema vise spinofova, mislim da mu je neki sa Kim sada zicer, mozda neće žuriti, al uveren sam da ce biti.

Pratio sam analize epizoda redovno na kanalu nekog lika Pete Peppers, dobre su i diskusije u komentima, koga zanima neka baci oko
User avatar
enbidzi
 
Posts: 6415
Joined: 25 Oct 2012, 14:32

Re: Serije

Postby fabricio » 17 Aug 2022, 16:08

Ja sam malo dosadan jer nije prvi put da ovo napisem na forumu, ali debelo iznad Breaking Bada serija.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Serije

Postby Sezione » 17 Aug 2022, 16:14

Citao sam nesto za spinofove sto su pominjali ali nema sanse sad da se setim u ovom trenutku
U Kosovo se kunete, a po Zvecanu od Srba kradete

ODJEBI OD PARTIZANA BOLESNICE BOLESNI
User avatar
Sezione
 
Posts: 13782
Joined: 07 Oct 2015, 02:01

Re: Serije

Postby MrGarrison » 17 Aug 2022, 16:42

Kao sto vec rekoste, lepo zavrsena serija. Sol najjaca glava u oba univerzuma, sa svim manama i vrlinama.

enbidzi wrote:Odgledano bez tenzije, sve je kako treba i ocekivano zaključeno i to je to, nema više.


No more !
Iako bi neki spinof bio dobar za njih, jer bi jelte mogli da izmuzu brda, ipak ne bi trebalo to da se radi. Ovo je taman.
User avatar
MrGarrison
 
Posts: 605
Joined: 09 Jan 2020, 10:12

Re: Serije

Postby SemperIdem » 17 Aug 2022, 22:35

Dobra muzika prilikom Solovog bekstva na početku.
Zamirisalo na „Otpisane“.
Zar lutajuć mi otac tu je zemlju video? I njoj me mati dojila, od prvoga plača?
User avatar
SemperIdem
 
Posts: 388
Joined: 10 Jun 2020, 18:03

Re: Serije

Postby Hajzenberg » 18 Aug 2022, 10:55

Dok su taze utisci posle upravo odgledanog zadnjeg kadra svemoćnog Sola da se bače neki utisci. Za razliku od BB kojeg sam gledao u cugu čini mi se 2015-e godine, debelo posle početka a i posle kraja te serije, ovu sam kao verovatno i većina vas pratio iz sezone u sezonu i prosto se čovek srodi sa likovima a pošto sam u životu imao nekih ''dodirnih'' tačaka kako sa likom Vajta a i Gudmana i sebe sam prepoznao u nekim situacijama ali sam za razliku od njih uspešno svoje ''otplivao'', barem za sada :biggrin:

Serija posle koje stvarno ostaje neka praznina i posle koje se pitaš šta dalje da gledaš kada budeš imao prilike a svega 5-10 serija koje sam odgledao zaslužile su da se posle njihovog završetka porazmisli o tome kako se neke stvari sa filmskog platna odražavaju na stvarni život i obrnuto i prosto ti žao što nema dalje, mada u ovom slučaju vreme je za kraj koji se možda nekome ne sviđa, nekome da ali tako uvek bude.

Dakle(m), spojler mora za one koji nisu gledali ili su gledali samo BB.

Spoiler: pokaži
Ovako je počelo :biggrin:
Image

A ovako se završilo :lollol:
Image

Koliko simbolike na jednom mestu, genijalni scenaristi, režiseri i sva ekipa okupljena oko ovog projekta. Bez obzira što je napravio gomilu krivičnih dela žao mi ga k'o rođenog brata zbog višedecenijske kazne, bilo bi lepo da se izvukao bez ili sa 7 godina robije koju je maestralno izvukao nagodbom ali Sol ne bi bio ono što jeste da nije okrenuo stvar za 360 stepeni zbog dobro poznatih razloga. U zadnjoj epizodi su ubacili par likova koji su svoj ovozemaljski život završili ranije plus Šrederova udova, pravi omaž za pojedine kako likove iz ovog univerzuma tako i za raznorazne događaje koji su se na kraju skockali i uklopili u jednu celinu koja je počela da se stvara još pre 14 godina kada je počela Čista hemija.

Sol je možda u BB barem na početku delovao kao komični lik ili mu je bila namenjena uloga sporednog, bezličnog i jednodimenzionalnog lika ali je svojom pojavom i harizmom postao toliko bitan i omiljen da je sa razlogom dobio svoj poseban prostor za ovu priču iz prethodnih 6 sezona ali je zato ovde na upečatljiv način sve prikazano što je prethodilo pre a i posle BB a sve to ne bi bilo moguće ni bez fantastične ''izvedbe'' glumice koja je odigrala Kim i ovo je bio zaista jedan ubitačan tandem za pogledati i uživati u njihovim bravurama.

Ovo jeste samo serija, ali...ponavljam, svako od nas je u životu okusio neke situacije i bio na nekim iskušenjima na i u kojima su bili glavni junaci oba serijala i serija ima svakako neku pouku, između ostalog i da se kriminal ne isplati :beyond: za neke ljude koji imaju i zrno poštenja i samopoštovanja i da na kraju ma kakvo sranje činili iz njih izbije sve ono što su godinama u duši i nosu nosili i na kraju prođu kako prođu, pokajanje i ispovest na delu. Zločin i kazna u pravom smislu te reči.

Nadam se da nikakvih spin off-ova neće biti, to je to, ende, fine i konec. Bob Odenkirk samo da je ovo odglumeo pa dosta, pogledati ga još u prvoj odličnoj sezoni Farga i to je to.

Kad porastem biću Da se ponovo rodim bio bih Sol Gudmen :laugh: ali sa hepiendom umesto 86 godina zatvora :okk:
Avangarda Tipomania Champion (2021/22)
User avatar
Hajzenberg
 
Posts: 7825
Joined: 23 Apr 2020, 12:15
Location: Ужице

Re: Serije

Postby fabricio » 18 Aug 2022, 12:22

Sve je kako treba da bude, od prve epizode zakljucno sa poslednjom.
Zivot na platnu.

Rame uz rame sa Zicom i Sopranovima.
A sta ti radis kada ne poklanjas jogurte?
User avatar
fabricio
 
Posts: 13705
Joined: 24 Dec 2016, 21:43

Re: Serije

Postby Kreanga » 18 Aug 2022, 21:28

Posle 7 godina gledanja zavrsen i BCS.
Meni ipak nije ispred BB. Bilo je nekih trenutaka kada sam mislio da batalim, ali sam nastavio i nisam se pokajao.
Kraj, pravi zivotni, sa pravom simbolikom.
User avatar
Kreanga
 
Posts: 7658
Joined: 10 Apr 2015, 08:52


PreviousNext

Return to Umetnost i kultura

Who is online

Users browsing this forum: No registered users and 13 guests